Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kojící polštář Matýsek je Petry neodmyslitelnou součástí těhotenství

Kamila (13. týden), Petra K. (22. týden), Katka (27. týden), Petra F. (30. týden)

Petra využila babího počasí k tvorbě podzimního angažmá a sklizni dýní. Začala si také vyřizovat přechod z rodičovské na mateřskou dovolenou. Ve 3. trimestru ji často přepadá únava, a to i díky nadbytečným kilogramům, perfektním pomocníkem se pro Petru stal těhotenský polštář Matýsek.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Petra (30. týden těhotenství)

Milé maminky,

tak vás zase po týdnu všechny ráda zdravím. Doufám, že jste si se svými ratolestmi užili krásného počasí stejně tak jako my. 

Babí léto a dýňová sezóna

Poslední záchvěvy babího léta jsem využila s mámou i k tvorbě podzimního aranžmá ke dveřím a na blížící se dušičky, kdy si připomínáme všechny ty, kteří tady s námi už nemůžou bohužel být. Podzim mám moc ráda, hlavně co se dýňové sezóny týče, sklidili jsme opravdu úžasnou zásobu dýní hokaido a já už teď vymýšlím a zkouším nové recepty, za zmínku stojí omáčka na těstoviny, která sklidila úspěch u všech členů domácnosti.

Inzerce

Přechod z rodičovské na mateřskou dovolenou

Kromě procházek, tvoření a užívání si na zahradě mě v minulém týdnu čekalo i hodně vyřizování. Začala jsem řešit administrativní záležitosti, které se pojí s přechodem z rodičovské dovolené na dovolenou mateřskou. V době, kdy jsem si volila výši rodičovského příspěvku u Šimonka, jsem už prozíravě myslela na to, že by bylo moc fajn, kdyby druhé miminko přišlo co nejdříve.

Inzerce

Díky tomu mi to teď všechno krásně navazuje, v listopadu mi bude vyplacen poslední rodičovský příspěvek za říjen a zároveň plynule nastoupím na mateřskou dovolenou, která mi vychází cca sedm týdnů před porodem. Pár dní mezi dovolenými budu řešit na zdravotní pojišťovně dokumentem, který potvrzuje péči o dítě v domácnosti. Všechno to zní složitě, ale naštěstí jsou úřady u nás ve městě blízko sebe a tato dokumentace nezabere moc času.

Ve 3. trimestru mě přepadá často únava i díky nabraným kilům

V posledních dnech na mě často dopadá šílená únava. Únava je natolik silná, že v době, kdy spí syn, si chodím lehnout a na chvíli zavřít oči i já. Tělo mi pravděpodobně dává najevo, že třetí trimestr je tady a jak se říká, mnohdy bývá dost náročný. K pomalejšímu rytmu pravděpodobně přispívají i nabraná kila. Momentálně jsem ve třicátém týdnu na nějakých plus dvanácti kilech a strašně moc doufám, že tempo přibírání už nebude tolik rychlé. U syna jsem přibrala také hodně, ale naštěstí se mi kojením a pohybem podařilo dostat zpátky na původní váhu. No, ne nadarmo se říká, že je žena v jiném stavu, únavu, kterou teď zažívám, nedokážu ani popsat. 

Inzerce

Kojící polštář Matýsek je neodmyslitelnou součástí mého těhotenství

Naštěstí se mi ale dobře spí, doposud spím i celou noc, zatím mě netrápí ani noční procházky na toaletu. Perfektním pomocníkem, jak už jsem se jednou zmínila, je těhotenský polštář, který skutečně ráda využívám. Před usnutím, když se díváme na televizi, jej máme s manželem pod hlavou oba dva, v době spánku však patří polštář jenom mě, celá se o něj opřu a ráno se s ním budím. Tento polštář je něco, co momentálně k mému druhému těhotenství neodmyslitelně patří.

Inzerce

Rodinný výlet na chatu a změna zaměstnání manžela

Příští víkend nás s manželem a synem čeká výlet na chatu na Gruni, kde se sjíždí pravidelně celá manželova rodina. Už se těším, neboť na chatě bývá spousta dětí, takže o zábavu nebude nouze. Zároveň si po starších dětech přeberu ještě věcičky a oblečení, které máme na půdě schované pro další generace a doplním tak šatník naší princezně posledními věcmi, které nám schází. Začátek listopadu bude také důležitý a zároveň zlomový i pro mého manžela, který nastupuje do nové práce v Ostravě. Doufám, že se mu bude v nové práci líbit a bude spokojený.

Mějte se krásně, Petra

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě.

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 

Na prvních 1000 dnech záleží nejvíce. A jsme si jisti, že jste si toho dobře vědomi.

Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kojící polštář Matýsek je Petry neodmyslitelnou součástí těhotenství - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×