Inzerce
Inzerce
Inzerce

Denča vypráví o svém porodu

Jak probíhal Denčin porod? Maminka nám o svém zážitku napsala s krátkým odstupem o něco víc.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2020/2021:

Jakub 23.03.2021 – 4605 gramů a 53 centimetrů

Měla jsem několik dní po termínu a už byla opravdu vyčerpaná. Nebylo mi už vůbec dobře a musím říct, že poslední asi 4 dny jsem opravdu zkoušela snad veškeré babské rady a neustále jsem hladila bříško a prosila ho, ať už vyleze ven. 

Neměla jsem strach

Porodu jsem se naštěstí do poslední chvíle vůbec nebála a jsem za to opravdu ráda, protože jsem z toho nebyla ve stresu. A i když to nakonec nedopadlo dle představ, průběh porodu před akutní sekcí byl v naprostém pořádku a vše bylo přesně tak, jak mělo. Byla jsem smířená s tím, že to malé ven musí a že to asi bude bolet, ale přinese mi to obrovské štěstí a lásku a to za to přeci stojí.

Zkusili jsme znovu Hamiltonův hmat

První Hamilton bohužel vůbec nepomohl, a tak jsem v úterý na kontrole svolila ke druhému a byla přesvědčená, že už to dopadne. V nemocnici se jim moc nelíbily ozvy, tak jsme byly objednaní na přetočení na odpoledne. Sestřička dokonce prohodila, že si mě tam už třeba nechají s kontrakcemi a já si říkala, že bych za to byla opravdu ráda. Objednali mě rovnou na pátek na vyvolání.

Po druhém Hamiltonu mě břicho bolelo víc

Již po cestě domů jsem si říkala, že je to trochu jiné než po tom prvním. Břicho mě bolelo víc a hlavně pravidelněji, ale nepřiznávala jsem si, že by to už byl začínající porod.

Inzerce

I z druhé kontroly mě poslali zpátky domů

Přijela jsem domů a měla takové tušení, že bych měla raději poklidit, kdyby náhodou. Poté jsem si dala v klidu oběd. Bolesti nijak nezesilovaly, tak jsem tomu nepřikládala nijak velkou váhu. Říkala jsem si, že si zkusím dát vanu, abych zjistila, jestli to nejsou jenom poslíčci. Vana to však spíš zesílila, ale nebylo to nic hrozného. Pomalu se blížila 14. hodina, a tak jsme vyrazili s manželem zpět do porodnice. Tam mě dali na monitory a řekli, že to kontrakce žádné neukazuje, mně už se však kroutily prsty na nohou, když to přišlo. Naštěstí miminko bylo v pořádku, ale paní doktorka při kontrolním ultrazvuku zjistila, že mám hodně plodové vody a že by to do pátku určitě nenechávala, proto mě objednala na úterý 6:30 ráno na vyvolání s tím, že se nejspíš ještě večer uvidíme, ale že mi doporučuje jet domů, ať zkusím vydržet a přijedeme, až se interval mezi kontrakcemi zkrátí.

