Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme na BOL v přímém přenosu?

"Co to je? Snad ne nějaký reálný porod?," lekli/y jste se???

I když po pravdě, reálný porod neplánujeme, neodvažujeme se odhadnout, kde to nakonec skončí :-).

Pro holky, BOLky, určitě v porodnici...

Inzerce

Pro které?

Určitě jste si všimli/y, že se na srazu objevily tři nastávající "druhopečené" maminky. A náhoda tomu chtěla, že jejich termín porodu spadá do zhruba měsíčního období. Tak nás napadlo....

Přes den si často na Vás vzpomenu, i když nejsem zrovna u počítače. U maminek před porodem si pak říkám: "Jak jim asi je v těch vedrech? Jak jim asi roste bříško? Co na to jejich děti a manžel?"

A nápad byl tu: Což takhle sledovat naše 3 maminky poslední měsíc až dva do porodu doslova 24 hodin denně?

Inzerce

Takže seznamte se:

Jako poslední se chystá rodit:

Ahoj :-), jmenuji se Naďa!

Je mi 29 let a čekáme s manželem Tomášem (30 let) druhé miminko. Prvorozený Kubík se narodil 4. 1. 2008. Když mu bylo 10 měsíců, tak jsme pomalu začali uvažovat o tom, kdy pořídíme sourozence. Nakonec na Vánoce jsme se s manželem rozhodli, že tomu necháme volný průběh. Tři dny na to jsem otěhotněla. Termín porodu mám 19. září, podle UTZ 24. září, tak uvidíme, kdy se naše holčička (Hanička) rozhodne přijít na svět. Mezi dětmi tedy bude rozdíl nějakých 21 měsíců.
Co se těhotenství týče, tak musím říct, že se od začátku cítím skvěle a nic mi nechybí. Jsem pořád dost aktivní – kromě těhotenského cvičení jsem ještě začala chodit na břišní tance a o běhání za Kubíkem se snad ani nemusím zmiňovat. :-)
Pro pravidelné návštěvnice babyonline není žádným tajemstvím, že jsem lektorka angličtiny. V současné době pořád ještě učím, i když vzhledem k tomu, že jsou prázdniny tak je to jen nepatrný zlomek studentů. I proto můžu volný čas věnovat sepisování deníčku :-)
Doufám, že se vám vyprávění bude líbit.

Naďa je z Plzně (180.000 obyvatel).

Inzerce

Deniček den po dni najdete: maminka/rodime-online/rodime-v-primem-prenosu/nadule1

Před ní by měla velké porodní překvapení zažívat Kamila a jako první bychom měli gratulovat Veru-beru. Vzhledem k tomu, že Veru-beru má celkem 3 predikované termíny porodu, zbylo jedno překvapení i na nás. Neporodí náhodou holky společně? :-)

Ahoj, jmenuji se Kamila!

S manželem Pepou jsme se seznámili v prosinci 2005, vlastně nás seznámila tchýně. Koncem června 2006 jsem zjistila, že jsme těhotná a 7.10.2006 jsme se vzali. Před mateřskou jsem pracovala jako zástupce vedoucích na malých poštách, střídala jsem vedoucí v době dovolených nebo nemoci. Tato práce mě velice bavila, i když byla časově dost náročná. První těhotenství jsem strávila na neschopence, protože začalo jako cysta na vaječníku. Takže se nejprve čekalo, zda se vajíčko uhnízdí správně, zda bude plod prospívat, co bude dělat cysta. Naštěstí vše dopadlo dobře, vajíčko se uhnízdilo v děloze a prospívalo. Bezproblémové období však trvalo pouze chvíli, pak jsem začala krvácet a měla nařízený klid s užíváním Utrogestanu. Zatím jsme mohli pouze čekat. Jak jsem při tom čekání byla v klidu, začala jsem přibírat, až jsem nabrala neskutečných 32 kg.

Pepíček se narodil 10. 3. 2007. Po porodu mi zůstalo 23 kg navíc. Pár jsem se zbavila v hubnoucím kurzu, avšak následovně je úspěšně nabrala zpět.

Druhé dítko jsme sice neplánovali, ale ani jsme se nebránili jeho vzniku. Když jsem v lednu 2009 zjistila, že jsem těhotná, cítila jsem se nesmírně šťastná. Malinko mi to zkomplikovalo práci. Od října jsem začala chodit na brigádu na 4 hodiny jako poštovní doručovatelka ve vedlejší vesnici. Bylo to zpříjemnění rodičovského stereotypu. Po potvrzení těhotenství jsem z důvodu zimy, hodně sněhu a tahání 20 kg pošty  brigády ihned zanechala. Dalším důvodem bylo opět rizikové těhotenství kvůli krvácení. Navíc se přidaly nevolnosti. Díky nim můj váhový přírůstek nejdříve klesal, ale teď už mám navrch opět dost velkou dardu...cca 15kg. Také mi oproti prvnímu těhotenství vyšly špatně triple testy, takže sem musela na odběr plodové vody. Samo o sobě je to zákrok, který nebolel, ale to 3 týdenní nervování, jak dopadnou výsledky je docela síla. Naštěstí dopadly dobře a mě spadl obrovský kámen ze srdce.
I když jsme mohli se 100% jistotou vědět pohlaví miminka, nechali jsme si toto překvapení zatajit, takže nevíme, zda na nás v září vykoukne kluk nebo holčička.

Inzerce

Ale jména máme již vybraná: Anna Marie a Radovan...i když, není to ještě konečné :-)


Až se mimísek narodí, tak bude Pepíčkovi 2,5 roku. Pepíček se na miminko těší, hladí bříško, pusinkuje....ale, co se bude mezi sourozenci dít, až se malé narodí, uvidíme…

Kamila je z malé vesničky Střítež, ta má asi 30 stálých obyvatel a 10 chalupářů. Je to cca 12 km od Hlinska v Čechách a 30 km od Chrudimi.

Deniček den po dni najdete: maminka/rodime-online/rodime-v-primem-prenosu/kamila

Ahoj, jmenuji se Veronika!

Je mi 31 let, jsem vdaná za moc hodného muže, který má moře práce. Moje původní profese je cukrářka, před mateřskou jsem pracovala jako vedoucí několika obchodů s esoterickým zbožím, bylinkami, keramikou a dalšími krásnými ručně vyráběnými věcičkami.
První otěhotnění se v mých 28 letech podařilo po půlročním snažení. Deset let před tím jsem užívala Cilest... Druhé otěhotnění bylo Novoročním překvapením, nesnažili jsme se vůbec. Věkový rozdíl mezi dětmi bude 2 roky a 7 měsíců. Poprvé jsem porodila dceru Aničku, 24. 2. 2007, přirozeně. Obě těhotenství jsou průměrné, nic zvláštního. Ranní nevolnosti do čtvrtého měsíce, u druhého těhotenství ale slabší. Výsledky všech testů u obou byly zatím výborné. Poprvé jsem docházela k lékařce, se kterou jsem nebyla moc spokojená, a to se odrazillo na mém psychickém stavu, kdy první těhotenství jsem nesla hůře. Nyní mě sleduje špičkový gynekolog a jsem spokojená a klidná. Manžel už také ví, co ho čeká a mnoho věcí už jednoduše neřeší. První těhotenství jsem se hodně pozorovala, pochopitelně to bylo všechno tak nové a zajímavé, nešlo na své mimi v bříšku nemyslet, přečetla jsem tuny literatury a proseděla hodiny u internetu. Druhé těhotenství zaznamenávám nějak v poklusu, nejenže není technicky s prvním dítětem možné se pozorovat, ale podvědomě si  každou "novou" situací vybavím, že toto vlastně už znám z minula a s klidným mávnutím ruky jdu vařit ověšená prvorozeným dítětem. Výběr porodnice mám oproti minulému závěru těhotenství zatím nejistý, tehdy jsem volila hlavně porodnici nejblíže bydlišti. Zkušenosti ale byly zlé (Krčská Thomayerova), takže nyní volím mezi dvěma (Benešovskou a v Brandýse nad Labem).
Termín porodu dle poslední menstruace 11. 9., dle ultrazvuku 7.9. a dle pohybu plodu 28.8. K tomu poslednímu se gynekolog přiklání nejvíce. Já mám pocit, že v břiše nosím dvoumetrovou chobotnici, tak živé miminko je. Přikláním se ale k termínu 7. 9. 2009.

Veronika se narodila v Praze, bydlela různě v okolí Prahy a nakonec jsem se stala obyvatelkou Říčan u Prahy, kde bydlí na 2.581 ha  zhruba 12 400 obyvatel. Vítání občánků zde probíhá hojně několikrát do roka :-).

Deniček den po dni najdete: maminka/rodime-online/rodime-v-primem-prenosu/veru-beru

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Rodíme v přímém přenosu - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • 14 dní do porodu
  Ahhoooj všechny těhulky, jsem kousek před tou velkou událostí a už se na ni těším. Ve středu mi můj Mudr řekl, že náš prvorozený- ještě nenarozený Matýsek váží 4000g, tak mě to docela posadilo na pr... ...uvidíme. Vedra jsou šílená, funím jak lokomotiva a nejradši jsem zalezlá doma. Tak všem co jsou na tom podobně držím vše co se jen dá....Mějte se prímově papa   
  dasu   | 08.08.2009 12:56:47 | Reakcí: 2, poslední: 25.08.2009 05:51:29
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: 14 dní do porodu
   Držím ti moc palce, už jsem se poučila že ty odhady jsou jen orientační, třeba budeš mít mimi v normě, kolem tří kil    
   veru-beru   | 08.08.2009 21:29:43
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: 14 dní do porodu
   Ahojky,ja mam sice sedm tydnu porod uz za sebou.Dvanact dni jsem prenasela.Emmicce se nechtelo na svet.Vsak jak se rika: holcicky se stroji.I mne doktori rikali ze bude mit Emma 4000g.Nakonec mi dali vyvolavaci prasky a poslali me na pokoj s tim ze to klidne muze zabrat az v noci.Nakonec jsem na porodni sál šla v 18hod a ve 20:32 byla Emmicka na svete.Vazila 4380g a merila 54cm.Je to moje prvni mimi takze jsem nevedela co me ceka ale nemenila bych.Stalo to za to.Je to moje zlaticko!!! S pozdravem Jana
   janousek   | 25.08.2009 05:51:29
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 07:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce