Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Rokycany, Rokycanská nemocnice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Rokycanská nemocnice, a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Voldušská 750/II
Www stránky: www.nemocnice-ro.cz
E-mail: nemocnice@nemocnice-ro.cz
: MUDr. Ilona Majerová
Předporodní příprava: Porodní asistentky - pí. Butulová a pí. Maříková
Telefon: 371 762 435

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurzy se konají v těcvičně v areálu porodnice a mají 6 lekcí:

 • teorie
 • rehabilitační cvičení
 • prohlídka porodního sálu

Cena: 1000,- Kč (některé pojišťovny na kurzy přispívají)

Jak se u nás rodí?

Pro úlevu v I. době porodní mohou rodičky využít balony, vak, ribstole, sprchu.
Pro vlastní porod máme 2 porodní sály s polohovatelnými porodnickými lůžky.

Jak probíhá poporodní péče?

2 hodiny po porodu je maminka převezna (či přejde) na Oddělení šestinedělí, 6 hodin po porodu leží.
Pokoje na Odd. šestinedělí jsou 2 nadstandardní jednolůžkové a 3 standardní třílůžkové.

Jak probíhá péče o dítě?

První ošetření provádí dětský lékař či sestra.
Dítě je prvních 12 hodin po porodu na Novorozeneckém oddělení, poté u matky v systému rooming-in.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Otec u porodu: 600,- Kč
 • Nadstandardní pokoj na Odd. šestinedělí: 500,- Kč / den (1.a poslední den se sčítá) - pokoj je jednolůžkový, s TV, lednicí, rádiem.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Rokycanské nemocnice, a.s. a rozhovor s primářem Gynekologicko -porodnického oddělení panem MUDr. Janem Viletou.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(5.00)
Porod:
(5.00)
Poporodní gynekologická péče:
(5.00)
Poporodní péče o miminko:
(5.00)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Rokycany - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Nespokojenost
  Dobry den, bohužel i já se přidávám k těm nespokojeným. Obě dvě děti jsem rodila v Rokycanech. V roce 2009 byla nemocnice ve vsech smerech luxusem. Pece skvela, pristup i komunikace. Nevim co se za 6 let zmenilo, zda vedeni ci se setri, ale musim rici,ze to stalo za to. Bohuzel jsme meli obe deti vyvolavane a tudiz jsem mela z predchoziho porodu uz zkusenosti,ktete jsem sdelila porodni asistentce pri nastupu. Upozornila jsem na to, ze porod u nas po zavedeni tablet byl velmi rychly a ze nam ani minule nikdo neveril. Presne stejne to dopadlo i tentokrate. Prvne jsem si myslela, ze jsem simulant a nepoznam kontrakce, kdyz mi asistentka tvrdila, ze na pristroji zadne videt nejsou a at tak nefunim, ze jinak neudycham porod. Asi po prvnim porodu nepoznam kontrakce jsem si rikala, ale to nebyl konec. Celych 20 min se do me navazela,ze nerodim a tak jsem zavolala manzelovi at prijede. Jeste stesti, ze z nemocnice neodjel. Nez dosel na pripravnu praskla mi voda a asistentka me opet zacala natacet. Kdyz jsem ji upozornila, ze takhle lezet nevydrzim, servala me,ze to je porod a ze to musim vydrzet nebo pujda na cisare. Muj rozumny muz me prosil at to tak 5 min vydrzim. Souhlasila jsem. Sestra odesla a maly za 2 min byl na svete. Mohu dodat, ze jsem se vubec bala rici manzelovi at pro sestru jde,ze rodim. Odchytl jinou sestru. Diky bohu. Po porodu jsem po svych presla na pokoj, kde zacla dalsi etapa tragedie. Musim dosat, ze se mi nakonec prisla porodni asistentka omluvit. A nastal dalsi sok. Jelikoz uz jedno dite mame i kdyz po 6 letech nikdo mi nic neukazal. Kojeni i prebalovani preci zvladnu. Vahu jsem videla po 4 dnech pred odjezdem, tudiz jsme ani nevideli zda mam dostatecne tucne mliko. Kdyz jsem po 2 dnech jeste nemela mliko, servala me sestra, ze maleho jsem rozmazlila, ze je zvykly u prsa. To uz jsem nevydrzela a zarvala na ni, ze muze spise mit hlad, kdyz nekojim. Coz ona ovsem nemuze vedet, kdyz sestru vidim rano pred vizitou a pak vecer. A jeste dodam, ze o to zda mohu maleho vykoupat jsem si byla rici sama a bylo mi receno, ze uz to znam, ale jestli to chci hlot ukázat,ze mi to ukaze. Shrnu to takto v Rokycanech je porodni oddeleni, kde jsou mlade sestry, ktere si vas nevsimnou a vymluvu maji, ze se narodilo hodne deti. Pak zkusene a protivne, ktere vas za vse servou. Proste v Rokycanech nikdy vice. Posun od roku 2009 k horsimu
  194lenka   | 24.01.2017 14:17:51 | Reakcí: 1, poslední: 05.02.2017 16:10:17
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Nespokojenost
   To mi ani neříkej, budu rodit až v srpnu a byla jsem přesvědčená že jedině Rokycany. Pocházím odtud a mám tam i svého gynekologa. Po přečtení tvého článku budu rodit asi na poli, protože ani Lochotín nepřipadá v úvahu. Já se zblázním....
   martiaubik   | 05.02.2017 16:10:17
   Reagovat | URL příspěvku
 • Naprostá spokojenost!!!
  Dávám 10 hvězdiček!A doporučuji tuto porodnici jak pro nastávající maminky, tak jejich miminka :-) .
  blekmolka   | 23.09.2015 20:02:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porod v porodnici v Rokycanech
