Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Boskovice, Nemocnice Boskovice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Boskovice s.r.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Otakara Kubína 179
Www stránky: www.nembce.cz
E-mail: info@nemocniceboskovice.cz
Primář: MUDr. Jan Machač
Předporodní příprava: Ludmila Staňková, staniční sestra, porodní asistentka - každé první pondělí v měsíci od 14 hodin (bližší informace na www stránkách)
Telefon: 516 491 380
E-mail: ludmila.stankova@nemocniceboskovice.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Kurzy pro těhotné:

1/TJ RYTMUS  Boskovice: kurzy předporodní přípravy trvají 18 hodin, jde o 9 dvouhodinových lekcí /hodina přednáška + hodina cvičení/. Součástí je prohlídka porodního sálu. Cena kurzu je 600 Kč, jednotlivé dvouhodinové bloky 80 Kč, hodina 60 Kč.

Kurzy předporodní přípravy vedou : Mgr. Barbora Kastlová - porodní asistentka

                                                         Bc. Patra Čížková - porodní asistentka

                                                         Mgr. Dobromila Hrušková - porodní asistentka

                                                         Edita Korytářová DiS. - dětská sestra

                                                         Mgr. Michaela Dufková - rehabilitační pracovnice - 737949704 , MichaelaDufkova@seznam.cz

Podrobnější informace na www.tjrytmus.cz

2/ Předporodní kurz Baby Love Tišnov: jednorázový intenzivní kurz, který připraví rodiče na porod a rodičovství, součástí kurzu je i cvičení.

Lekce trvá 3 hodiny. Cena kurzu 350 Kč, doprovod 50 Kč

Kurz vedou : Bc. Petra Čížková - porodní asistentka

                     Mgr. Barbora Kastlová - porodní asistentka

Podrobnější informace  - na facebooku  - předporodní kurz Baby Love

babylove.kurz@seznam.cz

Jak se u nás rodí?

Na porodním sále maminky rodí v samostatných boxech, kde tráví i 2 hodiny po porodu společně se svým doprovodem a čerstvě narozeným dítětem.

Holení a klystýr provádíme pouze na přání rodiček, během celého porodu maminkám doporučujeme příjem dostatku tekutin, při komplikacích a nemožnosti příjmu potravy a tekutin nahrazujeme příjem žilní cestou.

Během celého porodu je dítě sledováno pomocí CTG přístroje v intervalech odpovídajících průběhu porodu a samozřejmě toto monitorování nijak maminku v pohybu neomezuje.

Ženy si při vlastním porodu dítěte mohou zvolit polohu, která jim vyhovuje. Jsme zvyklí rodit klasicky - na porodním stole, na posteli v pololeže, polosedě nebo na boku. Dále u ná maminky rodí v kleče, v sedě na porodní stoličce či vaku, ve stoje a také do vody v prostorné vaně.

Nástřihy hráze neprovádíme automaticky, jen při hrozbě rozsáhlého poranění, po předchozí domluvě s rodičkou.

Porod probíhá za přítomnosti porodníka, porodní asistentky a doprovodu.

Jak probíhá poporodní péče?

Poporodní péče probíhá na oddělení šestinedělí za přítomnosti kvalifikovaných porodních asistentek a lékařů, v úzké spolupráci s novorozeneckým oddělením.

Návštěvy jsou každodenní od 14 - 19 hodin, nebo dle předchozí domluvy celodenně.

Novorozenecké oddělení zajišťuje oblečky a kosmetiku pro novorozence.

Jak probíhá péče o dítě?

Péči o dítě zajišťuje novorozenecké oddělení. Ihned po porodu je dítě matce položeno na bříško, poté si jej přebírá a ošetří dětská sestra. Dětský lékař je přítomen u rizikových porodů. Ošetření novorozence trvá asi 10 minut a po celou dobu je přítomen otec dítěte. Po ošetření je dítě přiloženo k prsu.

Na oddělení šestinedělí je praktikován rooming-in. Maminky jsou co nejvíce podporovány v kojení a jsou jim k dispozici laktační poradkyně. Nemocnice se řídí Desaterem úspěšného kojení a od roku 2006 má titul Baby friendly hospital.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

Součástí nadstandardních služeb je:

 • náklady spojené s přítomností další osoby u porodu za 450 Kč
 • možnost využití vany během celého porodu za 300 kč
 • nadstandardní box za jednotnou cenu á 500 Kč
 • tlumení porodních bolestí inhalačním plynem Entonox (300- 1500 Kč)

Dále je možnost po předchozí domluvě provést pro novorozence odběr pupečníkové krve /tzv. autologní pupečníková krev/. Vlastní odběr je zdarma, transport a skladování zajišťují soukromé společnosti zabývající se odběrem pupečníkové krve.

Na oddělení šestinedělí je možné využít nadstandardní pokoj v ceně 300 Kč za 24 hodin, na tomto pokoji je možnost návštěv rodinných příslušníků i mimo návštěvní hodiny.

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Na našem oddělení přistupujeme vstřícně ke všem budoucím maminkám a snažíme se vyhovět jejich požadavkům, samozřejmostí je práce s porodními plány.

Ke zmírnění bolestí během porodu využíváme úlevové polohy (ve vaně, sprše, na míči, žíněnce, ribstoli, laně, v chůzi...), porodní asistentka ženě pomáhá nalézt tu nejúčinnější. Nabízíme možnost použít aromaterapii, homeopatika, často si maminky z domova přinesou takové preparáty, které už znají a mají vyzkoušené.

Ve druhé době porodní nabízíme i jinou než klasickou polohu, včetně porodu do vany. V případě porodu Císařským řezem doprovod rodičky může být přítomen na operačním sále.

K utlumení porodních bolestí může rodička využít epidurální analgezii a nově také inhalační plyn Entonox.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Boskovice, s.r.o. a rozhovor s primářem Gynekologicko - porodnického oddělení panem MUDr. Janem Machačem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009. Aktualizace informací proběhla v roce 2016.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.68)
Porod:
(4.60)
Poporodní gynekologická péče:
(4.95)
Poporodní péče o miminko:
(4.55)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Boskovice - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Ako prvorodicka doporucujem
  Na moj prvy porod som zvazovala porodnice v Brne a Boskoviciach. Po mnohych precitanych recenziach som si vybrala tu v Boskoviciach a nelutujem. Porod som mala dlhy ale bez komplikacii, personal bol mily a profesionalny. Sitie som na druhy den vobec necitila a nemala som s nim najmensie problemy, akoby tam ani nebolo. Na novorodeneckom odd. som bola na izbe s dvoma postelami, ale je tam aj izba so styrmi. Sestricky boli vacsinou mile, je tam par menej prijemnych ale to si netreba vsimat. Synceka mi priniesli na izbu este v den porodu a ostal somnou uz po celu dobu az do prepustenia. Musim uznat ze po dvoch dnoch utrap kedy sa mi netvorilo skoro ziadne mlezivo sa sestrickam podarilo ma rozkojit a uz dva mesiace mam plne kojene miminko za co som velmi vdacna. Jedine co bolo pre mna neprijemne bolo ze navstevy nemohli prist na izbu ale vsetci navstevnici sa zhlukovali v jedalni ktora je sice hned pred izbami takze sa netreba nikam premiestnovat ale jedalen je malinkata a maminiek je vela takze hromada navstevnikov si ani nemohla sadnut za stol a museli rozne postavat a tlacit sa ... Kazdopadne porodnicu odporucam, personal je podla mojej skusenosti mily a profesionalny s ludskym pristupom a co je obrovske plus, oddelenie podporuje kojenie a snazi sa aby miminko odislo domov bez nutneho umeleho prikrmu :)
  PS. Darovanie pupocnikovej krvi nie je mozne. Mala som o to zaujem, ale tato moznost je uz zrusena !!
  Katalina   | 29.12.2019 11:55:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • Vřele doporučuji!
  Tuto porodnici mohu s nadšením doporučit, byla jsem velmi spokojená s veškerým personálem i celkovým "pobytem":-) Rodila jsem dlouho, vystřídalo se u mě dost asistentek, ale všechny byly naprosto báječné a nápomocné, pan Dr. Chroust byl také velmi šikovný. Na porodní plán se vykašlete, všechno s vámi hezky proberou a udělají to nejlepší pro vás i pro miminko.
  Na oddělení šestinedělí+novorozenecké - je to takové domácké prostředí, cítila jsem se zde velmi dobře, opět chválím veškerý milý personál. Pár dní zde uteče jako voda, pořád se něco děje. Důležité je nebát se na cokoli zeptat, klidně vícekrát, všichni jsou ochotní a rádi se vším pomůžou, vysvětlí. Ať už to bude péče o miminko, nebo kojení, s tím asi maminky nejvíce bojují. Sestřičky z novorozeneckého se ale 100% snažily, aby se to všem dařilo, pomáhaly a vysvětlovaly, za to jim moc děkuji. Také veškerá vyšetření mě nebo miminka byla velice pečlivá, dobře se o nás starali.
  Ještě jednou všem moc děkuji a chválím za vstřícný přátelský přístup a porodnici všem maminkám bez váhání doporučuji!  
  PetaBisa   | 28.06.2018 08:43:33
  Reagovat | URL příspěvku
 • Zlepšit přístup sester na novorozeneckém oddělení
  V Boskovicích jsem rodila v lednu 2017,byla.jsem prvorodička. Skrz můj vysoký tlak a špatné ozvy malého jsme byli 19.1.2017 v půl 4 odpoledne hospitalizováni na pozorování. Po hodině kdy mi furt měřili tlak nebo natáčeli malého,jsme se s partnerem ptali,jak to vidí,zda budu dnes rodit,nebo ne a přítel může jít domů,podotýkám že TP byl až 5.2.. Odpovědí nám bylo,že neví,ale že dnes nejspíš rodit ještě nebudu. Tak partner odešel domů. Půl hodiny po jeho odchodu se doktorka rozhodla zkusit z?těžový test Oxytocinový. První dávka ok,na druhou malej reagoval špatně,takže já dostala kyslíkovou masku s tím že musí provést akutní sekci. Partnerovi jsem ještě stačila napsat sms,že jedu na sál a za pár minut byl malej na světě. Tatínek porod samozřejmě nestihl,což ho samozřejmě neskutečně mrzelo a mrzí doposud :(.
  Na poporodním vše ok,až na to,že malého mi přinesli ukázat až v 23h večer(narodil se v 17:36)..
  Z čeho jsem byla ale velmi zklamaná,byl přístup sester na novorozeneckém oddělení skrz moji nemoc,beru již několik let léky proti depresím.. Než jsme ty večerní upravili s mojí paní psychiatričkou tak,aby vše bylo ok,tak nastaly situace,že malej v noci plakal a nevzbudilo mě ani houkání monitoru dechu. Sestry se na mě dívaly nechápavě-jak nemůžu slyšet plakat vlastní dítě a prý jak to budu dělat doma. Některé byly velmi nepříjemné až arogantní.Asi se nesetkali ještě s někým kdo má APPP.Naštěstí po snížení léků už bylo vše v pořádku a my byly brzo propuštěni.Jinak sestry na poporodním byly absolutně úžasné. Jen škoda že jsme zrovna vychytali dobu,kdy byla chřipková epidemie a byl zákaz návštěv :(...
  Luciasek0801   | 01.02.2018 16:20:12
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×