Inzerce
Inzerce
Inzerce

TOP 10 vytáčecích otázek v těhotenství podle Kamily

Kamila začala stejně jako v prvním těhotenství pociťovat značné výkyvy nálad. Vzpomněla si na seznam TOP 10 vytáčecích otázek, které jí tehdy nejvíc drásaly nervy. Rozhodla se také vytřídit Agátčino staré oblečení a absolvovala pravidelnou kontrolu mateřských znamének.

 

Kamila (25. týden těhotenství)

Hezký den všem,

s postupujícím těhotenstvím se u mě místo výkyvů žaludku začaly projevovat výkyvy nálad a to tak, že jsem kolikrát nepříjemná i sama sobě. Hormony jedou na plné obrátky a já jsem schopna vystřídat 5 různých emočních stavů během hodiny. Přesně si pamatuji, že jsem stejné pocity prožívala i v prvním těhotenství, kdy jsem sepsala mých osobních TOP 10 vytáčecích otázek, kterými mě mé okolí zahrnovalo. Vezměme to ale popořadě.

Inzerce

Třídění oblečků a moje sbírka zvířátek

Tento týden byl pro nás spíše odpočinkový, a proto jsem se rozhodla probrat Agátčino oblečení a zbavit se přebytečných kousků (nejsem si zcela jistá, že by byl malý Liborek nadšený z růžového šatníku a tak nadešel čas k eliminaci zásob). Při této činnosti jsem došla k závěru, že moje obliba v jedné konkrétní značce pomalu hraničí se závislostí, ale já si prostě nedokážu pomoct. S každým dalším koupeným kouskem je moje touha po rozšíření sbírky zvířatek na zadečku, balonků, hýlů, pand, hub a dalších vzorů silnější a silnější. Já vím, jsem zavrženíhodná, konzumem pohlcená lidská bytost... ale co už.

Inzerce

Kontrola mateřských znamének

V týdnu jsem též absolvovala kontrolu mateřských znamének. Vzhledem k tomu, že jsem člověk tzv. sluncemilovný a mezi mé oblíbené činnosti patří lachtaní poleh pod slunečními paprsky (a to i těmi umělými), absolvuji prohlídku každým rokem. Bohužel, jak všichni víme, čekárny odborných lékařů často praskají ve švech a ne všichni spolučekající jsou fanoušky malých dětí. Proto jsem si oddechla, když Agátka za účasti tatínka zasedla ke stolečku v improvizovaném „dětském koutku“ a pustila se do objevování kouzla pastelek.

Agáta a pastelky

Pohled na naše miminko v neobvykle klidném rozpoložení, hrajíc si spořádaně s výtvarnými potřebami, ve mně zažehl plamínek naděje a s představou, že by i v domácím prostředí mohla mít chuť rozvíjet svou kreativní stránku, jsme po návratu domů složili dětský stoleček s židličkami a čekali na zázrak. Jak to dopadlo můžete posoudit z fotografií (ano, ten film v pozadí je Slunce, seno a pár facek - já prostě tyhle klasiky miluju).

Inzerce

TOP 10 otázek v těhotenství

Jak už jsem naznačila v úvodu, již během prvního těhotenství jsem pocítila jistou nestabilitu nálad, načež jsem posléze sepsala soukromé desatero otázek, které mě dováděly k šílenství. Prosím, berte s rezervou, mám velmi silně vyvinutý smysl pro sarkasmus.

 • 1) Téma nevolnosti: „Mě taky bylo špatně a musela jsem chodit do práce, musíš přece něco vydržet.“ ...Tak určitě, bliju každých cca 20 minut, od rána do večera, klientům určitě nebude vadit, když si v půlce rozhovoru odskočím na půlhodinovej pokec se záchodovou mísou.
 • 2) Téma zázvorová lízátka: „Kup si zázvorový lízátka.“ ...Svatá prostoto, ten zázvorovej hnus cejtím v puse ještě teď, já teda nevím, ale podle mě to je hotovej vynález zkázy, podpůrce těhotenských nevolností a mučící nástroj.
 • 3) Téma břicho: Sahání na břicho... No tohle byla kapitola sama pro sebe. Od chvíle, kdy jsem začala vypadat jako těhotná a ne jen přežraná, se moje břicho stalo věcí veřejnou a neuchránil by ho ani program na ochranu svědků. Já fakt netuším, kde se vzala ta potřeba (a to i naprosto cizích lidí) vrhat se na těhotenský břicha, jako by byla věcí veřejnou... Proč se chlapům s těhotnou ženou nehladí pindík? Ten snad svou práci neodvedl?
 • 4) Téma vyšetření: „Ježiši, to už zas musíš na ultrazvuk? Vždyť je ten covid, do nemocnice bys chodit neměla!“ ... Fajn, je covid, taky jsou angíny, chřipky, žloutenky, SARS, ptačí chřipka, HIV, HPV, ale já chci sakra vědět, že moje dítě nemá tři nohy, boha jeho.
 • 5) Téma kočárky: „Já teda nevím, ale mně se tenhle moc nelíbí, protože: nehoupe, houpe moc, vypadá nestabilně, má hnusnou barvu, má malý kolečka, má kola jak od traktoru a hlavně MÁ MALOU KORBU“ - po téhle větě obyvkle zaznělo: „Nechcěš donýst z půdy šestipérák?“ ...NE a milionkrát ne, klidně budu vozit svoje dítě v mini korbě, s miny kolečkama, v kočárku, co vůbec nehoupe, páč jsem si ho prostě vybrala!
 • 6) Téma kočárky (druhá část) - Cena: „To si jako nemůžete koupit kočárek z bazaru? A co tenhle, ten je pěknej a je levnej.“ Načež následuje záplava odkazů na Marketplace a přehlídka kočárků, ve kterých se vozil ještě Napoleon, hrajících všemi barvami, ideálně po pěti dětech, ale neber to, když je to levný, že...
 • 7) Téma porodní plán: „Ty jako ještě nemáš sepsaný porodní plán? A co dula, tu už doufám vybranou máš!“ ... Upřímně řečeno, jedinej můj plán byl porodit a následně přežít... Duly mám odjakživa spojený s porody doma, případně někde v lese na paloučku, kde si ohřejvaj vodu v kotlíku, za zpěvu šamanů a já prostě tenhle typ nejsem.
 • 8) Téma epidurál: „To si vážně chceš nechat píchnout nějakou chemii?“ ...No ty kráso... klidně dvojitej. Nejradši bych se nechala uspat celá, hlavně ať proboha nic necejtím. (Nutno podotknout, že se můj porod rozjel takovým tempem, že jsem si o epiduralu mohla nechat zdát, po nátlaku na doktora, že umírám a ať mi okamžitě udělá císaře, mi aspoň píchnul něco proti bolesti. Zabíralo to přesně 1 minutu).
 • 9) Téma nadstandart: „Proč chceš jako platit za nadstandart, nás bylo na pokoji šest, teď jsou max. dvě, to přece zvládneš, aspoň si popovídáš a uteče ti to.“ ...Tak určitě, já, jakožto absolutně nespolečenskej tvor, potřebuju trávit popordní trauma s další osobou na pokoji, nehledě na to, že v nemocnici, kde jsem rodila, se nachází cca 90 % žen mongolské národnosti, se kterými bych určo našla společnej jazyk.
 • 10) Téma placenta: „Necháš si placentu?“ ...Tak toto je moje absolutně nejoblíbenější téma... Já fakt nechápu, jak někdo může mít tu potřebu si takovou příšernost prohlížet, v nejhorším případě konzumovat... Brr, ještě teď mě polejvá studenej pot, když si vzpomenu na ten kousek, co jsem zahlídla bezprostředně po porodu. Sice jsem byla v deliriu, ale na tohle teda fakt nezapomenu.

Tož přátelé, toto je mých TOP 10, jaké jsou ty vaše?

Inzerce

Kamila

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2022/2023:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
 

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Bella Intimní gel Sensitive 300 ml, Happy čisticí ubrousky sensitive 56 ks, Mamma Basic prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, 2× Mamma síťované kalhotky, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 90 cm 5 ks, 2× Mamma porodnické vložky 10ks, Bella Intimní vlhčené ubrousky 20 ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy pexeso.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje premium novorozenecký set BONHOMIA v nádherném designu. 
 
Set obsahuje 3 lahvičky v různých objemechdudlík s fyziologickou (kulatou) silikonovou savičkou, klip na dudlík, krabičku na dva dudlíky a dávkovač sušeného mléka.
Gaga´s pleny

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATURE.

Ruku v ruce s filosofií společnosti, dodržuje Weleda nejvyšší standardy kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. Více než 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě a fair trade projektů.

Přírodní kosmetiku Weleda můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, bio prodejnáchv síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Weleda věnuje každé mamince:
 • MAMA setobsahuje Těhotenský pěsticí olej na strie 100 ml, Balzám na bradavky 25 g, BIO čaj pro kojící ženy 40 g, porcovaný
 • BABY setobsahuje Měsíčkový kojenecký olej 200 ml, Měsíčkový kojenecký krém 75 ml, Měsíčkovou kojeneckou koupel 200 ml
Gaga´s pleny

GaGa's pleny

Rodinná firma GaGa’s pleny vyrábí již devět let potřeby pro miminka, maminky i ekologickou domácnost. Většinu jejich výrobků navrhují ve spolupráci s maminkami, díky kterým vznikne finální podoba produktu. Kvalita prověření maminkami je tedy zaručena. Finanční úspora u látkové varianty plen může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
 
GaGa´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pro pohodovou péči o miminko:
 • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 1x sada mušelínových plen z bambusu a BIO bavlny: Velmi oblíbené kvalitní pleny navržené maminkami od první nitě. Vynikají svou jemností, vysokou gramáží i možností prát na 60°C a sušit v sušičce. Velmi vhodné pro citlivou pokožku miminka
 • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin+ DHA

Přípravek pro ženy plánující těhotenství, těhotné i kojící. Obsahuje kompletní a vyváženou kombinaci 23 vitaminů a minerálů včetně vysoké dávky kyseliny listové v přirozené formě, hořčíku, omega-3 nenasycených mastných kyselin (DHA a EPA) a dalších důležitých látek.  

Díky speciální technologii jsou navíc kapsle bez typického rybího zápachu a díky své přirozené formě mají o 50 % vyšší vstřebatelnost (než polosyntetické ethylestery). 

Toto složení bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovalo maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích. 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin+DHA a navíc pro miminka kontrastní kartičky pro jejich rozvoj už od narození. 

Suavinex

Medela

Švýcarská značka Medela nabízí produkty, které ženám zpříjemňují a usnadňují mateřství. V Medele pečlivě naslouchají potřebám maminek, dětí, pacientů a zdravotníků, aby mohli vyvíjet pokrokové inovace, které budou pečovat o celé generace. Společnost podporuje přirozené kojení a jejím cílem je posílit zdraví matky a dítěte. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje pomůcky k odsávání a podávání mateřského mléka, péče o prsy a spodní prádlo pro těhotné a kojící maminky. 
 
Medela věnuje maminkám balíček s pomůckami pro péči o prsy, manuální odsávačku a mateřskou podprsenku - balíček, který ocení každá maminka už při nástupu do porodnice.
 
1x manuální odsávačka Harmony™: oblíbená 2-fázová odsávačka mléka na jeden prs, ideální pro maminky, které příležitostně odsávají
1x Comfy těhotenská a kojicí podprsenka, černá M: bezkosticová a bezešvá mateřská podprsenka s odnímatelnou výztuží se jemně přizpůsobuje měnícímu se tělu
1x hojivá mast Purelan 37g: 100% lanolinová mast na ošetření citlivých, bolavých nebo suchých bradavek
1x balení Hydrogelové polštářky (4 ks): pro okamžité zklidnění bolavých a popraskaných bradavek a úlevu od bolesti
1x balení Prsní vložky ultratenké (30 ks): vložky do podprsenky pro únik malého až středního množství mléka
1x balení Prsní vložky super (30 ks): vysoce savé vložky do podprsenky pro únik většího množství mléka, vhodné do porodnice
Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
 • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
 • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
 • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
 • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
 • na cestách do zemí s horší hygienou, 
 • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.

MomCare by Lina

Nová evropská značka MomCare by Lina nabízí pomůcky pro poporodní péči pro maminky. Ať už čekáte své první dítě nebo jste již zkušený rodič, porod je jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Stejně jako porod, i rekonvalescence po porodu má svá úskalí. Ať už váš porod vypadal jakkoliv, vaginálně nebo císařským řezem, období zotavování může být plné bolesti a útrap. Málokdo však ví, že poporodní bolesti nejsou nezbytnou součástí šestinedělí. 
 
MomCare by Lina věnuje maminkám komplexní balíček s nemocničními pomůckami pro péči po porodu, aby ste se mohla místo bolesti soustředit výhradně na své miminko:
 
2x IcePad Chladící vložka: ledové obklady pro okamžitou první pomoc zabudované do vložky, není nutný mrazák, vhodné na perineální oblast i na ránu při císařském řezu
Poporodní hygienické vložky, balení 18 ks: určeno pro první dny a noci po porodu nebo po jiném gynekologickém zákroku, obsahuje 3 různé velikosti vložek v jednom balení
Poporodní kalhotky pro více použití 4 ks, vel. S-M: vhodné pro období po porodu, pro maminky rodící přirozenou cestou i po císařském řezu, super měkké a bezešvé, poskytující pohodlné nošení
Perineální léčivá pěna s vilínem a třezalkou: zmírňuje bolest a snižuje otok perineální oblasti, urychluje hojení perineálních trhlin, stehů a celé perineální oblasti po porodu, vyrobeno z léčivého vilínu - bez barviv a vonných látek
Intimní sprška: zabezpečuje jednoduché čištění během zotavování se s omezenou pohyblivostí bez vyvíjení tlaku na bolestivé místo nebo řez
Přírodní kuličkový deodorant: zaručuje dlouhotrvající účinnost, nejvyšší kvalita organických, potravinářských složek, čistý, účinný a spolehlivý, přírodní, veganský, bez hliníku a barviv, bezpečný pro matku a dítě
Zdravé těhotenství

kii-baa® organic

kii-baa® organic je rodinná značka certifikované přírodní kosmetiky (nejen) pro miminka a děti, která jako jediná cíleně pomáhá udržet správnou funkci kožního mikrobiomu a podporovat tak přirozený vývoj a odolnost zdravé pokožky. Můžete ji bez obav používat již od narození Vašeho miminka, protože je vyrobena jen ze surovin prvotřídní kvality, dermatologicky testována a je vhodná i pro tu nejcitlivější a nejjemnější pokožku, a to i pro pokožku trpící ekzémy či jinak problematickou. Produkty navíc nezanechávají po použití žádnou vůni a jsou proto vhodné i pro maminky s cílem neovlivnit velmi citlivý dětský čich a podpořit tak přirozené pouto s miminkem.
Kosmetika kii-baa® organic je jemná přírodní kosmetika vytvořená rodiči s láskou a péčí pro své děti.
Certifikovanou přírodní kosmetiku kii-baa® organic můžete koupit na e-shopu www.kiibaa.com nebo ji nyní najdete exkluzivně na všech pobočkách drogerie dm.
kii-baa® organic věnuje maminkám sadu nejpoužívanějších ochranných krémů v přírodní variantě – tuto pečující sadu 3v1 ocení každá maminka už při nástupu do porodnice.
Sada 3v1 obsahuje:
 1x Přírodní ochranný krém se zinkem SUDO-CARE. První český přírodní ochranný zinkový krém s certifikátem CPK. Ochranný krém se zinkem použijte:
- na opruzeniny a jiné podráždění jako je kojenecké akné a různé „pupínky“
- při pocitech pálení či svědění na pokožce i při výsevu ekzému a dermatitidách
• 1x Ochranný panthenolový krém BEPA-CARE. První český přírodní ochranný krém s panthenolem s certifikátem CPK. Ochranný krém s panthenolem použijte:
- jako prevenci před vznikem opruzenin, na opruzeniny a jiné podráždění
- k ošetření ran a oděrek a při péči o citlivou a suchou pokožku
- ke zklidnění pokožky po opalování
• 1x 100% čistý lanolin mast LONOLIN CARE. První ultra čistý 100 % lanolin nejvyšší kvality s certifikátem CPK. Obsahuje pouze přírodní lanolin bez konzervačních látek či jiných přísad a speciální aplikátor zajistí čistotu při používání. Lanolin mast použijte:
- na suché a popraskané rty, nos, rány o oděrky i bolavé bradavky
- jako ochranu před větrem a mrazem a při péči o citlivou a suchou pokožku
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila (25 TT): TOP 10 vytáčecích otázek v těhotenství - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×