  Je mi 38 let a 21.května 2015 se mi narodila dcera Eliška - mé třetí dítě. Co porodu předcházelo? Po odeznění všech negativních i pozitivních emocí, bych řekla, že hotové šílenství. Asi proto, že už jsem strší, řešila jsem třetí porod mnohem více, než ty dva předchozí (synovi je 10 a dceři 14 let). Navíc jsem od ledna tohoto roku měla hodně nepříemné potíže s pohmožděnou kostrčí. Nejprve jsem se rozhodovala pro porod v porodnici v Lochotínské fakultní nemocnici. Už už jsem si byla jistá, že budu rodit tam, ovšem v momentě kdy jsem se opakovaně dostala do péče mladého lékaře, který mě vyšetřoval z poza stolu, neudělal žádný ultrazvuk, ani se mě nedotkl, jen mi na vše odpovídal stylem - to bude dobré, to trošku přeháníte apod, jsem porod v porodnici na Lochotíně razantně odmítla. Další variantou byl porod v Hořovické porodnici. Jsou to asi dva měsíce, kdy jsem v pořadu Sama doma vyděla vstup Hořovického primáře z porodnického oddělení, mluvil o porodnici i jeho personálu velmi hezky. Ovšem, když jsem si přečetla na internetu řadu výpovědí maminek, které rodily v Hořovicích, měla jsem dojem, že čtu horory - hrozná péče o maminky i miminka. Takže Hořovická porodnice to u mě také prohrála. Do porodnice u Mulače v Plzni, by mě nikdo nedostal ani párem koní, byla jsem se tam podívat už když jsem čekala syna a připadala jsem si tam jako v koncentračním táboře.
  Vzpomínala jsem na zaniklou porodnici v Plzni na Slovanech a na porodní asistentku, která před deseti ety vedla porod syna, ta byla skvělá, ale bohužel porodnici na Slovanech "chytráci" zrušili a lékařský personál se rozprch do světa.
  První dceru jsem rodila v porodnici ve vojenské nemocnici v Plzni, mimochodem, také už neexistuje, a byla to katastrofa. Prostředí sice luxuxsní, ale personál, promiňte mi ta silná slova, byla luxusní "hovada", která se bavila na úkor předporodních a porodních obtíží rodiček. Když jsem porodila dceru, zdravotní sestra jí málem upustila na zem a jistý pan doktor Smaženka, to jméno nikdy nezapomenu, si nevěděl rady s mým poporodním ošetřením, pro "jistotu" mi nechal v páteři zbytečně zapíchnutou prázdnou kanelu ještě několik hodin po porodu.
  Po tom všem, co jsem tady uvedla, jsem už byla vážně skoro šílená. Porod třetí dcery se blížil a já stále nevěděla, kde budu rodit. Poslední šancí byla porodnice v Rokycanské nemocnici. Zaplať Bůh, byla to ta nejlepší volba, jako jsem mohla udělat. Můj porod zde vedla paní doktorka Majerová a porodní asistentka paní Maříková. Ze všech lékařů a zdravotních sester, kterým jsem v průběu třetího těhotenství prošla rukama, my ony jediné, dokázaly vysvětlit veškeré okolnosti kolem mých bolavých zad a porodu, uklidnily mě a já se přestala bát normálního porodu.
  Na tzv. hekárně jsm byla pod dozorem porodní asistentky, která mě pravidelně kontrolovala a vedla přípravy k porodu a záoveň mi i ponechala dostatek soukromí s mím partnerem, který tam také celou dobu byl. K nám oběma byla paní Maříková moc příjemná a trpělivá. Nikdo na mě nespěchal, vše v klidu.
  Když už se porodní bolesti nedaly snést, píchla mi porodní asistentka vodu, zavolala paní doktorku a šli jsem na porodní sál rodit, vše zase v příjemném komorním kvartetu - já, partner, porodní asistentka a lékařka. Netrvalo to dlouho a dcera byla na světě, krásná a zdravá a co víc i já byla až na vytlačený konečník v naprostém pořádku, bez nástřihu, bez šití. I pak byl personál velmi příjemný. Naší holčičku mi ořinesl novopečený tatínek a oba jsme byli velmi šťastní. A opět - porodní asistentka s paní doktorkou mě oštřily a nechaly nám dostatek soukromí, abychom se mohli přivítat s naším děťátkem. I poporodní péče byla fajn, kdykoliv jsem něco potřebovala, stačilo poprosit některou ze sestřiček a vždy mi bylo pomoženo. Celému personálu Rokycanské porodnice ještě jednou moc děkuji a přeji hodně krásných narozených dětí a spokojených rodičů.
  mamina3x   | 30.05.2015 18:26:42
  Reagovat | URL příspěvku
 • spokojenost
  Také přidávám svůj příspěvek-já měla plánovaný císař vše proběhlo ok jsem 3 týdny po porodu jizva krásně shojená,není skoro vidět.Měla jsem hrozný strach ještě to ráno na ozvách a když mě dělali klistýr a zaváděli cévku jsem hrozně brečela že se toho bojim.Sestřička mě začla ujištovat e to nic není že celebrity to vyžadují a kolik porodů končí císařem atd.Nakonec jsme to zvládli za 45 min jsem byla zpět na pokoji.Malou jsem na tvrdo dostala 3 den ale byly i ochotné sestřičky které si jí vzali na noc že se mě ještě hůře vstávalo a přinesli jí jen na krmení jelikož jsem byla po císaři tak mléko začalo téct déle tak jí dokrmovali.Jinak se sestřičky ptali jestli nepotřebujeme čaj do konvičky neo něco jiného.Občas také něco trvalo že sem byla vzteky bez sebe ale tim že na celé oddělení byla jen jedna sestřička k dětem a pak když bylo koupání tak nemohla být u všech nebo když byla u někoho a ja zrovna potřebovala mléko.Ale nemůžu si stěžovat.
  TAPIK   | 14.03.2011 11:25:56
  Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojenost
  Milé nastávající maminky,

  před porodem jsem se také zajímala o názory a zkušenosti ostatních maminek, proto jsem se rozhodla přispět sem také. V březnu tohoto roku jsem v Rokycanech přivedla na svět svoji prvorozenou dceru.

  Celkově si personál nemohu vynachválit, vsichni byli velmi ochotní a vstřícní. Na porod se stačili vystrídat dve smeny a obe byly fajn. Paní Majerová, která byla u záveru porodu mě výborne vedla, takže jsme to zvládli dobre. Následný pobyt jsem strávila v nadstandatdním pokoji, kde jsem mela možnost návstev bez vetsích omezení. Manžel mohl prijít kdykoli a travit s námi prvná společné chvile. Detské i ostatní sestricky byli opravdu milé a príjemné. Vzdy mi ochotne vse i bez ptaní vysvetlily. A mimochodem kuchyne, kterou místní kuchařky varí, si nemohu vynachválit. Jsem dost vybíravá, ale tohle jídlo mi fakt chutnalo. Takže pokud jde o mne doporucuji :-)
  m-holubova   | 24.10.2010 21:38:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • V roce 2009 se nám narodila krásná zdravá holčička, Natálka. Vzhledem k tomu, že bydlíme v Rokycanech, rozhodli jsme se pro rokycanskou porodnici a dobře jsme udělali. S péčí o mne a Natálku jsem byla velice spokojena a to od samého počátku - přijetí, porod, 3-denní pobyt až k propuštění.Tímto znovu děkuji personálu rokycanské porodnice za výbornou péči a vytvoření příjemného rodinného prostředí. Narození Natálky byl a stále zůstává tím nejsilnějším zážitkem. Pokud bysme se rozhodli pro 2.dítě, určitě se opět rozhodnu pro rokycanskou porodnici. 
  misel80   | 19.05.2010 15:25:47
  Reagovat | URL příspěvku
 • Nedoporučuji
  Já bohužel z vlastní zkušenosti již nikdy více. Banda nezodpovědných lidí na jednom oddělení. Porod chtěli za každou cenu přirozenou cestou, až když malýmu přestalo bít srdce, tak se konečně odhodlali k císaři, téměř po celou dobu na "hekárně" nikoho nezajímáte. Jak mi bylo doporučeno, spěte! Kdo nemá předporodní kurz, je podle nich jelito, které vůbec neví, co porod je.To není jako v americkém filmu, že jednou zatlačíte a bude, to jste si měla rozmyslet a podobné poznámky. O péči o novorozence ani nemluvím. Nikoho tam nic nezajímá!!!!!O všechno se musíte doprošovat, 7 sester na směnu, bohužel, jen jedna je dětská (samozřejmě nestíhá) a zbytek si na recepci vypráví zážitky. Strávila jsem tam asi 11 dní, které mě dostaly psychicky na úplné dno. Připadala jsem si tam jako největší idiot, který jenom otravuje a neumí se postarat o své dítě.
  pocitac1999   | 11.05.2010 00:11:13
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce