Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Ivančice, Nemocnice Ivančice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Ivančice, p.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Široká 16/401
Www stránky: www.nspiv.cz
E-mail: sekretariat@nspiv.cz
Primář: MUDr. Josef Pulkert
Předporodní příprava: paní Alena Bínová, vrchní sestra
Telefon: 546 439 482
E-mail: binova@nspiv.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní přípravu provádíme vždy každý poslední čtvrtek v měsíci od 15 hodin za přítomnosti vrchní sestry, gynekologa a pediatra. Je spojena s prohlídkou porodních sálů a oddělení šestinedělí a novorozeneckého oddělení.

Cvičení pro těhotné probíhá pod vedením fyzioterapeuta 1x týdně. Cvičí se v cvičebně a v bazénu. Kontakt: 546 439 583.

Jak se u nás rodí?

Rodí se na polohovatelných porodnických postelích, porodnické stoličce, vaku apod.

Jak probíhá poporodní péče o dítě?

Po porodu se miminko ihned nekoupe (až asi za 2 hodiny), jen se otře, ošetří pupečník, zváží,  změří. Provádí se trojí značení novorozenců a do půl hodiny se dávají ke kojení. Během hospitalizace je proveden screening na metabolické vady, ultrazvuk ledvin, vyšetření šedého zákalu (katarakty) a vyšetření kyčlí ultrazvukem - provádí ortoped. Aplikuje se K vitamín a vykapávání očí dezinfekčním přípravkem.

Po propuštění mají maminky možnost tefonických konzultací při problémech s kojením.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

Nadstandardní služby neposkytujeme i přítomnost otce u porodu je zdarma, Pouze přítomnost otce u císařského řezu je za poplatek 160,- Kč.

Poporodní pokoje máme jednolůžkové s vlastním sociálním zařízením. Zapůjčení TV na pokoj je za poplatek, k dispozici je však televize společná.

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Poskytujeme profesionální péči, individuální přístup a domácí prostředí.

Epidurální analgezii poskytujeme 24 hodin denně. Provádíme také odběry pupečníkové krve.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Ivančice, p.o.  a rozhovor s primářem Gynekologicko -porodnického oddělení panem MUDr. Alešem Soukalem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.90)
Porod:
(4.92)
Poporodní gynekologická péče:
(5.00)
Poporodní péče o miminko:
(4.77)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Ivančice - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Únor 2015
  V Ivančicích jsem porodila v únoru 2015 našeho syna. Porodnice mě zaujala již při návštěvě menším počtem porodů a klidnějším prostředím, než bych očekávala v Brně.
  Průběh porodu byl bezproblémový, porodní asistentka velice příjemná. Většinu času jsme byli s manželem na porodním boxu sami, asistentka mě pravidelně kontrolovala. Měli jsme box s vanou, ve které jsem strávila většinu času. Porod samotný byl rychlý, bylo mi řečeno, co mám a nemám dělat, aby byl průběh co nejsnadnější. Mrzí mě pouze, že v tom frmolu zapomněli na moje přání nechat dotepat pupečník, ale striktně jsem na tom netrvala.
  Péči na oddělení šestinedělí-novorozeneckém musím opravdu chválit. Sestřičky byly příjemné, ochotné, radily s péčí o miminko i s kojením. Jediná škoda je, že kvůli různým kontrolám nebylo tolik času na odpočinek, i když malý spal, ale to se asi jinak řešit nedá.
  zzuzi   | 14.03.2015 17:27:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jedině Ivančice
  Rodila jsem v Ivančicích před 14ti dny, 23.3.2012 se nám tam narodila dcera Anička. Jsem moc ráda, že jsem se pro Ivančice rozhodla, byla to ta nejlepší volba. Od 37.týdne jsem do Ivančic docházela na monitory, takže jsem stihla poznat téměř všechny porodní asistentky a všechny jsou moc milé, sympatické a ochotné na cokoliv odpovědět. U mého porodu nakonec byla PA Hrabovská, které chci moc poděkovat za její perfektní přístup a podporu při porodu. Velký dík patří také panu doktorovi Křoustkovi, lepšího doktora k porodu si nelze přát. Chválím i sestřičky z novorozeneckého oddělení, péči o miminko mi vysvětlily perfektně a kdykoliv byl nějaký problém, ať už s miminkem nebo kojením, byly vždy ochotné poradit. Jediné minus bude asi jídlo, které občas nebylo úplně vhodné pro kojící ženu ale to je maličkost a jinak nemám co vytknout, pokud bude další miminko, tak jedině v Ivančicích :)
  Verca1989   | 07.04.2012 09:01:47
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×