Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Havlíčkův Brod, Nemocnice Havlíčkův Brod

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Havlíčkův Brod, p.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Husova 2624
Www stránky: www.onhb.cz
E-mail: nemocnice@onhb.cz
Primář: MUDr. Pavel Antonín
Předporodní příprava: 569 472 397 - porodní sál

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurzy probíhají jednorázově, celkem 3 hodiny. Jsou zaměřeny na informace o průběhu porodu, o úlevových polohách, masážích, dýchání během porodu, o kojení. Kurz je doplněn videem: Porod v naší porodnici, správná technika kojení. Součástí kurzu je i prohlídka porodních sálů.

Cena kurzu: 250,- pro pár.

Jak se u nás rodí?

Během porodu se snažíme respektovat přání rodiček a jejich porodní plán. Porodní asistentky motivují k využití úlevových poloh a různých relaxačních pomůcek - masážní válečky, gymnastické míče, sprcha, vana, ribstol... Novou nabídkou naší porodnice je používání aromaterapie. Při fyziologickém průběhu porodu umožňujeme rodičkám různé polohy - na boku, v kleče, na porodní stoličce... V naší porodnici je rovněž 24 hodin dostupná epidurální analgezie.

Jak probíhá poporodní péče?

Po porodu zůstává rodička společně s dítětem - pokud to jeho zdravotní stav dovoluje - 2 hodiny na porodním sále pod kontrolou porodní asistentky. Poté jsou přeloženi na oddělení šestinedělí, kde je zaveden systém rooming-in, což umožňuje neustálý kontakt matky s dítětem. Průměrná délka pobytu na porodnici je 4 dny.

Jak probíhá péče o dítě?

V péči o dítě preferujeme úzký kontakt matka - dítě. Maximální pozornost věnujeme kojení - novorozence přikládáme do půl hodiny po porodu. Maminky se během pobytu v porodnici naučí pečovat o své dítě, absolvují přednášky o kojení, masážích a polohování novorozence.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • předporodní kurz: 250,- Kč
 • otec u porodu: 100,- Kč za jednorázové oblečení
 • 2 nadstandardní pokoje na odd. šestinedělí: 400,- Kč za noc (možnost pobytu doprovodu)
 • epidurální analgezie: 1600,- Kč nebo Entonox 700,- Kč

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

V naší porodnici máme v posledních letech nejvíce porodů v kraji Vysočina, v roce 2012 to bylo 1371.

 • Již v roce 1998 bylo naší nemocnici uděleno prestižní ocenění Baby Friendly Hospital - nemocnice přátelská dětem. Tento titul udělovaný organizací Unicef, se zaměřuje především na kojení a péči o novorozence.
 • Využití aromaterapie během porodu i na oddělení šestinedělí
 • Nabídka prohlídky porodních sálů po předchozí telefonické domluvě - kontakt: 569 472 397

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Havlíčkův Brod, p.o.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice byla pořízena v roce 2010.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.83)
Porod:
(4.86)
Poporodní gynekologická péče:
(4.68)
Poporodní péče o miminko:
(4.91)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Havlíčkův Brod - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • malá je na světě
  chtěla bych touto cestou nesmirně poděkovat všem sestřičkám a personálu v Havlíčkově Brodě, kde jsem rodila minulý týden svojí holčičku. Dostala jsem doporučení od svých známých a musím říct, že to naprosto překonalo moji předchozí zkušenost z porodnice v Benešově, kde jsem rodila poprvé. Přístup v této porodnici mi byl bližší z těchto hledisek: dovolili by mi přenášet až do 42 týdne s tím, že bych byla v nemocnici hospitalizovana. Nakonec jsem rodila po termínu na přijmu porodnice)). U porodu proběhl bonding, což jsem v předchozí porodnici nezažila.A pupeční šnůru nabídli stříhat manželovi. Především perfektní poradenství ohledně kojení,které mi moc nešlo, učili mě správnou techniku a při každém kojení mi pomáhali miminko přikládat. Oproti první zkušenosti jsem v šoku, kojím normálně a bez kloboučků, u syna to byl problém, že mám vpadlé bradavky. Tomu bych nikdy nevěřila, kloboučky jsem měla připravené s sebou. Jedna moje známá mi říkala:"běž tam, budeš se tam cítit jako princezna" tak přesně to sedí!!

  Gábi a Bibi
  Felixik   | 27.08.2016 17:52:50
  Reagovat | URL příspěvku
 • před 14 dni jsem rodila v porodnici v Havlíčkově Brodě, díky porodním asistentkám, patři tento den opravdu výjmečný. Všichni se ke mě chovali velice ohleduplně, mile, empaticky. velice mile mě překvapilo i novorozenecké oddělení. Ještě jednou touto cestou díky všem z hb porodnice a mohu jen doporučit
  Vondraz   | 16.11.2012 21:53:30
  Reagovat | URL příspěvku
 • Naprostá spokojenost
  V Havlíčkobrodské nemocnici jsem rodila v červenci 2009. Vše proběhlo k mé naprosté spokojenosti. Rodila mě porodní asistentka Daniela Nejedlá, která byla a je naprosto skvělá. Chodila jsem k ní a ještě k Jarce Uchytilové na porodní kurz. Obě jsou super. Daniela mi se vším pomohla a sledovala mě. Porod proběhl bez komlikací a narodil se nám skvělý kluk. Dětské sestry byly také skvělé a měli svatou trpělivost, protože náš Davídek se vůbec nechtěl přisát. Řval jak tur. Byla jsem v porodnici celý týden, ale stálo to za to. Nakonec jsem kojila dva roky.  Rozhodně porodnici doporučuji. Brzy ji opět navštívím. Doufám, že tentokrát to bude probíhat stejně, jako posladně. Díky všem.
  Handa6   | 10.08.2012 10:39:49
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×