Vydržela jsem to doma do večera

Manžel byl doma skvělý, já furt říkala, že nemohu uvěřit, že se to blíží a že to vlastně není tak hrozné. Hladil mě po zádech, pomáhal mi do vany, staral se o mě báječně. V deset večer už to začalo být opravdu intenzivní, tak jsme mezi kontrakcemi vyrazili do auta a jeli do porodnice. V porodnici řekli, že jsem na 4 cm a že to ještě určitě na chvíli bude, ale že si mě tam chtějí nechat kvůli tomu množství plodové vody. Dali mě na monitory a tam se stále kontrakce neukazovaly. Bála jsme se, že to jsou jen poslíčci a říkala si, že snad poslíčci tak nebolí. Porodní asistentka mi udělala klystýr s tím, že se porod snad rozjede, a opravdu to pomohlo. Postupně jsem se otevírala a vše šlo skvěle, smáli jsme se a vše se zdálo naprosto v pořádku. Následně mě chytla bolest v zádech a začala jízda. Nemohla jsem najít správnou polohu, kontrakce už byly opravdu krátké a o mnoho intenzivnější a já už nevěděla co se sebou. Manžel mi dával mokrý hadřík na ústa, aby mi je navlhčil, a teplý obklady na záda – vlastně běhal zepředu dozadu a zpět. Musím říct, že zpětně jsme se tomu opravdu zasmáli, ale v tu chvíli už to bylo vážně náročné. Nakonec se šlo na věc – tlačit. Já už byla naprosto bez sil, ale přesvědčená, že Kubu ze sebe vytlačím. Tlačila jsem snad dvacet minut, ze začátku jsem tomu tolik nedala a porodní asistentka říkala, že musím tlačit víc a nekřičet, následně jsme zjistili, že to křičení mi opravdu pomáhalo a já tlačila mnohem více. Kuba ale stále nešel, tak se zavolal lékař, pak i druhý a usoudili, že ho pravděpodobně nevytlačím a navrhli mi sekci. Byla jsem přesvědčená, že Kubu vytlačím, tak jsem do toho ještě několikrát dala opravdu vše, manžel říkal, že to bylo neskutečné. Kubu jsem však bohužel nevytlačila, a tak následovala akutní sekce. Musím říct, že ta příprava před sekcí byla z celého porodu to nejhorší. Kontrakce jsem měla snad bez přestávky a na sále mi přidělali nohy k lůžku. To byla naprostá zoufalost, prosila jsem je, ať mě už uspí, a myslím, že na to nikdy nezapomenu. Ale zvládla jsem to a Kuba ve 4:32 vykoukl na svět.

Inzerce

Nakonec se sami lékaři divili, protože Kuba měl 4605 gramů a nikdo nevěřil, že se do mě vešel.

Myslela jsem, že už se nepostavím na nohy, ale děti dělají zázraky

Po sekci to bylo opravdu náročné. První den jsem si myslela, že se už nikdy nepostavím na nohy, avšak děti dělají zázraky a já druhý den již měla Kubu u sebe a plnohodnotně se o něj starala. Jsem šťastná, že jsme oba v pořádku a dnes již doma. 

Inzerce

Hezký týden všem!

Zdraví Denča

Podle deníčku maminky zpracovala Lucie Kubáčková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy newborn, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5ks, Happy hygenické tyčinky á 56 ks, Happy Natural Care mycí gel 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella Intimní ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašku Happy.

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x čaj pro kojící ženy, 1x těhotenský pěsticí olej, 1x olej na masáž prsů, 1x balzám na bradavky, 1x měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny, 1x měsíčkový kojenecký olej.

Femibion

Femibion®

Doplňky stravy Femibion® byly přesně vyvinuty pro speciální potřeby žen v různých obdobích těhotenství a mateřství.
 
Nejčerstvějším produktem, který je k dispozici od podzimu 2019,
je Femibion® 3, jenž podporuje vás i vaše děťátko v období kojení. Poskytuje maminkám vybrané látky, které jsou při kojení zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.
 
Obsahuje foláty (kyselinu listovou a Metafolin®) ve stejném množství jako Femibion® 2 a vitamin D, který je důležitý pro podporu imunity.
Femibion® 3 je dále obohacen o vápník na udržování normálního stavu kostí a o železo, které pomáhá snižovat vyčerpanost a únavu. 
 
Femibion® 3 obsahuje i cholin, jehož doporučený příjem je při kojení
o 30% vyšší oproti ženám, které nekojí. Dále v jeho složení naleznete i Omega-3 mastnou kyselinu DHA podporující normální vývoj mozku a zraku kojeného děťátka až do jeho 12 měsíců věku.
 

Femibion® věnuje budoucím maminkám péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1, dvě balení Femibion® 2 vhodné pro maminky od počátku druhého trimestru a dvě balení Femibion® 3 na podporu vás a vašeho děťátka po dobu kojení.

Užijte si krásné chvíle s vaším miminkem a vybudujte si díky kojení silné nenahraditelné pouto. 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Denča vypráví o svém porodu - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×