Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Děčín, Krajská zdravotní - Nemocnice Děčín

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Krajská zdravotní, a.s. - Nemocnice Děčín, o.z.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: U Nemocnice 1
Www stránky: www.kzcr.eu/zdravotnicka-pracoviste/gynekologicko-porodnicke-oddeleni.aspx?id=b9505481-6e4c-4246-bc47-202863077059&group=gynekologicke-a-porodnicke
E-mail: sekretariat.dc@kzcr.eu
Primář: MUDr. Pavel Rubeš
Telefon: Předporodní příprava 412 705 298, 412 705 324

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurz obsahuje témata:

 • životospráva v těhotenství
 • příprava k porodu + prohlídka porodního sálu
 • šestinedělí, kojení, péče o miminko

Doprovod k porodu nemá povinnou účast na kurzu.

Jak se u nás rodí?

Umožňujeme rodičkám využít úlevových poloh a rehabilitačních pomůcek v I. době porodní, dále mají možnost výběru různých poloh ve II. době porodní, využití Entonoxu při porodu.

Jak probíhá poporodní péče?

Na oddělení šestinedělí jsou dvoulůžkové pokoje a 2 nadstandardní pokoje.

Jak probíhá péče o dítě?

Na všech pokojích praktikujeme tzv. rooming-in, maminka pečuje o své miminko za pomoci dětských sester.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

Máme k dispozici 2 nadstandardní jednolůžkové pokoje, cena je 550,- Kč za den, umožňujeme přespání blízké osoby za poplatek 260,- Kč za noc.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Děčín, o.z. (Krajská zdravotní, a.s.) a rozhovor s vrchní sestrou gynekologicko-porodnického oddělení, paní Bc. Petrou Ludvikovou.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla zpracována v roce 2015.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.72)
Porod:
(4.78)
Poporodní gynekologická péče:
(4.44)
Poporodní péče o miminko:
(4.89)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Děčín - diskuze
 • spokojenost
  Rodila jsem 8.5.2011 v děčínské porodnici. Porodní asistentky byly skvělé, paní doktorka u samotného porodu také. Nvorozenecké oddělení se o malou staralo naprosto vzorně a ani na oddělení šestinědělí si nemůžu stěžovat. Snad jen ta strava je příšerná....vzhledem k tomu, když mají ženský kojit....Takže já jsem byla spokojená.... 
  kacos   | 17.05.2011 07:44:09
  Reagovat | URL příspěvku
 • Děčínská porodnice
  Já rodila poprvé v 6/2008 v Děčíně. Nejsem nijak náročný typ a tak nebudu říkat ani dobrý ani špatný. Ale sama ráda čtu názory a zkušenosti ostatních a tak taky přidám svou zkušenost.
  V den termínu jsem večer začala mít mírné (ale opravdu mírné) bolesti bříška. Byla to stáletrvající bolest - žádné kontrakce, nebo něco takového. Nijak mě to neotravovalo, tak jsem si dokoukala večer film, šla spát a spala nerušeně celou noc. Ráno jsem šla na plánovanou kontrolu ke gynekoložce, která říká - rodíš, jeď do nemocnice. Podivila jsem se, protože mi fakt vůbec nic nebylo a vyrazila do porodnice. Tam mě přijal MUDr. Klaban, velice příjemný mladý doktor a řekl mi, že mě bude rodit on. Ubytovali na hekárně. Stále jsem neměla žádné kontrakce, prostě mírňounkou stáletrvající bolest bříška. Sestra za mnou pořád chodila a chtěla vědět po jakém čase mám kontrakce a kdy začaly a kdy se začaly intervaly zkracovat apod. Já stále opakovala, že žádné kontrakce nemám a když přišla na potřetí, tak už jsem si něco vymyslela, abych ji uspokojila  Pak mi píchli vodu - ta ze mě vylítla proudem a začal konečně porod. Takže kontrakce, sprcha - tam začal ten pravý mazec, že jsem těžko se dobelhala zpátky na hekárnu. Manžel zběsile kolem mě poskakoval a nevěděl jak mi má pomoct, protože se nemohl dovolat žádné sestry. Pak konečně někdo přišel a řekl, abych šla na sál. No tak jsem se horko-těžko dobelhala na sál. Když jsem se konečně vysápala na kozu, tak mi řekl pan doktor, abych slezla - chvíli mě vyšetřoval ve stoje, a pak zase nahoru  (malej byl nějak blbě natočenej, tak proto jsem musela dolů, ale moc si toho nepamatuju) Žadonila jsem, aby mi dali nějakej tlumič bolesti, nebo něco, ale marně. Pak rady, abych tlačila a jak. Jenže jsem cítila, jak se trhám a tak jsem v sebezáchově nechtěla, jenže musela. Nakonec nástřih byl (sice trochu pozdě, protože jsem se natrhala asi po 1cm na 3 místech, ale lepší, než vůbec. Moji spolubydlící na šestinedělí - druhorodičku - nechali roztrhnout). Pak už to byl fofr a malej byl hned venku. Tatínek šel fotit čištění, vážení podepisoval a já sbírala síly. Pak přiložení k prsu a dali nám ho vedle mě do postýlečky, takže jsem se mohla celou dobu na sále na něj dívat. To jsem velice ocenila. Mezitím odešel MUDr. Klaban, který mě rodil a který byl jinak velice příjemný, u porodu na mě moc hezky mluvil a příjemně povzbuzoval. Za což mu chci poděkovat. No a přistoupil ke mě MUDr. Farhat. Zašívání. Ze začátku jsem skoro nic necítila a telelila se blahem z krásného miminka, jenže později jsem začala cítit šití a tak jsem to hned hlásila dokotorovi, že to bolí. Opíchnul mi místo šití a pokračoval, jenže za maičkou chvíli bolest přišla zase a tak už to dodělal - cítila jsem to fakt hodně. Tak jsem to zase doktorovi řekla, ale už se to panu doktorovi asi nevyplatilo mi místo opíchat zase a dodělal svou práci tak, jak to bylo za mého sykání bolestí. Pak mi nahlásil počet švů a odešel.
  Dvě hodinky jsem byla na sále s mým maličkým a s manželem. Bylo to velice příjemné, že jsem je mohla mít u sebe oba.
  Pak miminko sestry odnesly a mě převezly na šestinedělí. Byla jsem vyčerpaná a hned jsem usnula. Večer jsem dostala studenou večeři (dva chleby s nějakou paštikou) a sestry se mě ptaly, jestli si chci ještě odpočinout, nebo chci přinést maličkatýho. Moc jsem si ho chtěla pochovat a tak mi ho přinesly. Pomohly přiložit k prsu a tak jsme začali kojit. Pak ho do rána odnesly, protože jsem ještě byla unavená abych se mohla dobře prospat a načerpat síly. Hned v 6 ráno jsem malýho už dostala "na pořád".
  Všechny sestry, jak na šestinedělí, byly příjemné, milé, ochotné poradit, pomoci. Nemůžu si na nic stěžovat.
  Na porodním sále byla sestřička od přijetí trošku přísná, ale u porodu super podpora, miloučká. Pan doktor Klaban také super, jak jsem již říkala velice příjemný. Deset palců dolů můžu dát panu doktorovi Farhatovi za šití (naštěstí to bylo jen šití!!!! a vydržela jsem to. Doma po týdnu mi totiž šití začalo hnisat v místě jednoho švu - ačkoliv jsem se sprchovala po jakémkoliv použití toalety. Když jsem si hnisající místo zmáškla, vylítnul s hnisem šev a od té doby byl pokoj a vše už ok)

  Za 14 dní mám rodit znovu a tentokrát zkusím Českou Lípu. Chtěla bych epidurál, abych si porod trošku víc pamatovala do detailů a zkusit taky jinou formu porodu. - uvidíme, jak pochodím a jak to zvládnu  
  H_E_J   | 17.01.2011 17:03:35 | Reakcí: 2, poslední: 12.03.2011 19:38:28
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Děčínská porodnice
   Ahoj, nevím, jestli si si četla můj příspěvek, ale doktor Farhat je opravdová katastrofa, mám s ním bohužel také špatné zkušenosti...nechal ve mě přídatnou placentu, i po dvou utz a i přes zápisy v těhu knížce...je to prostě s prominutím p.r.a.s.e., který nemá v nemocnici co dělat...mohla jsem dostat otravu krve či bůhví co, jak mi sdělil můj gynekolog...a tomu věřím, je to fakt super dr, p.Mudr.Šedivý...takže je mi líto i tvé zkušenosti...snad už na něj nenarazíme...nebo spíše nikdo nenarazí...kamarádce tvrdil, že čeká postižené dítě, a ona místo postiženého dítěte čekala dvojčata!!!! Proboha, co je to za člověka? Měj se fajn...
   zuzcaaa   | 23.02.2011 23:19:27
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Děčínská porodnice
    Já budu rodit začátkem dubna, tak doufám, že na doktora Farata nenarazím. Nejen na babyonline o něm rodičky špatně píší. No uvidíme.
    dana18   | 12.03.2011 19:38:28
    Reagovat | URL příspěvku
 • strava
  Bohužel jsem rodila plánovaným císařským řezem (srpen 2009)...už podruhé a nyní v Děčíně. Do porodnice jsme přijeli v noci, protože jsem se o plánovaném cs dozvěděla až 3dny před termínem(na chodbě mezi čekárnou a východem z nemocnice-MUDr.Farhat), psychicky jsem se zhroutila. Sestra na příjmu byla trošku nepříjemná, ale říkala jsem, že je to tím nočním příjezdem...Po bolestivém vyšetření jsme se s primářkou domluvily, že na sc nebudeme čekat do čt, ale uděláme ho již dnes...nezdála se jí kvalita plodové vody. Ujišťovala jsem se, že za mnou přijde anestezioložka, protože jsem přeci jenom chtěla"být přitom", když se mi narodí dítě. Nepřišla. Na sále mne začali kurtovat a připravovat celkovou narkózu - vyděsila jsem se a asi 5 minut jsem se dohadovala s anestezioložkou. Vždy něco zamumlala a nakonec řekla:"necháme to tak". Stále jsem opakovala:"Já nechci celkovou narkózu." Nakonec jsem si to vykřičela. Sekce trvala déle, ale narodilo se zdravé a silné miminko. Na jipce mi doktoři řekli, že jsem udělala dobře, že jsem si nedala dát celkovou narkózu, protože k miminku by se nedostali včas a bylo by poškozené. Po předešlém sc jsem měla hodně srůstů. Druhý den jsem šla na nadstandardní pokoj. Je to tam pěkné a hlavně polohovací postel, kterou po sc oceníte:). Jen chci varovat maminky před jídlem. Kvalita nic moc. Jí se pouze 3x denně a porce nejsou nijak veliké. Večeře je v pět hodin a dostanete třeba krupicovou kaši s dvěmi švěstkami a další jídlo 2 rohlíky,suché,až ráno v osm. Při nočních pokusech o kojení a uspávání miminka jsem málem skolabovala.
  miranda77   | 20.05.2010 06:33:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • DOKTOR MUDR. FARAT KATASTROFA
