Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2018/2019: Katka v 32. týdnu podstoupila poslední velký ultrazvuk

Alena (29. týden), Katka (32. týden), Jitka (41. týden)

Katka dokončili rekonstrukci dětského pokojíčku a pustili se do ložnice. O víkendu jeli na procházku kolem Vltavy. Katka také podstoupila poslední velký ultrazvuk a měření Emmičky, která je již otočená hlavičkou dolů.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2018/2019:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Carriwell
Babylonia
LOVI
Canpol babies
Femibion

 

Co tento týden prožívají ostatní maminky?

Katka Jitka

 

Katka (32. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravíme všechny čtenáře i čtenářky,

máme za sebou další poklidný týden. Respektive týden dodělávek dětského pokojíčku a procházek v nádherném počasí.

Inzerce

Rekonstrukce dětského pokojíčku

Jak jsem se bála, rekonstrukce se nám trošku zpozdila. Ale každopádně dětský pokoj je hotový, ačkoliv nedodělky jsou a ty dle mého trvají vždy nejdéle. Protože je to „piplačka“ a zdlouhavá práce a nikomu se do toho nechce. I když zde si myslím, že to není tak úplně pravda. :-)

Pokojíček je vymalovaný, jen chybí na jedné zdi tapeta, kterou bude lepit David. Jenže jsou důležitější věci, které se musí udělat, tak toto čeká. Musí se usadit topení a namontovat světlo. Jinak je vlastně hotovo. Plus samozřejmě dát nábytek tam, kam patří a sestavit novou knihovnu, co jsme koupili. Nábytek až na konec, až bude hotové vše ostatní. Zde je fotečka, jak momentálně spinkáme s Kryštůfkem.

Inzerce

Protože manžel se rozhodl, že ještě do porodu musíme stejně upravit naší ložnici. Prý pokud to neuděláme nyní, tak už nikdy. Neboť nebudeme mít kde spát. :-) Takže já už od středy spím s Kryštůfkem v jeho pokojíčku a David spí v budoucím Emmy pokoji (současném pokoji pro hosty). David opět rozebere dřevěné obložení, zedník dá nové zateplení, na strop sádrokarton a obloží okna. Pokud se nám podaří posunout naší obří a těžkou postel, tak je plán dát za ní také tapetu. Tak nám držte palce.

Nádherná neděle v Praze

V neděli bylo tak úžasně, že jsme vyrazili objevovat nová místa a zákoutí parků v Praze. Vyrazili jsme na námi neznámou vyhlídku na Praze 4 a moc se nám tam líbilo. Je tam u toho i krásný lesopark, ale bohužel ne úplně ideální pro kočárek. Zjistili jsme, že to je bohužel kámen úrazu u většiny lesoparků v Praze. Tak jsme se sbalili a jeli jsme na oblíbenou stezku podél Vltavy.

Inzerce

Výlet pokazila obsluha a přístup v restauraci

Zde jsme šli na oběd v restauraci, kam chodíme celkem často, když jsme zde. Jaké bylo zklamání z obsluhy a přístupu nemohu snad ani slovy popsat. Na jídelní lístek jsme čekali 20 minut, po této době jsme si je vzali sami. Pak byl najednou problém ohřát jídlo malému, že nemají mikrovlnku. Nikdy před tím to problém nebyl a tentokrát šílený. Když konečně přinesli pizzu, tak pouze jednu. Dotázali jsme se, kde je druhá... prý se jde zeptat. Číšník přišel s tím, že se druhá pizza hledá. To mě dopálilo, tak pak číšník přiznal, že si to kuchaři špatně přečetli a mysleli, že má být pouze jedna a ne dvě. No prostě hrůza a děs běs. Zařekla jsem se, že na tuto směnu už nikdy nepůjdu.

Pak jsme se šli ještě projít. Po 4 km jsem už nemohla. Bolest ze sedacího svalu vystřelovala do nohy tak, že jsem sotva mohla udělat krok. Nasednout do auta bylo doslova utrpení. Doma jsem se sotva došourala do obýváku a natáhla se. Jenže bylo potřeba vykoupat malého, dát mu večeři a uložit ke spánku. Naštěstí večery máme natrénované s tatínkem, tak mi hodně pomohl. Kryštůfek má hrozně rád, když ho koupe táta. Tak jsem to neměla tak náročné, jak se zprvu zdálo.

Velký ultrazvuk

Tento týden jsme měli poslední velký ultrazvuk a měření Emmičky. Hodně jsem se těšila, až ji opět uvidím a budu vědět alespoň rámcově jak povyrostla. Všechna vyšetření dopadla v pořádku. Emma se má čile k světu, roste jako z vody, už váží cca 2 095 g, je otočená hlavičkou dolů a prý už tak asi i zůstane. Pěkně tam sebou mrskala a jednou pěkně kopla přímo do ultrazvuku, až se doktorka lekla a smála se. :-)

Také jsem se ptala paní doktorky, jak to, že mi kleslo bříško tak brzy dolů. U Kryštůfka to bylo až týden před porodem a u Emmy mi kleslo už teď. Prý se nemusím bát, podle čípku se nic nechystá. Je to tím, že si to tělo pamatuje a vše je uvolněné, takže se nemusím bát, je to normální. 

Další kontrolu máme zase za měsíc. Paní doktorka si pořídila i monitor, tak nebudu muset do porodnice nastoupit ke kontrolám tak brzy a mohu na monitory chodit k ní. Příště se domluvíme, co a jak. 

Na ty moje potíže se sedacím svalem/zády a potažmo nohou mi řekla, že jediné, co mi může pomoct je fyzioterapeut, který se ale nebojí pracovat s těhotnými. A těch bohužel moc není. 

Jinak jsem se minule zapomněla zmínit, jak mi zabraly prášky na žáhu. VÝBORNĚ! Opravdu v podstatě od prvního večera nemám bolesti a žáha mě nepálí. Škoda, že jsem o nich nevěděla dříve. Mohla jsem si ušetřit pár probdělých nocí. No co, aspoň že teď už mám klid. :-)

Procházka s kámoškou

Než jsme vyrazili ven za kámoškou, tak jsem dala Kryštůfka prvně na zahradu na trávník, ať si tam pohraje, než vše připravím. Byl tam s dědečkem. Musím říct, že to byl zážitek i pro mě. Nejdřív na něj koukal nevěřícně a vůbec nechtěl na čtyři. Bál se těch stébel. Tak jen u mě stál a já byla na bobku a hladila jsem travičku a říkala jí malá, malá. Chvilku mu to trvalo, ale nakonec dal také ručičku dolů a hladil ji. Když zjistil, že to je v pořádku, tak už po ní řádil. Měl tam plno prostoru a mohl lítat, jak chtěl.

V pátek jsme se byly projít s kámoškou a její o 3 týdny starší dcerou než je Kryštůfek. Bylo krásně, já to sluníčko prostě miluji. Julča už 2 týdny chodí. Tak nechtěla být v kočárku a chtěla pořád ťapat. Což byl problém, protože byla hrozně unavená, a přesto nechtěla jít spinkat. Za to Kryštůfek si pěkně 50 minut odpočinul. Chodili jsme pomalu, dokonce si sedly na lavičku, kde jsem neměla takové šílené bolesti jako v tu neděli s Davidem. Ale večer jsem pěkně unavená byla, to ano. :-)

Čeká nás narozeninová oslava

O víkendu nás čeká velká oslava v Mostě, odkud pochází David. Všichni tam mají narozeniny v březnu. Začíná to synovcem 10. 3. (11 let), přítelkyně mého švagra 17. 3., pak druhý synovec (15 let) a já ve stejný den 19. 3., pak má tchýně 23. 3. a nakonec švagr 24. 3. Takže to bude veliké. :-) Těším se a zároveň ne, protože vím, že to bude náročné a má být tak krásně. Tak doufám, že to bude venku na zahradě.

Přípravy na příchod Emmy

Asi bych už měla začít připravovat věci pro Emmu apod. Ale nějak se mi do toho upřímně nechce. Je to asi tím, že se u nás rekonstruuje a pořád je všude bordel, tak se mi nechce v tomto prostředí prát a žehlit všechny ty maličké věcičky. Koukala jsem i na fotky, když se narodil Kryštůfek a nechápu, že byl tak maličký… To budu mít zase takové malé miminko doma a v náručí. Už se nemůžu dočkat!

Užijte si následující týden a u dalšího deníčku se budu opět těšit. 

Katka, David a Kryštůfek

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny
 

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
 • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
 • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Hedvábí & Bavlna á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Weleda

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence.

CarriwellMexická Bola od Babylonia
 

Carriwell - krásné a pohodlné podprsenky

Těhotenské a kojící podprsenky Carriwell perfektně sedí a díky nastavitelnému prodloužení se přizpůsobí vaší měnící se postavě během těhotenství a kojení. Na českém trhu nabízí tuto kvalitní dánskou značku společnost Müllerovi maminkám.
 
Jako dárek věnuje e-shop Müllerovi maminkám (mlr.cz) oblíbenou kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire®, která je díky speciální technologii a exkluzivnímu designu navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy.
 
Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí krásný tvar a maximální podporu, aniž by byly omezeny základní vlastnosti skvělých kojících podprsenek Carriwell - komfort, styl, kvalita, pohodlí a funkčnost.
 

Babylonia - mexická Bola pro nastávající maminky

Müllerovi maminkám se starají o psychickou pohodu děťátek ještě před jejich narozením. Přinášejí tak originální mexické hudební přívěsky Bola od společnosti Babylonia. Magické a příjemné zvuky Boly uklidňují miminko během celého těhotenství i po narození, kdy už jsou pro ně tyto melodie důvěrně známé.
 
Právě tento krásný šperk, který zdobí maminky a uklidňuje miminka, daruje e-shop Müllerovi maminkám.
 
Belgická společnost Babylonia vyrábí také nosítka a šátky na nošení dětí už od narození ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě, a to v rámci programu Fair Trade.
 
