Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Milana v neděli porodila

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katka E. byla na velkém ultrazvuku a čeká ji vyšetření na těhotenskou cukrovku. Katka má již připravenou postýlku a pociťuje únavu. Klára je stále v nemocnici, kde podstoupila neurologické vyšetření, ultazvuk i monitor srdíčka. 

Obdrželi jsme krásnou zprávu od maminky Milany o narození Edy s krásnou porodní váhou 3,7 kg. Gratulujeme!

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára Milana  

Inzerce

Katka E. (23. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím milé maminky, 

tak nám uplynul další týden. 

Inzerce

Co se událo tento týden

Byli jsme na velkém ultrazvuku. Když jsem tam ležela, tak mi paní doktorka řekla, že to dneska ještě neviděla, že malá je páteří nahoru, tak jsem ještě musela chodit, aby se otočila. Naštěstí se teda otočila, aby na ni dobře viděla. Je krásná a hlavně zdravá. Celý ultrazvuk do mě kopala, ostatně jako vždy.

Inzerce

Rozjíždím e-shop s dětským oblečením

Abych se nebudila, tak ještě rozjíždím e-shop s dětským oblečením, takže se nenudím a rozhodně nudit nebudu. Pomalinku nakupuju oblečení na miminko, po Sabince oblečení sice mám, ale začala jsem ji schovávat věci až od velikosti 80. Ty maličký jsem prodala, protože jsem si říkala, že si pořídím nové. Každopádně jsem zvědavá, jaká malá bude. 

Už se na ni moc těšíme. Další kontrola nás bude čekat test na cukrovku, na to se teda moc netěším. Napíšu příští týden, jak to dopadlo.

Inzerce

Katka

 

Katka (27. týden těhotenství, čeká první miminko)

Krásný den všem, 

další týden za námi, je to neuvěřitelné, jak to letí. Zároveň bych byla radši, aby to letělo ještě více. Aby už byl duben. :-)

Tento týden se toho moc neudálo. Týden jako každý jiný. Pravidelné cvičení jógy a jinak nic zvláštního.

Žáha mě pálí stále více

Žáha mě pálí stále a dokonce i více než předtím. Už ne jen večer, ale i odpoledne. Někdy to zvládnu a vydržím do večera bez pastilek a někdy se to vydržet nedá a musím si vzít i odpoledne.

Postýlka je hotová

Postýlka je konečně hotová a smontovaná. Manžel iniciativně do ní dal peřinku a polštářek. Vůbec mu nevadilo, že to je do kočárku a že rozhodně teď bude ještě zabalená, aby se na ni neprášilo, prý se to hodilo k matraci. :-)

Kryštof se má skvěle k světu

Malý Kryštůfek o sobě dává dost často vědět. Kope o sto šest a mně to dělá obrovskou radost. Vždy vím, že je v pořádku a že se mu u mě líbí. Občas se ho ptám na určitý věci a čekám na reakce, zda začne kopat na souhlas či ne a to beru jako nesouhlas. :-) Někdy je to hodně vtipné. :-) Nebo třeba když mi přijde, že se dlouho nehýbal, že ho necítím, tak na něj promluvím, pohladím bříško a ve většině případů se hned začne hýbat. To je naprosto úžasný a nepopsatelný pocit.

Stále jsem unavená

Má únava se nemění, stále jsem utahaná a spím každé odpoledne. Naštěstí si to můžu dovolit a zvládám to. Upřímně si nedovedu představit, že bych už jednoho prcka měla a byla takto unavená. Nevím, jak bych to dělala. Teď si užívám, že si můžu odpočinout a nikdo (krom rodičů) mi to nevyčítá.

Dáreček od sponzora Medela

Včera mi dorazil dáreček od sponzora Medela. Jsem absolutně nadšená. Skládá se z 2-fázové manuální odsávačky, kterou jak doufám nebudu potřebovat, ale pokud ano, tak se rozhodně bude hodit, hojivého krému Purelan, chrániče bradavek a jednorázových vložek do podprsenky, hojivé Hydrogelové polštářky na léčení bolavých a popraskaných bradavek a kosmetickou taštičku. Děkuji moc společnosti Medela za úžasné a velmi hodnotné a cenné dárečky.

Krásný týden přeji všem!

Katka P.

Klára (35. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj BOLky,

v pondělí na mě přišly hodně velké bolesti v kříži a zároveň i v podbřišku. Myslela jsem si, že je to už tady. Doktor mě vyšetřil jen pohmatem a nález byl stejný jak v sobotu, čípek tam byl a byl volný pro prst (což jsem se dozvěděla až od něj). Každopádně jsem začala z toho mít strach, poslal mě ještě na monitor a naštěstí vše bylo v pořádku. Řekla jsem mu, že na bolesti zad jsem trpěla už dřív, i na bolest v podbřišku, takže je dost pravděpodobné, že to bude pouze od zad. Na další den mi objednal doktor vyšetření neurologa. Do kapačky jsem na večer dostala něco proti bolesti.

Neurologické vyšetření

V úterý mě navštívila paní neuroložka a udělala mi vyšetření, jediné co pro mě může teď udělat, jsou léky na bolest a pak po porodu mám navštívit neurologa kvůli dalšímu vyšetření. K večeru už bolesti byly snesitelné.

Žádné kontrakce

Až do konce týdne to bylo vše stejné, dostávala jsem každý den kapačku, utrogestan, hořčík a lék na zastavení děložní činnosti. Podbřišek mě sem tam bolel, ale na monitoru nebyla žádná kontrakce. Je to zvláštní, ale když mě bude pořád bolet v podbřišku, tak jestli poznám vůbec porod…

Každý doktor mi tvrdí něco jiného

Tento "lázeňský pobyt" je pro mě ještě horší než minule, děsně se bojím o malého. Když dostávám léky na zastavení děložní činnosti, mohu i tak stejně porodit? :-( Jsem z toho tady v koncích, protože každý doktor mi tu tvrdí něco jiného a v podstatě nemají na nic čas. Hlavně tu moc Samuela nehlídají, tak se bojím, aby se s ním opravdu něco nestalo. Ultrazvuk mi udělali pouze při příjmu. Já vím, že dříve takové vymoženosti jako je ultrazvuk nebo monitor srdíčka miminka nebyl, ale v této době je, tak proč se více nevyužívá?

Přišel mi balíček od Medely 

V pátek jsem obdržela email od paní z Medely, že mi přes dopravní společnost zasílají balíček. V sobotu mi dokonce došel, ani jsem takový fofr nečekala. Fotečky pošlu, až obsah balíčku vyfotím. Tímto moc děkuji firmě Medela za dárky a moc si jich vážím! Už se těším na to, až všechno s malým vyzkoušíme! :-)

Ultrazvuk a monitor dopadl v pořádku

V neděli na vizitu došla moc příjemná paní doktorka, tak jsem se jí hned zeptala na to, kdy budu mít zase nějaké vyšetření. Napsala mě na ultrazvuk i na monitor srdíčka, tak jsem za to byla moc ráda. Ještě jsem se jí zeptala na to, co jsem večer dostávala za prášek, nebyl to prášek na tlumení děložní činnosti, byl to lék, co snižuje duševní a emoční napětí s pocitem úzkosti, odmítla jsem ho užívat, protože na příbalovém letáku bylo napsáno, že se nedoporučuje užívat v těhotenství a hlavně takové prášky opravdu brát nechci. 

Monitor byl v pořádku a při ultrazvuku jsem se dozvěděla, že miminko je v pořádku, je hlavičkou dole v pánvi a podle odhadu váží okolo 2500 g. Při kontrole čípku mi bylo sděleno, že je měkký, zavřený, délku nekontrolovala, aby ho nedráždila. Takže jsem z toho zase ještě víc zmatená než předtím. Jak jsem psala výše, prostě každý doktor říká něco jiného a ani prase se v tom nevyzná…

Musím se zeptat, kdy budu moct jít domů.. Tam bych byla víc v klidu.

Držte mi prosím palce, abych si nepřipadala tak bezmocná a v pasti jako právě teď, když píši tyto řádky.

Klára

Milana (38. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Tak přátelé, hlásím se asi naposledy, jelikož jsem během nedělní noci porodila zdravého kluka! 

V sobotu jsem měla poslíčky, ale z porodnice mě poslali domů

Týden byl dost únavný a nic extra se nedělo. V sobotu jsem od rána měla poslíčky a silný výtok, takže jsem si myslela, že jde o plodovou vodu. Čekala jsem celý den, jestli se něco rozjede, ale nedělo se nic. Protože mám ale pozitivní test na Streptokoka, nechtěla jsem riskovat a večer jsme jeli do porodnice. Vyvrátili tam ale mou domněnku, že jde o plodovku a poslali mě ještě domů. Bylo mi to divné, protože jsem instinktivně cítila, že se tělo chystá na porod. 

Intenzita a frekvence poslíčků stoupala, ale snažila jsem se rozptýlit

Druhý den jsem pořád měla silný výtok, ale rozhodli jsme se s Otou prostě užít si den a pořád na to nemyslet. Hodně jsem odpočívala, dívali jsme se s Emmou na Krtečka a pak jsme šli na procházku. Kolem páté hodiny jsem začala mít zvláštní křeče v podbřišku, ale pro nepravidelnost jsem je odsoudila jako další poslíčky. Jejich intenzita i frekvence ale stoupala a já jsem zase začala být nervózní. Ota radil, že se musím rozptýlit, tak jsme uložili Emmu a pustili si film. 

Nástup do porodnice

Kontrakce byly ale stále silnější, tak jsme v půlce film stopli, zavolali kamarádce, která přijela hlídat Em (kdyby se probudila) a vyrazili jsme do porodnice. Dorazili jsme zhruba v 21:30, dali mě na monitor, vyřídili papíry, prohlídli a prohlásili, že jsem otevřená na 4cm. Hned jsem požádala o léky tlumící bolest, na což doktorka reagovala ochotně, nicméně mě varovala, že to jde dost rychle a epidurál se asi nestihne. Vypadalo to tedy, že moje noční můra se stává skutečností... 

Jak porod probíhal

Naděje mi svitla, když porodní asistentky navrhly udělat kratší přípravu na porod (klystýr) a pak zkontrolovat, jestli by se opravdu nestihl. Nicméně ještě během přípravy jsem se otevřela natolik, že mě po cca 20 minutách převedli na sál. Prosila jsem o léky na bolest a jenom jsem vnímala to významné ticho. Sotva mi stačili nasadit do kapačky antibiotika a začaly my “tlačící” kontrakce. 

Tady bych zmínila o sobě několik věcí: 

 • Nesnáším bolest. Spáleninu od vaření nebo podobnou banalitu jsem schopná řešit a hýčkat týden. Na sebemenší bolesti beru Ibalgin. Takže celkově vzato dost srab.
 • Neumím dýchat. Ačkoli je to můj druhý porod, nemám vlastně doteď ponětí, jestli jsem dýchala dobře nebo špatně.
 • Porod vnímám trochu jako prokletí v biblickém slova smyslu na jehož konci je velký zázrak.

Eda je na světě!

Takže pokud má psychické nastavení matky vliv na porod, měla jsem k tomu vždy ty nejlepší předpoklady. :D. No a s tímhle jsem drtila ruku manželovi a tlačila. Nebylo to mockrát, myslím, že reálně tak na 5 kontrakcí byl venku. Trochu jsem mu po cestě mezi kontrakcemi zmáčkla hlavičku, chudáčkovi, takže byl pak trochu namodralý :D. Ve 23 hodin byl na světě o krásné váze 3.7 kg náš syn Eda!

Za přirozený porod jsem moc ráda

Ačkoli mi o přirozený/přírodní porod bez zásahu primárně nešlo, jsem za tenhle porod moc ráda. Bez analgetik, bez epidurálu, oxytocinu a bez nástřihu... Cítila jsem opravdu všechno, ale nějak si myslím, že to bylo dobře. Že pro mě tím pádem bude snazší najít si k Edovi cestu. Dává vám to smysl? Jestli ne, tak mějte děti ? a mějte se krásně!

 

Milana

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Milana v neděli porodila - diskuze

 • Gratuluji!!!!
  Gratuluji k Edikovi 
  Bud rada,ze to bylo bez leku,ty jen porod zpomali. Mam za sebou jeden dlouhy porod bez epiduralu,ale s lekama,oxytocinem, pridejchavanim a vsim moznym,ktery skoncil skakanim na bricho a zlomenou klicni kosti mimca,ktere rvali bez ozev ven. A dva rychloporody bez leku,kapacek, nastrihu a niceho. Prirozene je lepsi 
  Myšice   | 23.01.2018 08:46:56
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce