Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Cheb, Nemocnice v Chebu

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: KKN a.s., Nemocnice v Chebu
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: K Nemocnici 17
Www stránky: www.nemcheb.cz
Primář: MUDr. Jozef Bobrik

2. Podrobná informace z porodnice

Porodní sál

Má svou ambulantní složku, kam chodí těhotné maminky do poradny, točit CTG či při potížích.

Porodní sál: tel.: 354 226 161

Součástí našeho porodního sálu, jsou dva samostatné pokoje pro první dobu porodní, které jsou vždy pro jednu maminku.

Jsou vybavené bezdrátovým CTG, kterým se sledují ozvy Vašeho miminka, TV, sedacím vakem, gymnastickým míčem, žíněnkou, vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha). V prostoru před porodními boxy, je recepce a čajová kuchyňka. Porodní boxy, jsou vybavené porodním lůžkem s variabilní možností polohy u porodu, bezdrátovým CTG, které lze používat i pod vodní hladinou, předporodní vířivou vanou s rádiem a barevnými světly, aromaterapií, olejovou masáží beder, gymnastickým míčem, Entonoxem, žíněnkou, vlastním sociálním zařízením. Dále nabízíme bonding (skin to skin), což je přiložení porodivšího miminka na břísko maminky po časově neomezenou dobu, pokud nenastanou další komplikace.

Dále zde máme novorozenecké vyhřívané lůžko, kde se po bondingu (když si jej maminka přeje) ošetřuje novorozenec.

V bezprostřední blízkosti porodních boxů, je sekční operační sál, kde v případě komplikací, ukončíme Vaše těhotenství císařským řezem.

Máme akreditační pracoviště pro porodní asistentky.

Každý měsíc pro nastávající maminky připravujeme povídání o porodu „KUK NA SVĚT“.

Do porodnice si s sebou vezměte:

 • občanský průkaz, průkaz pojištěnce,
 • těhotenskou průkazku včetně výsledků všech vyšetření,
 • hygienické potřeby,
 • přezůvky odolávající vodě,
 • župan (košili a porodnické vložky obdržíte od nás),
 • věci pro miminko dle doporučení novorozeneckého oddělení,
 • je vhodné přinést sebou vyplněný formulář Porodopis.

Co si sebou vzít na miminko do porodnice:

 • plenkové kalhotky, velikost " 0 " (1 - 3 kg) - k dostání v ústavní lékárně,
 • dupačky nebo overálek - minimálně 5 ks,
 • body, tričko nebo košilka - minimálně 5 ks,
 • ponožky, nejlépe pletené se zavazováním - 5 ks,
 • dětská dečka (na zabalení miminka),
 • odsávačka mateřského mléka (lze v porodnici vypůjčit).

Dotazník - porodnice Cheb(k příjmu)

Porodní přání

Šestinedělí

Máme zde jeden nadstandartní pokoj. V případě obsazenosti nadstandartního pokoje a zájem o další, je možné jej vytvořit z jiného pokoje. Samozřejmě, pouze v tom případě, kdy není naplněna kapacita oddělení a provoz to umožňuje.

Šetinedělí: tel.: 354 226 185

Pokoj č. 7 jsme pro Vás zařídili jako pooperační, zde jsou maminky po císařském řezu, které se po 12 hodinách přestěhují na standartní pokoj, jistě v případě, že již nemusí být monitorovány.

Pokoj č. 6 je pro Vás maminky, které máte potíže v těhotenství (patologie).

Každý pokoj na oddělení šestinedělí má vlastní TV, WC, sprchu. Pokoje jsou maximálně dvoulůžkové, pouze jeden třílůžkový.

Poskytujeme rooming-in, vaše miminko je po porodu stále s vámi, i s tatínkem - máte spolu nepřetržitý kontakt. 

Hospitalizace po porodu 4 dny, po císařském řezu 4-5 dní.

Návštěvní hodiny na šestinedělí:

14.00 - 17.00

Mimo návštěvní hodiny je potřeba souhlas sloužícího personálu.

