Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Brno Milosrdných Bratří, Nemocnice Milosrdných Bratří

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Milosrdných Bratří
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Polní 3
Www stránky: www.nmbbrno.cz
E-mail: info@nmbbrno.cz
Primář: MUDr. Ivan Huvar, CSc.

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurzy mají 2 lekce, přičemž 1. lekce se týká porodu a šestinedělí a 2. lekce se týká kojení.
1. lekce probíhá každou středu v 16 hod., 2. lekce 1x v měsíci.
Maminky si samy určí, zda chtějí přijít jen na jednu nebo na obě lekce. Objednání není nutné.
Cena 1. lekce je 360,- Kč pro maminku (nebo pár), cena za obě lekce dohromady 600,- Kč.

Cvičení pro těhotné probíhá ve spolupráci s oddělením rehabilitace a je rozděleno dle stadia těhotenství.

Jak se u nás rodí?

V podstatě jakkoliv, jedná-li se o fyziologický porod.
Tzn. různé polohy - žíněnka, vak, stolička, na porodnickém křesle, klasicky vleže, do vody.
Rodí u nás maminky od dokončeného 35. týdne gravidity resp. od odhadované hmotnosti plodu 2000g a výše (v hraničních případech rozhoduje pediatr). Epidurální analgezie je při přání matky samozřejmostí. Maminky mohou využít při porodu Entonox k tlumení bolesti (za poplatek 1000 Kč).
Máme 19% císařských řezů.

Jak probíhá poporodní péče a péče o dítě?

Na Oddělení šestinedělí jsou pokoje po 2 postelích, pro dvojpokoj (tzn. 4 lůžek) je vlastní sociální zařízení + přebalovací jednotka, 3x nadstandardní pokoj s vlastním sociálním zařízením. Nově zrekontruované dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením, přebalovacím stolem, váhou a vaničkou na koupání novorozence.

O nedělku se stará porodní asistentka pracující na šestinedělí. Většina těchto porodních asistentek jsou zároveň laktačními poradkyněmi.

Jsme Babyfriendly nemocnice, samozřejmostí je rooming-in. 

Novorozenecké oddělení je pro případ potřeby vybaveno inkubátory, samořejmostí jou lůžka na fototerapii. 

O novorozence se starají neonatologické sestry, které též matky zaučují v péči o dítě.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Otec resp osoba blízká u porodu: zdarma
 • Nadstandartní pokoj: 700,- Kč / noc
 • Screeningové vyšetření v I. trimestru těhotenství: 1200,- Kč

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Provádíme odběr pupečníkové krve ( pro vlastní potřebu).

Zajišťujeme ambulantní porod (nutná domluva matky s ambulantním pediatrem o následné péči o dítě).

Zajistíme utajený porod.

Máme babybox.

Funguje u nás tzv. Klub Polňátek - 1x ročně akce pořádané pro děti narozené v naší porodnici.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Milosrdných bratří v Brně.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.55)
Porod:
(4.65)
Poporodní gynekologická péče:
(4.49)
Poporodní péče o miminko:
(4.42)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Brno Milosrdných Bratří - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Skvělá porodnice
  Příjemná porodnice s rodinnou atmosférou a skvělým personálem. Nepsala jsem si žádný porodní přání, pouze jsem chtěla, aby do porodu nebylo zbytečně zasahováno. U porodu se o mě starala porodní asistentka. Chodila mě pravidelně kontrolovat, radila vhodné úlevové pozice. Udělala vše proto, abych se obešla bez nástřihu a jiného poranění. Jak se říká, že snahou lékařů je pro své pohodlí přesvědčit rodičku, aby rodila vleže, tak paní PA sama navrhla pozici, u které se mi bude nejlépe rodit a vleže to nebylo. Miminko přišlo na svět bez nějakých komplikací, bez poranění porodních cest. Děkuji moc personálu. Stejně tak oddělení šestinedělí. Ačkoli se nějaké informace od sestřiček různily, byly všechny moc milé a snažily se pomoci.

  Příště bych šla opět do této porodnice.
  Marhrad   | 23.10.2020 15:45:29
  Reagovat | URL příspěvku
 • Můj krásný porod
  Doufám, že čtenářky povzbudím a dodám jim odvahu, že všechno dobře dopadne. Já jako prvorodička jsem hledala různé informace a ty tragické příběhy mě spíš znervózňovaly a bylo mi z nich smutno. Věřím, že můj příspěvek na vás zapůsobí pozitivně a nějaké vaše obavy se rozplynou...

  Moje obavy, že nemocnice je během "koronakrize" nebezpečné místo, se úplně rozplynuly. Vše proběhlo v pohodě a poklidu, na všechno nám dali dostatek času. Porodní asistentky se mi vystřídaly ze dvou směn a obě byly skvělé. První, ta byla velmi tichá a naslouchala mi, měla jsem pocit velmi "klidné intimní atmosféry". Druhá, která s námi byla na konec porodu a následnou péči, byla zase energická, povzbuzovala mě a nabíjela pozitivním přístupem.

  Do porodnice mě přijali kolem 5 h ráno a dcera se narodila přirozeně v 19 h... Jelikož jsem neměla žádné poranění, čekalo se na placentu tuším snad skoro 1,5 h, nechtěla se vůbec odloučit. Během té doby jsem malou u sebe na břiše, pouze na chviličku si ji vzali dětští lékaři a prohlédli... Když pan doktor naznal, že mě musí uspat, placentu vyndat ručně a zkontrolovat porodní cesty, tatínek dostal maličkou v zavinovačce a během zákroku ji choval. Říkal, že to pro něj byly moc krásné chvíle   . Jakmile jsem se probrala, tatínek se za námi vrátil a společně jsme si ještě užili skoro dvě další hodiny, kdy mi sledovali tlak po narkóze. Nakonec jsem dostala teplou polévku a před 23 h jsme se "rozdělili". Tatínek domů, já na pokoj a dcerka na novorozenecké. Doporučili mi to a já to cítila stejně, že si chci odpočinout a nechtěla jsem riskovat, že se během noci po narkóze zamotám a malá mi spadne...

  Na šestinedělí jsem možná čekala více povídání o miminku a podrobnější instruktáž ke kojení i přebalování. Ale nakonec to stačilo, vše nám šlo hladce   . Vidím to tak, že pro nás prvorodičky je všechno tak nové - naše tělo po porodu, miminko, do toho hormony, spousta informací, únava, člověk pospává, mozek má zpomalený... Teď se všude pohybují sestřičky od dětí, od maminek, s jídlem, doktoři, uklízečky... střídají se směny, člověk se pak v tolika lidech ztrácí. To byla věc, co mě tam trochu znervózňovala. Takže zákaz návštěv hodnotím nakonec velmi kladně - krásně jsem si na pokoji odpočinula a příbuzní si pár dní počkali.

  V nemocnici jsem se ale celkově cítila od příjmu po propuštění bezpečně, v dobrých rukou a v příjemné atmosféře... Děkuji všem na porodním, novorozeneckém i šestinedělí. Všichni jsou skvělí a dělají úžasnou práci. Přeju všem maminkám, aby si mohly z porodnice NMB odnést stejně krásný zážitek, jako my ????. Doporučuji!
  grace.s   | 18.05.2020 15:32:48
  Reagovat | URL příspěvku
 • Byla jsem spokojená
  U "Miloušů" jsem rodila v květnu 2019. Měla jsem připravený porodní plán, porodní asistentky ho četly a řídili se jím. Tedy aspoň ze začátku, později už to kvůli komplikacím nebylo možné. Rodila jsem 48 hodin. Vystřídala jsem 5 směn porodních asistentek i několik doktorů včetně primáře. Porod byl 2x vyvolávaný (cca 24 h po odtoku plodovky) a když to nezabralo, rodila jsem na oxytocinu. Asistentky byly všechny moc hodné a milé a pomáhaly mi jak jen to šlo. Vždy mi nabídly různé pomůcky na ulehčení porodu. Konec porodu již řídila paní doktorka Katarína a vedla si opravdu profesionálně. Bez ní bych to nedokázala přirozenou cestou. Takže moc děkuji celému personálu, byli skvělí   . T.
  kolarovat108@gmail.com   | 14.10.2019 22:19:26
  Reagovat | URL příspěvku
 • Velká nespokojenost
  Dobrý den, v této porodnici jsem rodila únor 2016. Personál byl kompletně neochotný, empatie nulová. Porodní plán ani nečetli! Fyziologický průběh mi opakovaně narušovali, nakonec mě ani asistentka Ježková nenechala rodit v pro mě příjemně poloze. Absolutní nezájem, vůbec nic nám nevysvětlila, ne doporučila, byla jen usecna a nepříjemná. Nakonec mi celý porod zkomplikovala natolik, že jsem nebyla schopna cítit kontrakce, malého málem vytahováli kleštěmi. Aplikovali zakázané chvaty vytlačovani miminka!! Na závěr ze mě rvali placentu asi 30min. nehorázně surovým a bolestivym zpusobem.. Hrůza! V 6 nedelce jsem díky tomu začala velice silne krvácet, proudem. Standardní pokoje šestinedělí jsou obyčejné, personál příšerný. Vše se zlepšilo až na nadstandardním pokoji, kdy zde sestry aspoň klepou a oznámí vám, co jdou do pokoje dělat. Už nikdy více. Porodu zde opravdu velmi lituji. 
  MyryamM   | 19.01.2017 22:55:21
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×