Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Frýdek Místek, Nemocnice ve Frýdku Místku

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice ve Frýdku Místku, p.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: E. Krásnohorské 321
Www stránky: www.nemfm.cz
E-mail: sekretariat@nemfm.cz
Primář: MUDr. Miroslav Vaněk
Předporodní příprava: Irena Peřinová
Telefon: 558 415 740
E-mail: perinova@nemfm.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Pořádáme 1x týdně rychlokurz předporodní přípravy pro budoucí maminky, kde se dozví základní informace o tom, jak probíhá pobyt v naší porodnici, nácvik úlevových poloh v 1. době porodní s rehabilitační pracovnicí, setkání a informace laktační poradkyně.
Kurz je bez poplatku.

Spolupracujeme s oddělením rehabilitace, kde pořádají cvičení pro těhotné a po porodu.

Jak se u nás rodí?

Pokoj  l.doby porodní má  3 lůžka.
Je možné využít žebřiny, míče, porodnickou stoličku, samozřejmě sprchu a nově také aromaterapii.
Máme 3 samostatné porodní boxy s příslušenstvím.
Jeden porodní box je přizpůsobený k provedení akutního císařského řezu.

Respektujeme porodní plán rodičky. Preferujeme individuální přístup. Samozřejmostí je otec u porodu nebo jiná blízká osoba.

Jak probíhá poporodní péče?

Máme dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 2 nadstandardní pokoje (TV, připojení k internetu, rychlovarná konvice, CD přehrávač, lednice, neomezené návštěvy). Možnost umístění otce dítěte na pokoj s matkou a novorozencem.
Způsob ošetřování po porodu je standardní. Rodičky jsou sledovány po spontánním porodu 2 hodiny na porodním sále, poté jsou převezeny na oddělení šestinedělí.

Jak probíhá péče o dítě?

Novorozenec je umístěn na pokoji s matkou (rooming in).

Naše porodnice získala titul Baby friendly hospital (nemocnice přátelská k dětem).

Snažíme se o nepřetržitý kontakt matky s dítětem, podporujeme bonding.

Na oddělení pracují zkušené laktační poradkyně. Po propuštění mají maminky možnost v případě problému s kojením zavolat na horkou linku kojení. Mají možnost také navštívit laktační poradnu.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Otec u porodu: zdarma
 • Nadstandardní pokoj pro jednu osobu: 800,- Kč na den
 • Možnost umístění otce dítěte společně s matkou a novorozencem

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Možnost  využití aromaterapie na porodním sále - bezplatně.

Možnost  využití epidurální analgezie u porodu - bezplatně.

Podpora bondingu na porodním sále.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice ve Frýdku Místku, p. o.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.58)
Porod:
(4.48)
Poporodní gynekologická péče:
(4.76)
Poporodní péče o miminko:
(4.59)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Frýdek Místek - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Porodnici ve Frýdku-Místku můžu všem vřele doporučit :) Porodní sály jsou příjemné,útulné,jste tam celou dobu s partnerem. Součástí je sprcha, míče,sedací vaky...Personál velmi milý a ochotný,jak sestřičky,tak lékaři. Jestli se rozhodneme pro další miminko,určitě budeme rodit zase tady :)
  vercag1   | 25.07.2014 10:03:03
  Reagovat | URL příspěvku
 • Výborné zkušenosti
  Porodnici mohu vřele doporučit, sestřičky byly milé a vždy nápomocné. Gynekolog MUDr. Petr Matlák byl naprosto skvělý, opravdu věděl, co dělat. Pokoje čisté, upravené, vlastní sprcha a WC vždy pro dvě rodičky. Profesionální přístup, dobrá strava. Všem mohu doporučit.  
  Misicka4004   | 27.03.2014 23:22:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • vřele doporučuji...
  Byla jsem do nemocnice přijata 20.6. s podezrenim na brisni virus v 36+1tt. Sestřičky, lékaři byli moc příjemní. Bylo rozhodnuto o ukončení těhotenství 21.6., malý se po indukovaném porodu narodil 22.6. Porodní sály jsou výborně vybaveny, PA skvělé, moc mi pomohly, neustálá kontrola primářem Vaňkem byla důsledná.Rodila jsem nakonec s epidurálem, porodník byl dr. Kocián. Velmi empatický lékař. Na šestinedělí sestřičky skvělé, nic nebyl problém, sestry z novorozeneckého to samé. Díky novor. žloutence jsme byli v porodnici 7dní.´Pokud se rozhodneme pro 2.dítko, porodnici už mám vybráno a pokud dr- Kocián bude stále v této nemocnici, ráda si ho zaplatím jako svého porodníka. Za mě FM porodnice na 1***!!!
  Kami1984   | 06.07.2011 13:19:31
  Reagovat | URL příspěvku
 • Velká spokojenost
  Chci se podělit o zkušenost s porodnicí ve Frýdku. Jsem s ní naprosto spokojená, lékaři jsou milí, sestřičky na porodnickém i novorozeneckém oddělení hodné, usměvavé. Při jakémkoliv problému se snažili pomoci. Malý se nechtěl přisát, tak sestřička se mnou strávila docela dlouhou dobu než se chytnul. Ukázali nám jak o miminko pečovat. Dobrý rada, čím více se člověk zajímá, tím více se dozví. Moc chci poděkovat sestřičkám, lékařům za péči, kterou věnovali mě i našemu Honzíkovi. Pro příští porod bych si opět vybrala tuto nemocnici.
  SAMMER   | 25.10.2010 11:37:23
  Reagovat | URL příspěvku
 • naprostá spokojenost :)
  Zdravím všechny maminky, budoucí maminky, nebo jen zvědavé dámy.. :) Chci se podělit o svou zkušenost s Frýdeckou porodnicí ...
     Náš chlapeček se začal pořádně hlásit 28.1.2010 ve 2hodiny ráno, tak jsme s přítelem Petrem usoudili, že už nejspíš nastala chvíle, kdy konečeně vyrazit do porodnice ..
     Po příjezdu se nás hned ujala sestřička, která natočila ozvy, aby zjistila, jak je na tom náš divoch, který chtěl dát najevo, že už chce konečně za námi :) . Poté přišel pan doktor, který zkontroloval, jestli už opravdu přišel "ten správný čas". Tak nás odvedli do přípravny a pak na porodní sál.
     Porod byl super - i když nám taťínek během kontrakcí usnul :) (asi byly pro něj klidné). Na sále jsme byli od 4.hodiny ráno a totéž ráno v 9:24 na svět vykoukl náš milovaný syn NATANIEL. Sestřička se o něj postarala a pritom nechala taťínka, aby mohl první minuty života našeho chlapečka zdokumentovat. Mně mezi tím pan doktor zašil a ošetřil.
     Jinak pobyt v porodnici byl super!! Sestřičky moc příjemné a hlavně ochotné poradit, když jsem si s něčím jako prvorodička nevěděla rady. Možná, že už díky takovému porodu a ohleduplnosti jsme se rozhodli, že časem pořídíme Natanielkovi sestřičku, nebo brazříčka...
   Takže maminky - Frýdeckou porodnici doporučuji na plné čáře !!!! A tímto i děkuji všem sestřičkám a pánům doktorům - ještě jednou veliké a srdečné DĚKUJI !!! 
  0202m   | 04.06.2010 21:44:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • porodnice
