Inzerce
Inzerce
Inzerce

Marie v 19. týdnu těhotenství podstoupila další genetické vyšetření

Marii konečně opustily celodenní nevolnosti, už s nimi bojuje pouze po ránu. Po špatných výsledcích krevních testů z prvotrimestrálního screeningu absolovala odběr choriových klků z pupečníku a nyní další kontrolu. Naštěstí se ale žádná genetická mutace nepotvrdila. V práci už Marie končí kvůli rizikovému těhotenství. Zaučení náhrady ovšem také není jen tak. Doma naopak panuje pohoda a děti dělají Marii jen radost.

 

Marie (19. týden těhotenství)

Hezký den, maminky…

je tady další týden, o který bych se s Vámi chtěla podělit. Tento týden byl celkem rušný, a to jak v osobním, tak i pracovním životě.

Jak se aktuálně cítím?

Po šíleném kolotoči ranních nevolností, které od začátku těhotenství bez přestávek na jídlo trvaly celý den, je mi konečně první týden lépe. Je to docela úleva. Ranní nevolnost už je opravdu jen ranní a pomáhá mi ji zahnat vždycky něco sladkého hned po probuzení. Občas se mnou zamává nějaký divný pach, nebo prudší zatáčka v autě, ale už zase plnohodnotně funguju. Začínají mi dělat problém schody a po chvíli se zadýchávám. Bříško už začíná vypadat jako těhotenské, takže ho začínám místo skrývání ve volnějších šatech pomalu ukazovat. No jasně, že jsem si udělala radost, a do šatníku přibylo několik nových kousků. :-D 

Pořád řešíme testy a výsledky…

Hned začátkem týdne jsme byli na genetice v Praze na kontrolním ultrazvuku po CVS – odběru choriových klků z pupečníku. Ten jsem podstoupila před 3 týdny po špatném výsledku z prvotrimestriálního screeningu. Výsledek na downa byl 1:48, což bylo velmi vysoké riziko a okamžitě nás poslali do Gennetu. Z důvodu tohoto vyhodnoceného velmi vysokého rizika jsme se i na místě rozhodli pro okamžité řešení, a to že nebudeme čekat dalších několik týdnů na odběr plodové vody a půjdeme o něco rizikovější, ale rychlejší a přesnější cestou.

Inzerce

Jak to celé probíhalo?

Podstoupila jsem okamžitě biopsii choriových klků z pupečníku. První nejbolestivější vpich jehly byl s lokálním umrtvením a druhým vpichem už odebírali vzorky z pupečníku. Jelikož mám za sebou i odběr plodovky z minulého těhotenství, můžu za sebe konstatovat, že tohle bylo opravdu o dost bolestivější. Ale dalo se to vydržet. Partner seděl o kus dál a konstatoval, že teprve v ten okamžik mu došlo, co všechno musím jako žena pro naše dítě podstupovat a začal si mě zase o kus víc vážit. Po odběru následoval týden klidového režimu doprovázený bolestí břicha jako při menstruaci a nejdelší tři dny čekání na výsledky. Naštěstí byly výsledky negativní a žádná genetická mutace se nepotvrdila. Co se ale na 100 % potvrdilo je to, že čekáme holčičku a už tomu nebude jinak.

Výsledky krevních testů dopadly opět špatně

Tento týden jsme v Praze zkontrolovali, že je vše v pořádku, malá roste jak má a s výsledky jsme uháněli k mému gynekologovi. Ten mi odebral krev na triple test, který se mu zdál už po tomto velkém genetickém vyšetření jako zbytečnost, ale prý je to potřeba mít splněno. Samozřejmě test vyšel zase špatně, o čemž nás ještě koncem týdne pan doktor telefonicky informoval, tentokrát s rizikem na Downa 1:90. Zároveň jsem byla ale uklidněna, že po odběru CVS bychom neměli mít strach a jde pouze o nějaký špatný průměrový výpočet. Takže budeme doufat a čekat, že se jakékoliv naše obavy definitivně rozplynou po posledním druhotrimestriálním screeningu.

Inzerce

Práce nad hlavu

Ve firmě jsem těhotenství oznámila ve 12. týdnu. I když je obecně práce administrativního pracovníka opravdu nenáročná a člověk se fyzicky nenadře, bylo mi z důvodu předpovězené preeklampsie, zkracování děložního čípku a předchozích dvou rizikových těhotenství lékařem doporučeno zůstat co nejdřív doma. Stresu v práci bylo posledních pár měsíců opravdu víc než obvykle, tak jsme se s kolegyněmi domluvily, že začneme hledat novou posilu k zaučení. Když jsme měly úspěšně vybráno a sympatická slečna se zkušenostmi, která prošla řádně výběrovým řízením, na moji pozici nastoupila k zaučení, domluvili jsme se na personálním, že k 1. 10. skončím a nastoupím na rizikové.

Vedení mi to nechce nijak usnadnit

To by ovšem nebylo ono, kdyby nám do toho opět šéf nehodil vidle a nezpůsobil zmatky. Milou slečnu poslal na konci prvního pracovního dne potupně domů a na moji pozici si dosadil po známosti slečnu jinou. Sice bez zkušeností, ale podle něj hezčí a mladší. Mně bylo jen stroze oznámeno, že na ni prostě budu muset počkat a zaučit si ji později. Nebýt ve firmě během posledních několika měsíců tolika personálních problémů uměle vyvolaných vedením, neměla bych problém. Doposud jsem se šéfem neměla jediný konflikt a byla jen chválena. V okamžiku, kdy už se tyto hry začaly týkat i mě a proběhlo pár průpovídek, že jsem si dovolila otěhotnět a jsem jen další promrhaná investice jeho firmy, trvala jsem na tom, že na nikoho čekat rozhodně nebudu a jsem ochotna přidat maximálně pár dní k dobru. Slečně tedy zavolali a tento týden začala chodit na zaučení. Tedy, došla dvakrát. Vždy na hodinu před koncem pracovní doby, takže přínos skoro nula. Příští týden si dáme společné tři celé dny. S kolegy oslavím v úterý 3. 10. své narozeniny spojené s odchodným a děj se s milou slečnou vůle boží. Pro mě je určitě důležitější klid.

Inzerce

Důležité radosti

Doma panuje pohoda. Partner mi je důležitou oporou a společně si užíváme každou společnou chvilku. Večery u filmů, obložené mísy, procházky s dětmi a návštěvy jeho rodiny. Starší syn se chystá na svůj zatím nejdůležitější turnaj v první lize starších žáků ve florbalu, do kterého byl nominován. Za rok, co tento sport dělá, se vyšvihl mezi nejlepší, přeskočil dvě kategorie a radost nám dělá i ve škole. Druhý ročník gymnázia zatím zvládá na samé.

Emminka se na sestřičku strašně těší a každý den s ní mluví a hladí mi bříško. Vyrazili jsme také na nákupy do Německa a pořídila jsem si tam na sebe pár nových hadříků. Výbavička pro miminko se nám taky už začíná pomalu rozrůstat a koupený už je i kočárek a autosedačka. Vyhrál u mě set Joolz Day 3 a vajíčko Britax.

Je potřeba si dělat radosti :-)

Marie

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Marie v 19. TT podstoupila další genetické vyšetření - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×