Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2016: Lucku čeká císařský řez

„Rodíme s BOL" pokračuje! Lucka má stanoven termín císařského řezu na pondělí 4. července v porodnici v Havířově. Kvůli naplánovanému císařskému řezu musela navštívit i anesteziologickou ambulanci. Nástup do porodnice má v neděli a my Lucce přejeme, ať vše dobře dopadne.

Alenu po bodnutí hmyzem omezovala v pohybu stále nateklá noha. Byla na kontrole na gynekologii a porodní cesty se již připravují. Termín porodu má 20. 7. 2016, uvidíme, zda neporodí dříve. Středeční podvečer ji čekalo s partnerem profesionální těhotenské focení v přírodě, ze kterého nám poslala malou ukázku.

Společnosti, které věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka:

Pink or blue Hipp
GS Mamavit Bella Háppy Zdravé těhotenství

Maminky, jejichž těhotenství sledujeme:

Lucie (37. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Lucka

Ahoooj, holky moje,

tak minulý týden byl u mě hlavně o návštěvách doktorů a vyšetřeních. Na úterý jsem se objednala do rizikové poradny v porodnici v Havířově, kde jsem se rozhodla rodit i potřetí. Po dvou skvělých zkušenostech bych jinam nešla. V poradně mě pan doktor vyšetřil a dohodli jsme termín císařského řezu. Takže náš plodík, pokud vydržím, přijde na svět v pondělí 4. července 2016. Je to dost na poslední chvíli, ale to všechno kvůli administrativě. Jelikož papíry na mnou chtěnou sterilizaci musí být podle zákona vyplněny v určitém předstihu před zákrokem. Jinak by nebylo možné zákrok provést a musela bych přijít až po porodu.

Inzerce

Návštěva anesteziologické ambulance

Kvůli plánování císaře jsem musela navštívit i anesteziologickou ambulanci, kde mě poslali na EKG a krev. Samozřejmě nic nešlo vyřídit v jeden den, tak jsem se docela nacestovala. Nakonec si ještě anesteziolog vyžádal posudek od mé alergoložky, takže jsem si do Havířova zajela ještě jednou. Další kontrola v poradně a konzultace s anesteziologem ohledně uspání, mě čekají ve středu. 

A jak jsem zvládla tento týden v tropických teplotách? 

Těžko, uf. Z klimatizovaného auta se mi kolikrát nechtělo ani vylézat ven. Alespoň, že mi děti hlídala celý týden tchýně, když jsem objížděla doktory, a tak jsem měla každý den all inclusive. Nabalila mi vždycky i jídlo pro Luboše domů a ušetřila mi tím spoustu energie, které už jsem vážně moc neměla. Začala se navíc docela zhoršovat moje noční nespavost, takže během týdne se mi povedlo i to, že jsem jela 36 hodin v kuse beze spánku. Nejhorší na tom bylo, že ani potom se mi spát nechtělo. Asi mě živí ty hormony, či co.

Inzerce

Bazén na zahraděVýlet na přehradu

Navíc jsem čím dál tím větší. Už jsem to dotáhla na hroší váhu 90 kilo, z čehož se mi dělá špatně pokaždé, když na nějakou váhu stoupnu. O velikosti břicha ani nemluvě, už na mě koukají soucitně i cizí lidé. Dokonce mě zastavují a ptají se, kdy už to bude. Uf, no už brzy.

V těch horkých dnech jsme alespoň dětem nafoukli bazén na zahradě, kde jsem se mohla i já alespoň trošku zchladit. Na sobotu jsem naplánovala výlet na přehradu a nemohlo mne napadnout nic lepšího. I když jsem tam poutala pozornost a měla jsem každou chvíli pocit, že někdo zavolá Greenpeace, ať mě jdou vrátit zpátky do vody, tak jsem si koupání užila. I když plavat už se svými rozměry tedy nemohu. 

Inzerce

Oslava narozeninOslava narozenin

V sobotu navíc oslavil Igorek své třetí narozeniny. Kombinace přehrady, nanuků, a toho horka, u něj ale bohužel způsobila to, že celé nedělní ráno prozvracel a už jsem myslela, že žádná oslava se konat nebude. Nakonec se trošku vzpamatoval, tak jsme vyrazili ke tchýni, která se nabídla, že oslavu i dort zařídí za mě, abych se nemusela honit. Zlatá ženská, vážně ji miluji. Oslava byla super, Igorek nadšený z dárků, a do večera už ani nezvracel, tak snad už bude i dále ok.

V neděli nastupuji do nemocnice

V nadcházejícím týdnu už budu jenom odpočívat, maximálně trošku poklidím před odjezdem do porodnice. Nástup do nemocnice mám v neděli v sedm večer. Takže sbalíme a odvezeme děti, které bude hlídat moje maminka a půjdu se "ubytovat". Nějak ani nestíhám být nervózní, předpokládám, že to na mě padne až v nemocnici, kde budu na noc sama, bez muže a bez dětí. Už se toho našeho drobečka nemůžu dočkat, poslední deníček vám ale ještě určitě příští neděli napíši.

Inzerce

Mějte se, holky, a myslete na mě, ať to v tom teple doklepu.

Pa, Lucka

Alena (36. týden těhotenství, čeká první miminko)

Ahojky holky BOLky, 

cílová rovinka se mi blíží. :-)

A co mi přinesl tento týden? 

Super horka, kdy už jsem vážně myslela, že porodím, a trápení s nohou, která mě omezovala v pohybu. Otok nohy se mě drží doteď, i když už jen nepatrně na nártu v místě puchýřů. Ale hojí se mi to už déle jak týden. To teda byl řádný hmyzí jed - a pořádná alergická reakce. Tropy tomu otoku nepřidaly. A hnisavé puchýře mi při každém kroku praskaly, takže jsem hezky kulhala a belhala se po patě. Žádná sláva. Z čehož mě pak bolela záda a břicho, jak jsem byla celá vykřivená při chůzi.

Porodní cesty se připravují

V úterý jsem se šla na kontrolu na gynekologii a prý se mi už porodní cesty připravují, tak jsem zvědavá, zda tam prcek do 20. 7. vydrží. :-)

Alena

Jinak jak doktorka viděla moji nohu (oteklou, zanícenou), tak se jala důkladně mi ji čistit a ošetřovat. Preciznost lepší než na chirurgii (psala jsem minule o své víkendové návštěvě na pohotovosti). Tak jsem to tam zablokovala minimálně na 40 minut - když jsem odcházela, čekárna praskala ve švech. Dostala jsem předepsané i nějaké léky. Jako těhotné mi totiž v lékárně nic bez doporučení lékaře nechtěli prodat. 

Profesionální těhotenské focení

Středeční podvečer nás s partnerem čekalo profi těhotenské focení v přírodě, které jsme si moc užili. Minulou neděli jsem se taky fotila, ale jen tak amatérsky na naší zahradě. :-)

Profesionální těhotenské focení

Profesionální těhotenské focení

Profesionální těhotenské focení

Čtvrtek už byla značná vedra, kdy ze mě lilo jako z konve. Tak jsem nedělala téměř nic, jen odpočívala na zahradě u našich. Byla bych skočila do bazénu, který mě lákal, ale bohužel jsem to nechtěla riskovat kvůli ráně na noze. Tak jsem funěla jako vorvaň na suchu.

Podobný scénář byl i v pátek a v sobotu, kdy jsme se na víkend odjeli rekreovat na Ostravici. Za chatou teče řeka, která mě rovněž dráždila k osvěžení. Ale opět omezení, noha a krkolomný přístup břehu a plno kamenů. Takže pád jsem jako těhotná nechtěla riskovat. 

A konečně v neděli přišlo znatelnější ochlazení a déšť, tak jsme byli s přítelem činorodí: pouklízeli jsme si na bytě, zašli na rodinný nákup, prali atd. A zbytek dne jsme už jen relaxovali.

Alena

Takže, dámy, pokud neporodím, tak i příště dám o sobě echo... :-)

Teď už žádné senzace a výlety neplánuji. Sbírám a šetřím síly, a navíc ani nemám chuť toulat se a chodit někde sama. Kdo ví, kdy a kde se ten malý človíček rozhodne přijít na svět.

Tak pa, Vaše těhulka ve finále, Alča

 

Na základě zaslaných deníčků zpracovala Andrea Blažková, DiS.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Pink or blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. 

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Hipp
 

Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky.

Pokožka miminka je pětkrát tenčí a citlivější, než je tomu u dospělého člověka, proto potřebuje speciální, jemnou péči. Kosmetická řada HiPP Babysanft byla vyvinuta s cílem minimalizovat riziko vzniku alergií u citlivé pokožky již od narození. Proto se HiPP důsledně vyhýbá potenciálním alergenům a nežádoucím látkám. Navíc obsahuje přírodní BIO mandlový olej, který pečuje o jemnou pokožku a chrání ji.

Kosmetická taštička obsahuje následující produkty:

HiPP Šampon s výtažkem z BIO mandlí 200 ml – jemně myje, je šetrný k očím a velmi dobře snášenlivý s pokožkou – ideální pro citlivou pokožku dětské hlavy.

HiPP Pleťový olej s přírodním BIO mandlovým olejem 200 ml – Olej je vhodný k jemnému ošetření pokožky v oblasti plenek a k dětské masáži.

HiPP Sprchový gel na tělo a vlasy s výtažkem z BIO mandlí 400 ml – myje citlivou pokožku a jemné vlásky velmi šetrně a zachovává přirozený kyselý plášť pokožky. Proto není pokožka při mytí namáhána a zůstává hebká od prvního dne života.

HiPP Čistící vlhčené ubrousky 10 ks - Ubrousky jsou měkké a jemné, vhodné pro jemné očištění citlivé dětské pokožky a pokožky se sklonem k alergiím.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Bella háppy

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu.

Bella Bohemia věnuje rodičkám Happy balíček pro maminky (balení plenek Happy, ubrousků Happy, podložek Happy, dámské hygieny a odličovacích tamponů Bella, dětského metru a svačinového boxu) v hodnotě 700,-  Kč.

Zdravé těhotenství Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství
 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lucku čeká císařský řez - diskuze

Poradna

Sex s kondomom

| anonymkakak | 25.05.2024, 22:15

Dobry den, chcela by som sa opytat ci mozem byt tehotna. sex sme mali 12DC s kondomom 2x. mam cca 30-33 DC. kondom nebol poskodeny ale na druhy krat co sme skoncili sa mi zdalo ze na kondome nieco je.... uistil ma ze kondomy su v poriadku... hodinu na to som si zobrala ellaone. na 10 den po styku som si robila test a je negativny.

Dobrý den,

zde je pravděpodobnost otěhotnění opravdu mizivá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 16:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×