Inzerce
Inzerce
Inzerce

Denča ve 30. týdnu těhotenství s manželem vybírá jméno

Denča se také začíná trochu děsit nadcházejících změn – příchod prvního miminka je změna opravdu pořádná! Výbavu už má ale téměř kompletní, oblečení pro miminko už čeká jen na vyprání a uložení do skříně. Mezitím s manželem vybírají jméno.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2020/2021:

Denča (30. týden těhotenství)

Milé čtenářky,

Je za námi další úspěšný týden a také jsme se rozloučili s rokem 2020. Já jsem opravdu ráda, že je ten rok za námi, protože byl šílený. Trochu jsem se toho přehoupnutí na nový rok bála. Celou dobu jsem si říkala, že mám termín porodu až příští rok, ale teď už to je najednou letos a navíc za několik týdnů.

Nervy pracují

Porod mě začíná trochu děsit, avšak ne porod jako takový, jako jeho bolesti a průběh - s tím jsem smířená a vím, že to miminko prostě ven musí. Spíš se bojím toho, jak nám to změní život, zda to všechno zvládneme, zda budeme dobří rodiče... Doufám, že v tom nejsem sama, že to pronásledovalo každou prvorodičku a že se to změní s tím, až to malé přijde na svět.

Výbava online

Nikdy jsem si nemyslela, že budu muset výbavu pro miminko řešit téměř jenom přes internet, ale bohužel doba nám to neumožňuje jinak, tak můžeme být rádi, že alespoň přes ten internet to jde, když je vše zavřené. Na to budeme asi vzpomínat celý život.

Inzerce

Přípravy jsou už téměř u konce

Nyní máme téměř celou výbavu. Tedy doufám, protože jako prvorodička s tím nemám zkušenost, ale inspirovala jsem se několika seznamy a měli bychom mít vše potřebné, nechtěla jsem zbytečně utrácet za nesmysly, které pak ani nevyužijeme. Už tak asi všichni, kteří čekali příchod prvního miminka, vědí, že výbava stojí dost peněz a ve finále, pokud bude něco chybět, dokoupit se to dá vždy. Čekám jen na nějaké zásilky, které se opozdily z důvodu svátků, a musím doobjednat několik drobností a budeme mít úplný komplet. Až mi přijde zbytek balíčků, chystám se pomalu začít prát a rovnat do skříně. Nechávala jsem to, až budu mít vše pohromadě, ať to nedělám na několikrát. Pak už mě bude čekat balení tašky do porodnice, to bude teprve děsivé. Ale na to je naštěstí ještě několik týdnů čas.

Inzerce

Pracovní jméno - Kevin

Na jméně se s manželem nemůžeme stále domluvit, nic se nám moc nelíbí, tak to malé má pracovní jméno Kevin už od samého začátku těhotenství, kdy jsme ani nevěděli co to bude, ale jsme rozhodnutí, že takto ho nepojmenujeme.

Bříško už zavazí

Je mi celkem fajn, ale začínám pociťovat, že mi to bříško vadí. Špatně se mi už sedí, ohýbá a hlavně tedy spí. Ikdyž mi pomáhá těhotenský polštář a je to mnohem lepší, tak to není úplně ono, jako když člověk to bříško nemá. Prý se ženám po tom těhotenském bříšku časem stýská. Mně tedy vůbec nepřijde, že by se mi po něm mělo někdy stýskat, ale kdo ví, třeba jednou opravdu bude.

Inzerce

Klidný Silvestr

Vstup do nového roku jsme strávili jen s nejbližšími přáteli doma a v klidu. Nakonec jsme vydrželi do 4 do rána a musím říct, že jsem z toho druhý den byla úplně hotová. 

Všem přeji krásný týden a celý rok 2021! Já doufám, že bude mnohem pestřejší a hezčí než rok 2020, ale my to máme skoro jisté. S miminkem a stavbou domu to bude téměř určitě pestřejší.

Denča

Podle deníčku maminky zpracovala Lucie Kubáčková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy newborn, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5ks, Happy hygenické tyčinky á 56 ks, Happy Natural Care mycí gel 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella Intimní ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašku Happy.

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x čaj pro kojící ženy, 1x těhotenský pěsticí olej, 1x olej na masáž prsů, 1x balzám na bradavky, 1x měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny, 1x měsíčkový kojenecký olej.

Femibion

Femibion®

Doplňky stravy Femibion® byly přesně vyvinuty pro speciální potřeby žen v různých obdobích těhotenství a mateřství.
 
Nejčerstvějším produktem, který je k dispozici od podzimu 2019,
je Femibion® 3, jenž podporuje vás i vaše děťátko v období kojení. Poskytuje maminkám vybrané látky, které jsou při kojení zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.
 
Obsahuje foláty (kyselinu listovou a Metafolin®) ve stejném množství jako Femibion® 2 a vitamin D, který je důležitý pro podporu imunity.
Femibion® 3 je dále obohacen o vápník na udržování normálního stavu kostí a o železo, které pomáhá snižovat vyčerpanost a únavu. 
 
Femibion® 3 obsahuje i cholin, jehož doporučený příjem je při kojení
o 30% vyšší oproti ženám, které nekojí. Dále v jeho složení naleznete i Omega-3 mastnou kyselinu DHA podporující normální vývoj mozku a zraku kojeného děťátka až do jeho 12 měsíců věku.
 

Femibion® věnuje budoucím maminkám péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1, dvě balení Femibion® 2 vhodné pro maminky od počátku druhého trimestru a dvě balení Femibion® 3 na podporu vás a vašeho děťátka po dobu kojení.

Užijte si krásné chvíle s vaším miminkem a vybudujte si díky kojení silné nenahraditelné pouto. 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Denča ve 30. týdnu těhotenství s manželem vybírá jméno - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×