  Ahojky, chci se s vámi podělit o můj zážitek s děčínskou porodnicí. Rodila jsem 29.5.09, kdy byla děčínská porodnice narvaná k prasknutí, protože v ústecké malovali, takže všechny převáželi sem. V noci po dvanácté hodině jsem dorazila s přítelem, protože mi praskla plodová voda. Přesně na termín. Neměla jsem žádné bolesti. Při příjmu byla sestra docela nepříjemná. Přítele nechala sedět na chodbě, a kdybych jí po skoro hodině nepoprosila, at ho pošle domů, tak ho tam snad nechala sedět až do rána. Ale dobrý. Podle vyšetření neodpovídalo nic porodu, takže mě nechali zatím být. Přišla paní primářka Žáková, která byla super, milý přístup, a řekla mi, že mi plodová voda teče dost velkým proudem, a pokud nebudu mít bolesti do 4 hodin do rána, tak že mi dají injekci na vyvolání. Bolesti se nedostavily, tak mi dali injekci. Nic se nedělo, prim. Žáková měnila v 6 hodin službu s Mudr. Faratem (jestli se mu dá říkat teda doktor). Do 8 hodin jsem ležela bez povšimnutí, voda tekla dost silným proudem. Přišla se na mě kouknout p. žáková a s hrůzou se mě ptala, jak to, že tu ještě ležím, a nic mi nikdo jiného nedal, na ten úkor mi dali prášek na vyvolání. Začaly asi kolem 9. hodiny bolesti v kříži, a zhruba od 12 jsem začala mít bolesti po minutě. Doktor mě všehovšudy zkontroloval asi 2x, koukal přitom kamsi do prázdna, a řekl, že nic, že nic jen tak nebude.Tak jsem to neřešila, vím, je to standartní postup, některé čekají I dva dny. Ležela jsem ještě s jednou slečnou, se kterou jsem nakonec i rodila ve stejnou dobu, o 10 minut déle přišla na svět má dcera (po ní). Ta bolesti měla, ale nepraskla jí voda, takže jí nakonec napichovali, ale že jim to trvalo... Já nakonec zhruba okolo 14 hodiny měla bolesti po půl minutě, říkala jsem to doktorovi, a ten - hm, já se pak na vás podívám.. bylo mi fakt zle, chtěla jsem alespoń do sprchy, řekli mi, ať se jdu projít, to fakt ale nešlo. Do sprchy mě nepustili. Po 4 hodinách mě konečně přišel prohlédnout doktor, a řekl, že nic, seděl u mě se složenýma rukama a koukal na mě. Pak přišla záchrana – VELKÝ DÍK SESTŘIČCE JIŘINCE K., bohužel nevím příjmení,starší, silnější s brýlemi, udělala mi Hamiltona, bylo 17 hod, šla jsem na sál (doktor stále mlel, že ještě není čas), a do hodiny se prcek narodil. 5X jsem zatlačila a bylo, porod byl lehký. Na to, že jsme rodili dvě, byl personál super. Ale - Nebýt Jiřinky, nechali by mě po porodu ležet v krvavé košili, nepřikrytou atd. Ona se o vše postarala. A pak, když mi přikládali po porodu malou k prsu, sestra, která byla ze šestinedělí, s ní jednala jak s kusem hadru. To samé pak na šestinedělí. Prostě šup a šup. A NEJHORŠÍ VĚC – vím, že jsou na tom některý hůř, mají delší bolesti a tak, ale co bylo potom – můj gynekolog mi na začátku těhu zjistil přídatnou placentu – asi okolo 10 cm velkou, nevěděl přesně kolik cm. Přídatnou - tedy placentu navíc, která neohrožuje plod,ale po porodu se musí, pokud nevyjde sama,vyndat, jinak hrozí otrava krve atd. Vše jsem měla zapsáno v těh. Knížce, věděli to I na sále. Nemuseli mě zašívat, bylo to v poho, ale doktor Farat, mě šel zkontrolovat, a jak se do mě podíval, tak mě natrhl, takže šití bylo. Pak mi dělal UTZ, kvůli přídatné placentě a aby zkontroloval, zda vše ok, a prohlásil, že ok, že je děloha až na pár blan čistá. OK. Než mě propouštěl, dělal znovu UTZ, a vše ok. Druhý den po propuštění mě hodně bolel a tlačil podbřišek, myslela jsem, že jsou to ty stehy. Večer jsem šla na záchod, a najednou ze mě něco vyletělo. Bylo to napůl venku, napůl ve mě. Dostala jsem šok, okamžitě jsme jeli do nemocnice, a tam doktor onu věc vyndal, řekl, proboha, kdo vás rodil, asi je to placenta. Poslal mě domů a ráno jsem šla pod narkozu na vyčištění. Vyčistili