Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Katka porodila v pátek třináctého Kryštofa

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katka E. byla na další kontrole, kde dopadlo vše v pořádku. Už by to ráda měla za sebou.

Katka P. se s námi loučí posledním deníčkem, jelikož v pátek třináctého porodila krásného syna Kryštůfka. O tom, jak probíhal porod se dozvíte níže.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka  

Katka E. (35. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím maminky,

tak se tu opět hlásím jako každý týden. Těhotenství je čím dál náročnější. Někdy mám pocit, že snad porodím, ale jsou to jenom poslíčci, tedy aspoň doufám. 

Inzerce

Kontrola u doktora dopadla v pořádku

V pátek jsme byli na kontrole a všechno je v pořádku. Akorát v neděli jsem měla divný pocit v břichu, jak kdyby to byly stahy, ale myslím si, že to má spojitosti s tím, že mám málo železa a hořčíku. Tak jsem dostala tabletky železa a snad vydržíme ještě měsíc v celku. Nerada bych porodila dřív. 

Bříško mi už zavazí, ráda bych to měla za sebou

Ještě nás čeká spousty práce. Někdy mě opravdu tak silně malá kope, že mi z toho břicha vyskočí. Už bych ale byla ráda, kdybych to měla za sebou, opravdu mi to bříško zavazí. 

Inzerce

Těším se na vás příští týden, doufám, že stále vcelku.

Katka E.

Inzerce

Katka (39. týden těhotenství, čeká první miminko)

Inzerce

Nádherný den všem,

máme za sebou další týden a musím říct, že u nás plný zvratů a změn… :-)

Vyzvednutí auta ze servisu

V pondělí jsem si jela vyzvednout auto do servisu, kde přezouvali letní gumy. Nutno podotknout, že na druhý konec Prahy a Pražáci vědí, co to je v pondělí ráno. Tam mě vezli rodiče a zpět jsem jela svým autem. Vím, že pro někoho to může být hazard, ale já se nebála. Mám speciální pás pro těhotné, takže bříško ohrožené není.

Pak jsem šla na oběd s kamarádkou. Říkaly jsme, že je určitě poslední takto ve „dvou“. Neboť mám jen 2 týdny do předpokládaného porodu. Užily jsme si to.

Poradna a monitorování

V úterý proběhla pravidelná poradna. Jela jsem tam s rozpačitými pocity. To monitorování a „stresování“ s kopečky mě nebaví. Přijeli jsme tam a samozřejmě nám kopečky opět nešly. Opět jsem na monitoru byla 40 minut a nic. A upřímně už jsem se naštvala a byla jsem nepříjemná. Vědí, že náš Kryštof je nedělá, ať dělají, co dělají. Že oni mají nějaké tabulky a tam musí dítě zapadnout, mě nezajímá, prostě nemusí. Fakt jsem na ně byla už naštvaná. 

Zatím se porod nechystá

Paní doktorka mě vyšetřila a řekla: „Dle mého názoru se v nejbližších hodinách a dnech rodit nechystáte.“ Navíc se jí nelíbilo, když jsem se zmínila, že mě svědí ruce a že se mi hlavně v noci chce hodně zvracet, že kvůli tomu nemůžu ani spát. 

Testy na hepatopatii

Nabrali mi tedy pro jistotu krev, zda nemám hepatopatii – onemocnění jater v těhotenství, které ohrožuje matku i dítě. Po porodu je opět vše v pořádku. Krev byla mírně zvýšená, takže mě chtěly hnát další den pro recept a případně ještě jednou na testy.

Ale nakonec po konzultaci ještě s jednou lékařku řekly, že stačí až za týden, že je to jen lehounce zvýšené.

Já si řekla, že další týden monitor jasně odmítnu, že už nehodlám podstupovat tyto stresy. Nicméně jsem stále přemýšlela, kde je zakopaný pes. První monitor byl v pořádku a další už ne. Jediný společný jmenovatel byl oběd. Při prvním monitoru jsem šla v po obědovém čase, ale bez jídla. A ty další s plným žaludkem. Tak jsem si říkala, OK to bude poslední šance. Zkusím jít hladová a pokud to nepůjde, s monitorem končíme.

Venkovní těhotenské focení

Ve čtvrtek jsme šli ještě na jedno těhotenské focení s kamarádkou, co fotí venku. Bylo nádherně, tak jsme šli na louku a udělali tam naprosto úžasné fotky. Lenka nám sdělila, že fotky budou cca do týdne až dvou a dělali jsme si srandu, jen aby to stihla před porodem. :-)

Osudný pátek 13tého

V pátek ráno manžel vstával hodně brzy ráno, ve 4:45 a jel do Plzně. Já se také vzbudila a už jsem nemohla usnout. Asi v šest jsem vylezla z postele, že to nemá smysl, že si odskočím a natáhnu se na gauči u televize. 

Jak to napsat… No, na toaletě to bylo divné, jen co jsem dosedla, se spustila voda a pak jsem začala čůrat. Říkala jsem si, to je divné, ale neřešila jsem to. Odešla jsem do obýváku a najednou jsem měla opět mokro v kalhotkách. Šla jsem opět na toaletu, a když jsem viděla hlenovitou tekutinu s růžovými kapkami, došlo mi, co se stalo… 

Praskla mi voda 

Zavolala jsem do porodnice, že mi praskla voda a že bych asi měla přijet. Tak mi potvrdili, že ano. Upozorňuji, že jsem ještě neměla kontrakce. Zvedla jsem znovu telefon a volám manželovi. Zvedl to okamžitě. Plakala jsem, že mi praskla voda. On se smál a říká a proč brečíš a já, že je daleko a že nechtěl, abych ten den rodila, protože musel něco moc důležitého vyřešit. Řekl: „Klid, přijedu za tebou, odvezou tě rodiče do porodnice?“ Těm jsem to ještě neřekla, musela jsem je nejdřív vzbudit.

Cesta do porodnice

Vzbudila jsem je, že v klidu vyrazíme. Dobalila jsem zbytek věcí, vyčistila si zuby a vyrazili jsme. S manželem jsme se sešli už na parkovišti. Naši předali tašku a jeli zase domů. Na sál nás vzali okamžitě, bylo to v 7:30 ráno. Převléci a šup na monitor. Porodní asistentka říkala, že už tam jsou nějaké kontrakce. Něco jsem cítila, ale nic šíleného. 

Nasazení antibiotik a vyvolání porodu

Paní doktorka se přišla zeptat na antibiotika kvůli mému pozitivnímu testu na streptokoka, zda s nimi souhlasím. Řekla jsem, že ano. A už kapaly. Prý za normální situace by čekali na rozběh porodu 24 hodin. Ale kvůli těm antibiotikům se nečeká. V devět mi přišly zavést prášek na vyvolání. Porod se sice rozbíhal, ale pomalu. Bylo přesně 9:06 (otevřená jsem byla na cca 3 cm) a řekly mi, že cca do 30 minut začnu pomaloučku cítit kontrakce. Ta první přišla již v 9:20 a ta byla. :-) Samy byly překvapené, že to jde tak rychle. V 9:30 jsem byla otevřená na 5 - 6 cm. Daly mi klystýr, aby se to pohnulo a u mě se to pohnulo, až mi bylo trapně. :-) Po cca 30 - 40 minutách jsem byla otevřená na 8 cm a zeptali se mě, zda budu chtít epidurál. Nutno podotknout, že jsem už měla pěkné kontrakce. Prý za hodinu už bude pozdě, ať se rozhodnu. Při další kontrakci přišly, že buď teď anebo už ne. Tak jsem řekla teď. 

Po epidurálu se mi ulevilo

Musím říct, že to bylo skvělé rozhodnutí. Hrozně se mi ulevilo. To bylo cca 11:00. A pak už to šlo jak na drátkách. Kontrakce jsem měla velmi rychle za sebou. :-) Porod šel opravdu rychle. Měla jsme sekundární vak blan, což zaučující se lékařka neznala. Musela jej propíchnout. Epidurál zabral tak dobře, že jsem skoro kontrakce necítila, což na konci bylo spíše špatně, neboť při kontrakcích je potřeba tlačit hlavičku ven. Jenže když to necítíte, jak máte tlačit? Takže nám to trvalo trošku déle. Sestřičky a lékařky se vsázely, v kolik se malý narodí, když už je pátek 13tého a je 13 hodin…

Takže milí čtenáři, narodil jsem se 13. 4. 2018 ve 13:41, vážím 3 430 g a měřím 51 cm, jmenuji se Kryštof. :-)

Porod placenty

Porod placenty přišel strašně rychle po Kryštůfkovi, cca 5 – 10 minut. To byla také rychlovka a o tom jsem vlastně ani nevěděla. Euforie z malého, který tou dobou spočíval na mé hrudi, byla tak veliká, že jsem to nezpozorovala. Porodili jsme bez natržené hráze a bez stříhání. Mám sice pár stehů, ale jen kosmetických. Normálně mohu sedět a vše bez problémů.

Velká podpora od manžela

Musím říct, že nebýt mého manžela, tak by asi tak hladký porod nebyl. Byl mi hroznou oporou, celou dobu mě držel za ruce a nechal si je mačkat, když bylo potřeba. Nosil mi vodu, doprovázel na toaletu a hlavně dělal vtípky a tím mě rozptyloval. Byl naprosto skvělý! DĚKUJI TI, DAVIDE! :-*

Jsem strašně moc šťastná!

Na úplný konec bych ještě jednou ráda poděkovala sponzorům. O některých věcech, co nám darovali, jsem neměla ani ponětí a dnes jsem za ně absolutně vděčná. Např. chrániče bradavek od společnosti Medela - nedám na ně dopustit. Podprsenka od společnosti Cariwell je také úplně perfektní. Poporodní vložky od společnosti Bella Bohemia naprosto skvělé, teď mám jiné a taková spokojenost už není. A kojící čaj od společnosti Weleda je super. Dobře chutná a spustil mi mléko do 30 hodin.

Přeji vám také tak krásný zážitek z porodu, jako jsem měla já!

Katka a Kryštůfek

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Katka porodila v pátek třináctého Kryštofa - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
moje miminko bude mít za dva dny 7 týdnů a dnes jsem nahmatala že má na pravé straně hlavičky takový důlek, že to má propadlé.. Na levé straně hlavičky takový důlek nemá. Vyděsilo mě to, všimla jsem si i, už delší dobu že dává hlavičku převážně na levou stranu, umí ji dát i rovně i na pravou, ale preferuje hodně levou stranu i když se snažím ji motivovat hračkou, sama ji i hlavičku dávám na pravou stranu, ale pokaždé si ji ihned dá zase na levou stranu.. Bojím se aby neměla tu hlavičku slehlou nebo tak, co mám dělat? Mám zavolat doktorce radši? Jak jsem psala už od začátku preferuje levou, tak jsem se snažila ji dávat na pravou a už ji sama i na pravou dávala, ale posledních pár dní vidím, že zase preferuje prostě tu levou a ještě jsem nahmatala důlek, jsem z toho vyděšená...
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

k posouzení "důlku" kontaktujte svého pediatra. Predilekční postavení hlavičky je v tomto věku běžné, doporučuje se pravidelně polohovat celé dítě střídavě na jeden a druhý bok, postupně vývojem začne polohovat hlavičku samo na obě strany.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 11.04.2024, 15:51
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×