Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Petra v 25. týdnu nakupuje nové těhotenské oblečení

Kamila (8. týden), Petra K. (17. týden), Katka (22. týden), Petra F. (25. týden)

Petra vítá podzim novým těhotenským oblečením, které si byla nucena koupit. Nejvíce ji zaujala těhotenská prošívaná bunda, džíny a spodní prádlo. Se synem Šimonkem začala chodit na hudebně taneční hrátky. Od firmy Walmark získala dávku vitamínů s kyselinou listovou Biopron.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Petra (25. týden těhotenství)

Zdravím Vás milé maminky a čtenářky deníčků Rodíme ONLINE, a zároveň vítám podzim, který v tomto týdnu nastal. Byť je během dnů stále slunečno, tak je cítit, že se zima pomalinku plíží. Ta rána jsou teď tak studená a večery chladné, že jsme museli začít doma po večerech přitápět, abychom se všichni po celém dni trošku večer zahřáli.

Těhotenská prošívaná bunda pro maminky s bříšky

S přicházejícím chladnem jsem si uvědomila, že tak nějak nemám co na sebe. Kabát, který jsem v tomto období nosívala, když jsem čekala Šimonka, mi už dávno není, a tak jsem s velkou parádou přivítala týdenní akci v jednom obchodním řetězci, který si opět vzpomněl na těhotné maminky, a tak jsem tento obchoďák vzala doslova útokem. Zajímala mě nabídka prošívaných těhotenských bund. Velice mě uchvátil střih a praktičnost, tyto delší bundy se dají využít jak v době těhotenství, tak v době nošení miminek, neboť navíc k bundě je nosící vpínací vložka, díky které můžete pod bundu v nosítku schovat i miminko, a co se mi líbí úplně nejvíc, je to, že až bude po celém tom těhotenském a nosícím maratonu, tak se dá bunda využívat nadále jako vycházková. Stačí zapnout zipy na obou stranách a nikdo netuší, že bunda byla primárně určená pro těhotné maminky s bříšky. 

Neodolala jsem ani těhotenským džínům a spodnímu prádlu

Miluji tyto praktické vychytávky a jsem moc ráda, že na mě jedna krásná růžová bundička zbyla. Už jsem ji na sobě vynesla a musím říct, že tento outfit fakt sklidil u známých úspěch. No a co by to byly za nákupy, které by skončily bundou, že? Neodolala jsem také těhotenských džínům a spodnímu prádlu. I za pár korun se člověk suprově obleče a jakou z toho má pak radost.

Inzerce

Přihlásila jsem 2letého Šimonka do prvního kroužku

Podzimem začalo školákům první pololetí tohoto nového školního roku a já se jej rozhodla také využít a přihlásila jsem v tomto pololetí Šimonka do jeho historicky prvního kroužku. Už delší dobu si všímám, že jej baví hudba, kterou slyší, sám si zapíná rádio a má moc rád, když mu doma zpíváme. Někdy jej podezírám, že si naposlouchané melodie začíná sám broukat a tak jsem si řekla, že čas před porodem musím plně využít v Šimonkův prospěch a přihlásila jsem jej do kroužku, který máme ve městě. Kurz je zaměřen na hudební a taneční hrátky pro děti už od půl roku. Máme za sebou první lekci a troufám si říci, že úspěch proběhl na obou stranách. Já byla pyšná, když jsem viděla, jak se Šimon nenásilně mezi děti zapojil a Šimonek si to myslím užil v plné parádě. Ve skupince osmi dětí je nejmladší a zároveň jediný, který předtím nikdy nikde nechodil, ale vůbec to nebylo znát. Kurz byl krásně veden podle potřeb dětiček a hodina nám utekla jako voda. Myslím, že se už teď oba těšíme na další lekci. Jsem za tuto možnost ráda, Šimon se tak naučí spolupracovat se stejně starými dětmi a já můžu poznat další maminky. 

Inzerce

Milé zjištění bylo, že jsem nebyla jedinou těhotnou a tak si třeba s dalšími maminkami budeme do konce roku předávat naše zkušenosti a postřehy z těhotenství a blížící ho se porodu.

Obrovská dávka vitamínů Biopron pro těhotné maminky od sponzora Walmark

V polovině minulého týdne mě čekalo krásné překvapení. Ráno u nás zazvonil pošťák a nesl mi balíček.

Inzerce

Vůbec jsem se nemohla zorientovat, co mi poštou mělo dojít. Po rozbalení mi však došlo, že jde opět o malý pozdrav z Babyonline a partnerské firmy Walmark, od nichž jsem dostala obrovskou dávku vitamínů pro těhotné maminky Biopron. Jsem za tato probiotika moc vděčná.

Inzerce

Stravu v těhotenství řeším a snažím se, aby byl můj jídelníček pestrý, ale když můžu něčemu napomoci, ráda to udělám, a tak jsem ke kyselině listové začala zobat právě i doplněk stravy od Walmarku.

Příští týden nás čeká první letošní společná dovolená

Následující týden bude hektický, čeká mě kontrola, na kterou se moc těším, že opět uvidím miminko. Ke konci týdne konečně vyrazíme s manželem a Šimonkem na první letošní dovolenou. Jedeme do Tater, přesně do míst, kde jsme se s manželem před 6 lety poznali a padli si do oka. Tato dovolená bude však jiná, už po sobě nebudeme pokukovat, ale jedeme tady nyní jako rodina. 

Těším se!

Mějte se krásně, pa Petra

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě.

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 

Na prvních 1000 dnech záleží nejvíce. A jsme si jisti, že jste si toho dobře vědomi.

Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Petra v 25. týdnu nakupuje nové těhotenské oblečení - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×