Inzerce
Inzerce
Inzerce

Verča v 38. týdnu těhotenství: poradna v 38. týdnu těhotenství, výsledky GBS, první CTG a krém na bradavky

Dobrý den,

dnes jsem absolvovala další poradnu. Obligátní kontrola moči a tlaku dopadla dobře. Poprvé mně dnes dělali vyšetření CTG. Na bříško mi dali dva snímače, jeden nahoru na dělohu a druhý dolů, kde jsem cítila Matyho. Snímače upevnili elastickým pásem. Přístroj začal zaznamenávat srdíčko Matyho a moje stahy dělohy. Celé to trvalo asi půl hodiny. Na přístroji skákaly hodnoty tepové frekvence a celou dobu bylo slyšet tlukot srdíčka. Když se Maty hýbal, tak to vždy tak divně praskalo. Prý by u vyšetření měly být mimika vzhůru. Maty vzhůru byl a mám pocit, že se mu vyšetření moc nelíbilo. Výsledek prý byl ukázkový, tak jsem měla radost. Stejné vyšetření mě čeká za týden. Tento týden mi taky oznámili výsledky stěru na streptokoka, které dopadly negativně. Maty dnes měl 2400 gramů. Doktorka mi doporučila si začít mazat bradavky mastí Purelan, takže se mažu každé ráno a každý večer po mazání bříška a celého těla. 

Co si sbalit do porodnice?

Už nějakou dobu jsem sbalená do porodnice. Pro Matyho mám sbalené dva outfity velikosti 50 a pak dva outfity velikosti 56. Jelikož mi na poslední poradně řekla paní doktorka, že Maty bude mít do tří kilogramů, odhad je asi 2700 gramů, chytla mě panika, že mám málo velikosti 50 a tak jsem ještě byla nakoupit pár věcí této velikosti. Sehnat v obchodě tuto velikost je celkem problém, vše mají většinou jen na internetu. Jinak jsem sbalila Matymu balík plenek velikosti 1, jedny vlhčené ubrousky, jednorázové přebalovací podložky, pět kusů bavlněných plenek, jeden ručník, tři dudlíky, každý jiné značky a tvaru, jednu lahvičku, kosmetiku, kartáček na vlásky, hračku Effiki Doudou a deku, kdyby bylo chladno.

Inzerce

Pro sebe mám dvě košile, župan, teplé ponožky, dva ručníky, dvě kojící podprsenky, poporodní kalhotky, poporodní vložky, vložky do podprsenky, kosmetiku, sprej do nosu, heřmánkovou vodu, ubrousky na prsa, kokosovou vodu, láhev na vodu, datle, různé sladké přesnídávky, žabky, nabíječka, respirátor pro manžela a rouška pro mě a samozřejmě všechny důležité doklady. Papíry do porodnice už mám vypsané, takže by to mělo být po příjezdu jednodušší a rychlejší. 

Inzerce

Přípraa posledních věcí, které nám chyběly

Poslíčci mě celkem vyděsili a tak jsem hned na druhý den ještě rychle objednala monitor dechu, který nám jediný chyběl. Zvolila jsem Jablotron Nanny s dvěma podložkami. Jedna bude v postýlce a druhá v kolíbce. Monitor dorazil hned na druhý den, takže jsem trošku klidnější, že už máme opravdu všechno. Od sestry máme dvě kamerky, což je celkem plus, protože kamerky jsou celkem drahá záležitost. Tento týden jsme ještě poskládali houpačku. Má čtyři rychlosti houpání a několik hudebních a přírodních motivů, které se dají pustit. Houpačka se dá nastavit na různé časové horizonty. 

Inzerce

Oslava narozenin tchána

O víkendu jsme byli na oslavě 60. narozenin tchána. Oslava byla v menším měřítku, bylo nás tam asi patnáct. Vzhledem k situaci s koronavirem jsem byla celkem ráda, že to nebyla žádná velká oslava. Začátek byl ve čtyři odpoledne. Tchán měl objednaný salonek v restauraci nebo spíš polohospodě. Jídlo bylo na objednání z jídelního lístku. Popravdě mě z lístku nic nějak speciálně nezaujalo, takže jsem si dala smažené tvarůžky a brambor. Oslava byla příjemná a čas utíkal celkem rychle. 

Asi po dvou hodinách jsme požádali o polštářky pod zadek a za záda, jelikož sezení na tvrdé dřevěné židli není pro těhotnou ženu před porodem nic příjemného. 

Inzerce

Vydržela jsem sedět asi do osmi, pak jsem požádala manžela, abychom už jeli, jelikož mě začala z toho dlouhého sezení bolet záda a kostrč. Večer jsme se podívali na další díl seriálu Pustina, kterému jsme absolutně propadli. 

Verča

 

Sponzoři seriálu Moje těhotenské léto:

Dítě
Dítě

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic je dodavatelem hygienických potřeb pro děti, maminky i seniory. Na českém trhu se setkáte jak s kvalitními jednorázovými dětskými plenkami, přebalovacími podložkami, vlhčenými ubrousky a kapesníčky značky Happy, tak dámskými hygienickými potřebami a výrobky pro maminky v období kolem porodu značky Bella a Mamma. Plenky značky Happy a řada intimní hygieny Bella získaly vítězství ve Volbě spotřebitele – Novinka roku 2019
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám balíček do porodnice Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn á 42ks, Happy vhlčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, Happy Natural care mycí gel na tělo a vlasy á 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, porodnické vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel sensitive 300 ml a intimní vlhčené ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku a látkovou tašku Happy. 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Verča je v 38. týdnu těhotenství sbalena do porodnice - diskuze

Poradna

Dobrý den,
od ledna 2020 jsem nepřetržitě zaměstnaná u jedné firmy na HPP a od září 2021 jsem na nemocenské z důvodu rizikového těhotenství. Termín porodu mám 22.1.2022. Pokud se nepletu, tak bych měla nastoupit na mateřskou nejpozději ve 34. tt, tedy asi 18.12.2021 (nevím zda se počítá od začátku nebo konce 34. tt,). Vím, že formulář se žádostí o PPM by mi měl vydat gynekolog, ale nikde jsem se už nedočetla kam ho odevzdávají ženy, které přecházejí na mateřskou z nemocenské. Sice jsem stále zaměstnanec, ale nemocenskou mi v tuto chvíli vyplácí OSSZ. Můžete mi, prosím, poradit kdy je pro mě nejzazší termín pro odevzdání formuláře (další poradnu mám až 23.12., tak mám strach, abych něco neprošvihla) a hlavně kam ho odevzdat - zda zaměstnavateli nebo na OSSZ? Případně by mě zajímalo, zda ho stačí zaslat nebo ho musím donést osobně. Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
na mateřskou dovolenou a peněžitou pomoc v mateřství můžete nastoupit v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před termínem porodu, který uvede lékař v žádosti o PPM. Při termínu porodu 22. 1. vychází tedy nástup v rozmezí 27. 11. až 11. 12. Domluvte se s lékařem ještě před plánovanou kontrolou, aby podle zvoleného nástupu na PPM ukončil pracovní neschopnost.
Žádost o PPM předáváte zaměstnavateli, ten ji odešle na OSSZ s přílohou. Pozdější odevzdání žádosti o PPM nevadí, ale nástup na mateřskou dovolenou byste zaměstnavateli měla oznámit předem.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 30.11.2021, 15:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×