Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pavlína byla v 8. týdnu těhotenství na první kontrole u gynekologa

Pavlína má potvrzené těhotenství už od svého gynekologa a miminko je 6 týdnů staré. Tento týden na kontrole by mělo již tlouct srdíčko. Těhotenství zatím ví jen nejbližší rodina a přátelé. Pavlína nyní řeší, jak se správně stravovat v prvním trimestru, v dnešní internetové době totiž píše každý něco jiného.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2020/2021:

 

 

 

 

 

Inzerce

 

Pavlína (8. týden těhotenství)

Inzerce

Můj milý deníčku, 

tak už  mam za sebou návštěvu u mého gynekologa, který mi potvrdil to, že jsem teprve na začátku cesty v těhotenství. Moje miminko je 6 mm dlouhé a 6 týdnů staré. V této době se toho dost vyvíjí od základu očí, uší, končetin, obratlů páteře až po to nejdůležitější, což je, že se tvoří základ na srdíčko. A tak nám deníčku drž pěstí, ať se srdíčko miminka pořádně rozbuší a na další návštěvě (teď v úterý), bude vidět na ultrazvuku a rovnou si mohu odnést fotečku mrňouska a pochlubit se jak doma, tak i tobě.

Inzerce

Jak se cítím já?

Já nemám žádné potíže, žádné nevolnosti a ani zvláštní chutě, jen ta nálada je u mě jak na houpačce. 

Kdy oznámit veřejnosti těhotenství?

Já sama nevím, čím jsem déle těhotná, tím mám větší chuť se chlubit. Jenže, co když to přeháním a předbíhám? Každopádně moje nejbližší rodina (mí blízcí přátelé) a práce to už ví a všichni nám gratulují a přejí hodně zdraví. 

Strava v prvním trimestru

Jak už deníčku víš, tak už mám za sebou dvě těhotenství a to v roce 2004 a v roce 2008, takže moje třetí těhotenství je po dlouhé pauze. Jelikož je doba internetu, můžu si zjistit cokoliv, jenže narážím na první otázku? Co můžu jíst a pít v době prvního trimestru, vím, že alkohol a cigarety jsou nepřípustné, ale co káva, nebo moje oblíbené sushi a co paštika, tatarák, vajíčko? Dle internetu mam takový pocit, že nemůžu nic, co článek, to pokaždé jiný názor. Vím, že všeho s mírou, ale čím jsem starší, tím mám větší strach o to maličké a víc se snažím mu neublížit! 

Práce v mateřské školce mě naplňuje

Už od mala mne to táhlo k péči o děti a tak volba na střední školu byla jasná, a to pedagogická škola v Litoměřicích. Ale než jsem došla k té vysněné práci, chvíli to trvalo. Pracovala jsem 5 let jako vychovatelka v domově pro jak tělesně, tak i duševně nemocné. Jenže ten domov byl násilně uzavřen a já nucena si najít jinou práci. Pouhou náhodou se moje kamarádka zmínila v jedné nedaleké školce, že hledají zástup za nemocnou učitelku, tak jsem to zkusila a uspěla, až zůstala na dobu neurčitou. Práce ve školce mě hodně naplňuje, dětičky jsou úžasné, jsou upřímné a neskrývají city. Bývá to sice náročné zaujmout celou tlupu dětí, počtu 21 a věku 3 až 5 let, ale odměnou je pro mě třeba objetí nebo i úsměv na tváři, když mě vidí. 

A co je největší odměnou? 

Když slyším od rodičů, že se jejich dítě do školky těší! Dokonce jsme byli už ve školce v přírodě. Víc než děti se báli rodiče.  Myslím, že jsem i dobře zapadla mezi kolektiv, s kolegyňkami si rozumíme a doplňujeme se.

Sbíráme turistické známky

Miluju výlety s mojí rodinou do přírody, na památky i různé exkurze po celé České republice. Dokonce sbíráme turistické známky a už jich máme kolem 300 ks. 

Novým koníčkem se pro mě stala jóga

Minulý rok jsem začala chodit na jógu, kde jsem se v ní vzhlédla a ráda bych s ní pokračovala i v těhotenství, tak doufám, že to vyjde. 

Pavlína

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy newborn, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5ks, Happy hygenické tyčinky á 56 ks, Happy Natural Care mycí gel 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella Intimní ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašku Happy.

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x čaj pro kojící ženy, 1x těhotenský pěsticí olej, 1x olej na masáž prsů, 1x balzám na bradavky, 1x měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny, 1x měsíčkový kojenecký olej.

Femibion

Femibion®

Doplňky stravy Femibion® byly přesně vyvinuty pro speciální potřeby žen v různých obdobích těhotenství a mateřství.
 
Nejčerstvějším produktem, který je k dispozici od podzimu 2019,
je Femibion® 3, jenž podporuje vás i vaše děťátko v období kojení. Poskytuje maminkám vybrané látky, které jsou při kojení zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.
 
Obsahuje foláty (kyselinu listovou a Metafolin®) ve stejném množství jako Femibion® 2 a vitamin D, který je důležitý pro podporu imunity.
Femibion® 3 je dále obohacen o vápník na udržování normálního stavu kostí a o železo, které pomáhá snižovat vyčerpanost a únavu. 
 
Femibion® 3 obsahuje i cholin, jehož doporučený příjem je při kojení
o 30% vyšší oproti ženám, které nekojí. Dále v jeho složení naleznete i Omega-3 mastnou kyselinu DHA podporující normální vývoj mozku a zraku kojeného děťátka až do jeho 12 měsíců věku.
 

Femibion® věnuje budoucím maminkám péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1, dvě balení Femibion® 2 vhodné pro maminky od počátku druhého trimestru a dvě balení Femibion® 3 na podporu vás a vašeho děťátka po dobu kojení.

Užijte si krásné chvíle s vaším miminkem a vybudujte si díky kojení silné nenahraditelné pouto. 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Pavlína byla v 8. týdnu těhotenství na první kontrole u gynekologa - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×