Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Kladno, Nemocnice Kladno

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Kladno, a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Vančurova 1548
Www stránky: www.nemocnicekladno.cz
E-mail: gynekologie@nemocnicekladno.cz
Primář: MUDr. Petr Ullrych
Předporodní příprava: Iva Slováková, porodní asistentka
Telefon: 312 606 398, 312 247 164
E-mail: gynekologie@nemocnicekladno.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Co je to příprava k porodu?
Je to veliké množství informací o těhotenství a porodu, je to správné a vhodné cvičení během těhotenství, je to informovanost Vašeho partnera o tom, co je to porod a jak Vám může být nápomocen. Je to především pochopení Vaší nové role a role celého Vašeho okolí, neboť Vy se měníte v matku.

Podrobné informace o jednotlivých formách přípravy k porodu na www.nemkladno.cz

Kurzy přípravy rodiček k porodu, přednášky jsou určeny všem těhotným ženám a jsou pro ně zdarma.

 • 1. část - Co je porod? Kdy do porodnice? Co s sebou? Proč blízká osoba u porodu?
 • 2. část - Porod na DVD, interiéry porodnice, informační schůzka s lékařem-porodníkem, prohlídka porodnického oddělení
 • 3. část - Péče o novorozence, kojení, klubíčkování.

Termíny přednášek v roce 2012

měsíc/čas 13,30 13,30 13,00 měsíc/čas 13,30 13,30 13,00
Leden 5.1. 12.1. 19.1. Červenec 12.7. 19.7. 26.7.
Únor 2.2. 9.2. 16.2. Srpen 2.8. 9.8. 16.8.
Březen 1.3. 8.3. 15.3. Září 6.9. 13.9. 20.9.
Duben 5.4. 12.4. 19.4. Říjen 4.10. 11.10. 18.10.
Květen 3.5. 10.5. 17.5. Listopad 1.11. 8.11. 15.11
Červen 7.6. 14.6. 21.6. Prosinec 6.12. 13.12. 20.12.

Jak se u nás rodí?

 • klasické porody
 • alternativní porody
 • využití porodních plánů
 • na výběr sprcha, vana, relaxační míče, masáže

Jak probíhá poporodní péče?

Na oddělení šestinedělek, individuální přístup, LTV šestinedělek, výběr stravy.

Jak probíhá péče o dítě?

Včasné přiložení novorozence, nácvik kojení, rooming-in, sledování stavu dětskou sestrou.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • cvičení: 50,- / 80,- Kč
 • nácvik péče o miminko: 150,- Kč
 • nadstandardní pokoje pro matku a dítě: 600,- Kč / den
 • blízká osoba u porodu: 1200,- Kč / pokud absolvuje předporodní kurz 600,- Kč

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

 • možnost přespání blízké osoby
 • klub kojících matek - laktační poradce
 • titul nemocnice - Baby friendly hospital
 • individuální přístup k rodičce

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Oblastní nemocnice Kladno, a.s. a rozhovor s panem MUDr. Petrem Ullrychem, primářem Gynekologicko-porodnického oddělení.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2010.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.50)
Porod:
(4.53)
Poporodní gynekologická péče:
(4.35)
Poporodní péče o miminko:
(4.59)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Kladno - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Porodnice Kladno - absolutní spokojenost
  Nemám co bych kladenské porodnici vytkla:
  - krásné prostředí, individuální přístup
  - veškerá vyšetření a následné postupy vždy vysvětleny. Odmítnutí respektováno, příp.nabídnuto jiné řešení
  - personál se vždy při prvním kontaktu představil
  - zděné porodní boxy s vlastní koupelnou
  - absolutní respekt k soukromí a přáním rodičky
  - miminko ihned po porodu přiloženo k prsu a následně tělo na tělo (bonding)maminky nebo tatínka
  - miminko po porodu ošetřeno přímo na boxu a následující dvě hodiny jsme byli ponecháni s miminkem a manželem všichni společně
  - perfektní předporodní péče na ambulanci, péče při porodu i po porodu na šestinedělí

  Velké díky všem lékařům, sestrám i pomocnému personálu za profesionální a přátelský přístup. Prostředí a atmosféra kterou tak svým přístupem vytváříte, dělá z kladenské porodnice porodnici nadstandardní! Díky za to,že svou práci berete jako poslání a vykonáváte ji s obrovskou úctou a respektem.
  janafa   | 16.12.2014 09:42:44
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ano, ano, ano
  Prvního syna jsem rodila v Motole-katastrofa. Druhého syna na Kladně a moc lituji, že jsem nerodila i napoprvé zde. Od příjmu až po samotný porod naprosto bez výhrad. Každá situace mi byla popsána, vysvětlena, asistenky milé, přišla za mnou dokonce dětská sestřička, která mě informovala ohledně kojení. Porod byl rychlý, za necelé dvě hodiny od prvních bolestí se syn narodil. Nebylo potřeba žádných zásahů, žádných léků, prostě musím konstatovat, že druhý porod jsem měla za odměnu a hrozně ráda na něj vzpomínám, na rozdíl od prvního, na který bych nejraději zapomněla. Odrodily mě 2 por. asistentky, obě skvělé, lékař mi jen sešil ranku kdy syn strčil ihned po hlavičce ven ručku a natrhl mě, jinak bych byla i bez poranění. Byl mi umožněn bonding, přítel, který byl u porodu s námi byl ještě 2 hoďky po porodu na boxu, měli jme své rodinné soukromí, jen mě chodila kontrolovat asitentka. Na oddělení šestinedělí také bez výhrad, jen by se trochu více mohly věnovat dětské setry maminkám během kojení, ukázat polohy, zkontrolovat techniku atd. Jinak Kladno prostě super.
  katawo   | 18.09.2014 14:35:40
  Reagovat | URL příspěvku
 • spokojenost na Kladně
  Rodila jsem nyní v listopadu 2011. Porodnice v pohodě, boxy jsou nové - rodila jsem na Kladně už potřetí. Šestinedělky jsou stále stejné, normální pokoje jsou po 4 maminkách, společná koupelna. Já jsem poprvé využila nadstandart a bylo to super. Cena je sice vysoká (900 za pokoj s koupelnou, ale to soukromí je k nezaplacení). Lékaři a sestry na porodnici - bez výhrad, stejně tak sestry dětské. U šestinedělek bych nějaké výhrady měla, ale záleží, na koho narazíte. Strava nic moc, ale člověk bere, že je v nemocnici... Probíhající rekonstrukce sice je hlučná, ale rekonstruovat bez hluku prostě nejde - rozhodně ale není pravda, že by nebylo slyšet vlastního slova (děti určitě uslyšíte :-)..). Takže pro mě spokojenost, není důvod tam nerodit. Oproti jiným porodnicím pro mě je velké plus, že je na Kladně dětská Jipka, takže kdyby se drobečkovi něco stalo, nikam vám ho neodvezou.... To je pro mě velmi důležité. Nějaký osobní komfort člověk na 4 dny určitě oželí, nejedete přeci do hotelu, ale do nemocnice. Pokud máte nějaké přání, dotazy - prostě se lékařů nebo sester ptejte, říkejte.... Když chce být člověk spokojený, měl by být také trošku aktivní.

  Olif   | 09.11.2011 15:43:47
  Reagovat | URL příspěvku
 • Já jsem v Kladenské porodnici rodila před rokem 10/2010, asi to teď už nebude moc aktuální, protože se porodnice přestěhovala a modernizuje, ale i tak s porodem na alternativním porodním sále jsem byla spokojena na 100% porodní asistentky super přístup,nechali nám s manželem soukromí,když jsem něco potřebovala hned přišla, měla jsem dost rychlí porod. Pak na odd. šestinedělí jsem byla na velkém pokoji 4+4, bylo to pro mě neskutečně vyčerpavajíci.Podle mě tam chybělo malé intimní světlo, které nesvítí nad hlavou, když už se tam musí svítit.4 děti se za noc budili každou chvilku, takže jsem nespala a přes den mi to přišlo takové chaotické,hlavně když jsem byla unavená a nevyspalá. Když mate kojit nebo potřebujete přebalit je vizita gynekologická, nebo dětská,koupaní, nebo i jídlo.Ale s tím se asi moc nedá dělat... Měla jsem smůlu že porodnice byla maximálně plná a nadstandartní pokoje nebyli volné i když si myslím, že to co za to chtějí zaplatit je luxusní hotel. První noc nebyla moc příjemná jedna dětská sestra,která když zistila, kde pracuji tak se strašně obrátila a byla jako máslíčko. Jinak byli dětské sestry moc příjemné a pomáhali s kojením jak mohli za co jím moc děkuji,protože kojíme pořád.  
  ja-n-ka   | 26.10.2011 22:37:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porodnice Kladno
  V kladenské nemocnici jsem rodila v srpnu 2011 a v podstatě si nemohu na nic stěžovat. Hlavní porodní asistentka sice byla tak trochu "studený čumák", ale naštěstí tam se mnou byla jedna mladá studentka, která byla moc milá a díky ní na porod vzpomínám dobře. Malou mi po porodu nedali hned na břicho, takže pokud to někdo chcete, je asi potřeba o to dopředu říci, pak by to snad nebyl problém. Celou dobu jsem se bála, že mi jí nedají, ale když jsem porodila, tak mi to bylo docela jedno :-).. Člověk je hlavně rád, že už to má za sebou :-). Ale příště bych si o to také dopředu řekla. Porodní místnosti jsou moc pěkné, každá má své sociální zařízení a pohovku pro rodičku nebo doprovod. Jinak na oddělení 6ti nedělí to bylo docela fajn, některé sestry byly milé, jiné samozřejmě méně, ale žádná nebyla vyloženě nepříjemná a i v noci mi ochotně pomáhaly, abych se rozkojila. Měla jsem nadstandard a to je s mimčem opravdu fajn. První den nebyl žádný volný a musela jsem být na 6ti lůžáku a to je fakt nepohodlné. Nadstandard je docela drahý (600,- bez soc. zařízení), ale dopředu jsem si na něj šetřila a rozhodně toho nelituji. Tak vám přeji pohodový porod..
  1Lenka23   | 11.10.2011 10:24:08
  Reagovat | URL příspěvku
 • porod v pohodě
    rodila jsem 6/2011 a vše probíhalo naprosto v pohodě. Porod v alternativním pokoji za přítomnosti manžela, velmi vstřícný personál především sestřičky a sanitářky. Oddělení šestinedělí těsně před vymalováním ale opět individuální přístup, ochota pomoci.Nepříliš mi vyhovoval nemocniční řád - miminko by pilo zrovna v období koupání a vizit..
  Ve špatném stavu bylo sociální zařízení . Ale všechna negativa byla zapomenuta vstřícným přístupem sestřiček a lékařů a po rekonstrukci, která proběhla začátkem července předpokládám, že soc. zaříení bude ok. Těším se ns další porod opět na Kladně. díky všem
  janca.-.   | 04.10.2011 12:31:39
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce