Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Chrudim, Nemocnice pardubického kraje, a.s., Chrudimská nemocnice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice pardubického kraje, a.s., Chrudimská nemocnice
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Václavská 570
Www stránky: www.chrudim.nempk.cz/informace-pro-nastavajici-maminky
Primář: MUDr. Tomáš Pavlíček
Předporodní příprava: MAMA Klub Chrudim: 469 689 119, 775 689 118, mamaklub.chrudim@seznam.cz; MAMA Klub Hlinečánek: 728 4604 03, Besedy pro těhotné s prohlídkou porodních sálů, Chrudimská nemocnice, pesinova@nemcr.cz, 469 653 442

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

 • Besedy pro těhotné s prohlídkou porodních sálů, Chrudimská nemocnice, Václavská 570, 469 653 442, pesinova@nemcr.cz. Besedy vedou zkušené porodní asistentky a novorozenecké sestry, zodpoví vám vaše dotazy, popovídáte si o průběhu porodu, kojení a o všem, co vám naše oddělení nabízí. Součástí je prohlídka porodních sálů.

Další předporodní přípravu provádíme ve spolupráci s Mateřskými centry v Chrudimi a v Hlinsku:

 • MAMA Klub Chrudim, ul. Strojařů 846, 53701 Chrudim: tel. 469 689 119, 775 689 118, mamaklub.chrudim@seznam.cz;
 • MAMA Klub Hlinečánek, Hlinsko: tel. 728 4604 03

Předporodních kurzy jsou pořádány pravidelně několikrát do roka - podle zájmu maminek. Jednotlivé lekce vede postupně - porodní asistentka, lékař porodník, lékař pediatr.

Součásti kurzů je prohlídka porodních sálů, porodnického oddělení, kde maminky tráví poporodní období s dítětem, a oddělení novorozenců.

Součástí předporodní přípravy organizované Mateřskými centry je i cvičení pro těhotné. Cvičení vede zkušená a proškolená porodní asistentka.

Jak se u nás rodí?

Rodíme na samostatných porodnických boxech, kde je k dispozici sociální zařízení (sprcha + WC). Umožňujeme přítomnost dvou blízkých osob starších 18-ti let. Během porodu se snažíme respektovat přání rodiček a jejich porodní plány. Porodní asistentky motivují rodičku k úlevovým polohám, edukují o správném dýchání, nabízí využití relaxačních pomůcek. Lze použít širokou škálu metod tišících bolest, od medikamentózních – epidurální analgezie, inhalační analgezie – Entonox®, jiná analgetika, přes relaxaci na gymnastickém míči, žebřinách, masáže, rašelinové obklady, aromaterapii, či využití teplé sprchy.

Ženy rodí v naší porodnici nejčastěji v poloze v polosedě, na polohovatelné porodnické posteli. 

Jeden z porodních boxů je vybaven relaxační vanou pro pobyt rodičky v I. době porodní. Porody do vody však nevedeme.

Jak probíhá poporodní péče?

Po porodu zůstává rodička 2 hodiny spolu s dítětem (pokud to jeho zdravotní stav dovolí) a doprovodem na porodním sále pod kontrolou porodní asistentky. Poté jsou přeloženi na oddělení šestinedělí. Po fyziologickém porodu odchází žena domů nejčastěji 4. den po porodu, po porodu císařským řezem 5. den (den porodu se nezapočítává). Máme k dispozici dva nadstandardní jednolůžkové pokoje, dále jeden třílůžkový, ostatní dvojlůžkové, všechny mají samostatné sociální zařízení.

Jak probíhá péče o dítě?

Dítě je po porodu ošetřeno přímo na porodním boxu, nikam se neodnáší, je tedy v úzkém kontaktu s matkou a otcem dítěte, příp. jinou blízkou osobou.  Pokud to jeho zdravotní stav dovolí, je bezprostředně po porodu přiloženo na břicho matky. Poté probíhá jeho ošetření, první přiložení k prsu a je zahájeno kojení. Na oddělení šestinedělí je zaveden systém rooming – in, což umožňuje neustálý kontakt matky s dítětem. Vše pod dohledem novorozeneckých sester a lékařů. V případě potřeby je dítě sledováno v observačním boxu novorozeneckou sestrou a přinášeno ke kojení matce, nebo matka přichází za dítětem.

