Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2018/2019: Katka rodila neplánovaně o 3 týdny dříve

Katka popisuje, co předcházelo porodu, který nastal o 3 týdny dříve. Jak probíhalo vyvolání porodu a proč ji nestihli již aplikovat epidurál? Jak prožila rodina první společnou noc doma?

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2018/2019:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Carriwell
Babylonia
LOVI
Canpol babies
Femibion

 

Co tento týden prožívají ostatní maminky?

Katka

 

Katka 

Krásný den holky BOLky,

zdravíme vás všechny už ve čtyřech. :-)

Inzerce

Den před porodem

V sobotu jsem byla strašně unavená. Nevím z čeho a proč, ale bylo to víc než dříve. Malej nechtěl usnout v postýlce, tak ho David vzal do kočárku, šli se projít a já si šla lehnout. Na příkaz manžela do postele, aby mě v obýváku nevzbudili, až se vrátí.

Kryštůfek v kočárku usnul a kluci chodili venku, dokud se neprobudil. Venku bylo docela zima, tak to David protrpěl. Ale Kryštůfkovi se spalo moc dobře. Já spala skoro 2 hodiny, Kryštůfek o něco málo méně. 

Inzerce

Po probuzení jsme se oblékli, David mě odvezl ke kamarádce na nehty a kluci šli mezitím na oběd. David prohlásil, že už sám s ním na jídlo nejde. Byl hrozně rozjívený a David se skoro nenajedl. Byla tam nějaká akce s dětmi, které tam běhaly, hrály si a Kryštůfek chtěl s nimi.  Já si dala jen něco malého a po nákupu jsme jeli domů.

Doma mi David udělal těstoviny se sýrovou omáčkou, umí ji naprosto skvělou a zbytek dne jsme si užili všichni společně.

Inzerce

Ráno v den porodu

V neděli ráno jsme vstali jako normálně. Kryštůfek se vzbudil v půl sedmé. Výjimečně vstal i David. Začal převlékat malého a mně se zdálo, že ze mě „něco teče“. Jenže na poslední kontrole v porodnici mi paní doktorka předepsala čípky na výtok Macmiror. Byla jsem upozorněna, abych ho nebrala déle jak 8 dní, že prý můžou ovlivnit rozpoznání porodu. Díky těmto čípkům jsem měla vložku, neboť čípky hodně barví. Kalhotky jsem měla i přes vložku mokré. Tak jsem řekla manželovi, že mi asi praskla voda. Začal hned, no tak jedeme atd. Já se jen smála a říkala jsem, že není kam spěchat.

Volala jsem do porodnice na konzultaci

Jako první jsem zavolala do porodnice, že si nejsem jistá, ale že mi asi praskla voda. Samozřejmě řekli, ať se přijedu ukázat, že pokud ano, tak musím do určité doby od prasknutí vody dorazit. Tak jsem šla vzbudit rodiče, aby se postarali o Kryštůfka. Mamka už byla vzhůru. Za chvíli si tedy přišla pro malého. Já si dobalila tašku, vyčistila zuby a jeli jsme. Samozřejmě jsem si vzala čistou vložku.

Kontrola plodové vody v porodnici

Když jsme přijeli do porodnice, tak si vzali vložku a nastal problém. Vůbec jsem netušila, že když vám teče plodová voda, tak to pak kontrolují na vložce, ve které ale nesmí být takový ten modrý proužek. Neboť roztok, který na ní dávají reaguje s plodovou vodou tím, že zmodrá. Což na vložce s modrým pruhem není vidět.

Takže na vložce nebylo nic poznat. Dostala jsem jen buněčnou od nich, aby to mohli zkontrolovat později. Napojili mě na monitor a sepsali všechny papíry. Monitor byl v pořádku, pak přišel pan doktor a vyšetřil mě. Na vložce nic nebylo, nález byl nejednoznačný, dle stěru byla reakce na plodovou vodu pozitivní, ale ve velmi malé míře. Pak doktor nevěděl, co se mnou. Nicméně kvůli úniku plodové vody mě raději hospitalizoval s tím, že pokud se do večera nic nestane, tak mě propustí domů.

Odpoledne jsem šla na další vyšetření, kdy mi udělali citlivější test na plodovou vodu

Lehnout jsem si šla na gynekologii. Po domluvě s babičkou, která řekla, že se o malého postará, se mnou David zůstal. Měli jsme s sebou počítač, tak jsme si pustili film a koukali se. V průběhu mě zase napojili na monitor, a ještě nabrali krev, aby zjistili zánětlivé markery atd. Zhruba ve dvě odpoledne jsem šla na vyšetření k paní doktorce. Ta řekla, že jsem otevřená na 2 prsty a udělala citlivější test na plodovou vodu, neboť na vložce stále nic nebylo.

Po domluvě s doktorkou jsem si nechala porod vyvolat

Test prokázal, že mi opravdu voda utíká, ale jen velmi pomalu. Řekla, že se bojí, aby voda neutíkala do břicha. Řekla, že mám dvě varianty. Buď půjdu domů a druhý den se možná vrátím s kontrakcemi nebo přijdu za týden, a to už můžu mít rozsáhlý zánět anebo mi porod vyvolají. Když jsem se jí zeptala, co mi doporučuje, tak řekla radši vyvolat porod než riskovat zánět. Ale ať se jdu poradit s manželem. Což jsem udělala. Oba jsme se shodli na tom, že nebudeme riskovat můj a Emmičky život a radši si nechám porod vyvolat.

První kontrakce začaly hodinu po vyvolání

Když se doktorka přišla zeptat, jak jsme se rozhodli, tak odpověď čekala, protože měla už s sebou všechny věci a papíry. Odvedla nás na porodní sál a zavedla mi prášek na vyvolání porodu. To bylo cca 15:00. První kontrakce, ještě menší, začaly ve čtyři hodiny. 

Kontrakce nastupovaly celkem pomalu. Několik hodin trvaly v intervalu 2-2,5 minuty a jen se zesilovala intenzita. Když se v 18:00 měnily směny sester, tak jsem byla otevřená jen na 3 cm. Několikrát během té doby jsem byla připojená na monitor. Emmička ale tentokrát moc nespolupracovala, tak jsem si musela střídavě lehat na bok a na záda. Poloha na boku se mi opravdu nelíbila. Bylo to strašně nepohodlné. 

Místo epidurálu jsem měla pouze rajský plyn

Cca v 19:00 jsem dostala klystýr a mělo to trvat hodinku. Kontrakce se zesilovaly, ale interval se nezkracoval asi do 19:55. Když se měnila směna sester, tak odcházející neobeznámila, že chci epidurál, takže nová směna o tom nevěděla. Když se mi najednou zrychlily kontrakce, což bylo z těch 2,5-2 minut na 1 minutu během jedné kontrakce, tak jsem už opravdu trpěla a jen čekala na epidurál. David už to nemohl vydržet a šel pro sestru. Ta přišla a řekla, že je jí to líto, ale že už je pozdě, že už se to nestíhá. Že mi může maximálně dát rajský plyn. Tak jsem si ho nechala dát, protože bolesti byly opravdu strašné. Měla jsem ho cca 6 minut.

Emmička se narodila ve čtvrt na devět

Monitor najednou začal zase zlobit, Emmička na něm vůbec nebyla vidět. V tu dobu jsem byla na boku. Chtěli po mně, abych se otočila na záda, což bylo opravdu šílené. Každou minutu neuvěřitelná bolest. Hodně na mě tlačili, že se tím Emma ohrožuje, tak jsem se s vypětím všech sil otočila a v tu chvíli to začalo. Hrozný tlak. A sestra mi říká, netlačte, jenže to fakt nešlo. V tu chvíli teprve přišel lékař. Sestra ho popoháněla, ať si rychle umyje ruce. Když ke mně přišel, říká mi, jednou zatlačíte a je po všem. A také že ano, při další kontrakci jsem pořádně zatlačila a Emmička byla venku. Sestra se mě pak s úsměvem zeptala, kdy bychom vám stihli dát ten epidurál? :-) A smála se. Emmička se narodila ve 20.15, vážila 3.080 g a měřila 49 cm.

Místo bolesti se dostavil pocit štěstí 

Upřímně, byla to šílená úleva, najednou žádný tlak a bolest, jen pocit štěstí. Pupeční šňůra byla hodně krátká, tak jsem nemohla mít malou na prsou, ale jen na břiše, dokud nedotepal pupečník. Pak si ho David přestřihl (což se u Kryštůfka nestalo) a byl překvapen, jak to šlo ztuha. :-)

Úžasný pocit byl, když se poprvé Emma přisála k prsu

Následně jsem si malou vzala na prsa a kochala se. Po chvíli se malá přisála k prsu. Naprosto úžasný a skvělý pocit.

Při porodu placenty jsem začala krvácet, dostala jsem injekci a kapačku

Cca po dalších 15 minutách jsem porodila placentu. Vnímala jsem to jen okrajově. Jen jsem si všimla, že doktor je nějaký nervózní a že se asi něco děje. Po chvilce říká Davidovi, ať zazvoní na sestru, ta se totiž někam vytratila. Pochopili jsme, že se něco děje. Hrozně moc jsem krvácela. Nešlo to zastavit a bylo toho opravdu hodně. Celá kovová emitka (miska) byla plná krve a celý příruční stolek také. Musela jsem dostat nějakou injekci do zadku a kapačku, aby zastavili to krvácení. Naštěstí to pomohlo a rychle se krvácení zastavilo.

Základní ošetření Emmičky a převoz na oddělení šestinedělí

Po chvilce si Emmičku vzali vedle na vyhřívané dětské lůžko na základní ošetření a pak mi ji zase přinesli. Dvě hodiny jsme zůstali na porodním sále a pak si dětská sestra odnesla Emmičku na ošetření a mě převezli na oddělení šestinedělí. Již na porodním sále jsem si domluvila nadstandard. 

Chtěla jsem být se svou dcerou od začátku

Emmičku mi přivezli cca v půl dvanácté, prý na chvilku. Tak jsem jim řekla, že to v žádném případě, že si ji nechám u sebe celou noc. Tak se sestra hrozně divila, že prý matky si chtějí po porodu odpočinout. Vím, že jsem porodila celkem pozdě večer, ale rozhodně jsem chtěla být se svou dcerou od začátku a nehodlala jsem jí nikde nechávat samotnou. Kryštůfka jsem měla také u sebe hned první noc. 

Emmičku jsem musela na kojení budit a dostávala i dokrm

Ráno si nás přišli zkontrolovat. Jak jsme prý zvládli noc apod. Vše bylo v pořádku. Emmička je hodně spavá. Klidně spí i 4 hodiny. Mléko se mi moc nechtělo tvořit. Trvalo to chvíli, takže celkem ztratila váhu. Dokonce nám dali i dokrm a nutili mě malou budit po 2 hodinách v noci maximálně po 3 hodinách, aby začala přibývat na váze. Ten dokrm si malá moc nechtěla vzít. Každopádně v úterý jsem už mléko měla a malá začala přibývat. 

V úterý odpoledne nás pustili z porodnice domů

Dětská sestra mi řekla, že pokud bude malá přibírat, tak by nás mohli ještě v úterý odpoledne pustit domů. Tj. před uplynutím 72 hodin, které jsou povinné zůstat v porodnici. S tím jsem absolutně nepočítala, ale domů jsem chtěla. :-) Emmička opravdu přibrala a vzhledem k tomu, že jinak ona i já jsme byly v pořádku, bez žloutenky a jiných neduhů, tak nás opravdu pustili domů.

David s Kryštůfkem si pro nás šťastní přijeli a všichni jsme okolo druhé hodiny odjeli domů.

S porodem o 3 týdny dříve jsme nepočítali

Doma nebylo moc věcí připravených, i když se David hodně snažil. Připravil postýlku, cestovní postýlku do obýváku, přinesl vaničku apod. Ale neměla jsem plínky u přebalováku a ostatní věci. S tak brzkým porodem jsme nepočítali. Vždyť se narodila o 3 týdny dříve.

První společná noc doma

Ta byla hodně náročná, ale to bylo i s Kryštůfkem. Nové prostředí pro miminko a vše si musí sednout a zaběhnout se. David musel druhý den do práce. Vstával ve 4 ráno jako vždy. A mně se děti vzbudily skoro stejně. Byl to fakt mazec. Skoro jsem se nevyspala a pak dvě plačící děti. Říkala jsem si noc a ráno hrůzy. Opravdu prvních 45 minut ráno bylo šílených. Ale věřila jsem, že si to sedne.

Dnes s odstupem času vím, že si to sedlo a že jsme si již našli systém a funguje to. :-)

S pozdravem

Katka, David a Kryštůfek

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny
 

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
 • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
 • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Hedvábí & Bavlna á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Weleda

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence.

CarriwellMexická Bola od Babylonia
 

Carriwell - krásné a pohodlné podprsenky

Těhotenské a kojící podprsenky Carriwell perfektně sedí a díky nastavitelnému prodloužení se přizpůsobí vaší měnící se postavě během těhotenství a kojení. Na českém trhu nabízí tuto kvalitní dánskou značku společnost Müllerovi maminkám.
 
Jako dárek věnuje e-shop Müllerovi maminkám (mlr.cz) oblíbenou kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire®, která je díky speciální technologii a exkluzivnímu designu navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy.
 
Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí krásný tvar a maximální podporu, aniž by byly omezeny základní vlastnosti skvělých kojících podprsenek Carriwell - komfort, styl, kvalita, pohodlí a funkčnost.
 

Babylonia - mexická Bola pro nastávající maminky

Müllerovi maminkám se starají o psychickou pohodu děťátek ještě před jejich narozením. Přinášejí tak originální mexické hudební přívěsky Bola od společnosti Babylonia. Magické a příjemné zvuky Boly uklidňují miminko během celého těhotenství i po narození, kdy už jsou pro ně tyto melodie důvěrně známé.
 
Právě tento krásný šperk, který zdobí maminky a uklidňuje miminka, daruje e-shop Müllerovi maminkám.
 
Belgická společnost Babylonia vyrábí také nosítka a šátky na nošení dětí už od narození ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě, a to v rámci programu Fair Trade.
 
Prohlédněte si kompletní sortiment firmy Müllerovi maminkám na www.mlr.cz a dopřejte si spokojené mateřství. Když je totiž spokojená maminka, tak i
miminko.
Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami ke kojení - ideální balíček již při nástupu do porodnice:

 • 1x Oblíbená manuální 2-fázová odsávačka mateřského mléka Harmony premium balená s jedinečnou lahví Calma pro kojené děti + hojivá mast PureLan (100% čistý lanolín) k ošetření/zklidnění citlivých nebo suchých bradavek.
 • 1x Těhotenský břišní pás ulevuje v citlivých oblastech, jako je spodní břicho a spodní část zad. Poskytuje maximální pohodlí díky bezešvému provedení a extra-elastickému materiálu
 • 1x balení Hydrogelových polštářků 4ks
 • 1x Sterilizační sáček Quick clean pro rychlou a praktickou dezinfekci pomůcek ke kojení v mikrovlnné troubě už ve 3 minutách.

Více informací se dočtete na www.medela.cz. Můžete nás také sledovat na instagramu a facebooku.

