Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice České Budějovice, Nemocnice České Budějovice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice České Budějovice, a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: B. Němcové 585/54
Www stránky: www.nemcb.cz
E-mail: zenske@nemcb.cz
Primář: MUDr. Miloš Velemínský, Ph.D.
Předporodní příprava: Staniční sestra: Anna Plojharová
Telefon: 387 874 523

2. Podrobná informace z porodnice

1. Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurzy organizuje Nemocnice České Budějovice, a.s. ve vlastní režii a pro zájemkyně zdarma. 

Měsíčně nabídneme kurz 20 zájemkyním. O kurzy je veliký zájem. 

Na organizaci kurzů se podílí oddělení: gynekologicko-porodnické, neonatologické, ARO a oddělení rehabilitace.

Kurzy pořádáme v prostorách naší nemocnice, v pavilonu Porodnice a dále v pavilonu Rehabilitace. Kurz je složen ze čtyř lekcí, které jsou zaměřeny na oblasti porodu, kojení, péče o dítě a rehabilitační cviky pro rodičky.

Více informací naleznete na webových stránkách: http://www.nemcb.cz/oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni-2/predporodni-kurzy/

2. Jak se u nás rodí?

Naše porodnice umožňuje u porodu přítomnost maximálně dvou blízkých osob. V případě císařského řezu není bezprostřední přítomnost otce přímo na operačním sále možná, může však čekat na předsálí v prostorech bezprostředně sousedících s operačním sálem a je přítomen u ošetření dítěte na novorozeneckém boxu.

Volba polohy při porodu - máme k dispozici moderní polohovatelná porodní lůžka nebo porodní stoličky, na nich si může rodička polohu sama zvolit. Porod v hodně neobvyklých polohách však umožňujeme rodičkám pouze na základě jejich podpisu o převzetí odpovědnosti za sebe a za dítě. Neumožňujeme porody do vody. 

Při porodu mohou rodičky využívat různé pomůcky - relaxační míče, porodnickou stoličku, masážní segment na porodnické posteli, závěsný systém Combitrac, relaxační masažní vanu. 

3. Jak probíhá poporodní péče?

Rodička stráví na porodním sále 2 hodiny po porodu. Po celou tuto dobu s ní může být na porodním boxu doprovod. Pokud je miminko v pořádku, tráví tento čas společně s rodiči. Následně je rodička převezena na oddělení šestinedělí.

Pokoje máme standardní dvoulůžkové s vlastním WC a sprchou. Dva z nich jsou bezbariérové. Na oddělení šestinedělí je k dispozici také 10 jednolůžkových pokojů, jejichž využitý je však zpoplatněno. Jsou vybaveny sprchou, WC, TV, lednicí a WIFI a maminky mají možnost výběru stravy. V těchto pokojích se nachází i druhé rozkládací lůžko pro partnera pro případ, že by rodička projevila přání, aby s ní partner trávil na pokoji celých 24 hodin. Tato služba je také zvlášť zpoplatněna. Také dva z nadstandardních pokojů jsou bezbariérové. U zdravotně postižených maminek není přítomnost doprovodu zpoplatněna.

4. Jak probíhá péče o dítě?

Ošetření fyziologického novorozence bezprostředně po porodu se omezuje pouze na neodkladné aktivity. Novorozence od matky na sále neoddělujeme (po celou dobu jejího pobytu na sále) ani na krátkou dobu, není-li k tomu opravdu závažný důvod. 

U novorozenců porozených císařským řezem provedeme v prostoru operačního sálu základní ošetření. Je-li přítomen otec, vítáme, když se této péče osobně účastní. Jeho účast je bezplatná. Po přeložení maminky z operačního sálu na pooperační pokoj ženského oddělení (stanice šestinedělí) co nejdříve dovezeme mamince dítě ukázat, přiložíme ho k prsu a sestra matce sdělí základní informace. 

5. Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

  • Přítomnost doprovodu u porodu není zpoplatněna (maximálně dvě doprovázející osoby)
  • Jednolůžkový pokoj - 1200,-  Kč / den
  • 24 hod. přítomnost maximálně jedné další osoby na jednolůžkovém pokoji 500,- Kč / den

6. Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Regionální Perinatologické centrum intenzivní péče (PCIP) Českobudějovické nemocnice patří mezi 12 podobných center, které v rámci České republiky existují. Jeho výsledky a vynikající technické vybavení ho řadí mezi špičková pracoviště tohoto typu nejen v rámci České republiky. Porodnice a Neonatologické oddělení je umístěno v nové pětipatrové budově. Koncentrují se zde pacientky z celého Jihočeského kraje a navíc ještě i z části Kraje Vysočina,

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám velmi zajímavou fotoreportáž z porodnice Nemocnice České Budějovice, a.s. a rozhovor s primářem Gynekologicko-porodnického oddělení panem MUDr. Milošem Velemínským, Ph.D.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2016.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.10)
Porod:
(4.00)
Poporodní gynekologická péče:
(4.18)
Poporodní péče o miminko:
(4.23)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice České Budějovice - diskuze
Přidat textové hodnocení
  • Za mě NE
    Narodila jsem v Českých Budějovicích a jsem za to ráda. Měsíc před porodem jsem šla s problémem do českobudějovické porodnice a na ambulanci mi po odběru krve dali vitamíny a šla jsem domů. Nedalo mi to a protože jsem měla rodit v Praze, tak jsem tam volala a druhý den jsem jela na odběr do Prahy, kde si mě nechali okamžitě na rizikovém s tím, že kdybych neprijela nemuseli jsme ani Magdalenku mít. Než jsem jela do budějovic konzultovala jsem to s Prahou, kde mi řekli, že ty odběry si mám nechat nabrat v Budějovicích, abych kvůli nim nejezdily do Prahy. I v Budějovicích mi potvrdili, že ty testy udělají.
    Za mě budějovice NIKDY VÍC .
    Francová2016   | 08.02.2018 20:05:40
    Reagovat | URL příspěvku
  • Doporučuji porodnici, neonatologii v CB
    Dobrý den, po svých zkušenostech mohu plně doporučit nemocnici v CB. Můj první porod proběhl téměř v termínu za běžných okolností a bez problémů v roce 2012. Tehdy byl personál úžasný, příjemný, ochotný a vstřícný k celé naší rodině. Můj druhý porod v roce 2014, proběhl nečekaně. Nejprve jsem byla hospitalizována na odd.rizikového těhotenství, kde jsou fajn sestřičky i lékaři. Po týdnu jsem musela na císaře, a to v 29.týdnu. Na sále, ke mě sestry i lékaři byli velmi příjemní,to mě trochu uklidnilo. Za to nemilé probrání po anestezii na jipu .... sestry s protaženým obličejem, které mi ani nesdělily, kde jsem. Stále mi odstrkovaly stolek s pitím od postele. A pak ranní hygiena a první vstávání, dovolily mi rychlou sprchu a vyčistit si "jeden přední zub", abych je nezdržovala, což daly pěkně najevo.Převaz probíhal s otevřenými dveřmi na chodbu, a sestra s telefonem u ucha a odbíhající k dalšímu telefonu. Převoz na standartní odd. probíhal též vtipně, chvíli popředu a chvíli po zadu, takže kolečka vozíku měli co dělat a pěkně to drncalo, o tom že mi bylo zle, netřeba mluvit, i přes upozornění nebylo možné jinak. Na pooperačním oddělení, byly opět moc šikovné sestřičky a pobyt i přes veškerý stres z předčasného porodu nedonošené "nekilové" dcery.Nemohla jsem dospat dne, kdy budu už moci na rooming s mojí malou. Na neonatologii jsem s dcerou byla 2 měsíce a mohu říci, že mohu jen děkovat celému oddělení, jak moc pěkně pečoval o mojí maličkou a i k fajn přístupu personálu. Sestřicky se chovaly profesionálně, ale i velmi lidsky. Proto mě velmi mrzí, že zde vznikají "nepravdivé" popisky o sestrách z roomingu. Nejprve by se měly nad s sebou maminky zamyslet, které byly hospitalizované na roomingu a popisují, zde své zážitky a tím předávájí info dalším budoucím mamkám, a tím je matou ve skutečnosti.Během pobytu na odd. jsem zažila 90% maminek, které obtěžuje s nedonošeným prckem "klokanit" či jinak se mu věnovat,a jen "drbou" ty ostatní.Takže skutek utek ... a pravda taky a pošpiníme sestřičky, abych nemusela přiznat, že mě sestřičky motivovaly být "pečlivou matkou" a dotyčným matkám se to nelíbilo, že se musí starat o své dítě, "vždyť jsou tam od toho sestřičky, ne?" ... Jediný problém jsem měla se sanitářkou, která nebyla schopná uklidit inkubátor,aby byl čistý.
    hana.svaton   | 19.06.2015 18:58:01
    Reagovat | URL příspěvku
  • Porod v ČB za mě určitě ANO :)
    Ráda bych pomohla svým hodnocením, všem maminkám, které se chystají na porod do nemocnice v ČB.
    Jsem maminka teď už dvou chlapečků, po komplikacích v těhotenství mi bylo doporučeno rodit v ČB, kvůli péči o miminko po narození. Jelikož to mám do ČB trochu z ruky, tak jsem měla obavu, ale souhlasila jsem.
    Do nemocnice jsem jezdila, poslední dva měsíce před porodem do rizikové poradny, kde mi paní doktorka naplánovala příjem týden před termínem. Tak jsem na začátku května nastoupila do porodnice a čekala jsem až mi začnou porod vyvolávat.
    Nicméně hned od nástupu jsem musela všechny a všechno jen chválit. Jak sestřičky na příjmu, tak doktory, sestry na šestinedělí...
    Když se dostavily první kontrakce, byla jsem naprosto v klidu a čekala jsem co bude dál, když už kontrakce byly ve velmi pravidelných intervalech, došla jsem za sestřičkou, která mě ochotně odvedla na porodní sály, aby mě pani Dr. prohlédla. Chvilku jsem si poležela na "hekárně" kde jsem byla pod kontrolou PA. Na porodním sále se mnou byla neustále PA která mi pomáhala jak jen to šlo. Když přišlo na samotný porod, bylo to dost rychlé a sestřičky z dětského, porodnice i PA mě neustále chválily, což v té chvíli bylo moc pozitivní.
    V porovnání s prvním porodem (rodila jsem v místě bydliště ne v ČB), všechno proběhlo naprosto hladce.
    Tím bych chtěla moc poděkovat celému personálu porodnice a neonatologie, byly jste naprosto bezva :D.
    Za mě určitě na 100% jděte rodit do ČB :)
    tipinka   | 25.05.2015 08:08:44
    Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×