Návštěvy dětí od 6 let.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice v Chebu (Karlovarská krajská nemocnice, a.s.) a rozhovor s primářem Gynekologicko-porodnického oddělení panem MUDr. Jozefem Bobrikem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.38)
Porod:
(4.31)
Poporodní gynekologická péče:
(4.54)
Poporodní péče o miminko:
(4.38)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Cheb - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Nová chebská porodnice
  V březnu roku 2019 bylo v chebské nemocnici nově otevřeno gynekologicko-porodnické oddělení. K stávající hlavní budově nemocnice byla přistavěna nová budova, ve které se nachází také dětské oddělení. Dovnitř se můžete dostat hlavním vchodem a nebo zezadu, kde je také parkoviště.
  Myslím, že jsem byla mezi prvními, kdo na tomto novém krásném oddělení přivedl na svět dítě. Porodila jsem zde holčičku na konci března 2019 a byla jsem stoprocentně spokojená. Poprvé jsem zde byla na prohlídce v březnu před otevřením, podruhé jsem zde byla na ozvách a potřetí rodit. Mimo toho, že je zde pěkné nové vybavení laděné do oranžové barvy, tak sestřičky byly velmi vstřícné, milé a ochotné.
  V listopadu 2021 jsem na gynekologickém oddělení musela podstoupit menší zákrok a opět všichni velmi milí, hodní a vstřícní. Každému bych chtěla gynekologicko-porodnické oddělení vřele doporučit  

  Přidávám odkaz, kde jsou fotografie: https://nemcheb.cz/porodnice
  Pet-Z   | 07.11.2021 08:45:36
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doporučuji
  Hodně lidí mi chebskou porodnici rozmlouvalo, ale já jsem se rozhodla podle sebe a nelituji. Ležela jsem 2 dny na předporodním pokoji a nakonec rodila císařem. Sestřičky byly milé, usměvavé a vstřícné, lékaři také. To samé i na odd. šestinedělí a novorozeneckém. Ležela jsem na normálním pokoji, ubytování bylo odpovídající, ani s návštěvami jsem neměla žádný problém - mohli kdykoliv. Myslím, že stačí být tolerantní k lidem a neočekávat od ubytování 5tihvězdičkový hotel. Rodila jsem 31.3.2011 a v chebské nemocnici jsme se synkem byli oba v dobrých rukou. Na všechny ráda vzpomínám.  Je mi 39 let a tohle byl můj 3.porod (první 2 jsem absolvovala v Praze).

  Helena71   | 30.05.2011 23:29:38
  Reagovat | URL příspěvku
 • nemohu si stěžovat
  Při mém prvním těhotenství v r.2003 mi spousta kamarádek a známých říkala, at´proboha nejezdim rodit do Chebu, že je to tam strašný atpod... no vzhledem k tomu, že jsem z Aše a Cheb je nejblíž, tak sem to riskla a 27.ledna 2004 zde porodila krásného zdravého syna. Na péči si nemohu stěžovat, můj muž byl u porodu i s kamerou - vše přímo na kameru sestřičky vysvětlili proč se to a to s mimčem dělá. Je sice fakt že první si malýho pochoval můj muž až pak já, kdy ihned po porordu sme byli celá rodinka 2 hodiny spolu (Jiřík na vyhřívaném lůžku) a cca do 15 minut mi byl přiložen k prsu. I po té sem ho celou dobu měla u sebe na pokoji. Když sem něco potřebovala byly ochotné mi pomoci, jídlo bylo taky dobré. Takže až na jednu ted´nevím zda to byla sestra či porodní asistentka přímo u porodu,kdy mi vynadala že moc řvu, že tu nejsem sama ... což jsem ale přímo při porodu nevnímala a dozvěděla se až zpětně z videa ... vše proběhlo v pořádku. Momentálně čekáme druhého syna - již brzy v průběhu března a rodit půjdu znovu do Chebu. Jsem zvědavá, jak se to od té doby co jsem tam byla naposledy s prvním synem změnilo - doufám, že jen k lepšímu a budu znovu spokojená .... pak Vám dám vědět ;-)
  brumdinka   | 07.02.2011 10:47:05
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×