Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Chomutov, Krajská zdravotní - Nemocnice Chomutov

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Krajská zdravotní, a.s. - Nemocnice Chomutov o.z.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Kochova 1185
Www stránky: www.kzcr.eu/cz/cv
E-mail: nsp.nsp@nspcv.cz
Primář: MUDr. Michal Zeman, PhD.
Předporodní příprava: Porodní asistentka Miroslava Futerová
Telefon: 728 705 148

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kuzy, cvičení pro těhotné?

Kurzy nepořádá nemocnice, ale soukromník (viz výše).
Kurzy mají 6 lekcí + návštěva porodního sálu a Oddělení šestinedělí. Zájamkyně si mohou vybrat mezi "suchým" a "mokrým" kurzem.
Probíhají v určitých termínech od 17 do 19 hodin.
Přítomnost doprovodu je vítána.

Jak se u nás rodí?

Pro I. dobu porodní máme dva oddělené boxy s možností využití balónu, masážní sprchy, vany, porodní stoličky a poslechu relaxační hudby.
Porodní sál je zástěnou rozdělen na samostatné porodní boxy.
Rodíme v klasické gynekologické poloze, umožňujeme přítomnost doprovodu.

Jak probíhá poporodní péče?

Rodička zůstává 2 hodiny po porodu na porodním sále, pak je převezena na Oddělení šestinedělí.
Na Oddělení šestinedělí můžeme nabídnout standardní dvoulůžkové pokoje (sociální zařízení společné vždy pro 2 pokoje) nebo 2 nadstandardní pokoje s vlastním sociálním zařízením.
Na všech pokojích praktikujeme rooming-in.
Návštěvní hodiny denně 14 - 17 hodin, na nadstandardních pokojích 8 - 20 hodin. Další návštěvy možné kdykoliv po domluvě s personálem oddělení. Podávání informací o zdravotním stavu pacientů: v návštěvních hodinách, popř. (u závažných stavů) po domluvě s ošetřujícím lékařem. Svůj požadavek sdělte službu mající sestře, která zajistí váš pohovor s lékařem. Informace o stavu pacientů nejsou podávány telefonicky.

Jak probíhá péče o dítě?

První ošetření novorozence provede personál novorozeneckého oddělení již na porodním sále.
Poté je dítě vyšetřeno na Novorozeneckém oddělení a předáno k mamince na pokoj.
K prsu matky dítě přikládáme hned na porodním sále.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Nadstandardní pokoj: 500,- Kč / den
 • Doprovod u porodu (1 osoba): 100,- Kč
 • Možnost epidurální analgezie: zdarma
 • Nadstandardní strava: 25,- Kč / den, možnost objednání vegetariánské stravy

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Umožňujeme odběr pupečníkové krve. V případě zájmu, umožňujeme otci přestřihnout pupeční šňůru nebo si podepsat miminko. Není omezeno fotografování ani videozáznam.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Chomutov (Krajská zdravotní, a.s.) a rozhovor s primářem Gynekologicko - porodnického oddělení panem MUDr. Michalem Zemanem, PhD.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.62)
Porod:
(4.77)
Poporodní gynekologická péče:
(4.46)
Poporodní péče o miminko:
(4.46)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Chomutov - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • V porodnici v Chomutově jsem rodila 15. - 16.8.2013. Strávila jsem zde cca 5 hodin plus 2 po porodu. Asistenci a péči při porodu nemohu nic vytknout i když nám to moc nešlo a muselo dojít k nástřih. Zato na oddělení šestinedělí budu dlouho vzpomínat negativně. Vůbec mi nevyhovoval (ani mé malé) zavedený systém. Kromě toho, že u některých sester máte pocit, že neustále obtěžujete mi nevyhovoval ani fakt, že jsme potřebovali dokrmovat, protože se mi hned nevytvořilo mléko. S každým kojením musíte nechat dítě plakat v postýlce nebo si ho vezmete s sebou na chodbu a prosíte na sesterně o mléko na dokrmení ať je odpoledne nebo 4 hodiny ráno. Miminko mi prakticky celých 5 dní probrečelo hlady a stresem z dvojího krmení a ani nepřibralo tolik, aby nás pustili domu a museli jsme zůstat o den déle. Já sama jsem byla tak vystresovaná, že se mi laktace nakonec nespustila vůbec. Doma jsme to ještě 3 týdny zkoušeli kojení a příkrm, ale prostě mléko se mi nevytvořilo. Nyní od čtvrtého týdne krmíme jen uměle a miminko je naprosto spokojené a krásně přibírá a konečně i občas spinká i 3 hodiny. 
  jobkarpet   | 10.09.2013 08:49:24
  Reagovat | URL příspěvku
 • V Chomutovské porodnici jsem rodila 11.4.2012. Moc ráda na to vzpomínám, i když byl porod komplikovaný a těžký. Velké poděkování patří celému personálu na porodnici (jmenovitě porodní asistentka Drahuška Řezníčková a Mudr. Lukáš Svoboda a Mudr. Zuzana Vejběrová)za skvělou péči, trpělivost a podporu při celém porodu. Velké díky patří i sestřičkám na oddělení šestinedělí a novorozeneckém. Moc děkujeme Romana a Honzíček Vaňkovi  
  Romy33   | 04.05.2012 21:00:31
  Reagovat | URL příspěvku
 • Poděkování
  já Matyášek Bendl jsem se narodil 30.5.2011,19.42 v Chomutovské nemocnici do pohodového prostředí a to díky přístupu všech lidiček kolem sebe.Díky tomu byla spokojená i moje maminka a tatínek a jen si to všechno u porodu i po něm užívali.Touto cestou chceme poděkovat jmenovitě por.asistentce Řezníčkové     ,panu doktorovi MUDr.Svobodovi   a všem sestřičkám z novorozeneckého a porodnického oddělení. 
  C.Iriska   | 08.09.2011 10:27:06
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×