Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Petra se v 28. týdnu těší na látkování s Gaga´s plenami

Kamila (11. týden), Petra K. (20. týden), Katka (25. týden), Petra F. (28. týden)

Petra se s manželem stále nemohou shodnout na jménu pro miminko. Týden strávila Petra na zahradě a se Šimonkem pouštěli draka. Do jejich výbavičky přispěly také Gaga´s pleny a už nyní se Petra těší, jak vše vyzkouší.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Petra (28. týden těhotenství)

Hezký den milé maminky, 

opět vás všechny po týdnu zdravím. Těhotenská kalkulačka mi ukazuje 29. týden těhotenství a já stále jen nevěřícně kroutím hlavou. Opravdu to druhé těhotenství strašně rychle utíká! 

S manželem se nemůžeme na jménu pro miminko shodnout

Před námi s manželem pořád stojí velký úkol, stále nevíme, jaké jméno vybrat a mě děsí, že mi schází už jen nějakých deset týdnů na finální rozhodnutí, jenže co vybrat, když se nemůžeme na ničem shodnout? To bude oříšek!

Bolest nohy a odpočinek

Tento týden utekl jako voda, hlavně z toho důvodu, že byl můj manžel na tři dny od pondělí do středy na školení v Olomouci. Měla jsem tolik plánů, které jsem chtěla stihnout, ale znáte to, člověk si něco naplánuje a vše je poté jinak. Hned v pondělí ráno, když muž odjel, jsem měla tušení, že bude někde problém, a taky že ano. Od samotného rána mě šíleně rozbolela noha. Od mládí mám problém s levou nohou, nesmím ji tolik přetěžovat, musím nosit kvalitní ortopedickou obuv a vůbec být na sebe opatrná. No, a ráno, při prvním postavením na nohy, jsem ucítila šílenou bolest, myslela jsem si, že je to změnou počasí, ale bohužel, bolest se mě drží už celý týden a já si říkám, co je spouštěč. Možná nabytá kila, kterým se v těhotenství neubráním, nebo ještě následek Tater? Kdo ví, každopádně celý týden se nese v duchu odpočinku a posedávání. Hodně mi pomáhají rodiče, kteří mi mnohdy přihlídnou na Šimonka a já tak můžu odpočívat. Pořád doufám, že bolest odezní a bude vše jako dřív, v normálu, na který jsem zvyklá. Snad se to celé nepotáhne až do konce těhotenství.

Týden jsme strávili na zahradě a pouštěli jsme i draka

Tím, že mě trápí bolest levého chodidla, tak jsme celý týden trávili na zahradě a doma. Hrabání a sbírání listí je i pro Šimonka veliká sranda. Dnes jsme zkusili pouštět draka, ale neměli jsme štěstí na dobrý vítr, takže nám drak vysoko nevzlétnul. Ve středu se ale chystáme na místní drakiádu, tak snad budeme mít více štěstí.

Inzerce

Inzerce

V pátek měl Šimon i podzimně tematickou hodinu ve zpívánkách a tanečkách, kde chodí a tvořili s dětmi dýni z červené čočky. Obecně mám pocit, že synovi tento kroužek svědčí, především kontakt s ostatními dětmi je prospěšný. Radost mi dělá i to, že si začal pamatovat spoustu písniček a říkadel a dost se jak v kroužku, tak doma zapojuje do opakování jednoduchých slov, pobrukování si tónů a melodií a imitací pohybů, které se v kroužku učí.

Skvělý balíček od Gaga´s plen do naší výbavičky

Ani v tomto deníčku nesmím zapomenout na poděkování Babyonline a společnosti Gaga´s pleny, od kterých jsem dostala skvělý balíček, který se mi ideálně hodí do výbavičky pro naše miminko. Přiznám se, že nemám žádnou zkušenost s látkovými plenami, používám jednorázové, ale už se nemůžu dočkat, až na naší holčičce právě látkovou plenku otestuji. 

Inzerce

Plenka je rostoucí a má nádherný design

Moc mě na plínce baví to, že má nádherný design a je rostoucí, miminku tak vydrží dlouhou dobu. Ideálním pomocníkem bude zajisté i látkový pytlík do kabelky na použité plínky a nepromokavá podložka na přebalování, která se dá použít i jako podložka pod miminko po koupání. Už se těším, až na podložce budeme naše děvčátko učit pást koníčky. Skvělý je moc příjemný materiál všech produktů a ty krásné obrázky!

Bambusové ubrousky budu užívat při přebalování

No, a musím se ještě zmínit o bambusových ubrouscích, které jsem dostala rovnou dva. Uvažuji, že je budu používat na utírání zadečku u přebalování. Nikdy jsem nepoužívala u syna vlhčené ubrousky, ale zvykla jsem si na olejovou emulzi Medvídek od firmy Eone, kterou si maminka ředí do lahvičky s rozprašovačem. U přebalování pak stačí zadeček nastříkat a setřít, na utírání používám klasické papírové kapesníčky, nebo toaletní papír, ale říkám si, že bambusové ubrousky budou ještě lepší, neboť díky jejich přepíráním bych nemusela tolik zatěžovat ekologii a neustále kupovat jednorázové kapesníky. A bonusem je slintáček se včelkami, který mi také dorazil, už mám v hromádce oblečení nachystané na vyprání. Na tyto kvalitní produkty z českého trhu ze 100% bavlny se obzvláště těším, doposud jsem od nich nic neměla a nezkoušela.

Přeji vám všem krásný nadcházející týden a moc vás zdravím! 

Petra

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě.

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 

Na prvních 1000 dnech záleží nejvíce. A jsme si jisti, že jste si toho dobře vědomi.

Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Petra se v 28. týdnu těší na látkování s Gaga´s plenami - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×