Inzerce
Inzerce

Porodnice Domažlice, Domažlická nemocnice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Domažlická nemocnice, a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Kozinova 292
Www stránky: www.donem.cz
E-mail: nemocnice@domazlice.cz
Primář: MUDr. Pavel Dejmal
Předporodní příprava: Bc. Nikol Kalajová
Telefon: 728 276 154

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Porodnice pořádá kurzy předporodní přípravy s těhotenským cvičením. Kurz se skládá z 8 lekcí a každá trvá 2 hodiny. Zúčastnit se může i partner.

Jedná se o povídání o životním stylu a vyšetření v těhotenství, o problémech v těhotenství, o porodu. Jistě Vás bude zajímat co s sebou do porodnice, jakou si nachystat výbavičku pro miminko a jaká je role otce u porodu. Řekneme si jaké existují možnosti tlumení bolesti a úlevové polohy u porodu. Dále se budeme zabývat průběhem šestinedělí, kojením a péčí o novorozence. A hlavně budeme každou lekci cvičit a budeme si povídat o tom, co  Vás jako budoucí maminku zajímá.

Cena kurzu: 500,- Kč, individuální kurz: 250,- Kč
S sebou: Pohodlné oblečení, těhotenskou průkazku, doporučení gynekologa a dotazy
Místo konání: Domažlická nemocnice a.s., 4. patro, výtah B oddělení porodnice

Objednávat se můžete od 8. týdne těhotenství, začínáme ve 14. týdnu. Pokud jste těhotná více jak 20 týdnů je možnost individuálního kurzu. Více na tel. čísle 728 276 154 porodní asistentka  Bc. Nikol Kalajová.

Jak se u nás rodí?

Porodu se může zúčastnit partner rodičky, eventuelně jí blízká osoba. Poplatek za přítomnost u porodu činí 500,- Kč. Při porodech používáme moderní relaxační pomůcky, úlevové polohy, relaxační vanu, sprchu, nabízíme možnost poslechu hudby, aromaterapie, masáží.

Rodičky rodí na porodním lůžku, které je různě polohovatelné, pohodlné. K dispozici je i porodní stolička. Porody do vany neprovádíme. K porodu si lze přinést vlastní porodní plán. Pokud to je možné, snažíme se přání rodičky vyhovět.

V případě porodu císařským řezem může být doprovod rodičky přítomen operaci.

K prsu matky se dítě přikládá nejpozději do půl hodiny po porodu.

Odběr pupečníkové krve je na požádání rodičky samozřejmostí. Prosíme pouze o domluvu o odběru pupečníkové krve ještě v průběhu těhotenství.

Po porodu je způsob kontaktu mezi matkou a dítětem ponechán na přání matky. Většinou rodičky na porodním sále volí individuální poporodní odpočinek, bez přítomnosti dítěte.

Za podání anestezie se platí poplatek 1500,- Kč. Velmi žádané bezbolestné vedení porodu v epidurální analgezii poskytujeme ve spolupráci s lékaři ARO 24 hodin denně.

Jak probíhá poporodní péče?

Maminky po porodu jsou hospitalizovány na oddělení šestinedělí ve dvoulůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením. Každý pokoj je vybaven televizí, telefonem, přebalovacím stolem, váhou pro novorozence.

Rodičkám jsou k dispozici dva nadstandardní pokoje. Jedná se o pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizí, varnou konvicí, lednicí, telefonem, přebalovacím stolem, váhou pro novorozence. Cena nadstandardního pokoje je stanovena na 400,- Kč na noc. Rodičkám nabízíme nadstandardní pokoj, kde může trávit pobyt v porodnici i blízký doprovod. Poplatek za pobyt blízké osoby je stanoven na 600,- Kč za noc. V této ceně je zahrnuta 3x denně strana pro doprovod.

V porodnici mají ženy zdarma k dispozici základní oblečení pro dítě (košilky, dupačky, zavinovačky apod.). Po fyziologickém porodu žena obvykle odchází 4. den domů (den porodu se nezapočítává).

Jak probíhá péče o dítě?

