Inzerce
Inzerce
Inzerce

Denča ve 22. týdnu těhotenství trpí nedostatkem hemoglobinu, správná strava a vitaminy to ale spraví

Vyšetření krve ukázalo, že má Denča málo krevního barviva. Vyřeší to ale kvalitní jídelníček a vitamíny. Ultrazvuk, který měl ukázat pohlaví miminka, nedal budoucím rodíčům zatím přesnou odpověď – doktor si nebyl jistý, zda vidí chlapečka, nebo holčičku.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2020/2021:

 

Denča (22. týden těhotenství)

Milé čtenářky,

máme za sebou další úspěšný týden a já se cítím dobře. Je pravda, že v určitých chvílích mi to zvětšující se bříško už trošku překáží, ale také jsem za něj moc ráda, protože v něm nosím naše malé štěstí. 

Za posledních pár dní mi hodně vyrostlo bříško

Minulý týden jsem byla u lékařky na prohlídce a na ultrazvuku. Zeptala jsem se paní doktorky na tvrdnutí bříška a ta mi řekla, že to může být i následek rychlého zvětšení dělohy – každý mi teď říká, že se mi bříško pěkně zvětšilo za posledních několik dní. Hlavně dle ultrazvuku je to v pořádku, i když jsem raději preventivně dostala hořčík.

Inzerce

Výsledky krve ukázaly na nedostatek hemoglobinu

Co ji trápilo o něco více, byly výsledky krve. Dle nich mám nízký hemoglobin, což může způsobit nedonošenost nebo třeba nízkou porodní váhu miminka z důvodu nedostatku výživy miminka. Příznaky jsou například únava, bolesti hlavy, problémy s dýcháním apod. Všechny příznaky jsem pociťovala, ale přikládala jsem to těhotenství a tomu, že se tomu tělo přizpůsobuje a taky, že je pochopitelný, když se dělím o energii, že ji budu mít méně. S manželem jsme tomu tedy přizpůsobili stravu, abychom předešli komplikacím a od paní doktorky jsem dostala železo, proto doufám, že budu mít výsledky krve příště mnohem lepší.

Femibion mi dodá přesně to, co teď potřebuji

Tímto se dostávám i k dalšímu daru od sponzora, a to je FEMIBION. Jsem za něj teď opravdu vděčná, protože mi ho i paní doktorka doporučila s ohledem na můj zdravotní stav. Obsahuje totiž všechny složky, které já v tuto chvíli potřebuji – kyselinu listovou, hořčík a železo. Takže jsem ráda, že miminku teď mohu dopřát opravdu to nejlepší.

Inzerce

Kopance mě už i vzbudily ze spánku

Co se týká kopanců, tak se miminko opravdu už pěkně projevuje. Už se mu povedlo mě vzbudit i v noci a někdy mi připadá, že kope a převaluje se celý den. Jsem ale ráda, že to cítím, protože mě to uklidňuje v tom, že je vše v pořádku a miminko se má dobře. Maminka manžela říká, že bude po tatínkovi, že s ním to měla úplně stejně, že si užiju po porodu a že budu nakonec opravdu ráda, že ji mámě skoro přes cestu.

Miminko na ultrazvuku pohlaví pořádně neukázalo

Inzerce

Na ultrazvuku jsme chtěli vědět, zda to bude holčička nebo chlapeček, ale pan doktor si tedy nebyl vůbec jistý. Chvíli říkal, že tam vidí pytlík, poté že ho nemůže vůbec najít a nakonec, že se tam zase mihnul na pár vteřin – jak jsem zmiňovala, miminko je hodně aktivní, takže tam sebou pěkně mrskalo. V tuhle chvíli to tedy vypadá na chlapečka, ale bereme to s rezervou, stoprocentní to bude až po porodu. Ovšem bereme to tak, že když holčička bude chodit v modrém, nebude to tak hrozné, jako když chlapeček bude chodit v růžové. Objednali jsme se ještě na 4D ultrazvuk, abychom si mohli toho našeho mrňouse lépe prohlédnout. Tam jdeme zhruba za tři týdny, tak uvidíme, zda tam jiný pan doktor uvidí chlapečka nebo holčičku – pokud se tedy vůbec ukáže. Prozatím máme z posledního ultrazvuku, jak řekl pan doktor, zombíka.

Mějte krásný týden,

Inzerce

Denča

Podle deníčku maminky zpracovala Lucie Kubáčková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy v hodnotě 899 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy newborn, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5ks, Happy hygenické tyčinky á 56 ks, Happy Natural Care mycí gel 300 ml a krém 50 ml, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á 10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella Intimní ubrousky Intima á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašku Happy.

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x čaj pro kojící ženy, 1x těhotenský pěsticí olej, 1x olej na masáž prsů, 1x balzám na bradavky, 1x měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny, 1x měsíčkový kojenecký olej.

Femibion

Femibion®

Doplňky stravy Femibion® byly přesně vyvinuty pro speciální potřeby žen v různých obdobích těhotenství a mateřství.
 
Nejčerstvějším produktem, který je k dispozici od podzimu 2019,
je Femibion® 3, jenž podporuje vás i vaše děťátko v období kojení. Poskytuje maminkám vybrané látky, které jsou při kojení zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.
 
Obsahuje foláty (kyselinu listovou a Metafolin®) ve stejném množství jako Femibion® 2 a vitamin D, který je důležitý pro podporu imunity.
Femibion® 3 je dále obohacen o vápník na udržování normálního stavu kostí a o železo, které pomáhá snižovat vyčerpanost a únavu. 
 
Femibion® 3 obsahuje i cholin, jehož doporučený příjem je při kojení
o 30% vyšší oproti ženám, které nekojí. Dále v jeho složení naleznete i Omega-3 mastnou kyselinu DHA podporující normální vývoj mozku a zraku kojeného děťátka až do jeho 12 měsíců věku.
 

Femibion® věnuje budoucím maminkám péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1, dvě balení Femibion® 2 vhodné pro maminky od počátku druhého trimestru a dvě balení Femibion® 3 na podporu vás a vašeho děťátka po dobu kojení.

Užijte si krásné chvíle s vaším miminkem a vybudujte si díky kojení silné nenahraditelné pouto. 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Denča ve 22. týdnu těhotenství trpí nedostatkem hemoglobinu, správná strava a vitaminy to ale spraví - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×