Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme na BOL v přímém přenosu?

"Co to je? Snad ne nějaký reálný porod?," lekli/y jste se???

I když po pravdě, reálný porod neplánujeme, neodvažujeme se odhadnout, kde to nakonec skončí :-).

Pro holky, BOLky, určitě v porodnici...

Inzerce

Pro které?

Určitě jste si všimli/y, že se na srazu objevily tři nastávající "druhopečené" maminky. A náhoda tomu chtěla, že jejich termín porodu spadá do zhruba měsíčního období. Tak nás napadlo....

Přes den si často na Vás vzpomenu, i když nejsem zrovna u počítače. U maminek před porodem si pak říkám: "Jak jim asi je v těch vedrech? Jak jim asi roste bříško? Co na to jejich děti a manžel?"

Inzerce

A nápad byl tu: Což takhle sledovat naše 3 maminky poslední měsíc až dva do porodu doslova 24 hodin denně?

Takže seznamte se:

Jako poslední se chystá rodit:

Inzerce

Ahoj :-), jmenuji se Naďa!

Je mi 29 let a čekáme s manželem Tomášem (30 let) druhé miminko. Prvorozený Kubík se narodil 4. 1. 2008. Když mu bylo 10 měsíců, tak jsme pomalu začali uvažovat o tom, kdy pořídíme sourozence. Nakonec na Vánoce jsme se s manželem rozhodli, že tomu necháme volný průběh. Tři dny na to jsem otěhotněla. Termín porodu mám 19. září, podle UTZ 24. září, tak uvidíme, kdy se naše holčička (Hanička) rozhodne přijít na svět. Mezi dětmi tedy bude rozdíl nějakých 21 měsíců.
Co se těhotenství týče, tak musím říct, že se od začátku cítím skvěle a nic mi nechybí. Jsem pořád dost aktivní – kromě těhotenského cvičení jsem ještě začala chodit na břišní tance a o běhání za Kubíkem se snad ani nemusím zmiňovat. :-)
Pro pravidelné návštěvnice babyonline není žádným tajemstvím, že jsem lektorka angličtiny. V současné době pořád ještě učím, i když vzhledem k tomu, že jsou prázdniny tak je to jen nepatrný zlomek studentů. I proto můžu volný čas věnovat sepisování deníčku :-)
Doufám, že se vám vyprávění bude líbit.

Inzerce

Naďa je z Plzně (180.000 obyvatel).

Deniček den po dni najdete: maminka/rodime-online/rodime-v-primem-prenosu/nadule1

Před ní by měla velké porodní překvapení zažívat Kamila a jako první bychom měli gratulovat Veru-beru. Vzhledem k tomu, že Veru-beru má celkem 3 predikované termíny porodu, zbylo jedno překvapení i na nás. Neporodí náhodou holky společně? :-)

Ahoj, jmenuji se Kamila!

S manželem Pepou jsme se seznámili v prosinci 2005, vlastně nás seznámila tchýně. Koncem června 2006 jsem zjistila, že jsme těhotná a 7.10.2006 jsme se vzali. Před mateřskou jsem pracovala jako zástupce vedoucích na malých poštách, střídala jsem vedoucí v době dovolených nebo nemoci. Tato práce mě velice bavila, i když byla časově dost náročná. První těhotenství jsem strávila na neschopence, protože začalo jako cysta na vaječníku. Takže se nejprve čekalo, zda se vajíčko uhnízdí správně, zda bude plod prospívat, co bude dělat cysta. Naštěstí vše dopadlo dobře, vajíčko se uhnízdilo v děloze a prospívalo. Bezproblémové období však trvalo pouze chvíli, pak jsem začala krvácet a měla nařízený klid s užíváním Utrogestanu. Zatím jsme mohli pouze čekat. Jak jsem při tom čekání byla v klidu, začala jsem přibírat, až jsem nabrala neskutečných 32 kg.

Pepíček se narodil 10. 3. 2007. Po porodu mi zůstalo 23 kg navíc. Pár jsem se zbavila v hubnoucím kurzu, avšak následovně je úspěšně nabrala zpět.

Druhé dítko jsme sice neplánovali, ale ani jsme se nebránili jeho vzniku. Když jsem v lednu 2009 zjistila, že jsem těhotná, cítila jsem se nesmírně šťastná. Malinko mi to zkomplikovalo práci. Od října jsem začala chodit na brigádu na 4 hodiny jako poštovní doručovatelka ve vedlejší vesnici. Bylo to zpříjemnění rodičovského stereotypu. Po potvrzení těhotenství jsem z důvodu zimy, hodně sněhu a tahání 20 kg pošty  brigády ihned zanechala. Dalším důvodem bylo opět rizikové těhotenství kvůli krvácení. Navíc se přidaly nevolnosti. Díky nim můj váhový přírůstek nejdříve klesal, ale teď už mám navrch opět dost velkou dardu...cca 15kg. Také mi oproti prvnímu těhotenství vyšly špatně triple testy, takže sem musela na odběr plodové vody. Samo o sobě je to zákrok, který nebolel, ale to 3 týdenní nervování, jak dopadnou výsledky je docela síla. Naštěstí dopadly dobře a mě spadl obrovský kámen ze srdce.
I když jsme mohli se 100% jistotou vědět pohlaví miminka, nechali jsme si toto překvapení zatajit, takže nevíme, zda na nás v září vykoukne kluk nebo holčička.

Ale jména máme již vybraná: Anna Marie a Radovan...i když, není to ještě konečné :-)


Až se mimísek narodí, tak bude Pepíčkovi 2,5 roku. Pepíček se na miminko těší, hladí bříško, pusinkuje....ale, co se bude mezi sourozenci dít, až se malé narodí, uvidíme…

Kamila je z malé vesničky Střítež, ta má asi 30 stálých obyvatel a 10 chalupářů. Je to cca 12 km od Hlinska v Čechách a 30 km od Chrudimi.

Deniček den po dni najdete: maminka/rodime-online/rodime-v-primem-prenosu/kamila

Ahoj, jmenuji se Veronika!

Je mi 31 let, jsem vdaná za moc hodného muže, který má moře práce. Moje původní profese je cukrářka, před mateřskou jsem pracovala jako vedoucí několika obchodů s esoterickým zbožím, bylinkami, keramikou a dalšími krásnými ručně vyráběnými věcičkami.
První otěhotnění se v mých 28 letech podařilo po půlročním snažení. Deset let před tím jsem užívala Cilest... Druhé otěhotnění bylo Novoročním překvapením, nesnažili jsme se vůbec. Věkový rozdíl mezi dětmi bude 2 roky a 7 měsíců. Poprvé jsem porodila dceru Aničku, 24. 2. 2007, přirozeně. Obě těhotenství jsou průměrné, nic zvláštního. Ranní nevolnosti do čtvrtého měsíce, u druhého těhotenství ale slabší. Výsledky všech testů u obou byly zatím výborné. Poprvé jsem docházela k lékařce, se kterou jsem nebyla moc spokojená, a to se odrazillo na mém psychickém stavu, kdy první těhotenství jsem nesla hůře. Nyní mě sleduje špičkový gynekolog a jsem spokojená a klidná. Manžel už také ví, co ho čeká a mnoho věcí už jednoduše neřeší. První těhotenství jsem se hodně pozorovala, pochopitelně to bylo všechno tak nové a zajímavé, nešlo na své mimi v bříšku nemyslet, přečetla jsem tuny literatury a proseděla hodiny u internetu. Druhé těhotenství zaznamenávám nějak v poklusu, nejenže není technicky s prvním dítětem možné se pozorovat, ale podvědomě si  každou "novou" situací vybavím, že toto vlastně už znám z minula a s klidným mávnutím ruky jdu vařit ověšená prvorozeným dítětem. Výběr porodnice mám oproti minulému závěru těhotenství zatím nejistý, tehdy jsem volila hlavně porodnici nejblíže bydlišti. Zkušenosti ale byly zlé (Krčská Thomayerova), takže nyní volím mezi dvěma (Benešovskou a v Brandýse nad Labem).
Termín porodu dle poslední menstruace 11. 9., dle ultrazvuku 7.9. a dle pohybu plodu 28.8. K tomu poslednímu se gynekolog přiklání nejvíce. Já mám pocit, že v břiše nosím dvoumetrovou chobotnici, tak živé miminko je. Přikláním se ale k termínu 7. 9. 2009.

Veronika se narodila v Praze, bydlela různě v okolí Prahy a nakonec jsem se stala obyvatelkou Říčan u Prahy, kde bydlí na 2.581 ha  zhruba 12 400 obyvatel. Vítání občánků zde probíhá hojně několikrát do roka :-).

Deniček den po dni najdete: maminka/rodime-online/rodime-v-primem-prenosu/veru-beru

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Rodíme v přímém přenosu - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • 14 dní do porodu
  Ahhoooj všechny těhulky, jsem kousek před tou velkou událostí a už se na ni těším. Ve středu mi můj Mudr řekl, že náš prvorozený- ještě nenarozený Matýsek váží 4000g, tak mě to docela posadilo na pr... ...uvidíme. Vedra jsou šílená, funím jak lokomotiva a nejradši jsem zalezlá doma. Tak všem co jsou na tom podobně držím vše co se jen dá....Mějte se prímově papa   
  dasu   | 08.08.2009 12:56:47 | Reakcí: 2, poslední: 25.08.2009 05:51:29
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: 14 dní do porodu
   Držím ti moc palce, už jsem se poučila že ty odhady jsou jen orientační, třeba budeš mít mimi v normě, kolem tří kil    
   veru-beru   | 08.08.2009 21:29:43
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: 14 dní do porodu
   Ahojky,ja mam sice sedm tydnu porod uz za sebou.Dvanact dni jsem prenasela.Emmicce se nechtelo na svet.Vsak jak se rika: holcicky se stroji.I mne doktori rikali ze bude mit Emma 4000g.Nakonec mi dali vyvolavaci prasky a poslali me na pokoj s tim ze to klidne muze zabrat az v noci.Nakonec jsem na porodni sál šla v 18hod a ve 20:32 byla Emmicka na svete.Vazila 4380g a merila 54cm.Je to moje prvni mimi takze jsem nevedela co me ceka ale nemenila bych.Stalo to za to.Je to moje zlaticko!!! S pozdravem Jana
   janousek   | 25.08.2009 05:51:29
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce