Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Brno Obilní trh, Fakultní nemocnice Brno, pracoviště Obilní trh

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Fakultní nemocnice Brno, pracoviště Obilní trh
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnická klinika
Adresa, ulice, číslo: Obilní trh 11
Www stránky: www.fnbrno.cz
E-mail: fnbrno@fnbrno.cz
Přednosta: doc. MUDr. Vít Weinberger, Ph.D., primář a vedoucí perinatologického útvaru: MUDr. Petr Janků; zástupce přednosty: doc. MUDr. Lukáš Hruban, Ph.D.
Předporodní příprava: Bc. Miloslava Kameníková
Telefon: 532 238 285
E-mail: mkamenik@fnbrno.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Kurz tvoří 3 lekce

 • příprava k porodu + prohlídka porodního sálu
 • intenzivní příprava k porodu
 • příprava ke kojení

Nutné objednání i na cvičení pro těhotné. Tel. 532 238 285

Jak se u nás rodí?

 • Možnost využívání úlevových poloh a rehabilitačních pomůcek v I. době porodní
 • Možnost využívání epidurální analgezie
 • Porody do vody
 • Možnost využítí různých poloh ve II. době porodní

Jak probíhá poporodní péče?

Pokoje na oddělení šestinedělí jsou 2-3 lůžkové, je možnost využití nadstandardních pokojů. Na všech pokojích rooming in, podpora kojení.

Jak probíhá péče o dítě?

Za pomoci dětských sester a neonatologů. Pokud je vše v pořádku, maminka je i s dítětem propuštěna 72 hodin po porodu.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • otec nebo doprovod u porodu: 500 Kč
 • porodní pokoj s vanou na porodním sále: 500 Kč
 • poporodní pokoj: 1100 Kč / den

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Zařízení má perinatologické centrum a titul Baby Friendly Hospital.

4. Fotoreportáž

http://www.babyonline.cz/porod/fotoserial-porodnice.html

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.52)
Porod:
(4.67)
Poporodní gynekologická péče:
(4.25)
Poporodní péče o miminko:
(4.49)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Brno Obilní trh - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • NEpřirozený porod
  Nejsem z těch, které píšou někam recenze na druhou stranu i já, když jsem byla těhotná, jsem se snažila najít co nejvíce zkušeností maminek a zvolit si tak tu nejlepší porodnici a byla bych vděčná, kdybych tyto informace věděla předem a rozhodla se jinak. Mé hlavní přání bylo, aby byl porod vedený co nejpřirozeněji a aby byl dodržen můj porodní plán. Ani jedno z toho se nestalo. Byla jsem "nenápadně" dotlačena k indukci porodu lékařkou na prohlídce v ambulanci porodního sálu (bez popsání rizik, racionálního zdůvodnění - bylo mi řečeno, že takový je obvyklý postup) a jelikož pracuji ve zdravotnictví, rozum zvítězil nad pocitem a věřila jsem, že lékařka ví co dělá a že indukce je tedy opravdu nutná.
  Ve smluvený den jsem byla přijata, byl nám přidělen pokoj a proběhla indukce zavedením prostaglandinů a následným píchnutím vody. Samotný porod běžel dobře a rychle. Porodní asistentka chodila kontrolovat zhruba co hodinu, její chování bylo profesionální, ale rozhodně ne podporující, byla jsem ráda, že je tam partner, který se o mne staral. U samotného porodu potom byla porodní asistentka, ženská lékařka, dětská sestra a dětská lékařka plus studentka.
  Co mi vadilo - nabízené porodní polohy byly pouze na boku a nakonec mi stejně bylo doporučeno rodit na zádech, i přesto, že by mi bylo nejpříjemnější rodit na čtyřech (ve statistikách hodnocení jsem později našla, že maminky často uvádí, že jim zde byla tato poloha nejčastěji doporučena). Další věc, která mi vadila bylo to, že v průběhu kontrakcí mi asistentka oznámila, že je potřeba provést nástřih, jestli souhlasím. V tomto stavu o sobě přece jen člověk není schopen plně rozhodovat...Zpětně vím, že pokud by byla vůle asistentky na hrázi "zapracovat" nemuselo by k nástřihu (následné poporodní inkontinenci a bolestivé jizvě) vůbec dojít. Nezapomnělo se ale po porodu přijít s papíry, kde jsem dodatečně podepisovala, že jsem se zákrokem souhlasila. Poslední věc, která mi zde při porodu vadila bylo to, že jsem dodatečně z propouštěcí zprávy vyčetla, že mi píchli oxytocin, aniž by mě o tom informovali a i přesto, že jsem si to v porodním plánu nepřála.
  Oddělení šestinedělí bylo bez problémů, lékařky i sestry byly velmi milé.
  Lékařky na novorozeneckém oddělení byly taky všechny moc milé, odpovídaly na všechny dotazy s ochotou. O sestrách se to zde již tak úplně říci nedá, rady o kojení má každá zcela jiné, některé s miminky manipulují velice nešetrně, celkově s ničím moc neporadí - v laktační poradně příliš nekontrolují správné přisátí miminka, násilím mu tlačí hlavičku k prsu apod.. Na dotaz, zda by byla možná instruktáž koupání (byla jsem prvorodička, nikdy jsem miminko nekoupala) mi bylo řečeno, jestli si myslím, že je na koupání něco světoborného...Byla jsem ve stresu vždy, když jsem za nimi musela kvůli něčemu jít a rozkojila jsem se nakonec stejně až doma, ovšem s velkými potížemi.

  Pokud si přejete, aby byl váš porod vedený přirozeně a podle vašich představ doporučuji jít určitě do jiné porodnice, případně si najít svoji porodní asistentku.

  Na co si dát pozor:
  Nevěřit všem informacím uvedeným na webu, v mnoha věcech je potom realita jiná.
  Dopředu si zjistit co nejvíce informací o kojení, případně navštívit nějaký z odborných kurzů.
  Ptát se a nenechat se odbýt, taky se nenechat do ničeho natlačit.
  editaBr   | 25.06.2020 14:21:50
  Reagovat | URL příspěvku
 • Perfektní
  Přidávám se ke 100% hodnocení této porodnice. Naprosto profesionální a vstřícný přístup veškerého personálu, u porodu se vystřídala směna. Porodní asistentka si vyslechla, jaké zásahy při porodu chci a nechci (sama jsem si    o některé pak stejně řekla), všichni mi nejdřív řekli co se bude dít. Bylo to náročné, ale bez nich bych neodrodila a nenaučila se kojit.

  I na poporodním byli všichni úžasní, i když jsem za sestrami chodila pro radu tak 10x denně a i v noci když malá plakala. Skvěle se o nás starali, donesli čaj, pohlídali dítě když jsem si chtěla zajít do sprchy, dali krém nebo prášek na bolest, vařili pro nás... ty tři dny co jsem tam byla o nás bylo pečováno jako v lázních a dodnes na to ráda vzpomínám. Zkrátka profesionální lékařská péče 24/7 rovnou za rohem. Moc a moc děkuji veškerému personálu, který precizně, koordinovaně a s oddaností denně pomáhá lidem na svět a pořád dokola krotí křičící napřed maminky a pak miminka. Respekt.  
  natwhipu   | 27.03.2018 02:49:14
  Reagovat | URL příspěvku
 • Veľká spokojnosť
  Dlho som sa rozhodovala, kde v Brne porodím a som rada, že som si zvolila práve Obilňák. Chcem poďakovať porodnej asistentke Helene Janáčkovej, ktorá mala veľmi pokojný a profesionálny prístup. Jej pokyny boli stručné, jasné, zrozumiteľné, napriek tomu nezneli ako rozkazy. :-) Bolo vidieť, že má prax- vie, čo robí a prečo, všetko vysvetľovala. Takisto pán Dr. Viktora bol sympaťák a profík. Celkovo celý personál mi prišiel veľmi milý, ústretový a ochotne mi ako prvorodičke odpovedal na každú blbú otázku. Vďaka všetkým.
  petite femme   | 01.03.2018 16:47:52
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×