Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila se chystá na Vánoce v ČR

Kamila (19. týden)Petra K. (28. týden), Katka (33. týden), Petra F. (36. týden)

Kamila nakupuje vánoční dárky a řeší, jak některé přivézt do Česka. S manželem se vsadila, že rodiče její těhotenství ihned nepoznají, chce jim ho totiž oznámit originálně a upořádat party na odhalení pohlaví. 

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (19. týden těhotenství)

Milé maminky,

Vánoce se blíží a já nemám nakoupených moc dárků. Nějak mi už dochází fantazie.

Lily dostane k Vánocům dětský tablet

Pro děti to je jednoduché, jen ten převoz z UK do ČR je složitý, protože máme jen jeden malý kufr všichni 3 dohromady. Lily jsem dnes koupila dětský tablet i s obalem proti otřesům, byl levnější kvůli Black Friday, když ho zničí během 2 let, tak mi bez otázek pošlou nový. Takže konečně bude mít na čem koukat na písničky, protože jinak kouká na mém mobilu a celý mi ho rozladí, lidem pošle různé fotky, smajlíky a zprávy, objedná mi taxíka, anebo mi už 2x zablokovala internetové bankovnictví kvůli tomu, že neseděl otisk prstu. Nechci, aby trávila koukáním na písničky moc času, ale občas se to hodí a určitě na cesty to bude také super.  Většinu dárků budu asi muset objednat online, protože s Lily nakupovat není úplně snadné.

Snad mě pustí s pistolí do letadla!

Synovci jsem objednala pistoli Nerf, jen jsem nevěděla, že bude větší, než můj kufr! Tak ji asi budu muset nést v ruce a snad mě s ní pustí do letadla.

Vsadila jsem se s manželem, že rodiče mé těhotenství nepoznají

Včera jsem byla s kamarádkami na večeři. Vzala jsem si volné šaty a říkala jsem si, jak v nich vůbec není vidět, že jsem těhotná. Kouknul na mě Jarda a říká mi, že jestli si vezmu tyhle šaty na sebe, až poletíme do ČR, tak jeho rodiče, kteří pro nás přijedou na letiště, budou okamžitě vědět, že jsem těhotná! Já jsem mu říkala, že se vsadíme, že to určitě nepoznají a že to dáme nějakým originálním způsobem jako dárek pod stromeček. Tak uvidíme. 

Inzerce

Party na odhalení pohlaví

Ale když poznají, tak nevadí, chci udělat alespoň nějaké překvápko a rozhodla jsem se, že udělám gender reveal party, což je party na odhalení pohlaví. Dort nazdobím jak modrým, tak růžovým krémem, navrchu bude nápis Holka nebo kluk?, a až se dort rozřízne, tak z něj vypadnou buď modré, nebo růžové lentilky podle toho jestli čekáme holčičku nebo chlapečka. Už máme vybrané jméno pro kluka a očekáváme kluka, takže to bude překvapení, jestli to bude holčička a nemáme absolutně žádný nápad na holčičí jméno! 

Naše au-pair odletěla do ČR, tak to mám s hlídáním složitější

Navíc jsme se předem domluvili, že jestli to bude holčička, tak půjdeme ještě do třetího dítěte. Moje au-pair už odletěla do ČR kvůli doktorům. Tady vše dlouho trvá a zdravotnictví není na moc dobré úrovni. Takže se rozhodla, že raději poletí na kontrolu do ČR. Je teď pro mě dost náročné shánět hlídání, vyžaduje to hrozně moc organizování, musím Lily sbalit, snažím se i stihnout uvařit nějaký oběd, aby měla s sebou, a také ji obléknout a dovést ke kamarádce, pokud má zrovna čas, a Jarda když přijde z práce, tak ji musí vyzvednout. Není to už tak pohodlné, jako když u nás byla au pair a já mohla odejít, kdy jsem potřebovala. 

Inzerce

Plánujeme se vrátit do ČR, až se děti naučí anglicky

Samozřejmě chápu, že většina lidí to takhle dělá, ale mají většinou přesnou pracovní dobu, ne jak já úplně nepravidelnou. Také to je složitější o to, že kamarádka má dítě a bývají často nemocné, takže se mi stane, že ráno zjistím, že mi nemůže pohlídat. Až budu mít 2 děti, tak to bude s prací ještě složitější. Proto hodně Čechů žijících v zahraničí se s druhým dítětem vrací do Čech, kde mají babičky a celkově větší pomoc ze strany rodiny. No, já doufám, že to zvládneme a náš plán je se vrátit do ČR až se děti naučí anglicky a pravděpodobně, aby Lily začala chodit do školy v Čechách. Tady v Anglii už škola začíná ve 4 letech, říká se tomu reception. Takže počítám, že tam by se jí také mohla angličtina trochu zarýt do paměti. 

Mějte se zatím hezky,

Inzerce

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě.

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 

Na prvních 1000 dnech záleží nejvíce. A jsme si jisti, že jste si toho dobře vědomi.

Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila se chystá na Vánoce v ČR - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×