Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pavlíně (18. týden) vyšel pozitivní triple test, má miminko riziko Downova syndromu?

Výsledky triple testu ukázaly, že miminko má riziko Downova syndromu. Pavlína proto podstoupila další testy a vyšetření, aby zjistila, jestli bude dítě zdravé. Výsledky, které zatím dostala, vypadají příznivě, kompletní výsledky se však dozví až za tři týdny.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2020/2021:

Pavlína (18. týden těhotenství)

Milý deníčku,

minulý týden se v podstatě nic nedělo, zato tento týden se toho dělo dost. Hlavně moje nervy musely pracovat na plné obrátky. 

Inzerce

Výsledky triple testu ukázaly riziko

Vzhledem k mému věku mi pan doktor minulý týden odebral krev na triple test (vrozené vývojové vady). Tento týden v úterý mi volal, že výsledky nedopadly nijak dobře a že mám pokud možno ihned přijet k němu na konzultaci. Takže první nervíčky byly na cestě. Po příjezdu mi vysvětlil, že kvůli výsledkům z krve a mému věku existuje pravděpodobnost 1:25, což je docela hodně, že miminko bude mít Downův syndrom. Proto mi hned napsal žádanku do Masarykovy nemocnice na genetiku a pokud budu chtít, i na odběr plodové vody. Ještě ten den jsem si tam zavolala a poté, co jim také dorazily mé výsledky, mě objednali hned na čtvrtek. 

Cesta ve sněhu

Ve čtvrtek jako naschvál hned ráno začal padat sníh, takže kromě toho, jak to všechno dopadne, jsem ještě musela řešit cestu autem do Ústí nad Labem... To byly další nervíčky.

Inzerce

Na ultrazvuk jsem šla přednostně

Hned ráno na genetice se mnou nejdříve podepsali papíry, pak mě poslali do jiné budovy na podrobný ultrazvuk (na který jsem šla přednostně) a poté ještě na vyšetření srdíčka miminka na Bulovku.

Ultrazvuk dal dobrou prognózu

Inzerce

Na ultrazvuku byl hodně sympatický a hodný pan doktor, který, nevím proč, mě dost uklidnil. Když viděl miminko, řekl, že nevidí jakékoli výkyvy ohledně kostí ani orgánů miminka. Zkrátka prý viděl zdravé miminko. On totiž Downův syndrom má svá specifika, jako je třeba krátká nosní kůstka, problém buď se žaludkem nebo srdíčkem. Další trošku pozitivní zpráva je, že se koukl na pohlaví prcka a neviděl žádný výčnělek mezi nožičkama, takže... Samozřejmě to ale nebylo na 100 %.

Srdíčko je také v pořádku

Další pan doktor na kardiu zkoukl mrňouskovi srdíčko a to také bylo v naprostém pořádku. 

Inzerce

Plodová voda nám snad dá jistotu

Takže poslední, co mi ještě zbývalo, byl odběr plodové vody. Podstoupila jsem ho už jen kvůli tomu, abych si byla na 100 % jistá, že budeme mít zdravé děťátko. Já teda alespoň doufám.

Odběr plodové vody nebyl bolestivý

Samotný odběr nebyl bolestivý. Jen nepříjemný v tom, že jsem cítila takový podivný tlak v břiše, bylo taky celkem zvláštní pozorovat na monitoru, jak zajíždí do břicha jehla a miminko ustupuje opodál.

Snad testy dobře dopadnou

První výsledky se dozvím příští týden, 9. 12., pohlaví a kompletní výsledky budou až za tři týdny. Tak mi, milý deníčku, drž pěsti, ať vše dobře dopadne.

A jak se cítím já?

Teď už dobře, mám pocit, že cítím čím dál víc miminko, jako kdyby se občas snažilo už i na mě reagovat. Je to krásný pocit. Jinak se snažím nemyslet na negativa, ale už aby byla středa. 

Tak ještě jednou prosím, mysli na mě, deníčku, a příště už ti napíšu, jak to dopadlo.

Pavlína

Podle deníčku maminky zpracovala Lucie Kubáčková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy newborn, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5ks, Happy hygenické tyčinky á 56 ks, Happy Natural Care mycí gel 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella Intimní ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašku Happy.

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x čaj pro kojící ženy, 1x těhotenský pěsticí olej, 1x olej na masáž prsů, 1x balzám na bradavky, 1x měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny, 1x měsíčkový kojenecký olej.

Femibion

Femibion®

Doplňky stravy Femibion® byly přesně vyvinuty pro speciální potřeby žen v různých obdobích těhotenství a mateřství.
 
Nejčerstvějším produktem, který je k dispozici od podzimu 2019,
je Femibion® 3, jenž podporuje vás i vaše děťátko v období kojení. Poskytuje maminkám vybrané látky, které jsou při kojení zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.
 
Obsahuje foláty (kyselinu listovou a Metafolin®) ve stejném množství jako Femibion® 2 a vitamin D, který je důležitý pro podporu imunity.
Femibion® 3 je dále obohacen o vápník na udržování normálního stavu kostí a o železo, které pomáhá snižovat vyčerpanost a únavu. 
 
Femibion® 3 obsahuje i cholin, jehož doporučený příjem je při kojení
o 30% vyšší oproti ženám, které nekojí. Dále v jeho složení naleznete i Omega-3 mastnou kyselinu DHA podporující normální vývoj mozku a zraku kojeného děťátka až do jeho 12 měsíců věku.
 

Femibion® věnuje budoucím maminkám péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1, dvě balení Femibion® 2 vhodné pro maminky od počátku druhého trimestru a dvě balení Femibion® 3 na podporu vás a vašeho děťátka po dobu kojení.

Užijte si krásné chvíle s vaším miminkem a vybudujte si díky kojení silné nenahraditelné pouto. 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Pavlíně (18. týden) vyšel pozitivní triple test, má miminko riziko Downova syndromu? - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×