mi zbytek blan, co byly ve mě. Moje 6denní miminko zůstalo doma, mamka jí krmila odstříkaným mlékem. Bylo mi hrozně. Přišla se na mě kouknout I primářka (divné...) Když jsem pak byla u mého gynekologa na UTZ (ze své vůle), přiznal, že sice u toho nálezu v noci nebyl, ale podle lékařské zprávy (kterou mi ani nedali..), měla ta věc 8 x 15 cm, a že to nejspíš byla přídatná placenta. SUPER. Mudr. Farat nebyl schopný mi ji vyndat, a I přes dva UTZ to neviděl. Ptala jsem se po doktorech, a hrozilo mi vykrvácení nebo otrava krve, a vůbec, doktor v nemocnici, který mě prohlížel, mě prý v noci neměl pouštět domů,ale vyčistit mně hned. Bohužel jsem vše nechala být, ale do dneška, I když je to už 8 měsíců, mě mrzí, že jsem to neřešila. Říkám, určitě to mají některé horší, ale mě to opravdu stačilo. Měla jsem fakt štěstí. Takže když to shrnu – sestry na hekárně a na sále – v pohodě, Jiřince moc moc děkuju za urychlení porodu, sestry na šestinedělí až na jednu super, ochotný, ale doktor FARAT – nikdy víc, je to neprofesionální člověk, kterej mohl způsobit neštěstí. Toť vše. Mějte se. holt to chce mít štěstí na doktory.
  zuzcaaa   | 20.01.2010 23:12:15 | Reakcí: 3, poslední: 23.02.2011 23:20:55
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: DOKTOR MUDR. FARAT KATASTROFA
   Ahoj. Taky ještě po roce vzpomínám na sestřičku ze sálu... právě onu Jiřinku. Sice mě tam pár hodin neuvěřitelně týrala, ale bez jejího zásahu bych rodila o pěkných pár hodin déle. Jméno toho doktora mi nic neříká. Jak vypadal?
   Kletečková   | 08.04.2010 21:21:58
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: DOKTOR MUDR. FARAT KATASTROFA
    Ahoj, byl to Arab, takže tmavší, černý vlasy...takovej nenápadnej...ale fakt katastrofa...jmenoval se Farhat, ne Farat...posledně jsem ho potkala na chodbě u lékárny v nemocnici, jsem myslela, že mu snad dám facku :))
    zuzcaaa   | 23.02.2011 23:20:55
    Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: DOKTOR MUDR. FARAT KATASTROFA
   Pokud si dobře pamatuji, ona porodní asistentka by se měla jmenovat Jiřinka Kotalíková.
   Jinak Vaší zkušenosti je mi moc líto, ale jak jste sama napsala, zaleží na jakého doktora narazíte. Já měla opravdové štěstí - poprvé MUDr. Sucharda, podruhé MUDr. Gindl - s oběma jsem byla naprosto spokojená! O MUDr. Faratovi jsem neslyšela a teď doufám, že ani nikdy neuslyším!
   misicka2609   | 19.05.2010 12:02:36
   Reagovat | URL příspěvku
 • děti
  Dobrý den, jmenuji se Alice a chtěla bych se taky podělit s dvěmi zkušenostmi s porodem jak syna tak i dcery. Syn Peta se mi narodil 1.5.2002 v Děčínské porodnici, ten se narodil do půl hodiny po příjezdu.Porodní asistentky i sestřičky byli perfektní, usměvavé, hodné. Hlavně jsem měla pořád v hlavě at je zdravý.A je. Co se týče porodu dcery Aličky, která se narodila v téže porodnici a to dne 3.3.2009 bylo vše v pořádku.Porod mi museli vyvolávat, nebot už bylo po prvním termínu 5 den.Ale měla jsem z toho určitou obavu, nebot jsem toto u syna nezažila tak to bylo pro mě nové. Ale velké doopravdy velké poděkování porodní setřičde, která mě o všem informovala co a jak se bude dít, která mě chodila kontrolovat každou chviličku.TAKÉ NESMÍM OPOMENOUT S VELKÝM DĚKUJI ZA VŠE HLAVNĚ ZA SVOJE DĚTI A TO PANÍ DOKTORCE TRUDÁKOVÉ, KTERÁ MI RODILA SYNA PÉTU V ROCE 2002, A PANU DOKTOROVI GINDLOVI ZA POROD DCERY ALIČKY V ROCE 2009. ZA TO SKLÁNÍM POKLONU A VELKÉ DĚKUJI DO KONCE ŽIVOTA.VŠEM TUTO PORODNICI DOPORUČUJI, NEBOT JE 1111111111111111.
  Také bych chtěla ještě poděkovat setřičkám na oddělení šestinedělí a gynekologie-ženské, byly fakt profesionálky.Hodně úspěchů pracovních tak i v osobním životě.A HODNĚ NAROZENÝCH ZDRAVÍCH MIMINEK!!!!!!!!!!!Alice Prokešová 
  prokesanda   | 19.06.2009 10:22:08
  Reagovat | URL příspěvku
 • Mohu porovnat
  Moc bych chtěla poděkovat sestřičkám z děčínské porodnice. Jejich přátelský přístup mi hodně pomohl v těžkých chvílích.Poděkování patří i paní primářce Žákové.Rodila jsem podruhé. Tenkrát to bylo v Ústí a mé vzpomínky byli spíše děsivé (i když se už od té doby mnohé změnilo). I můj druhý porod se měl původně odehrát v Ústí, ale na poslední chvíli mě museli převézt kvůli nedostatku místa do Děčína. Nejdříve jsem svůj převoz na neznámé a nečekané místo obrečela ale brzy bylo všechno jinak. Porodila jsem 27.2.2009 v 19:50 zdravou nádhernou holčičku 3,92kg a 52cm. Samozřejmě se mi úsměv opět vrátil... Na pokoji šestinedělí pak se mnou dělali psí kusy aby mi pomohli s kojením a jsem jim za to vděčná. Malá Markétka se má k světu a je to nejkrásnější a nejhodnější miminko na světě. Takže Ještě jednou děkuju...mám za co.     
  Kletečková   | 10.04.2009 21:47:10
  Reagovat | URL příspěvku
 • V Děčíně bylo dobře
  První mimčo jsem rodila v Rumburku, takže mohu srovnávat. A je co srovnávat. Kdyby bylo nějaké příště, volím jedině Děčín. Personál byl milý, ochotný a trpělivý, celou předporodní dobu mi byla věnována výborná péče, byl vidět i zájem lékařky (MUDr. Trudáková). Také tatínek "u porodu" nebyl nijak ponižován. Při samotném porodu nebylo nic na co bych si mohla i v nejmenším postěžovat. Dvě hodiny po porodu na sále uběhly velice rychle, neustále jsem byla kontrolována. Po převozu na novorozenecké oddělení byl přístup jak dětských sester, tak i sester gynekologických velmi dobrý. Překvapil mne fakt, že první "vstání" z postele se může absolvovat pouze za dozoru sestry a to až 4 hodiny po porodu. První sprchování matky taktéž za dohledu sestry. Jinde hybaj ze sálu sama támhle na pokoj.
  A ohledně miminka - mohu říci, že teprve teď jsem se snad "naučila" kojit. Spousta preventivních vyšetření u miminka jsou tu samozřejmostí. Ještě jednou moc děkujeme celému personálu této porodnice a novorozeneckého oddělení. 
  Bambule   | 22.01.2008 20:27:11
  Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojenost
  S přístupem veškerého personálu jsem byla velmi spokojena - tímto děkuji ještě jednou porodní asistentce Mirce Drmlové a MUDr. Suchardovi.
  Vše, co se dělo předtím - byla jsem na hekárně přes 20h! A nic moc, ale to bylo zapřičiněno spíš tím čekáním - porod a poporodní péče zastínilo! Všichni byli absolutně skvělí, citliví a ochotní. Nebýt sestřiček na poporodním, neuměla bych ani kojit, koupat, oblékat apod.
  Prostě z vlastní zkušenosti můžu porodnici v Děčíně 100% doporučit a určitě tam půjdu rodit znovu! 
  misicka2609   | 22.01.2008 20:19:42 | Reakcí: 1, poslední: 19.05.2010 11:57:47
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Spokojenost
   Porodní asistentka se jmevola M. Rendlová, tímto se jí omlouvám za zkomolení jména a všem rodičkám přeju, aby na ni "narazily"  
   misicka2609   | 19.05.2010 11:57:47
   Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce