Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Maminky získaly dárky od sponzorů Medela, Bella Happy a Cariwell

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katku E. pálí žáha a nemůže spát, jelikož se jim rozbila postýlka, ve které spí Sabinka. Katka byla na 3D ultrazvuku, povinném vyšetření a EKG. V sobotu podnikla s manželem výlet do Poděbrad. Klára byla propuštěna z porodnice, ale je stále hodně unavená, tvrdne ji břicho a bere hořčík. 

Všechny maminky obdržely další dárky od sponzorů Medela, Bella Happy a Carriwell.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára  

Katka E. (24. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Milé maminky,

tak tu máme další týden za námi. 

Inzerce

Minulý týden jsme dostali krásné dárečky. Byli jsme se Sabčou hodně rádi. 

A co nám vlastně přišlo?

Odsávačka na mléko Medela - za tuto odsávačku jsem vážně hodně ráda, protože když  si vzpomenu na minule, že Sabča měla žloutenku a museli jsme tam být o tři dny déle a já neměla odsávačku ani koupenou, proto jsem za ni ráda. Dále jsme dostali plyšáčky od Bella Happy, myslím, že se tomu říká usínáčky. :-). Plenky jedničky – Bella Happy Newborn. K Vánocům jsme dostali plenky 2 takže pomalu strádáme plenky.

Inzerce

Dále byla v krabici spousta věcí do porodnice, jsem hodně ráda, že nemusím kupovat tolik věcí kromě oblečení. Věci do porodnice jako vložky, prsní vložky, chrániče bradavek. 

Malá mi pořád krade ty věci z krabice a já potom chodím a sbírám je po celém bytě :-). 

Inzerce

Rozbila se nám postýlka

Ještě se nám stala taková srandovní věc. Minulý týden jsme jako vždycky ráno vstali, nasnídali se a malá si jako vždy hrála. Najednou slyším nějakou ranu a smích, přišla jsem tam a postýlka byla na půl. Takže se nám rozbila postýlka a aby toho nebylo málo, tak si malá vzala voskovky a pomalovala celou zeď modrou voskovkou, takže máme krásně pomalovanou zeď.

A co dál bylo v zásilce od Bella Happy?

Vlhčené ubrousky, síťované kalhotky a mále bych zapomněla na mast na bradavky a krémy na ruce, které jsou úplně suprové. 

Inzerce

Jinak nás tento týden čeká vyšetření na cukrovku, na což se fakt těším.

Jak se cítím

Miminko mě strašně kope do močového měchýře, až to opravdu někdy bolí a začíná mě hodně pálit žáha. Naštěstí ještě můžu dýchat, ale zase nemůžu spát, jelikož bohužel musí spát Sabča spát s námi, než tatínek doveze cestovní postýlku.

Tu už snad budeme mít v pondělí.

Těším se na vás příští týden 

Katka E.

 

Katka (28. týden těhotenství, čeká první miminko)

Všechny moc zdravím, 

opět je tu další týden. Nechci se opakovat, ale opravdu to letí šíleně rychle. Tento týden byl nabytý a proto asi utekl ještě rychleji než ty jiné. :-)

Návštěva u kamarádky

V úterý jsem byla u kamarádky na návštěvě, která hlídala syna své švagrové. Vzhledem k tomu, že sama má 2,5 letého klučíka, tak hlídat ještě 11 měsíčního by jí dalo docela zabrat, obzvláště procházka venku s dvěma kočárky. :-) Tak jsem si řekla, že si to trošku natrénuji. :-) Bylo to fajn, šly jsme z Pankráce až na Vyšehrad, tam jsme si udělali kolečko a pak zase zpět. Počasí bylo nic moc, ale dalo se to. 

3D ultrazvuk

Ve středu to bylo náročné. Ráno jsme šli na 3D ultrazvuk. Hrozně jsme se těšili až malého uvidíme. Kryštůfek se vůbec nechtěl ukázat, pořád měl ručičku před obličejem a pak dokonce i nožičku. Potřebovali jsme, aby se pohnul a víc ukázal. Tak jsem se šla projít a dala jsem si sladkou sušenku. Zkoušela jsem ho i probrat trošku muchláním bříška, ale nepomohlo to. Tak mi paní doktorko řekla, ať dělám dřepy. Po pár (fakt jsem je nepočítala) jsem toho měla plné kecky. Paní doktorka řekla, vy možná, ale co Kryštůfek. :-D No 100% to nepomohlo, ale alespoň trošku ano, takže pár foteček máme. :-) Mimo jiné už má 1100 g a má se krásně k světu. 