LOVI

LOVI

Maminky znají naše dynamické dudlíky, moderní hrníčky s unikátním systémem 360°, nevylévací hrníčky, antikolikové kojenecké láhve nebo luxusní krajkové tampóny do podprsenky. Značka má široký výběr produktů, které jsou v souladu se sacím reflexem miminka, podporují laktaci a ulehčují mateřství těhotným i kojícím maminkám. Zkrátka péče a krmení s láskou. Jsme s vámi také na facebooku a instagramu, kde přinášíme novinky, akce, rady maminkám a další zajímavé typy.

Maminkám věnujeme následující produkty:
 
 • Samosterilizující láhev SuperVent LOVI o objemu 150 ml se speciálním víčkem, díky kterému celou lahvičku bezpečně sterilizujete v mikrovlnné troubě do 1,5 minuty.
 • Láhev SuperVent LOVI o objemu 250 ml s dynamickým silikonovým dudlíkem. Lahvička má speciální odvzdušňovací systém, tudíž minimalizuje vznik dětské koliky a tvar savičky připomíná maminčinu bradavku, takže nenarušuje sací reflex. Nemusíte mít obavy při kombinaci kojení a krmení z láhve.
 • Silikonový dynamický dudlík s mini štítkem vyrobený speciálně pro děti od narození do dvou měsíců z kolekce Buddy Bear LOVI. Mini štítek je lehký a tvarovaný tak, aby miminko mohlo volně dýchat nosánkem. Dudlík byl vytvořen pro zdravý vývoj dětských zoubků i dásní, skvěle se odvzdušňuje.
 • Dvě balení vložek do podprsenky Discreet Elegance LOVI – 2 x 20 kusů velmi elegantních a tenkých tampónů do podprsenky s krajkovým okrajem. Savé a přitom diskrétní, nedráždí citlivou pokožku a chrání spodní prádlo před ušpiněním. Balení v černé a béžové barvě. U nás totiž víme, že podprsenky nejsou jenom bílé.
Značka LOVI doporučuje kojení jako nejzdravější způsob krmení. Alternativní způsoby krmení by měly být použity po konzultaci s lékařem, porodní asistentkou nebo lékárníkem, pokud kojení není možné nebo je nedostatečné.
Canpol babies

Canpol babies

Bratři Tomáš a Kryštof asi v 90. letech netušili, že z malé rodinné firmy vybudují časem celosvětovou a uznávanou značku kojeneckých potřeb pro miminka a jejich maminky. Značka Canpol babies má své věrné zákazníky ve více než 50 zemích celého světa a v České republice se pyšní skvělým postavením, a to hlavně díky své dlouholeté tradici, novým technologiím a bezpečným materiálům. Maminky se na nás s oblibou obracejí při nákupu kojeneckých lahví, dudlíků, nevylévacích hrníčků, prvního nádobí pro děti, hraček, ale také při přípravě věcí do porodnice a v období šestinedělí. Značka Canpol babies usnadňuje maminkám mateřství i péči o miminka. S láskou již 25 let.
 
Maminkám věnujeme tento balíček:
 
 • Přírodní měkký kartáč a hřeben Canpol babies – jemně masíruje citlivou pokožku novorozeňátka, má bezpečné zakulacené konce a neelektrizuje vlásky.
 • Nosní odsávačka s hadičkou v pouzdru Canpol babies – určená pro děti do 3 let, které ještě neumí samy smrkat. Velmi jednoduché a přitom účinné.
 • Dětská manikúra Canpol babies – nůžky, pilník a kleštičky pro ty nejmenší nehtíčky.
 • Digitální teploměr s ohebným koncem Canpol babies – vhodný pro nejmenší děti pro měření teploty. Bezpečná koncovka a rychlé měření.
 • Chrastítko s chladícím kousátkem Canpol babies – Magická hůlka spojuje výhody chladícího kousátka a chrastítka. Pomáhá tišit bolest dásní v období růstu zubů.
Výrobky značky Canpol babies splňují nejpřísnější evropské normy kvality a bezpečnostních požadavků na výrobky určené pro kojence a malé děti, včetně produktů určeným ke krmení.
Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Katka rodila neplánovaně o 3 týdny dříve - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×