Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak dopadl Pavlíně (23. týden těhotenství) test plodové vody? Má miminko riziko Downova syndromu?

Pavlína měla důležitý den. Jela si pro vyšetření genetických testů, které konečně potvrdí, jestli bude jejich miminko zdravé. Jak testy dopadly a jaký má ze všech vyšetření dojem Pavlína?

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2020/2021:

Pavlína (23. týden těhotenství)

Milý deníčku, 

asi jsi mi hodně držel pěsti, protože mám dobrou zprávu!

Začnu od začátku

Minulý týden jsem si prošla dost velkou a psychicky náročnou zkouškou. Před Vánoci jsem byla na odběru plodové vody, protože že triple test dopadl špatně a ukazoval vysokou pravděpodobnost onemocnění Downovým syndromem. To se sice nakonec nepotvrdilo, ale na zbytek výsledků, včetně pohlaví, jsem si musela počkat až do ledna. Jak se ten den blížil, nabývala moje nervozita na síle. A aby toho nebylo málo, den před oním vyšetřením mi volala sestřička, že mám každopádně přijet i s manželem. Po skončení telefonátu mi začalo vrtat hlavou, proč si asi žádali manžela. Něco určitě dopadlo špatně a my se budeme muset spolu domluvit, co uděláme dál? Takové telefonáty a hlavně takové myšlenky nepřeji žádné mamince. Když jsem mluvila s ostatními maminkami, které byly na plodové vodě, všechny řekly, že jim buď výsledky poslali poštou, nebo si pro ně přijely samy. Myšlenky a obavy z toho, že budu muset rozhodnout o životě miminka a pak to ještě oznámit rodině, byly opravdu hodně nepříjemné. 

Screening nenaznačoval žádný problém

Den D nastal, nejprve mě čekal screening, kde mi miminko zvážili (má 508 g) a začali si zapisovat, měřili hodnoty mozku, kostí, velikosti nohou a rukou, cirkulaci krve… Všechno v naprostém pořádku. Teď mě mrzí, že v té nervozitě jsem si ani neřekla o fotografii.

Inzerce

Vyšetření srdíčka

Poté následovalo vyšetření srdíčka miminka. Prcek se nechtěl natočit tak, aby bylo možné srdíčko zkontrolovat, takže jsem se musela dvakrát projít. Nakonec se ale podařilo a srdíčko mrňouska je také v pořádku!

Na genetice jsme čekali nejdéle

Tak jsem si říkala, co se tak mohlo ukázat na plodové vodě špatného, když je naše maličké jinak po fyzické stránce v pořádku. Čekací doba mezi různými vyšetřeními byla docela dlouhá, jako nejdelší nám připadala právě ta na genetice. Čekali jsme hodinu a půl. Nejdříve si mě vzala jedna sestřička na registraci a poté mi řekla, ať se nezlobím, ale že manžel musím počkat v čekárně! Když jsem jí oznámila, že mi ale den předtím volali, abych vzala manžela s sebou, zarazila se a šla za jinou sestrou. Nakonec zaregistrovali i manžela a přišlo další čekání.

Inzerce

Výsledky plodové vody jsou v pořádku!

Když jsme se konečně dostali k paní doktorce, ukázala nám výsledky plodové vody a řekla, že všechno dopadlo dobře. Manžela si zavolali kvůli malé odchylce v chromozomu miminka. Potřebovali nám odebrat krev, aby zjistili, kdo je přenašečem. Toť vše! Takže ve finále čekáme ZDRAVOU HOLČIČKU Elišku, která má teď ve 22. týdnu těhotenství 508 g.

Jak se cítím já?

Po zdravotní stránce mám jen trošku problém sedět na tvrdém, rychle mě začne bolest kostrč a poté mám problém vstát, ale jinak se cítím dobře. Bříško mi roste a já si to začínám užívat. V den vyšetření, když jsme se vrátili domů, přišla nám první objednaná věc pro Elišku, malé ponožky. Já vím, že toho není moc, ale nemám ještě potřebu hnízdění a mám pocit, že je na to ještě čas. Holčička v bříšku dává hodně najevo, že tam je, a dokáže si pořádně kopnout.

Inzerce

Tak to bude vše, deníčku, myslím, že toho bylo dost. Ještě jednou děkuji, že jsi na nás myslel.

Pavlína

Podle deníčku maminky zpracovala Lucie Kubáčková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy newborn, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5ks, Happy hygenické tyčinky á 56 ks, Happy Natural Care mycí gel 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella Intimní ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašku Happy.

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x čaj pro kojící ženy, 1x těhotenský pěsticí olej, 1x olej na masáž prsů, 1x balzám na bradavky, 1x měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny, 1x měsíčkový kojenecký olej.

Femibion

Femibion®

Doplňky stravy Femibion® byly přesně vyvinuty pro speciální potřeby žen v různých obdobích těhotenství a mateřství.
 
Nejčerstvějším produktem, který je k dispozici od podzimu 2019,
je Femibion® 3, jenž podporuje vás i vaše děťátko v období kojení. Poskytuje maminkám vybrané látky, které jsou při kojení zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.
 
Obsahuje foláty (kyselinu listovou a Metafolin®) ve stejném množství jako Femibion® 2 a vitamin D, který je důležitý pro podporu imunity.
Femibion® 3 je dále obohacen o vápník na udržování normálního stavu kostí a o železo, které pomáhá snižovat vyčerpanost a únavu. 
 
Femibion® 3 obsahuje i cholin, jehož doporučený příjem je při kojení
o 30% vyšší oproti ženám, které nekojí. Dále v jeho složení naleznete i Omega-3 mastnou kyselinu DHA podporující normální vývoj mozku a zraku kojeného děťátka až do jeho 12 měsíců věku.
 

Femibion® věnuje budoucím maminkám péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1, dvě balení Femibion® 2 vhodné pro maminky od počátku druhého trimestru a dvě balení Femibion® 3 na podporu vás a vašeho děťátka po dobu kojení.

Užijte si krásné chvíle s vaším miminkem a vybudujte si díky kojení silné nenahraditelné pouto. 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak dopadl Pavlíně (23. týden těhotenství) test plodové vody? - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×