Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila v 18. týdnu shání byt a hypotéku v Londýně

Kamila (18. týden)Petra K. (27. týden), Katka (32. týden), Petra F. (35. týden)

Kamila chtěla nakoupit nějaké vánoční dárky, ale s Lily to opravdu nešlo. Dárky už pořídí jedině přes internet. V Londýně se Kamila snaží sehnat byt a zajistit hypotéku, což není úplně jednoduché a zatím vhodný byt nenašli. V týdnu je také čeká Mikulášská pro děti, kterou pořádá místní česká komunita.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (18. týden těhotenství)

Milé maminky, 

zase vůbec nic nestíhám jako každý týden. Momentálně si vůbec neumím představit, jak to zvládnu se dvěma dětmi. 

Chtěla jsem nakoupit nějaké vánoční dárky, ale s Lily to opravdu nešlo

Chtěla jsem konečně nakoupit nějaké dárky, ale Jarda vzal kočár a šel jinam než já a já měla Lily. Ona totiž v kočáru nikdy sedět nechce, jen když jí anebo spí. Jinak je to nemožné ji tam dostat a ještě připoutat. No, ale začala dělat scény a válet se po obchodě na zemi, na chodníku, prostě všude. Já jsem neměla čas absolutně nic nakoupit a ještě jsem se navíc nemohla spojit s Jardou, protože v obchodě nebyl signál. Takže jsem ji pořád musela nosit v náručí a má už asi 13 kilo, až mě z toho píchalo v břiše a v zádech. Předpokládám, že ostatní maminky také nosí v těhotenství své děti, takže doufám, že vše je v pořádku. Ale myslím, že nakupovat nepůjdu dalších několik let! Dárky už jedině přes internet! :)

Snažíme se v Londýně sehnat nějaký byt a zajistit si hypotéku

Do toho se snažím najít nějaký byt, kam se všichni vejdeme i se spoustou věcí a ideálně, kdybychom dostali hypotéku, což není tady v Anglii úplně snadné. Již před pár lety jsem si kvůli tomu zřídila kreditní kartu, abych měla jakoby dluh a banky viděly, že jsem schopná ho splatit. Pak člověk má lepší credit score a větší šanci získat hypotéku. Navíc u nás v budově se hodně krade. Už nám ukradli kočárek, kolo, sedačku pro Lily na kolo a i poštu kradou. Dokonce je cítit marihuana v našem bytě, protože nějací mladiství se dostanou do budovy a kouří tam a kradou. Všichni obyvatelé naší budovy si neustále stěžují agentuře, co nám byt pronajímá, ale oni s tím absolutně nic nedělají. Teď mám přidělán kočárek řetězem v místnosti pro kola, tak doufám, že nejsou až tak „šikovní", abychom přišli o další kočárek. 

Jak probíhá výběr bytu v Londýně?

Ale hon za jiným bytem není moc úspěšný, protože vždy se najde něco, co nám vadí, jako třeba spousta schodů a žádný výtah. Říkám si, že s jedním dítětem dejme tomu, ale s dítětem, dvojkočárkem a miminkem do toho, to by asi bylo náročnější. Často jsou ty byty tak malé, že vůbec nevím, jak bychom se tam poskládali a ještě do toho s našimi věcmi. Tak uvidíme, jak to všechno dopadne. 

Inzerce

Řešíme jak postýlku pro miminko, tak postel pro Lily

Také řeším, jak vymyslet postýlku. Momentálně máme manželskou postel a k ní přiraženou dětskou postýlku pro Lily. Má sundaný ten bok k posteli, takže Lily často v noci skončí u nás nebo přímo leží na mě, buď na hlavě anebo na hrudníku. Když byla malá, tak spala taky tak anebo přímo u nás, abych nemusela ke kojení nikam vstávat. Takže přemýšlím, jestli rovnou  nenechat miminko spát u nás v posteli a zatím neřešit postýlku, ale bojím se, že na miminko Lily v noci skočí. Další varianta je zkusit Lily naučit na svoji postel (až v pokoji nebude naše au-pair), ale nemyslím si, že se jí to bude líbit. Přijde mi na to ještě malá. Mělo by to ale výhodu, že by ji miminko nebudilo v noci. Ona má totiž hodně slabé spaní. Takže pokud se budou děti navzájem budit, tak se z toho asi zblázníme! :)

Čeká mě velký ultrazvuk a snad se dozvíme pohlaví miminka

Příští týden mám velký 20. týdenní ultrazvuk, kde se zjistí, jestli je všechno v pořádku a dozvíme se pohlaví miminka! 

Inzerce

Mikulášská v Londýně

Pak v sobotu má Lily narozeniny, a ve stejný den jdeme na Mikulášskou, protože tady v Londýně je vůbec zázrak najít nějaké Čechy, co ji organizují, takže to je trošku v jiný termín, ale to nevadí. Už se moc těším. Minulý rok se Lily čertů nejdřív vůbec nebála a pak trošku jo. Tak uvidíme letos.

Inzerce

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě.

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 

Na prvních 1000 dnech záleží nejvíce. A jsme si jisti, že jste si toho dobře vědomi.

Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila v 18. týdnu shání byt a hypotéku v Londýně - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×