Je možné otěhotnět ihned po vysazení antikoncepce?

Vaše dotazy

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Čtyři roky jsem brala antikoncepci Minisiston a nyní při poslední MS, která probíhala zcela normálně jako každý měsíc a trvala čtyři dny, jsem si vzala 3 dny po sobě tabletku, ale pak jsme se s manželem rozhodli, že se pokusíme o miminko a tak jsem už dál tabletky nebrala. Poslední jsem si vzala v sobotu a v neděli jsme se milovali. Chtěla bych se zeptat, jestli je možné, že bych mohla být těhotná? Teď po pěti dnech, kdy prášky neberu, jsem začala špinit a mám trochu obavy. Děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Romany Gerychové: Po 4 letech pravidelného užívání je pravděpodobné, že bude účinek antikoncepce (blokáda ovulace) ještě nějakou dobu (měsíce) trvat. Pravděpodobnost početí den po vysazení antikoncepce je minimální, ale samozřejmě, vyloučit se nedá.
Špinění není příznak problému, ale souvisí s vysazením antikoncepce a může trvat do další menstruace.
Pokud byste otěhotněla při užívání hormonální antikoncepce není to důvod k velkým obavám, gravidita - pokud vznikne - není zatížena nějakým větším rizikem pro plod.

Vysadila jsem antikoncepci a měla nechráněný styk - mohu být těhotná? 

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Tři měsíce jsem užívala antikoncepci, teď ji už přibližně jeden měsíc neužívám. Před dvěma dny jsem měla nechráněný pohlavní styk s přítelem a udělal se do mě. Hned to vyteklo, ale potřebovala bych vědět, jestli mohu být těhotná? Předem dekuji. 

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, pokud přestanete užívat antikoncepci, její efekt přestává platit téměř okamžitě. Toto jsou ale základní informace, které byste měla vědět, pokud se již rozhodnete takové léky užívat a sexuálně žít. Informace jsou v příbalovém letáku nebo vám je poskytne váš gynekolog. Každopádně po nechráněném styku lze užít tzv. postkoitální antikoncepci a to buď Postinor do 72 hod nebo Ellaone do 5 dni. Oboje lze koupit v lékárně bez receptu.

 
Autor: As. MUDr. Romana Gerychová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: As. MUDr. Romana Gerychová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Je možné otěhotnět ihned po vysazení antikoncepce? - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • svědectví o tom, jak jsem vyléčil mé fibroid a já jsem teď těhotná
  Děkuji Dr.Ogunze
  Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: (drogunzesolutionhome@gmail.com) nebo (dreboselesolutioncenter@hotmail.com) Jsem šťastný

  a on může vyléčit následující nemoci

  {1} HIV a AIDS
  {2} Diabetes
  {3} epilepsie
  {4} Rakovina krve
  {5} HPV
  {6} ALS
  {7} Hepatitida
  {8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět
  {9} herpes virus
  {10} striže
  {11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha
  {12} slabá erekce
  a mnohem víc
  annaandrej   | 05.11.2018 23:12:53
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
je mi 24 let a teprve čtyři dny zpátky jsem měla první pohlavní styk. Během aktu jsem měla menší potíže, protože se do mně můj partner nevědel dostat, no nakonec se to povedlo a dá se říct, že to pak bylo příjemné a necítila jsem se nejak nekomfortně. Náš pohlavní styk trval asi hodinu, nejdříve jsme použili i ochranu, ale pak jsme to zkusili i bez, na konci se udělal mimo mně, pak jsem normálne vykonala potřební hygienu. Počas toho jsem měla už čtyři dny menstruaci. Ma druhej den jsem měla pocit, jakoby ve mně stále něco bylo, no nepokládala jsem to za nějak důležité, řekla jsem si, že to bylo poprvé a je to zřejmě normální. No po těch čtyřech dnech mám stále jisté potíže, neustále mám takovej pocit pnutí tam dolů, plus když jdu na záchod tak i po skončení menzesu mám stále trochu krve a pak mně to po potřebě chvíli bolí. A od včerejšku cítim i jakoby jsem měla podráždenej měchýř. Děsí mně aj především to krvácení, zda nejsem nějak natrhnuta. Není to zasa, že bych krvácela neustále a nějak intenzívne. Je možné, že je to ještě pořad z panenské blány? Nebo to může i nějak souviset i s prvním pohlavním stykem počas menstruace? Pro podezření kvasinkové infekce jsem si koupila Canesten GYN combi pack a jak jsem si tu tabletu zavedla přiloženým aplikátorem, aplikátor jsem vytáhla a byl od krve a to mám momentálně den po menstruaci. Nevím, zda mám neodkladně navštívit lékaře aneb to nechat v klidu a ono to zmizne samo. Jinak beru antikoncepci Mistra přibližne 8 měsíců.
Děkuji Vám moc za odpověď

Dobrý den, těžko říci, zda vaše potíže souvisí s končící menstruací či pohlavním stykem. Mohla se objevit drobná trhlinka, která krvácela a nyní je oblast podrážděná. Pokud by stav přetrvával ještě několik dní, navštivte gynekologa, dle popisu se ale domnívám, že by se vše mělo upravit samo

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 22.03.2019, 07:04
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce