Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Peťa se v 17. týdnu svěřuje, co ji pomohlo po několika letech snažení otěhotnět

Kamila (8. týden)Peťa (17. týden), Katka (22. týden), Petra F. (25. týden)

Peťa se s námi podělila o svou zkušenost s otěhotněním, kdy ji po několika letech pomohly vitamíny na doporučení kamarádky - zdravotní sestřičky. Jsou dnešní děti jiné, než jsme byli my? Jak to vidí Peťa?

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

 

 

 

Inzerce

 

 

Inzerce

 

 

Inzerce

 

 

Inzerce

Peťa (17. týden těhotenství)

Ahoj maminky, 

před chvíli jsem se vrátila od pana doktora a miminko je v 17. týdnu zcela v pořádku, jen mi občas tvrdne bříško, a tak musím baštit magnesium a samozřejmě vitamíny. 

Co mi pomohlo k miminku

Co jsem vám ale chtěla dnes napsat, je to, co si myslím, že mi k miminku pomohlo. Jak z mého úvodníku víte, tak jsem se o miminko snažila opravdu dlouho včetně návštěv IVF klinik. Myslím, že mi pomohly vitamíny, které mi doporučila kamarádka - zdravotní sestřička, která je také sama brala vždy před otěhotněním a má doma dva sviště. 

Jsou to vitamíny, které nejsou dostupné v ČR a tak se o nich moc neví. Jedná se o OPTIMIZED FOLATE - L-Methylfolate 1000 mcg. Je tam 100 tabletek a cenově to vychází na nějakých 350 Kč. Takže cenově dostupné opravdu pro každého a poštovné je většinou zdarma. :) Brala jsem je před otěhotněním cca 2 měsíce a výsledek už znáte. Je tam velký obsah kyseliny listové, proto mi kamarádka doporučila jíst jednu tabletku ob den nebo půl tabletky denně. Já zvolila první variantu. A partner jedl kotvičník, který zlepšuje močové ústrojí, působí příznivě na pohlavní orgány a také zvyšuje sexuální apetit. :) A to vše je potřeba k úspěšnému početí.  :D :D 

A nyní od početí k tomu, co následuje potom 

Vyrůstala jsem v době, kdy bylo zcela normální si hrát venku. Lozila jsem po stromech, koupala se v řece, vařila z hlíny, hrála venkovní hry, jedla svačinu venku v přírodě bez antibakteriálních vodiček, mohl si mě, kdo chtěl, pochovat, jen jsem přišla ze školy, už jsem šla do tepláků a prostě tradá ven. 

Jsem divná nebo je dnešní doba zvláštní? 

Dnes většina dětí dojde domů, zahodí tašku a zapíná počítač. Co je na tom nejhorší, je to, že je rodiče nechají. Já vím, že doba jde dopředu, ale nezastávám názor vrazit dítěti tablet či mobil do ruky jen aby byl pokoj. Ano, nemusíte se mnou souhlasit, ale ruku na srdce Vaše maminky neměly tablety, mobily, televize, pleny byly látkové, které se vyvařovaly, žehlily atd., a k tomu stíhaly domácnost, vařit (dnes si spousta maminek chodí pro jídlo do škol a školek) a chodit do práce. Ano je jiná doba a já jsem sama zvědavá, jak dlouho mi toto přesvědčení vydrží, ale vyrůstala jsem v době, kdy dnešní vymoženosti nebyly a žiju. :) Maminka byla pro mě vším a vždy si našla čas si ke mně a k bratrovi sednout a hrát s námi karty, deskové hry či v létě badminton. A dům měla krásně uklizený, kytičky zalité, svačiny udělané. Dnes se velmi často objevuje názor, že nejsme otroky domácnosti či našich dětí. Ano, to je pravda, ale odsud posud. Pokud je v rodině i otec, tak by měl být i on zapojen do chodu domácnosti. V tomto jsem moderní a naštěstí mám doma muže, který je mi velkým parťákem, a to nádobí klidně umyje, koš vynese, povysává a dokonce i to prádlo dá do pračky. Zkrátka mám partnera, co mi může asi každá závidět. :) Naštěstí jsme každá jiná a každá máme jiné priority. 

Prosím, neberte mě jako nějakou kazatelku. To ani náhodou. Jen jsem se chtěla vypsat z toho, co mě v dnešní době trápí a říci si svůj názor. 

A proto žijte si svůj život, jak si přejete vy. Je jedno, co si já myslím, důležité je to, co vyhovuje vám a pokud jste šťastní, tak má slova hoďte za hlavu! :)

Mějte se krásně ,

Peťa 

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě.

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 

Na prvních 1000 dnech záleží nejvíce. A jsme si jisti, že jste si toho dobře vědomi.

Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Peťa se v 17. týdnu svěřuje, co ji pomohlo po několika letech snažení otěhotnět - diskuze

Poradna

Dobrý den, dcera oslavila roční narozeniny a zhruba ve stejný den jsme zjistili, že dělá zvláštní tiky hlavou, vždy to trvá jen chvilinku, ale je to jakoby ji byla zima, prostě malinko vykulí očička a lehce pohybuje hlavičkou a hned zase nic a vše je v pořádku. Známí říkají, že by to nemělo být nic vážného, ale raději se ptám.. jinak je šikovná a vše v pořádku. Děkuji za každou radu, s pozdravem Vagner

Dobrý den,

toto nedovedu posoudit, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 14:27
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×