Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pavlína porodila ve 35. týdnu těhotenství zdravou holčičku

Pavlína má pro čtenářky tento týden překvapení. Předčasně porodila. Eliška je ale podle všeho zdravá, váží 2340 g a měří 45 cm. Jak probíhal Pavlínin nečekaný porod?

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2020/2021:

Pavlína (35. týden těhotenství)

Milý deníčku, mám pro tebe překvapení! 

Včera se nám narodila zdravá dcera Eliška.

Inzerce

S mírnou bolestí v podbřišku jsem se neznepokojovala

Ale vezmu to popořádku. V úterý jsem byla na klasické prohlídce u mého gynekologa. Vzal stěr z čípku a sepsali jsme papíry kvůli nástupu na mateřskou dovolenou. Domluvili jsme se také na příští návštěvu na monitor. Ve čtvrtek mě od rána pobolívalo v podbřišku, ale nijak jsem to neřešila, jela jsem odvézt do práce papíry, nakoupit, doma obvyklé domácí práce...

Natáhla jsem se pro mobil a praskla mi voda

Pak jsem si kolem dvanácté lehla s tím, že to břicho trošku bolí, a tak si na chvíli odpočinu. No a stačilo se natáhnout pro telefon, a lup! Praskla voda, nezastavitelný proud vody. Dcera mi letěla pro ručník, syn volal manželovi do práce. Jelikož byl na druhé straně nemocnice, tak jsme se domluvili, že se sejdeme tam. Sousedka mě odvezla do nemocnice, už v autě jsem začala mít kontrakce. Cesta do nemocnice trvala čtvrt hodiny a kontrakce už jsem měla tři - po pěti minutách.

Inzerce

V nemocnici nás nemohli přijmout

V nemocnici mě vzali na vyšetření, ultrazvuk, kde zjistili, že malá by měla mít kolem 2 kg. Jenže jelikož jsem začala rodit ve 34. týdnu těhotenství, naše nemocnice nebyla připravena na předčasně narozené miminko. Takže mi zařídili odvoz sanitkou do Ústí nad Labem a příjem tam.

Kapačky na zpomalení kontrakcí nezabraly

Při čekání na sanitku jsem měla kontrakce po třech minutách čím dál silnější. Ještě v litoměřické nemocnici mi dávali kapačky na zpomalení těch kontrakcí. Nijak to ale nezabralo. Odvoz byl rychlý a příjem hektický. Pak přišla různá, i na covid i kardio, další stěr, mezitím podepisování papírů a odpovídání na otázky sestřičky. No a do toho čím dál silnější kontrakce po dvou minutách. Další kapačky na zpomalení... Ani ty nepomohly, naopak jsem začala mít v kontrakcích tlak na konečník.

Inzerce

Na sále stačilo třikrát zabrat a Eliška byla venku

Takže jsme se rychle přesunuli na sál, kde jsem třikrát zatlačila a v 15:45 byla malá byla venku! Takže super úleva, poté, co mi malou ukázali, si ji odnesli na vyšetření. Já zůstala na sále, kde jsem ještě musela vytlačit placentu, ale to už byla maličkost, a malé šití. Upřímně jsem byla natolik ráda, že už to mám za sebou, že to další, co mi dělali, mi bylo jedno. Poté mi přišli Elišku ukázat a změřit a zvážit. Váží 2340 g a měří 45 cm.

Naštěstí jsem měla už všechno připravené

Celý porod trval od začátku do konce necelé 4 hodiny. Super, ne? Naštěstí jsem už měla všechny dárky od tebe zabalené v tašce a připravené, takže mi tu nic nechybí a můžeme se s Eliškou v klidu sžít.

Inzerce

Tak hezky týden, deníčku.

Příště napíšu, co bylo dál a co vše jsem od tebe použila.

Pavlína

Podle deníčku maminky zpracovala Lucie Kubáčková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy newborn, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5ks, Happy hygenické tyčinky á 56 ks, Happy Natural Care mycí gel 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella Intimní ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašku Happy.

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x čaj pro kojící ženy, 1x těhotenský pěsticí olej, 1x olej na masáž prsů, 1x balzám na bradavky, 1x měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny, 1x měsíčkový kojenecký olej.

Femibion

Femibion®

Doplňky stravy Femibion® byly přesně vyvinuty pro speciální potřeby žen v různých obdobích těhotenství a mateřství.
 
Nejčerstvějším produktem, který je k dispozici od podzimu 2019,
je Femibion® 3, jenž podporuje vás i vaše děťátko v období kojení. Poskytuje maminkám vybrané látky, které jsou při kojení zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.
 
Obsahuje foláty (kyselinu listovou a Metafolin®) ve stejném množství jako Femibion® 2 a vitamin D, který je důležitý pro podporu imunity.
Femibion® 3 je dále obohacen o vápník na udržování normálního stavu kostí a o železo, které pomáhá snižovat vyčerpanost a únavu. 
 
Femibion® 3 obsahuje i cholin, jehož doporučený příjem je při kojení
o 30% vyšší oproti ženám, které nekojí. Dále v jeho složení naleznete i Omega-3 mastnou kyselinu DHA podporující normální vývoj mozku a zraku kojeného děťátka až do jeho 12 měsíců věku.
 

Femibion® věnuje budoucím maminkám péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1, dvě balení Femibion® 2 vhodné pro maminky od počátku druhého trimestru a dvě balení Femibion® 3 na podporu vás a vašeho děťátka po dobu kojení.

Užijte si krásné chvíle s vaším miminkem a vybudujte si díky kojení silné nenahraditelné pouto. 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Pavlína porodila ve 35. týdnu těhotenství zdravou holčičku - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×