Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2018/2019: Katka (23. týden těhotenství) jako velká malířka

Alena (20. týden), Katka (23. týden), Jitka (32. týden), Lucie (39. týden)

Jak dopadla Katka s Kryštůfkem v nemocnici a jaká byla realita hospitalizace? Ve středu byla Katka na kontrole a poslala nám fotku z ultrazvuku. Také je již dokončená slíbená šablona na zeď do pokojíčku. Posuďte sami, jak se Katce dílo povedlo.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2018/2019:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Carriwell
Babylonia
LOVI
Canpol babies
Femibion

 

Co tento týden prožívají ostatní maminky?

Katka Jitka Lucie

 

Katka (23. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Inzerce

Krásný den,

další týden za námi.

Inzerce

Naše hospitalizace

Pokud jste napjatí, jak to s námi dopadlo, zda nás a kdy pustili z nemocnice, tak vás mohu uklidnit a potěšit. V pondělí byla velká vizita. Upřímně takovou jsem nikdy nezažila. Nejdříve se před pokoji seskupilo asi 6 mladých lidí v bílém plášti. Pořád se tam na něčem domlouvali. Poté se dvě ze skupinky vydali k nám do pokoje. Rovnou se zeptali, zda můžeme mluvit anglicky, že by to pro ně bylo lepší. Tak jsem řekla, že ano.

Vyptali se, co se stalo, co a jak, jak nám je. Poté si Kryštůfka poslechli, prohmatali bříško. A řekli, že si promluví s doktorem, že by nás mohli pustit domů. Poté se seskupili asi 2 lidi před pokojem. Koukali oknem dovnitř, nemohli Kryštůfka najít. Byl v kočárku a blbli jsme, protože mu už bylo dobře a neměl ani kapačku. Ta mu dokapala o půlnoci z neděle na pondělí. 

Inzerce

Co mi vyrazilo dech?

Po chvíli, co skupinka odešla, a nikdo nepřišel do pokoje, tak jsem šla na chodbu. Sestřička mi říkala, že to světlo si můžeme zhasnout, že to chtěl pan primář. Tak jsem jí řekla, že ale u nás nebyl. A ona „Ano, on to takto chce, kouká před okno.“ To mi vyrazilo dech. Po další cca hodině přišla další doktorka. Když jsem se zeptala, zda ho chce dát do postýlky, tak se zeptala, zda mám nějaký důvod ho nechat vyšetřit. 

Začínáme se balit domů

Po zkouknutí výsledků a všeho jsme se domluvily, že nás propustí domů. Sestra nám mohla sundat dlahu s kanylou. Jen jsme museli počkat na propouštěcí zprávu. To vše bylo asi v devět hodin. Začala jsem tedy balit a volala jsem manželovi, aby pro nás okolo poledne (dřív prý zpráva asi nebude) přijel.

Inzerce

Jaká byla v nemocnici realita

Když ještě v půl dvanácté nepřišla sestra, aby vyndala kanylu, začala jsem jí hledat na oddělení. Nějaká sestra mi řekla, že ona nás nemá na starosti a kterou prý máme. Tak jsem dle pravdy odpověděla, že netuším, že u nás žádná celý den ještě nebyla. Tvrdila, že to není možné, ale byla to realita. 

Po další půlhodině nikdo nepřišel, to už jsem byla hodně naštvaná. Kryštůfkovi to samozřejmě vadilo a od devíti to měl povolené mít vytažené, a ještě v poledne kanylu měl. Šla jsem tedy opět sestru hledat. Žádná ze sester na obzoru. Nakonec jsem jí našla a už nevybíravě jsem jí oznámila, ať to vyndá. Začala se vymlouvat, že byla u jiného pacienta, co je tam bez rodičů a má průjmy. Ale dle mého mohla požádat kolegyni, ať nám to vytáhne, ale to ne. Nakonec se alespoň omluvila.

Když jsme dorazili na pokoj, tak akorát dorazila doktorka s propouštěcí zprávou. Kdybych to nezařídila, tak má ještě kanylu a nemůžeme odejít. Dobalila jsem zbytek a už tam pro nás byl David. Strašně rádi jsme šli domů.

Ještě dalších pár dní to bylo hodně o praní a převlíkání, ale už jsme to vše překonali a je vše v pořádku. Bylo to hodně o odpočívání a polehávání, ale Kryštůfek už opět jí a pije normálně. Mám z toho radost. I kontrola u dětské lékařky dopadla dobře a vyšetření moče je také v pořádku. Jen ještě bere probiotika.

Kontrola Emmičky

Ve středu jsme byli na kontrole s Emmou. Ten den mě opravdu hodně bolelo břicho. Netvrdlo, ale opravdu dost bolelo vlevo po celé straně. Na jednu stranu jsem se bála, co to může být a na druhou stranu jsem cítila pohyby a věděla jsem, že jdu na kontrolu. 

Vše je v pořádku, Emmička se má čile k světu, krásně prospívá a roste. Máma je hodně nafouklá, ale co se dá dělat. Doporučení od paní doktorky je, ať začnu brát magnézium kvůli křečím. Tak jsem přiznala, že ho již více jak týden beru, že jsem měla velké křeče v lýtkách. Tak řekla, že to je dobře a že pokud mi bude tvrdnout břicho nebo křeče budou pokračovat, že si mám zvýšit dávku. Magnéziem se totiž nedá předávkovat.

Jedna z posledních fotek

Máme i jednu asi z posledních fotek, protože pak už bude veliká a prý se fotky špatně dělají. Tahle se krásně povedla. :-) Podle propočtů už váží 530 g.


Další kontrolu máme za měsíc, to bude již kontrola na cukrovku. Bude to v době, kdy tu nejsou rodiče, takže Kryštůfka musí hlídat David. Kontrola bude dlouhá, cca 2,5 hodiny.

Pálí mě opět žáha

Jinak mě opět pálí žáha. Většinou večer, než usnu. Je to mazec, zhoršuje se to. Pak je to zase jeden den lepší a pak se to opět vrátí. Musela jsem si už i vyměnit polštář za těhotenský. Ten mi loni s Kryštůfkem dělal dobře a teď mi také pomáhá.

Šablona je hotová

Jak jsem si myslela, že se k tomu nedostanu, tak mi to skoro vyšlo. :-) Hecla jsem se v sobotu a poprosila jsem mamku, ať Kryštůfka pohlídá a já šla malovat na skoro 2 hodinky. David mezi tím uklízel. No a já to potom domalovala večer, když prďolka usnul. Skončila jsem hodně pozdě… V jedenáct, ale šťastná, že to je hotové. No posuďte sami, zda se mi to povedlo nebo ne. :-) Z blízka to není tak hezké jako z dálky, ale to nevadí. Já vím, že jsem to malovala s láskou a nejlépe, jak jsem uměla. :-)

Po klidovém režimu můžeme opět začít řádit

Jinak jsme měli klidový celý týden, abychom se dostali z těch nemocí a nabrali sílu. Myslím, že se nám to povedlo a teď můžeme zase začít řádit. :-) Já už jdu opět příští týden do práce, ale jen na týden. Pak odjíždějí rodiče na měsíc do lázní a já nemám hlídání. Jsem zvědavá, co se naučila má nástupkyně za těch 14 dní, co jsem tam nebyla. :-)

Přejeme vám krásný týden, a příště opět na stránkách Babyonline.cz.

Katka, David a Kryštůfek

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny
 

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
 • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
 • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Hedvábí & Bavlna á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Weleda

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence.

CarriwellMexická Bola od Babylonia
 

Carriwell - krásné a pohodlné podprsenky

Těhotenské a kojící podprsenky Carriwell perfektně sedí a díky nastavitelnému prodloužení se přizpůsobí vaší měnící se postavě během těhotenství a kojení. Na českém trhu nabízí tuto kvalitní dánskou značku společnost Müllerovi maminkám.
 
Jako dárek věnuje e-shop Müllerovi maminkám (mlr.cz) oblíbenou kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire®, která je díky speciální technologii a exkluzivnímu designu navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy.
 
Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí krásný tvar a maximální podporu, aniž by byly omezeny základní vlastnosti skvělých kojících podprsenek Carriwell - komfort, styl, kvalita, pohodlí a funkčnost.
 

Babylonia - mexická Bola pro nastávající maminky

Müllerovi maminkám se starají o psychickou pohodu děťátek ještě před jejich narozením. Přinášejí tak originální mexické hudební přívěsky Bola od společnosti Babylonia. Magické a příjemné zvuky Boly uklidňují miminko během celého těhotenství i po narození, kdy už jsou pro ně tyto melodie důvěrně známé.
 
Právě tento krásný šperk, který zdobí maminky a uklidňuje miminka, daruje e-shop Müllerovi maminkám.
 
Belgická společnost Babylonia vyrábí také nosítka a šátky na nošení dětí už od narození ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě, a to v rámci programu Fair Trade.
 
Prohlédněte si kompletní sortiment firmy Müllerovi maminkám na www.mlr.cz a dopřejte si spokojené mateřství. Když je totiž spokojená maminka, tak i
miminko.
Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami ke kojení - ideální balíček již při nástupu do porodnice:

 • 1x Oblíbená manuální 2-fázová odsávačka mateřského mléka Harmony premium balená s jedinečnou lahví Calma pro kojené děti + hojivá mast PureLan (100% čistý lanolín) k ošetření/zklidnění citlivých nebo suchých bradavek.
 • 1x Těhotenský břišní pás ulevuje v citlivých oblastech, jako je spodní břicho a spodní část zad. Poskytuje maximální pohodlí díky bezešvému provedení a extra-elastickému materiálu
 • 1x balení Hydrogelových polštářků 4ks
 • 1x Sterilizační sáček Quick clean pro rychlou a praktickou dezinfekci pomůcek ke kojení v mikrovlnné troubě už ve 3 minutách.

Více informací se dočtete na www.medela.cz. Můžete nás také sledovat na instagramu a facebooku.

LOVI

LOVI

Maminky znají naše dynamické dudlíky, moderní hrníčky s unikátním systémem 360°, nevylévací hrníčky, antikolikové kojenecké láhve nebo luxusní krajkové tampóny do podprsenky. Značka má široký výběr produktů, které jsou v souladu se sacím reflexem miminka, podporují laktaci a ulehčují mateřství těhotným i kojícím maminkám. Zkrátka péče a krmení s láskou. Jsme s vámi také na facebooku a instagramu, kde přinášíme novinky, akce, rady maminkám a další zajímavé typy.

Maminkám věnujeme následující produkty:
 
 • Samosterilizující láhev SuperVent LOVI o objemu 150 ml se speciálním víčkem, díky kterému celou lahvičku bezpečně sterilizujete v mikrovlnné troubě do 1,5 minuty.
 • Láhev SuperVent LOVI o objemu 250 ml s dynamickým silikonovým dudlíkem. Lahvička má speciální odvzdušňovací systém, tudíž minimalizuje vznik dětské koliky a tvar savičky připomíná maminčinu bradavku, takže nenarušuje sací reflex. Nemusíte mít obavy při kombinaci kojení a krmení z láhve.
 • Silikonový dynamický dudlík s mini štítkem vyrobený speciálně pro děti od narození do dvou měsíců z kolekce Buddy Bear LOVI. Mini štítek je lehký a tvarovaný tak, aby miminko mohlo volně dýchat nosánkem. Dudlík byl vytvořen pro zdravý vývoj dětských zoubků i dásní, skvěle se odvzdušňuje.
 • Dvě balení vložek do podprsenky Discreet Elegance LOVI – 2 x 20 kusů velmi elegantních a tenkých tampónů do podprsenky s krajkovým okrajem. Savé a přitom diskrétní, nedráždí citlivou pokožku a chrání spodní prádlo před ušpiněním. Balení v černé a béžové barvě. U nás totiž víme, že podprsenky nejsou jenom bílé.
Značka LOVI doporučuje kojení jako nejzdravější způsob krmení. Alternativní způsoby krmení by měly být použity po konzultaci s lékařem, porodní asistentkou nebo lékárníkem, pokud kojení není možné nebo je nedostatečné.
Canpol babies

Canpol babies

Bratři Tomáš a Kryštof asi v 90. letech netušili, že z malé rodinné firmy vybudují časem celosvětovou a uznávanou značku kojeneckých potřeb pro miminka a jejich maminky. Značka Canpol babies má své věrné zákazníky ve více než 50 zemích celého světa a v České republice se pyšní skvělým postavením, a to hlavně díky své dlouholeté tradici, novým technologiím a bezpečným materiálům. Maminky se na nás s oblibou obracejí při nákupu kojeneckých lahví, dudlíků, nevylévacích hrníčků, prvního nádobí pro děti, hraček, ale také při přípravě věcí do porodnice a v období šestinedělí. Značka Canpol babies usnadňuje maminkám mateřství i péči o miminka. S láskou již 25 let.
 
Maminkám věnujeme tento balíček:
 
 • Přírodní měkký kartáč a hřeben Canpol babies – jemně masíruje citlivou pokožku novorozeňátka, má bezpečné zakulacené konce a neelektrizuje vlásky.
 • Nosní odsávačka s hadičkou v pouzdru Canpol babies – určená pro děti do 3 let, které ještě neumí samy smrkat. Velmi jednoduché a přitom účinné.
 • Dětská manikúra Canpol babies – nůžky, pilník a kleštičky pro ty nejmenší nehtíčky.
 • Digitální teploměr s ohebným koncem Canpol babies – vhodný pro nejmenší děti pro měření teploty. Bezpečná koncovka a rychlé měření.
 • Chrastítko s chladícím kousátkem Canpol babies – Magická hůlka spojuje výhody chladícího kousátka a chrastítka. Pomáhá tišit bolest dásní v období růstu zubů.
Výrobky značky Canpol babies splňují nejpřísnější evropské normy kvality a bezpečnostních požadavků na výrobky určené pro kojence a malé děti, včetně produktů určeným ke krmení.
Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Katka (23. týden těhotenství) jako velká malířka - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×