Povinné vyšetření a EKG

Odpoledne jsem musela ke své obvodní lékařce na povinné vyšetření a na EKG, kdyby náhodou musel být císař, tak aby věděli, že je vše v pořádku. Což je, takže žádné stresy. 

Oběd v oblíbené restauraci

Pak jsem si dala výborný oběd s kamarádkou, lososa s bramborovými pusinkami v naší oblíbené restauraci. Od počátku prosince jsme tam nebyly a servírky nás znají. Tak se usmívaly a říkaly: „My mysleli, že už jste porodila, když jste tu tak dlouho nebyly“. Když viděli mé bříško, tak prý že už to mám za pár. Musela jsem je upozornit, že mám ještě 3 měsíce čas. :-) Hodně je to překvapilo! :-)

Pravidelná jóga

Opět jsem byla na józe. Tentokrát to bylo trošku i s posilováním, ale super. Dokonce nám lektorka radila, jak pomoci mimču se otočit, když by bylo pořád hlavičkou nahoře i v osmém měsíci. Paradoxní bylo, že něco obdobného mi říkala i paní doktorka na tom 3D ultrazvuku. Malý je totiž pořád hlavičkou nahoru, ale má ještě plno času, takže to neřeším. :-)

Čeká nás vyšetření těhotenské cukrovky

Ve středu máme vyšetření cukrovky a další poradnu. Na cukrovku se opravu netěším. Hlavně na tu šílenou sladkou vodu. Teď moc sladké nejím, tak to bude asi šílené, ale říká se, že se to dá zvládnout. Tak příště budu referovat.

Dárečky od sponzorů Medela, Bella Bohemia a Carriwell

Tento týden dorazila poslední várka dárečků od sponzorů. Byla jsem úplně v šoku, co všechno dorazilo. Myslím si, že je toho opravdu hodně a že ty mé články za to ani nestojí. Jsem za ně vděčná, ale psala bych i bez nich. Radost mi udělalo vše.

Kojící podprsenka od společnosti Carriwell

Když jsem ji vybalila, tak jsem byla v šoku, ta je obrovská, jsem se asi spletla ve velkosti... No když jsem si ji oblékla, tak jsem zjistila, že jsem se vůbec nespletla. Že mi sedí výborně a až se prsa nalijí mlékem, bude perfektní... 

Co mě udělalo obrovskou radost ale byl dopis od této společnosti, kdy nám přáli k těhotenství a ať vše dobře dopadne a že děkují za naší účast v tomto projektu. Bylo to opravdu milé a pak tam vysvětlovali přednosti této podprsenky.

Jako poslední dorazil dáreček od společnosti Bella

Od nich toho bylo opravdu hodně. Plenky Newborn, jednorázové podložky, dva krémy na ruce, dva „muchláčky“ pejsek a kočička, vložky, jednorázové kalhotky do porodnice, vložky do podprsenky a vlhčené ubrousky. 

Dárečků opravdu hrozně moc a jsem za ně neskonale vděčná, vždyť tohle všechno bychom museli tak jako tak koupit, takže je to super. :-)

Výlet do Poděbrad

V sobotu jsme si naplánovali výlet do Poděbrad. Chtěli jsme na kolonádu, dát si tam dobrý oběd. No, počasí nám vůbec, ale vůbec nepřálo. Bylo ošklivo a zima, ale i tak jsme vyrazili. Moc dlouho jsme tam ale nevydrželi, byli 2 stupně… Jinak jsme odpočívali.

Blahopřání a přání

Ráda bych popřála dvou „kolegyňkám“, co již porodily, ať se jim i miminkům daří a jsou spokojené a šťastné. A Kláře přeji hodně zdraví, ať miminko „udrží“ co nejdéle, každý den je dobrý. Myslím na ni a držím palce!

Přeji krásný den a těším se příští týden.

Katka P.

Klára (36. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím všechny,

v pondělí jsem už kapačku nedostala a minulé úterý mě už pustili domů. A od té doby mi docela hodně často tvrdne břicho, až to bolí, mohu dojít maximálně do školky s malou a pak pro ni. Natálka moc ráda po školce chodí ven, ale teď už vážně nejsem schopná. Ještě pořád beru 6 hořčíků denně, jsem zvědavá na to, kdy je budu moct vysadit.

Kontrola u gynekologa

Ve středu jsem šla ke svému gynekologovi a udělal mi ozvy srdíčka a ultrazvuk a všechno bylo v pořádku. Za týden půjdu znovu na kontrolu.

V pátek jsem si nechala malou doma kvůli nachlazení. 

Jsem hodně unavená

Celkově už nejsem schopná fungovat normálně, musím si odpočinout a pak mohu pokračovat dál. Po obědě bych nejraději spala, jak jsem unavená. Většinou si s malou hrajeme hry jen v posteli, protože když sedím, tak mi strašně nepříjemně tlačí na spodek Samuel. Toto těhotenství je pro mě hodně namáhavé v porovnání s tím předchozím.

Krásné a užitečné dárky od sponzora Medela 

Minulou sobotu mi došly dárečky od sponzora Medela. Byly moc krásně zabalené v celofánu. Balíček obsahoval opravdu moc krásné a užitečné věci. Byla v něm manuální odsávačka Harmony light, chrániče bradavek, hojivá mast Purelan, vložky do podprsenky jednorázové, 2 ks hojivých Hydrogelových polštářků a kosmetická taštička. 

Většinu z dárečků jsem si zabalila do tašky s sebou do porodnice. Od firmy Medela si chci koupit pratelné vložky do podprsenky a také něco na uchovávání mlíčka, pokud bude třeba. :) 

Mohu pochválit od této firmy i formovače bradavek, ani o nich nevím při používání.

Kojící podprsenku Cariwell jsem si nabalila do tašky do porodnice

V úterý mi došel balíček od firmy Cariwell a v něm byla nepopsatelně  úžasná, krásná, výborně sedící a z pohodlného a příjemného materiálu vyrobená kojící podprsenka a dvě propisky (ty mi byly okamžitě zabaveny dcerkou). Netušila jsem, že tato firma vyrábí i spoustu těhotenského prádla a také prádla pro kojící maminky i maminky po porodu. Vše vypadá také úžasně a nejenom užitečně jako to bývá u těchto věcí. Asi budu potřebovat další prádelko. :-) Kojící podprsenku jsem si přemáchla a hned nabalila do tašky do porodnice.

Z dárků od Bella Happy jsem nadšená

Ve středu mi došel ohromný balík od firmy Bella Happy. V balíku byly opravdu užitečné věci, jsem nadšená! :-) V balíku jsem našla balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem, podložky Happy 60x90 cm, fixační kalhotky Bella Mamma, poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, krém na ruce s heřmánkem Evita Simply, dětskou přítulku pejsek a kočička, svačinový box Happy, vložky do podprsenky Bella Mamma Comfort. Většinu z dárečků jsem si zabalila do tašky s sebou do porodnice. Jejich poporodní vložky mohu vřele doporučit už jen kvůli velikosti, větší jsem nikdy neviděla, musím si ještě pár balíků dokoupit, budou se opravdu hodit. Navíc se dají i přilepit na kalhotky a díky velikosti nemusíte dávat dvě. :-) Jsem zvědavá na materiál jak poporodních vložek, tak vložek do podprsenky, ale věřím, že bude pohodlný. Kalhotky Bella Mamma vypadají opravdu pohodlně, už se těším na to, až je vyzkouším.

Poděkování

Tímto chci opravdu moc a moc poděkovat sponzorům Medela, Cariwell a v neposlední řadě Bella Happy, udělali jste nám dárečky ohromnou radost!

Taky chci moc pogratulovat Milaně k narození synka Edy a popřát jim hodně zdraví a ať svým šťastným rodičům dělá jen a jen radost! :-) 

V porodnici jsem se setkala s hodně rodičkami, co jim léky na bolest zastavily porod, takže bych byla raději pro přirozený porod. Navíc si maminka žádnou bolest nepamatuje a to hned po tom, co uvidí své děťátko.

Klára

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminky získaly dárky od sponzorů Medela, Bella Happy a Cariwell - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×