Naše porodnice nemá novorozeneckou JIP. Přesto je novorozenecké oddělení velmi dobře přístrojově vybaveno. K dispozici jsou nové inkubátory, moderní postýlky, vyhřívané lůžko včetně fototerapie. O novorozence vyžadující zvýšenou péči a sledování se starají novorozenecké sestry společně s pediatry. Péče o fyziologické novorozence probíhá v režimu roaming-in se snahou o plné kojení. Většina novorozenců je po propuštění z porodnice plně kojena.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Částka za přítomnost blízké osoby u porodu včetně oblečení k jednorázovému použití činí 500,- Kč.
 • Cena nadstandardního pokoje je stanovena na 400,- Kč za noc.
 • Poplatek za pobyt blízké osoby na nadstandardním pokoji je stanoven na 600,- Kč za noc. V této ceně je pro tuto osobu zahrnuta strava 3x denně.

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Porodnické oddělení pořádá každý měsíc jednorázové informativní setkání těhotných žen a jejich doprovodu s primářem tohoto oddělení a porodní asistentkou. Cílem tohoto setkání je seznámit přítomné s naším oddělením, s průběhem porodu (možnost využití videa). Cenné jsou jistě informace o tom, jakou doporučujeme výbavičku pro maminky i miminko do porodnice, informace o kojení a péči o dítě.

Každý čtvrtek od 13,00 hodin umožňuje porodnické oddělení budoucím maminkám prohlídku porodnice.

Protože úspěšný a bezproblémový porod je vždy záležitostí rodičky, jejího partnera, lékaře a porodní asistentky, máme možnost na tomto setkání v rámci diskuze společně si vyjasnit názory a přání rodiček o budoucím porodu. Naším zájmem je detailně informovat rodičky o naší práci. Termín o informativním setkání je vždy zveřejněn v regionálním tisku a na webových stránkách Domažlické nemocnice. Tato informativní setkání jsou bezplatná.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Domažlice, a.s. a rozhovor s primářem Gynekologicko -porodnického oddělení panem MUDr. Ladislavem Hamadejem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.90)
Porod:
(4.90)
Poporodní gynekologická péče:
(5.00)
Poporodní péče o miminko:
(4.80)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Domažlice - diskuze
 • Vše dobře dopadlo
  V Domažlické porodnici jsem rodila rovnou 2x. Poprvé to bylo trochu narychlo - 30. týden, naprosto neplánové a nečekali to ani lékaři. Naštěstí diagnóza proběhla rychle (i když se nejdříve lékaři zajímali, zda se miminku daří dobře a jemu se skutečně ještě v době porodu dobře dařilo - naštěstí). Já potřebovala rychlou péči, bohužel už se nestihlo převézt mě do Plzně (proto jsem hodnotila nižší známkou, ale lékaři za to rozhodně nemohou). Při hellp syndromu se nejprve pomáhá maminkám a je důležité vědět, že tato nemoc vůbec existuje. Miminko bohužel odvezli do Plzně (po cca 1,5 h, než dorazil tým z neonatologie), takže jsme se viděly až po týdnu. Vše ale dobře dopadlo...

  Podruhé už bez komplikací. Lékařský tým pod vedením pana primáře Hamadeje byl super. Hlídali mě jako oko v hlavě a vše bylo v pohodě. Jen sestřičky z dětského oddělení byly trochu surové. Chtěli, aby se miminko přisálo a přitom mi prsty rozmačkali bradavku tak, že z ní skoro tekla krev. Přitom jsem nepotřebovala, aby mě někdo učil kojit...

  Když bych byla opět někdy těhotná, rodila bych opět v Domažlicích. Neměnila bych  
  icewomen   | 29.09.2016 14:55:30
  Reagovat | URL příspěvku
 • Neměnila bych
  Přidávám se k níže napsanému. Skvělý personál počínaje hospodářkami a doktory konče. Ochota, vstřícnost, nic nebyl problém. Hezké prostředí. V krajské nemocnici je to jak na běžícím páse, tady se vám věnují od začátku do konce. Vřele doporučuji. 
  nesikulka   | 18.11.2013 08:25:01
  Reagovat | URL příspěvku
 • Repete :)
  V této porodnici jsem rodila již podruhé a o5 mohu pět pouze chválu na veškerý personál od paní uklízečky počínaje až po pana primáře. Výborně se všichni o nás staraly jak před porodem tak v průběhu samotného porodu a následně po porodu.  
  zPeťulka   | 18.07.2013 23:30:22
  Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojenost
  Tuto porodnici jsem si vybrala k narození svého synka, ačkoli není zrovna nejblíž mému bydlišti(cca 60km). Byla jsem velmi spokojená a svého rozhodnutí nelituji. Zvláštní poděkování paní doktorce Kučerové a porodní asistentce Aleně (příjmení si nepamatuji), které se o mne výborně staraly v průběhu celého porodu. Poporodní péče byla také výborná.
  Jediné, co by se mohlo vylepšit, tak jídlo, brambory v této nemocnici opravdu uvařit neumí. Nicméně jídla byl dostatek a ochotný personál se přizpůsobil i stravovacím zvyklostem (dieta, možnost ohřevu jídla atd.)
  Moc všem v Domažlické nemocnici děkuji.  
  magia.n   | 03.07.2011 16:39:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doporučuji
  V porodnici v Domažlicích jsem rodila v lednu 2010 a byla jsem spokojená jak s lékařskou péčí, tak s přístupem ostatního personálu. Výborný byl i předporodní kurz s porodní asistentkou Eliškou Černou. Porodnici mohu doporučit všem nastávajícím maminkám z Domažlic i okolí :) Tereza
  beranovat   | 16.01.2011 20:26:25
  Reagovat | URL příspěvku
 • Chvála
  Rodila jsem v Domažlické nemocnici v září 2008 císařským řezem.Přestože trpím crohnovou chorobou a spousta lidí mi říkalo,že bych měla jet do Plzně,po konzultaci s mojí ošetřující lékařkou na gastru v Plzni,jsem v klidu odjela do Domažlic.Strávila jsem tam již týden v 31 tt a moc se mi tam líbilo.Porod podle mě proběhl v pohodě,přestože jsem měla srůsty po operaci střev,domů jsem odešla s opravenou jizvou,byla lepší než co mi udělali v plzni na chrurgii.Natrefila jsem na dobré doktory paní doktorku Faitovou a pana doktora Suška,ale celej pobyt byl příjemnej a v pohodě.Takže každýmu doporučuji,týden po mém propuštění byla v tv reportáž z Prahy,jak tam operovali pacientu císařským řezem s crohnem a podle mě dělali z toho vědu, v Domažlicích se toho nezalekli takže chválím a chválím :)
  laduššška   | 22.01.2010 15:15:32
  Reagovat | URL příspěvku
 • Domažlická porodnice je na velmi vysoké úrovni a poskytuje skvělou péči maminkám i dětem. Všem budoucím maminkám doporučuji. L. Foistová.
  makyy   | 11.08.2009 10:08:49
  Reagovat | URL příspěvku
 • Super!!!
  Také mohu pět pouze chválu a doporučit tuto porodnici. Skvělý personál, opravdu se o mě i o miminko všichni uplně suprově starali a byli moc fajn.   
  zPeťulka   | 09.06.2009 12:28:26
  Reagovat | URL příspěvku
 • Domažlice
  Mohu jen doporučit nastávajícím maminkám! Výborná péče před i po porodu, vřelý přístup k rodičkám a krásné prostředí.
  md   | 16.01.2009 19:09:16
  Reagovat | URL příspěvku
 • hodnocení
  tuto nemocnici doporučuji všem nastávajícím maminkám nemůžu si na nic stěžovat lékařská péče super prostředí super a jídlo velice chutné
  chtěla bych poděkovat všem kteří se podíleli na mém porodu i na poporodní péči bylo to velmi milé díky moc a všem přeji krásné a klidné vánoce a také hodně spokojených maminek M.Haníková
  mamuška   | 20.12.2008 15:44:26
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×