U novorozenců porozených císařským řezem provádíme základní ošetření v blízkosti operačního sálu. Je-li přítomen otec, vítáme, když se této péče osobně účastní. 

Jaké nadstandardní služby poskytujeme?

 • Přítomnost otce nebo doprovodu u porodu – zdarma (jednorázový oblek pro doprovod dle aktuálního ceníku)
 • Epidurální analgezie – zdarma
 • Inhalační analgezie – Entonox® – zdarma
 • Aromaterapie
 • Hydroterapie
 • Muzikoterapie
 • Rašelinový obklad
 • Možnost zakoupení salinického klyzmatu přímo na porodním sále (dle aktuálního ceníku)
 • Použití relaxační vany v I. době porodní na porodním boxu (dle aktuálního ceníku)
 • 2 nadstandardní pokoje na oddělení šestinedělí (dle aktuálního ceníku)

3. Fotoreportáž

Přinášíme vám rozhovor s MUDr. Tomášem Pavlíčkem, primářem Gynekologicko - porodnického oddělení.

Zobrazit fotoreportáž »

4. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.67)
Porod:
(4.64)
Poporodní gynekologická péče:
(4.72)
Poporodní péče o miminko:
(4.68)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

5. Zkušenosti pacientek z porodnice Chrudim - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Pochvala
  Velice ráda popíšu svou příjemnou zkušenost. Porod jsem měla naplánovaný jinde (to je na jiný příběh), ale jsem moc ráda, že jsem rodila v Chrudimi (červen 2017). Od příjmu po odchod z nemocnice jsem byla v pohodě a to z velké části díky všem kolem mě. Rodila jsem poprvé a nevěděla nic, ale vůbec to nevadilo. Trpělivost sestřiček, doktorů a doktorek i ostatního personálu byla bezbřehá a tak jsem prošla vším ve velkém klidu a s úsměvem. Sice jsem nakonec rodila císařem, což jsem moc nechtěla, ale pan Dr.Slavíček i Dr. Vinklerová se mnou vše konzultovali a proto jsem s tím neměla žádný problém a naprosto jim důvěřovala. Manžel si malého ihned po porodu převzal, personál byl vlídný i na něj a byl u všech procedur vč. přiložení na kojení, když já to po narkóze moc nevnímala. Mám krásného vymodleného chlapečka a pokud bych měla jít rodit - jistě bych šla zase do Chrudimské porodnice. Jediné na co bych si dala pozor je technika kojení, neostýchala bych se příště více ptát co a jak s miminkem dělat a jak správně kojit- pro mne to bylo ze začátku trochu náročnější, ale kojím dodnes (dnes je mu 9 měsíců). Maminky doporučuji tuto porodnici bez výhrad.
  DitaVac   | 28.03.2018 18:53:24
  Reagovat | URL příspěvku
 • Tuto porodnici nedoporučuji!!!
  I já bych se ráda s vámi podělila o svůj zažitek z této porodnice bohužel není pozitivní lékaři ani sestry s novorozeneckého nebyli příjemný. Paní doktorka co mě rodila co mě nacpala další léky proti bolesti i když ji primář říkal až už mi žádné nedává byla jsem uplne oblbnuta ani narození syna si nepamatuju dali mi ty léky bez mého vědomí a vule jen aby paní doktorka mohla jit domu syn se narodil spavý kvůli té naloži léku kterou mi tam dali malého my hned po porodu odnesli vůbec nebyl se mnou manžel mě ani nemohl držet za ruku sestra ho odbila slovy tady by jste se akorát plet po porodu mi malého dali na pokoj jen na pul dne pak si ho zase odnesli vůbec se nesnažili o kojení hned ho dali na umělý protože jak do mě narvali ty léky proti bolesti nedokázala jsem se o malého starat takže na mě zavolali sociálku a donutili mě abych se šla učit starat do zařízení kde pomahaji matkám v nouzi takže jsme byli dva mesice odloučeni jako rodina rozhodně tuto porodnici nedoporučuji neumí se chovat k maminkam který mají nějaky zdravotní problém
  jneveceralova   | 22.01.2015 12:43:09
  Reagovat | URL příspěvku
 • hodnoceni porodu
  dobry den,chci podekovat za super porod a to doktoru Pockovi a as.sestram Bohacove a Kasparove za krasnou ochotu a pripravu na porod a tim privitani na svet naseho syna Matyaska 16.12.2013 dekuji Svobodova
  sarka12   | 02.02.2014 14:36:50 | Reakcí: 1, poslední: 02.02.2014 14:37:27
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Poděkování
  V lednu letošního roku jsem rodila v chrudimské nemocnici. Dcera byla otočená koncem pánevním, tak jsem raději zvolila porod císařským řezem s epidurální anestezií. Přístup všech na operační sále byl profesionální a lidský. Věděla jsem o všem, co bude následovat. Vše proběhlo bez komplikací. První pohled na moji Lucinku je nezapomenutelný!!!
  Největší dík patří sestřičkám z novorozeneckého odd.(hlavně s. Vaškové a Chvojkové, vlastně i ostatním!) Jenom díky jejich obětavosti, trpělivosti a psychické podpoře jsem začala dceru kojit. Kojíme stále.
  Všem lékařům a sestřičkám patří moje poděkování za čas a péči, kterou nám věnovali.
  Pokud se rozhodujete, mohu chrudimskou porodnici jen doporučit.
  Opravdu děkuji.
  Katka Šebestová
  niki*   | 21.05.2010 11:46:11 | Reakcí: 2, poslední: 22.02.2011 22:08:01
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Poděkování
   Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli jsi se musela nějak s nemocnicí dohodnout, že budeš rodit právě u nich. Jsem z Přelouče a nejblíž to mám do Pardubic, ale tam rodit nechci. Chtěla bych rodit v Chrudimské nemocnici, ale nevím zda si to musím nějak zařídit a "zamluvit" Díky za radu
   jana247   | 20.02.2011 11:30:04
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Poděkování
    Jani, jelikož jsem z Hlinska, tak jsem pod Chrudim asi i spádově patřila. Měla jsem i gynekologa z Chrudimi, vlastně jsem v nemocnici i nějakou dobu pracovala :), takže volba byla jasná :). Myslím, že můžeš rodit kdekoliv a chrudimská nem.není z těch, kde by se musel porod domlouvat. Aspoň si myslím. Zkus se na to ještě zeptat svého gynekologa. Chrudimskou nem.-porodnici i novorozenecké odd. můžu jen vřele doporučit. Přeju hodně zdraví oběma, ať vše proběhne dobře a podle Tvých představ. Katka
    niki*   | 22.02.2011 22:08:01
    Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojenost a poděkování
  Rodila jsem v chrudimské porodnici 3.2.2010. Měla jsem plánovaný císařský řez, protože měl Lukášek polohu koncem pánevním a navíc šňůru okolo krku. Porod jako takový byl bez problémů - velký dík paní doktorce Konigové. Poporodní péče byla vynikající, vždy ochota poradit a pomoct. Profesionalitu jsem zaznamenala hlavně u sestřičky Cimbálové a laktační poradkyně paní Chvojkové. Ty dvě mi velmi pomohly svými radami a psychickou podporou. Proto jsem domů odcházela klidná, že vše zvládnu. Kojení, na kterém mi velmi záleželo jsem zvládla a Lukáška kojím plně dosud. Chrudim proto mohu plně doporučit!!!
  Alena Krátká
  aselinka   | 19.05.2010 12:34:05
  Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojenost!
  Pro porod v Chrudimi jsem byla rozhodnutá prakticky od začátku těhotenství. Z běžné kontroly monitoru se nakonec stala okamžitá hospitalizace a do 2 dnů narychlo porod císařským řezem. Pobyt na porodním oddělení byl hrozně stresující, ale uklidňovalo mě, že jsem v dobrých rukou lékařů. Neustále mne monitorovali a miminko hlídali, sestřičky byly také příjemné. Porod byl rychlý a bohudík náš syn byl úplně v pořádku. Na oddělení šestinedělí byly sestřičky také příjemné - hlavně ty z porodnice. Na paní doktorku, na kterou je tady řada stížností, jsem naštěstí nenarazila, celou dobu nás kontrolovala MUDr. Andrlová a ta byla moc příjemná. Můj velký dík pak patří MUDr. Pockovi, který mne přijímal, rodil i propouštěl. Další dítě budu určitě zase rodit v Chrudimi!
  jaajule   | 24.02.2010 12:42:24
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce