Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila uspořádala party na odhalení pohlaví miminka

Kamila (23. týden)Petra K. (32. týden), Katka (37. týden), Petra F. (40. týden)

Kamila oslavila Vánoce s rodinou v ČR, kde uspořádala party na odhalení pohlaví miminka. I když všichni tipovali kluka, bude to nakonec holčička a tak již Kamila vybírá vhodné jméno. Kamarádky byly z těhotenství Kamily v šoku.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (23. týden těhotenství)

Milé maminky,

Párty na odhalení pohlaví miminka

jak jsem již zmínila, po vánočních svátcích jsem naplánovala gender reveal party aneb párty na odhalení pohlaví našeho miminka. V češtině to zní trošku zvláštně a trošku to hosty vyděsilo, protože nejdřív nevěděli, co mají od takové párty čekat. Upekla jsem dort, který byl na vrchu ozdobený jak modrým, tak růžovým krémem. Uvnitř jsem udělala díru a vyplnila ji lentilkami. Protože jsem nevěděla, komu ten úkol – rozkrojení dortu svěřit, tak jsem udělala lístečky se jmény všech hostů a Lily vylosovala jednoho člověka, který dort rozkrojí. Byl to můj švagr. Všichni začali tipovat, jestli to bude holka nebo kluk a většina hostů si myslela, že kluk. Můj synovec řekl, že ví, že to bude kluk, protože jinak bychom jim to už dávno řekli. No a k překvapení všech se vysypaly růžové lentilky. Nikdo to nijak nekomentoval. Bylo to spíš zklamání. 

Inzerce

Jak jsem reagovala na ultrazvuku

I pro mě na ultrazvuku, když jsem se dozvěděla, že to je holčička, tak mi tekly trochu slzy, protože to měl být Adámek, už jsme měli výjimečně vybrané jméno. Asi každý chce syna i dceru. Paní na ultrazvuku se mě ptala, jestli jsem v pořádku a proč brečím. Já jen řekla, že jsem v pohodě. Jarda ji vysvětlil, že jsem chtěla kluka a ona na mě, že přece můžu mít další dítě. A já jen ubrečená dodala, že asi nemám tolik energie na 3 děti. Tak uvidíme. Řekli jsme si, že pokud to nebude kluk, tak půjdeme do třetího dítěte. Ale na to je teď času dost! :-) 

Vybíráme jméno pro holčičku

Na druhou stranu si říkám, že holčičky budou nejlepší kámošky, bude mezi nimi 2,5 roku rozdíl, takže si myslím, že si budou skvěle rozumět a budou si spolu hrát. Víc než kluk s holkou, ti by se spíš prali. Jen nejsme schopni se shodnout na jméně. Máme vypsaných 14 dívčích jmen a teď si k nim dáváme čísla od 1 do 14 podle toho, jak se nám líbí. Zatím vede Ellie, Zoe, Nella nebo Nela, Ellen, Vicky a Chloe. Je to dost těžké tentokrát. Už když se narodila Lily, tak jsme přemýšleli o jménu Chloe. Jen jsem nechtěla dceru ošidit o svátek, protože Chloe v českém kalendáři není a jméno podobné Lily (Liliana) v kalendáři je. Je to možná zbytečná starost, protože nikde ve světě se svátky neslaví a je pro mě kolikrát dost těžké to Angličanům vysvětlit, že máme něco jako Name’s day. Ale předpokládám, že budeme žít jednou v ČR a tím pádem by dcera byla ochuzená o svátek. Ještě máme dost času na to vybrat jméno, ale nemyslím si, že čas mi nějak pomůže. Vlastně ještě jedno jméno mě napadlo, a to Rose. Chtěla jsem, aby se k sobě jména obou holčiček hodila. Takže by to byly 2 kytičky Lily jako lilie a Rose nebo Rosie jako růže. Asi by jí v ČR říkali Rozárko si myslím, což je také hezké.

Inzerce

Silvestr jsme prožili v poklidu

Silvestra jsme si užili velice v poklidu. Přes den k nám přijeli kamarádi s dětmi 8 měsíců a 1 rok, udělali jsme nějaké občerstvení, popovídali si a večer přišla sestra s rodinou a hráli jsme hru Osadníci z Katanu. V 11 večer jsem usnula na gauči a o půlnoci jsme si s Jardou připili na nový rok a hned potom jsem šla do postele a sledovala ohňostroje z postele. Normálně mám spoustu energie, ale na poslední den v roce na mě nějak dopadla únava a už nejsem na kdovíjaké ponocování a oslavy. To nemluvím o tom, že nemůžu pít alkohol, kdybych si dala třeba 2 skleničky vína, tak bych usnula pravděpodobně ještě dřív. 

Kamarádky byly z mého těhotenství v šoku

Kamarádka, která mi celkem často volala, ať přestanu kojit, aby se tělo mohlo soustředit na otěhotnění, byla z mého bříška docela překvapená a řekla, že mi to oplatí, že až bude těhotná, tak mi to také neřekne, dokud nepřiletím do ČR a nevšimnu si toho sama. 

Inzerce

Na Nový rok jsme si dali samozřejmě čočku, Lily měla asi 3 lžičky a už nechtěla. Byli jsme se také podívat na ohňostroj a lampionový průvod. 

Kamila

Inzerce

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila uspořádala party na odhalení pohlaví miminka - diskuze

Poradna

Dobrý den přeji. Jsem 6+6 tt dle menstruace. Dnes jsem byla na kontrolním ultrazvuku u svého gynekologa. Ten však neviděl bijící srdíčko. Chtěl se ujistit a tak mě poslal na sono do nemocnice. Tam paní doktorka též řekla, že srdíčko nevidí. Teď mám týden počkat a poté dojít na další kontrolu. Vím, že nejste vědma, ale chci se spíš zeptat, zda je možné, že by srdíčko ještě během těchto dní začalo bít? Že by ještě srdeční akce nemusela bit třeba i viditelná.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

datace dle menstruace nemusí být zcela přesná, k oplodnění mohlo dojít v pozdější fázi menstruačního cyklu a může se stát, že těhotenství je ve fázi, kdy ještě zcela bezpečně srdeční akce nemusí být vidět. Určitě je nutné vyčkat kontrolního ultrazvuku s odstupem.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 06.12.2023, 16:40
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×