Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Neratovice, ALMEDA, Nemocnice Neratovice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: ALMEDA, a.s., Nemocnice Neratovice
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Alšova 462
Www stránky: www.nemocnice-neratovice.cz
E-mail: nemocnice.ner@mediterra.cz
Primář: MUDr. Stanislav Martan
Předporodní příprava: Pavlína Ptáčková: Je třeba se objednat alespoň týden předem, a to buď prostřednictvím e-mailu: predporodni.kurzy.ner@mediterra.cz nebo na telefonním čísle 725 714 836
Telefon: pro registrace k porodu: 315 639 370
E-mail: gynekologie.ner@mediterra.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Součástí předporodních kurzů jsou přednášky, cvičení, nácvik dýchání, téma přítomnost otce u porodu, praktická cvičení, v Neratovicích probíhá plavání. Účast je dobrovolná i pro nastávající otce.

Nabízíme možnost individuálních informativních schůzek o průběhu porodu, které nejsou součástí kurzu. Tyto schůzky se konají každé pondělí od 15 a 16 hodin, kdy porodní asistentka provede klienty oddělením, podá informace, zodpoví dotazy. Schůzku je třeba si dohodnout na sesterně odd. na telefonu 315 637 471.

Tzv. registrace k porodu u nás nejsou třeba, pouze je vhodná registrace do nemocničního informačního systému, a to na telefonu 315 637 111.

Jak se u nás rodí?

Je možno rodit vleže, polosedě, na porodní posteli AVE v různých polohách, vkleče na porodní stoličce. Rodičky mají možnost využít různých úlevových prostředků, jako jsou vanová koupel, míče. Místo klystýru podáváme YAL. Respektujeme porodní plán rodičky.

Jak probíhá poporodní péče?

Praktikujeme individuální péči, za určitých daných podmínek a zajištěné pediatrické domácí péče nabízíme možnost ambulantního porodu.

Jak probíhá péče o dítě?

Dítě je přiloženo na porodním sále do 10ti minut, dále péče probíhá dle zdravotního stavu, rooming in, dodržujeme 8 z 10ti bodů k úspěšnému kojení, nepřetržitý kontakt s matkou.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • ubytování na jednolůžkové pokoji – dle ceníku 1200 - 1500 Kč/noc
 • využití bio-lampy, prodej pomůcek ke kojení, pro novorozence

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Na každém pokoji je TV, lednice, sprcha, WC. Návštěvy jsou denně od 14 do 20 hodin, na jednom nadstandardním pokoji bez omezení, včetně starších dětí. Nabízíme možnost ubytování rodinného příslušníka, vstřícnost personálu, možnost prohlídky porodnice vedené porodní asistentkou - po dohodě na tel. 315 637 471 (viz výše).

Naše odkazy: www.nejkrasnejsi-miminka.cz

4. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.54)
Porod:
(4.67)
Poporodní gynekologická péče:
(4.33)
Poporodní péče o miminko:
(4.50)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

5. Zkušenosti pacientek z porodnice Neratovice - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Perfektní porodní asistentka, příjemná atmosféra v porodnici
  Rodila jsem 10. 2. 2019. Porod byl celkem rychlý, cítila jsem se po celou dobu dobře díky přítomnosti manžela a porodní asistentky Lenky Vejvodové. Lenka na mě působí jako velmi energická a schopná žena. První dobu porodní jsem strávila ve vaně. V průběhu první doby porodní mi občas přišla Lenka namasírovat břicho vonným olejem. Už si nepamatuji, co to bylo za směs bylin, ale poté vždy přišla kontrakce, kterou bych přirovnala k vlně Tsunami. Možná proto jsem dobu otevírání měla rychlou a bezproblémovou. Druhá doba porodní už se neobešla bez komplikací. Lenka však neztrácela nadhled a dobrou náladu, proto ani já jsem necítila žádné velké obavy. Měla jsem přání vybrat si polohu pro tlačení a musím říct, že pro to Lenka udělala maximum. Vyzkoušeli jsme snad všechno, co se dalo. Během porodu došlo k natržení (byla jsem s tím srozuměna, nástřih jsem nechtěla) a problém se špatně odlučitelnou placentou. Během šití, které trvalo nekonečně dlouho, stála PA Lenka celou dobu u mě, držela mě za ruku a informovala mě o průběhu zákroku. Miminko tou dobou bylo ve vedlejší místnosti s manželem (bonding proběhl dle domluvy), poté už nebylo možné mít miminko na břiše kvůli výše zmíněným potížím s placentou.
  U závěrečné fáze porodu byla přítomna paní doktorka Hradecká. Moc milá mladá lékařka, nemám co vytknout a na šití přišel pan doktor Driák, také vše bez problému.
  Poporodní péče na oddělení šestinedělí byla také skvělá. Všichni milí, vše mi bylo vysvětleno, ukázáno. Cítila jsem se jako doma. Zároveň musím kvitovat, že mi bylo vyhověno s veganskou stravou. Nebyl to vyloženě chuťový zážitek, ale to není podstatné.
  Negativa: Přestože o mě bylo skvěle postaráno, musím být objektivní. Takže teď ta negativa. Druhý den po porodu mi byl dán kojící klobouček s tím, že mám krátké bradavky (dle LP, kterou jsem si později pozvala domů krátké bradavky nemám). S kloboučky bohužel kojím stále, miminko má 10 týdnů a nemůžeme se jich zbavit. Druhé negativum byla špatná diagnostika zdravotních potíží, které se objevily 3 týdny po porodu. Kvůli špatně odlučitelné placentě mi zůstaly zbytky placenty v děloze. Přišla jsem s vysokou horečkou zpět do porodnice, dostala jsem ATB, proběhl odběr krve, výtěr z pochvy, ale skutečný důvod horečky nebyl zjištěn. Zbytky placenty odhalila až moje gynekoložka na kontrole po šestinedělí. Následovaly dvě hysteroskopie, které se neobešly bez problémů. Během těchto potíží se teprve ukázala moje PA Lenka Vejvodová jako akční žena, která mě nenechala v nesnázích ani po šestinedělí. Vždy jsem jí zavolala/napsala a Lenka obratem zařídila, co bylo potřeba. Nevím, jak bych celou situaci bez ní zvládla. Patří jí můj velký dík. Zatím druhé dítě neplánuji, ale kdyby přece, rozhodně bude v Neratovicích s Lenkou Vejvodovou.
  1hanka   | 22.04.2019 11:02:59
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce