Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lída se ve 21. týdnu těhotenství s dětmi zúčastnila festivalu FOR KIDS

Maminka Lída konečně začíná cítit pohyby miminka. Z pátečního ultrazvuku si odnesla krásné fotky miminka a v sobotu jela s dětmi do Olomouce na veletrh FOR KIDS. Všichni si to tam moc užili, děti se vyřádily a Kristýnka vyhrála vstupenky do zábavního parku! Domů přijeli všichni vyřízení, ale spokojení.

 

Ludmila (21. týden těhotenství)

Přeji krásný konec týdne všem a opět se ozývám s deníčkem, tentokrát za 21. týden těhotenství. Strašně rychle to utíká a já už se blížím ke konci 5. měsíce. Nahoru už mám 5 kg a přes bříško 97 cm, maličký se konečně začal ozývat v podobě něžného šimrání uvnitř bříška a vždycky, když o sobě dává vědět, dám si ruce na břicho, aby věděl, že o něm vím. Už se nemůžu dočkat, až vezmu po porodu jeho malinkatou pacenku do své ruky. Taky mne hodně chytají křeče do nohou. Ráno se dokonce bojím protáhnout. Tehdy mi totiž přijde, že jsou nejhorší, což se divím, protože jako hlavní nápoj využívám v podstatě jen L'ubovnianku s magnéziem.

Základem je pitný režim

Jinak u nás teď hlavní roli hrají pomeranče, grapefruity nebo rajčata. Zkrátka vše, z čeho se dá vymačkat čerstvá šťáva. Přistihla jsem se, že nikdy dřív jsem na těchto domácích džusech nebyla tak závislá, jako teď. Mlsně vyhledávám, kde mají v obchodech akce na toto ovoce, a hromadu si toho vždy nakoupím. Akorát doma musím svoji kořist skladovat mimo zrak mých dětí, které šťávičkám neholdují, zato ovoce milují jen tak -oloupat a sníst. Když jej donesu domů, nejradši by mi ho snědli hned z tašky. Takže i tímto způsobem doplňuji pitný režim. V neposlední řadě si taky vařím čaje, ovšem tam musím opatrně, protože mám nejraději bylinkové a jelikož teď musím dávat na bylinky pozor, tak si raději koupím balík L'ubovnianky, nebo čaj ovocný.

Inzerce

Zdravotní stávka

Co se jinak zdravotního stavu týče, v pondělí jsem byla jaksi indisponovaná. Udělalo se mi strašně zle, svět se se mnou zatočil a hned na to se mi zvedl žaludek. Slupla jsem tabletku uhlí a zajela do postele. Chtěla jsem alespoň na chvíli usnout, ale točící se hlava mi to nechtěla dovolit. Připadala jsem si jako při kocovině. A to doslova. Ještě další dva dny žaludek trochu protestoval, ale umlčela jsem ho žaludečním čajem. Dodnes nevím, co to bylo za zdravotní stávku.

Co jsem tento týden všechno stihla?

Celý tento uplynulý týden byl jaksi hodně vytížený. Jindy přemýšlím, jak podat v deníčku všechny ty nudné dny, tentokrát vím, o čem konečně napsat. Začátek týdne klasika - v úterý zkouška v divadle a ve středu pohřeb, což samo o sobě taky část dne zabere. Na čtvrtek jsem měla v plánu zúčastnit se dnů otevřených dveří v IVF klinice v Olomouci, bohužel mi do toho něco vlezlo, tak jsem měla alespoň jeden den relativně volný. Nejlepší byl ale konec týdne.

Inzerce

Velký ultrazvuk a finální potvrzení chlapečka!

V pátek nastal den D, konečně jsem se dočkala dalšího velkého ultrazvuku. Prcek má už 370 g a měl se čile k světu. Když se paní doktorka snažila vyfotit mi ho ve 3D, pokaždé se pohnul a obraz byl rozmazaný. Jinak opět vše v nejlepším pořádku. Snad už se nic nepokazí a budeme mít zdravé miminko. Mimochodem, definitivně nám zase potvrdili kluka. Ten hrbolek, který se od posledního ultrazvuku o hodně prodloužil, byl nepřehlédnutelný, takže věci po Kristýnce, které jsem schovávala pro případnou Anežku, můžu začít dávat pryč. Alespoň se mi uvolní prostory. Nechala jsem si vytisknout dvě fotečky - jednu ve 2D a jednu ve 3D (nakonec se zadařila). Dominiček tam vypadá nádherně a já marně hledám podobu u zbytku rodiny…

Inzerce

Návštěva veletrhu For Kids v Praze

V sobotu jsme si udělali výlet do Prahy na veletrh FOR KIDS. Že se veletrh koná, jsem se dozvěděla někdy v září. Nejdřív jsem možnost zajet tam zavrhla. Přece jen to bylo daleko a podle recenzí od maminek, co už tam byly, nic moc. Nakonec jsem ale svoje rozhodnutí přehodnotila a rozhodla se návštěvu risknout. Ke všemu se ozvaly i starší děti, že by chtěly jet taky, tak jsem objednala jízdenky na vlak, naplánovala cestu a vyrazili jsme. Je tedy pravda, že jsem do poslední chvíle stále váhala, zda jet, či nejet. Přece jen to bylo něco jiného, než tam jet na pár dní na návštěvu a mít kde spát. Jenže tentokrát jsme se chtěli ještě ten den vrátit. Moje dlouhodobé rozhodování zapříčinilo to, že jsem prošvihla vstupenky v akci, tudíž jsem je kupovala za plnou cenu. No, naštvalo mě to, ale řekla jsem si, že toho využiji a koupím je až na místě. Přece jen nikdo neví, co se do soboty ještě může stát, a peníze za lístky nám už nikdo nevrátí.

Jak to celé dopadlo?

Nic se ale nestalo, a proto jsme v 6:30 hodin už stáli v Prostějově na nádraží a čekali na vlak do Olomouce. Odtud jsme pak pokračovali Regiojetem směr Praha. Kupodivu jsme výstaviště našli rychle a snadno. Když jsme tam dorazili, zachvátil nás zmatek. Byla tam spousta lidí a stánků a nevěděli jsme, kam zajít dřív. Nakonec jsme se rozkoukali a v tom strašném množství vystavovatelů se trochu zorientovali. U většiny stánků jsme buďto něco dostali, nebo jsem koupila. Ať to bylo sušené ovoce ke svačině, kojicí čaj či kartáček a pasta na zoubky pro Fanouška. Také se tam dalo soutěžit, toho se chopila Kristýnka. Obíhala s telefonem různé vystavovatele a snímala jejich QR kódy. Když jich nasbírala 7, získala volnou rodinnou vstupenku do zábavního parku, takže nás čeká cesta do Německa! Soutěžila taky s legem a dostala za odměnu lego náramky a stavebnici lego. Já jsem objevila stánek pro těhulky a maminky s dětmi do dvou let, kde jsem dostala látkové pytlíčky s různými vzorečky a letáčky.

Inzerce

Nakonec jsme si to moc užili

Rozepisovat se o všem, co jsme tam dělali, by bylo na dlouho. Zkrátka, byl to super den. Děti si to užily, Kristýnka si udělala řidičák na kolo a i Fanoušek byl překvapivě hodný. Co mě ale mrzí je, že jsem nestihla spoustu přednášek z doprovodného programu, zvláště na téma příprava k porodu. Jenže se třemi dětmi to nejde si někde sednout a poslouchat. Nejvíc času spolklo snímání těch kódů, kdy jsem musela hledat s Kristýnkou, protože ona mě tam prostě chtěla. To se pak snadno zapomene na čas, když vás děti stále vyžadují. Na závěr se Kristýnka s Fanouškem vyblbli na žíněnkách a celou akci jsme zabalili něco po 17. hodině.

Únavná cesta domů

Vlak nám ale jel až v 19:30, tak jsme se vydali na metro velmi pomalu. Stejně jsme ale i tak přijeli na nádraží strašně brzy, proto jsme šli zabít čas do knihkupectví a zbytek proseděli v hale pod informativní cedulí a vyhlíželi nástupiště u našeho spoje. Domů jsme přijeli něco před půlnocí. František lehl na postel a neprobudil se, ani když jsem ho svlékala. Všichni jsme byli neskutečně unavení. Den jsme si ale báječně užili. Další veletrh se stejným zaměřením bude koncem února v Brně, což je super destinace, ovšem pro mě je asi dosti nereálné se zúčastnit, když budu prakticky v termínu porodu. Byla bych ale ráda, kdyby mi to ještě vyšlo. 

Tak se s vámi na týden loučím,

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lída se ve 21. TT s dětmi zúčastnila festivalu FOR KIDS - diskuze

Poradna

Řídká stolice

| anickaa90 | 02.12.2023, 08:08

Dobrý den, od včerejška má můj syn tuto stolici, je plně kojeny, zítra mu bude 7 týdnů, stolice nezapáchá. Mam se začít hodně stresovat a ihned vyhledat lékaře? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto věku může být stolice i takto řídká, je odrazem výživové hodnoty mateřského mléka, doporučila bych mamince výživově hodnotnou stravu, pak se stolice upraví. Pokud nebude efekt, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 02.12.2023, 17:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×