Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila oznámila na Vánoce své těhotenství rodině v ČR 

Kamila (22. týden)Petra K. (31. týden), Katka (36. týden), Petra F. (39. týden)

Kamila přiletěla minulý týden s rodinou do ČR, aby zde oslavili Vánoce. Své těhotenství se Kamila chystala nadělit pod stromeček, ale všímavá rodina si jej však všimla již den před Štědrým dnem. Překvapením však zůstává pohlaví, které bude oznámeno na speciální párty.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (22. týden těhotenství)

Veselé vánoční svátky všem!

Jak dopadla naše cesta do Česka?

Náš let z Londýna do Prahy byl dost zajímavý. Jak jsem předpokládala, nelíbila se jim na letišti dětská pistolka a dokonce mi řekli, že ji nemůžu mít ani do letadla a dokonce ani do podpalubí, kam vůbec nemám přístup během letu! Nakonec mi řekli, že jestli chci, můžu se zkusit vrátit zpátky na check in a domluvit se s aerolinkami, jestli mi to povolí dát do podpalubí. Tam mi řekli, že ani omylem, že by moje zavazadlo putovalo 10 kilometrů k policii a ta by si mě potom zavolala a zmeškala bych let! Vždyť to je dětská pistolka s měkkými náboji. Nakonec jsem tedy se zavazadlem šla znovu přes bezpečnostní kontrolu a nikdo s tím neměl problém. Akorát jsem zbytečně šla jako těhotná víckrát rentgenem. Lily měla velkou rýmu, takže při přistání strašně brečela a bolela ji ouška. Za celou dobu v letadle vůbec nespala, až po přistání si stoupla, opřela se o sedadlo a vestoje usnula. Ale bohužel jen po tu dobu, než vystoupili lidi z letadla a pak jsme ji museli obléknout a projít letiště. 

Den před Vánoci bylo mé těhotenství prozrazeno

Inzerce

Den před Vánoci jsme jeli k Jardovým rodičům a doufali, že na mně těhotenství nepoznají a zjistí to až na Štědrý den. Měla jsem volnější triko a nějakou dobu to prošlo, než jsem se nějak protáhla a Jardy mamka prý vytřeštila oči a Jarda to viděl a pošeptal ji, ať to neříká nahlas. Na to přišla jeho sestra a nějakou dobu také v pohodě a pak se zvláštně podívala na moje břicho, tak jí říkám „Jsi v pohodě?" a ona „No, já jo a ty?" a já na to: „Tak to jsme obě v pohodě!" :) A dál jsme to neřešily. Ale ona už věděla. Později se ze mě nenápadně snažily dostat pohlaví dítěte, ale nedostaly. To až na párty na odhalení pohlaví. Říkám, že bude dort a že podle toho, jestli vypadnou růžové nebo modré lentilky, tak to bude holka nebo kluk. A Jardy sestra se mě ptala, jakou barvu krému budu používat na zdobení dortu a já na to, že modrý a růžový.

Překvapení pro dědečka

Další den byly Vánoce. Překvapení o miminku bylo jen pro Jardy taťku, dali jsme fotku ultrazvuku a napsali k němu vzkaz: Milá babičko a dědo, možná o mně ještě nevíte, ale já už se na vás těším. Zatím jsem u maminky v bříšku, ale 30. 4. plánuji potkat tváří v tvář i vás. Zatím si nechávám pro sebe, jestli jsem holka nebo kluk, ale již brzo se to dozvíte. Dědečkovi dokonce k mému překvapení ukápla slza. Bylo to pěkné.

Inzerce

Lily Vánoce ještě tak moc nebraly. Vůbec ji nezajímalo rozbalování dárků, takže jsem je rozbalila já, ale měla velkou radost z kočárku pro panenky, to je její nejoblíbenější hračka a drandí s ním po celém domě a bere ho i do schodů nahoru a dolů, z čehož moc nadšená nejsem. 

Co jsme dostali pod stromeček?

Také má nějaké období, kdy skoro vůbec nejí, takže ani štědrovečerní večeři neochutnala, jen trošku polévky.  Já jsem zase snědla obrovské množství cukroví a hrozně jsem se přejedla. Ještě jsme hráli hru Alias. 

Inzerce

Dostala jsem stůl na stolní tenis a těhotenskou masáž. Také náramek z kamene Jadeit pro snadný porod. 

Další den jsme oslavovali Vánoce se sestrou a její rodinou, s bratrem a jeho synem a našimi rodiči. Ale to bylo spíš o dětech a dárcích pro ně. 

Inzerce

Bolí mě hrozně zub, budu hledat po svátcích zubaře

Škoda, že Vánoce nebyly na sněhu. Pár dní po Vánocích tady u nás trošku chumelilo, ale ne moc. Moje sestra jela s rodinou na hory a zvala nás také, ale Jarda a Lily se necítí úplně dobře a mě bolí hrozně zub, navíc asi by nebylo nejbezpečnější lyžovat ve 22. týdnu. Tak snad příští rok. Zubaři mají všude zavřeno a pohotovost je jen hodně daleko, takže jsem sháněla prášky na bolest pro těhotné, v jedné lékárně mi řekli, že nemůžu Panadol a v další mi doporučili Panadol. Takže jsem si ho vzala a ještě žvýkala hřebíček, ten mi vůbec nepomohl, tak jsem si ještě koupila propolis sprej a stříkám si ho na zub. Doufám, že po víkendu bude nějaký zubař pracovat. 

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila oznámila na Vánoce své těhotenství rodině v ČR - diskuze

Poradna

Dobrý den, dcera oslavila roční narozeniny a zhruba ve stejný den jsme zjistili, že dělá zvláštní tiky hlavou, vždy to trvá jen chvilinku, ale je to jakoby ji byla zima, prostě malinko vykulí očička a lehce pohybuje hlavičkou a hned zase nic a vše je v pořádku. Známí říkají, že by to nemělo být nic vážného, ale raději se ptám.. jinak je šikovná a vše v pořádku. Děkuji za každou radu, s pozdravem Vagner

Dobrý den,

toto nedovedu posoudit, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 14:27
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×