Prohlédněte si kompletní sortiment firmy Müllerovi maminkám na www.mlr.cz a dopřejte si spokojené mateřství. Když je totiž spokojená maminka, tak i
miminko.
Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami ke kojení - ideální balíček již při nástupu do porodnice:

 • 1x Oblíbená manuální 2-fázová odsávačka mateřského mléka Harmony premium balená s jedinečnou lahví Calma pro kojené děti + hojivá mast PureLan (100% čistý lanolín) k ošetření/zklidnění citlivých nebo suchých bradavek.
 • 1x Těhotenský břišní pás ulevuje v citlivých oblastech, jako je spodní břicho a spodní část zad. Poskytuje maximální pohodlí díky bezešvému provedení a extra-elastickému materiálu
 • 1x balení Hydrogelových polštářků 4ks
 • 1x Sterilizační sáček Quick clean pro rychlou a praktickou dezinfekci pomůcek ke kojení v mikrovlnné troubě už ve 3 minutách.

Více informací se dočtete na www.medela.cz. Můžete nás také sledovat na instagramu a facebooku.

LOVI

LOVI

Maminky znají naše dynamické dudlíky, moderní hrníčky s unikátním systémem 360°, nevylévací hrníčky, antikolikové kojenecké láhve nebo luxusní krajkové tampóny do podprsenky. Značka má široký výběr produktů, které jsou v souladu se sacím reflexem miminka, podporují laktaci a ulehčují mateřství těhotným i kojícím maminkám. Zkrátka péče a krmení s láskou. Jsme s vámi také na facebooku a instagramu, kde přinášíme novinky, akce, rady maminkám a další zajímavé typy.

Maminkám věnujeme následující produkty:
 
 • Samosterilizující láhev SuperVent LOVI o objemu 150 ml se speciálním víčkem, díky kterému celou lahvičku bezpečně sterilizujete v mikrovlnné troubě do 1,5 minuty.
 • Láhev SuperVent LOVI o objemu 250 ml s dynamickým silikonovým dudlíkem. Lahvička má speciální odvzdušňovací systém, tudíž minimalizuje vznik dětské koliky a tvar savičky připomíná maminčinu bradavku, takže nenarušuje sací reflex. Nemusíte mít obavy při kombinaci kojení a krmení z láhve.
 • Silikonový dynamický dudlík s mini štítkem vyrobený speciálně pro děti od narození do dvou měsíců z kolekce Buddy Bear LOVI. Mini štítek je lehký a tvarovaný tak, aby miminko mohlo volně dýchat nosánkem. Dudlík byl vytvořen pro zdravý vývoj dětských zoubků i dásní, skvěle se odvzdušňuje.
 • Dvě balení vložek do podprsenky Discreet Elegance LOVI – 2 x 20 kusů velmi elegantních a tenkých tampónů do podprsenky s krajkovým okrajem. Savé a přitom diskrétní, nedráždí citlivou pokožku a chrání spodní prádlo před ušpiněním. Balení v černé a béžové barvě. U nás totiž víme, že podprsenky nejsou jenom bílé.
Značka LOVI doporučuje kojení jako nejzdravější způsob krmení. Alternativní způsoby krmení by měly být použity po konzultaci s lékařem, porodní asistentkou nebo lékárníkem, pokud kojení není možné nebo je nedostatečné.
Canpol babies

Canpol babies

Bratři Tomáš a Kryštof asi v 90. letech netušili, že z malé rodinné firmy vybudují časem celosvětovou a uznávanou značku kojeneckých potřeb pro miminka a jejich maminky. Značka Canpol babies má své věrné zákazníky ve více než 50 zemích celého světa a v České republice se pyšní skvělým postavením, a to hlavně díky své dlouholeté tradici, novým technologiím a bezpečným materiálům. Maminky se na nás s oblibou obracejí při nákupu kojeneckých lahví, dudlíků, nevylévacích hrníčků, prvního nádobí pro děti, hraček, ale také při přípravě věcí do porodnice a v období šestinedělí. Značka Canpol babies usnadňuje maminkám mateřství i péči o miminka. S láskou již 25 let.
 
Maminkám věnujeme tento balíček:
 
 • Přírodní měkký kartáč a hřeben Canpol babies – jemně masíruje citlivou pokožku novorozeňátka, má bezpečné zakulacené konce a neelektrizuje vlásky.
 • Nosní odsávačka s hadičkou v pouzdru Canpol babies – určená pro děti do 3 let, které ještě neumí samy smrkat. Velmi jednoduché a přitom účinné.
 • Dětská manikúra Canpol babies – nůžky, pilník a kleštičky pro ty nejmenší nehtíčky.
 • Digitální teploměr s ohebným koncem Canpol babies – vhodný pro nejmenší děti pro měření teploty. Bezpečná koncovka a rychlé měření.
 • Chrastítko s chladícím kousátkem Canpol babies – Magická hůlka spojuje výhody chladícího kousátka a chrastítka. Pomáhá tišit bolest dásní v období růstu zubů.
Výrobky značky Canpol babies splňují nejpřísnější evropské normy kvality a bezpečnostních požadavků na výrobky určené pro kojence a malé děti, včetně produktů určeným ke krmení.
Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Katka v 32. týdnu podstoupila poslední velký ultrazvuk - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×