  Chtěla jsem se podělit o zkušenost s porodnicí ve Frýdku - Místku.Předem chci napsat, že obdivuji personal za jejich obětavou práci.Ale taky, že rozdíly, hlavně mezi sestřičkami na poporodním oddělení přece jen jsou.Některé ochotně pomáhaly a radili a odpovídali pořád dokola na naše otázky,snažily se vyhovět,pomoci i poradit jejich přístup, byl víc než profesionální.Ale taky se mi stalo, že mi syna přikrmovali, sice mým mlékem, ale z láhve místo kádinky.Narodil se předčasně 36tt a měl problémy s pitím a sáním a tohle mu opravdu moc nepomohlo.Ale pro sestřičku ta láhev, byla rychlejší a to mě mrzelo.Ale jinak špičková nemocnice, starali se o nás skvěle.A my, už snad máme to nejhorší zasebou.Doporučuju a snad se i ta zlobivá sestřička polepšila. 
  kapesapa   | 17.02.2010 14:56:48
  Reagovat | URL příspěvku
 • personál dobrý,vypadá to tam pěkně ale mě se nelíbí že předporodní pokoj je pro více rodiček.mě by to bylo asi nepříjemné.ale jinak fajn
  Rdasule   | 02.02.2010 13:07:55
  Reagovat | URL příspěvku
 • ale jo...
  taky připojuji mou zkušenost. Rodila jsem v Frýdku-Místku v roce 2008, porod a veškerý personál co se týče porodu byl naprosto profi a skvělý. Sestry na šestinedělí byly taky super.
  Jediné k čemu mám dodnes výhrady - a spousta dalších maminek - byly sestry na novorozeneckém oddělení - asi tak půl na půl... sice se Frýdek pyšní cesrtifikátem baby friendly, ale se mnou na pokoji byla maminka, které její miminko nechtělo pít a neumělo se moc přisát... a jen jedna starší sestra ji byla schopna s tímto problémem po 3 dnech pomoct... my jsme měli problém opačný - moje miminko chtělo pít pořád - takže jsme byly označeny za "problémový pokoj", a jakoukoliv prosbou už byly oči v sloup několika sester... je to tam super - dokud nemáte nějaký "problém".... no ale to se týče péče o miminka - člověk je na začátku hodně vyplašený a vyhukaný z toho všeho, takže možná si spoustu těchto problémů děláme jako novopečené maminky samy.. Budu rodit opět letos v květnu a každopádně opět pojedu do Frýdku.. takže i přes malé nepříjemnosti doporučuji všem maminkám....
  ivecka   | 19.01.2010 19:21:18
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doporučuji
  Ahoj, všem Vám můžu porodnici ve Frýdku-Místku doporučit. Přijali mě ve 4:45 ráno a všechno šlo ráz na ráz. Převlékání, ozvy, kapačka, přípravna. Byla semnou maminka, pustili jí ke mě kdy jsem chtěla. Měli jsme problém s ozvama, takže mě nepustili z lůžka a když PA řekla, že mě teda pustí do sprchy, že to vypadá dobře, tak přišel doktor a šlo se na porod. Malá byla venku za 10 minut, PA okamžitě brala malou a odsávala plodovou vodu a přestřihla šňůru atp. Prostě paráda. Zkontrolovali mi jí a dali na břicho. Prostě paradá jak říkám. Na oddělení šestinedělí byli moc milí. Pro malou jsem si sice pak odpoledne musela dojít, a to mi slíbili, že jí přivezou ale šla jsme kvůli návštěv, aby jí viděli. Sestřičky jak na gynekologii tak dětské byly vstřícné a hodné, postaraly se a poradili. Až půjdu znovu rodit, tak jedině Frýdek-Místek :-)
  strawberry   | 15.01.2010 10:55:09
  Reagovat | URL příspěvku
 • jen doporučuji
  I já bych se ráda podělila o mou zkušenost s porodnicí ve frýdecké nemocnici. Bohužel můj konec těhotenství nebyl nejideálnější. Byla jsem hospitalizována pro selhávání ledvin skoro 2 měsíce před termínem porodu. 1 měsíc se snažili páni doktoři dělat co se dalo, abychom ještě chvilinknu vydrželi. Bohužel po měsíci se už nedalo nic dělat a tak se nakonec rozhodli, že miminko se musí narodit o měsíc dříve. Musím říct, že všichni byli strašně hodní, milí a usměvaví. Všechno mi vždycky vysvětlili a řekli co a jak bude. Bohužel vyvolávání porodu trvalo 3 dny, byla jsem prvorodička a naší holčičce se na svět vůbec nechtělo. Když už se konečně začali rozhodovat pro císařský řez, tak se to všechno rozjelo, kontrakce jsem měla od samého začátku co minutu, bohužel jsem měla zavedený stand v ledvině, nemohla jsem se vůbec hýbat, porodní asistentky byly naprosto úžasné, mám pocit, že se mnou pořád někdo byly, staraly se opravdu na jedničku s hvězdičkou a to to se mnou neměly nic jednoduchého, nemohly mi vlastně ani pořádně natočit ozvy, nemohla jsem se prostě vůbec hýbat, nakonec jsme všechno za 5 hodin zvládli a když mi položili malinkou na břicho, bylo všechno zapomenuté. Nástřih ani následné šití jsem vůbec nezaznamenala. Následná péče jak o mě, tak o miminko byla naprosto úžasná. Lepší sestřičky jsem nikdy nezažila. Až mi bylo nakonec i trochu líto jít domů   Takže mé rozhodnutí je jasné, jakmile budeme pořizovat bratříčka, tak budu rodit jedině ve F-M
  Luciana2   | 19.06.2009 06:56:54
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce