Inzerce
Inzerce
Inzerce

3 tipy, co platí na strie v těhotenství a po porodu

Strie se týkají mužů i žen v kterémkoliv věku. Obzvlášť pak v těhotenství se strie „množí“ jako houby po dešti. Za strie se ale není důvod stydět. Díky nim je naše tělo jedinečné a zajímavé. Chcete-li striím přece jen předejít, přečtěte si, co na ně platí.

Pokud jsou strie v těhotenství i vaše téma, nezoufejte. Nejste v tom sama. jsou velmi běžné a ve 2. trimestru se objevují až u 90 % těhotných. Těšit vás může fakt, že strie mají dokonce i modelky a celebrity, a některé se k nim dokonce hrdě hlásí.

Inzerce

Například Salma Hayek, Scarlett Johansson nebo Katie Holmes se o své strie nejednou podělily s fanoušky na sociálních sítích. Chcete-li striím přeci jen předejít, přečtěte si následující tipy a rady, co na strie v těhotenství platí a jak snížíte jejich viditelnost.

Tip č. 1: Vezměte si k ruce přírodní kosmetiku na strie

Strie vznikají v hlubokých vrstvách pokožky jako následek rychlé hormonální změny a rychlejšího přibývání na váze. Není-li pokožka dostatečně elastická, nestihne se těmto změnám přizpůsobit a elastinová i kolagenová vlákna vyšší napětí neustojí.

Inzerce

Řešením je kosmetika na strie a pravidelné promazávání problematických partií jako bříško, prsa, stehna a boky. Kosmetiku můžete používat v rámci prevence proti striím nebo na již existující strie. Vyzkoušejte například

Nejenže vaše pokožka dostane laskavou péči, kterou si zaslouží, ale pokud do péče o těhotenské bříško zapojíte partnera, stanou se tyto chvilky krásným společným rituálem, který bude doprovázet jemná květinová vůně růží, neroli a myrhy.

Inzerce

Tip č. 2: Babské rady na strie

Zatímco v dnešní době existuje řada produktů na strie, naše maminky a babičky si musely vystačit s tím, co bylo doma. Pokud už se strie objevily, zkuste babské rady, které by si s nimi měly poradit. Logicky se nabízí olej (olivový, kokosový, olivový), ale klidně i obyčejný  .

Inzerce

Na strie údajně platí také domácí cukrový peeling z mandlového oleje a cukru, ale dokonce i našlehané bílky nebo plátky neuvařených brambor, kterými jemně masírujete kůži.

Tip č. 3: Dopřejte si dobré jídlo a pohyb

Staráte-li se o pokožku hned od začátku těhotenství, budete mít se striemi méně starostí i práce. Základem je pohyb, zdravá strava a sledování váhy. Pokud nebudete mít v jídle stopku, za krátký čas rychle přiberete a strie budou výraznější.

Vhodná je strava bohatá na antioxidanty, vitamíny E + A a omega-3 mastné kyseliny. Nebojte se také cvičit s bříškem. Stačí těhotenská jóga, na níž posílíte a protáhnete svaly. Kůže bude pružnější a odvděčí se vám menšími jizvičkami.

Ať už dáte přednost profesionální kosmetice na strie nebo vyzkoušíte babské rady, mějte na paměti následující: Strie v těhotenství a po porodu nejsou nic, za co byste se měla stydět. Jsou drobnou připomínkou toho, že jste na svět přivedla malý, ale přitom velký zázrak.

Inzertní sdělení
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

3 tipy, co platí na strie v těhotenství a po porodu - diskuze

Poradna

Kortikoidy v těhotenství

| Petrua | 15.01.2024, 13:55

Dobrý den,

bohužel až nyní jsem zjistila, že kortikoidy jsou v těhotenství velké riziko pro plod, hlavně v 1. trimestru a doposud jsem používala míchanou mast Triamcinolon E na prsty obou rukou, vždy v případě zhoršení atopického ekzému. Odhaduji, že jsem mohla spotřebovat 5 gramů této masti, což je cca 5 mg účinné látky. Dle informací na internetu se jedná o středně silný kortikoid, který prochází placentou. Jiné léky jsem nebrala, pouze doporučené vitamíny. Mohlo to, prosím, nějak ovlivnit vývoj plodu či placenty? Dá se tato informace zjistit nějakým testem, odběrem? Čeká mě ještě druhý screeening, ale nevím, zda je dostačující.

Moc děkuji za radu.
S pozdravem,
Petra

Dobrý den,

vaše kůže nefunguje tak, že by propustila 100 % toho, co na ni aplikujete, navíc k odbourávání látek dochází v těle i dalšími mechanismy, tudíž se myslím nemusíte o svůj plod obávat.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 02.02.2024, 19:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×