Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2018/2019: Katka v 37. týdnu těhotenství porodila Emmičku

Alena (34. týden), Katka (37. týden)

Dnes ráno jsme obdrželi radostnou zprávu o tom, že Katka včera v 20:15 porodila Emmičku, měla 3 080 g. Jak Katka prožila poslední týden před porodem?

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2018/2019:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Carriwell
Babylonia
LOVI
Canpol babies
Femibion

 

Co tento týden prožívají ostatní maminky?

Katka

 

Katka (37. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Milí čtenáři,

dnes ráno jsme obdrželi radostnou zprávu o tom, že Katka včera v 20:15 porodila Emmičku, měla 3 080 g.

Inzerce

Jak Katka prožila poslední týden před porodem?

Zdravím všechny čtenářky a čtenáře,

Inzerce

týden se s týdnem sešel a už jsem v 37. týdnu těhotenství. Letí to jako voda a za chvíli s námi bude už i Emmička. :-) Moc se na ni těšíme.

Víkend proběhl v klidu, vyrazili jsme na výlet

V sobotu jsme se vydali na výlet do plzeňské ZOO. Jaké bylo překvapení, když jsme tam dorazili a fronta byla minimálně na 30-45 minut stání na přímém sluníčku. Čekali jsme 10 minut, když se fronta ani nehla, tak jsme to vzdali. Za prvé jsem akutně potřebovala na toaletu a za druhé dlouhé stání a ještě k tomu na přímém slunci mně opravdu již nedělá dobře.

Inzerce

Tak jsme se sebrali a vyrazili jsme opět do Prahy. Zaparkovali jsme v centru a na oběd. Pak jsme se vydali na procházku až na Václavské náměstí a zpět ke Kotvě, kde jsme parkovali. Celkem jsme ušli asi 3 km. Není to mnoho, ale na mě to byl výkon. :-)

Kryštůfek už moc nechce být v kočárku, začal chodit, hodně ještě za ruku, ale sám už ujde také cca 15 kroků, ale pořád ještě nejistě. Když se drží za ruku, tak si je mnohem jistější.

Barvení vlasů v těhotenství

V neděli jsem šla na barvu. Vím, že se pak nějakou (dlouhou) dobu ke kadeřnici nedostanu, tak jsem si nechala udělat zase melír a zkrátit konečky a je ze mě opět skoro blondýna. :-D

Zahájili jsme koupací sezónu

David se s mým taťkou pustili do instalace plotu okolo bazénu, aby malý nespadl k sousedům. Šlo jim to pěkně od ruky, jen jak svítilo sluníčko, tak se David pěkně spálil za krkem a na rukou. Ale je to statečný a šikovný chlap, tak to zvládl bez problémů. 

Bylo tak krásně, že už jsme zprovoznili bazén, který máme vyhřívaný (měl 25 stupňů). Zahájili jsme tak již koupací sezonu (tedy já rozhodně ne, ale moje mamka a Kryštůfek ano). Kryštůfek vodu přímo zbožňuje. Jakmile viděl otevřený bazén, tak tam chtěl a když viděl, že se koupe babička, tak studená voda, nestudená, musel tam také. :-) Večer i poprvé grilovali. Takže letní sezóna zahájena se vším všudy. 

Naše Velikonoce

Velikonoce u nás proběhly naprosto v klidovém režimu. Ráno mě vyšupal tatínek s Kryštůfkem, který za to dostal obrovské Kinder vajíčko (které jsme snědli s tátou). :-) Pak usnul po deváté a spal přes dvě a půl hodiny. Obezřetně jsem vyndala zvonek ze zásuvky, aby ho nikdo nevzbudil. Takže k nám žádní koledníci nepřišli. To tedy nebylo úmyslem, ale co se dalo dělat. :-) Spánek je důležitější. 

Zbytek dne jsme strávili venku na zahradě, bylo krásně. A David s Kryštůfkem se opět koupali, tentokrát měla voda již 28 stupňů. Oba si to moc užívali. 

Už nikam sama nejezdím

Jinak už jsem spíše doma či na zahradě s malým. Moc už nikam, hlavně sama, nejezdím. Jsem hodně unavená a často úplně vyčerpaná, takže to nechci pokoušet. Navíc Kryštůfek poslední dny začal zlobit se spaním. Najednou přes den nechce být v postýlce, ale v kočárku, kde dříve zase spát nechtěl. Má to takové otočené. Buď mu roste další zoubek, nebo má jen nějaké období. :-)

Zrušený oběd a těhotenské focení

Ve středu jsme měli domluvený oběd s kamarádkou a potom těhotenské focení. Ale Kryštůfek hrozně zlobil v noci se spaním a dopoledne nechtěl spát vůbec, tak jsem to musela zrušit. Usnul v půl dvanácté, takže oběd je jasné, že bychom nestihli, a já byla tak vyčerpaná a unavená, že by ani retuš na fotkách nepomohla. :-) 

Kontrola v porodnici

Ve čtvrtek jsme měli již první kontrolu v porodnici. Vyrazili jsme ráno v půl osmé. Prďolku nám hlídala moje mamka s taťkou. Nechtěla jsem ho tahat do porodnice a trápit ho tam celé dopoledne. A jak se ukázalo, dobře jsem udělala. Dorazili jsme tam o chvilku dřív. Vzali mě na monitor, malá se hodně hýbala, ale jinak to bylo v pořádku. Pak jsem šla na vyšetření k lékařce. 

Jaké bylo překvapení, když nás zavolala lékařka, co rodila Kryštůfka. Vtipné bylo, že si nás pamatovala. Říkala: „To jméno je mi povědomé, nerodila jsem vás?“ :-) A pak: „Nejste to vy, co dělali srandu na sále a pak při šití jste řekla, že přijdete znovu rodit k nám?“ To je totiž prý rarita. Nikdo hned po porodu při šití nechce další porod. Tak jsme jí potvrdili, že ano, jsme to my a byla legrace. 

Při vyšetření nám doktorka řekla, že už mám měkké hrdlo a že hlavička je ještě vysoko, ale už ji nahmatá. Vypadá to, že budeme rodit dříve. Poté jsme šli na ultrazvuk. Tady jsme si bohužel ještě počkali, než nás vzali. Ultrazvuk byl celkem rychlý. Vše je v pořádku, jen na to, v jakém jsem týdnu, by paní doktorka očekávala, že budu mít více plodové vody. Prý to, že ji mám méně značí, že se porod blíží a že určitě do termínu 2v1 nezůstanu. Takže mi dvě lékařky potvrdily, že porod přijde dříve. Uvidíme, zda to bude nakonec pravda, anebo se Emmička rozhodne počkat. :-) Jinak už má dle odhadu 3 175 g. 

Další kontrolu máme opět ve čtvrtek. Tedy prý pokud do té doby neporodím. Obě paní doktorky mi dávají tak týden až 14 dní. Tak uvidíme. :-)

Odpoledne se ještě pustil David do stavění dárečku, který dostal Kryštůfek k roku. Krásné velké pískoviště a Kryštůfek mu s tím vydatně pomáhal. :-)

Fotky z focení v ateliéru

Jak jsem minule slíbila, již máme fotky z oficiálního focení Kryštůfka. Myslím, že na to, jaký je to neposeda, se to celkem povedlo, co myslíte? :-)

S pozdravem

Katka, David a Kryštůfek

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny
 

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
 • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
 • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Hedvábí & Bavlna á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Weleda

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence.

CarriwellMexická Bola od Babylonia
 

Carriwell - krásné a pohodlné podprsenky

Těhotenské a kojící podprsenky Carriwell perfektně sedí a díky nastavitelnému prodloužení se přizpůsobí vaší měnící se postavě během těhotenství a kojení. Na českém trhu nabízí tuto kvalitní dánskou značku společnost Müllerovi maminkám.
 
Jako dárek věnuje e-shop Müllerovi maminkám (mlr.cz) oblíbenou kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire®, která je díky speciální technologii a exkluzivnímu designu navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy.
 
Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí krásný tvar a maximální podporu, aniž by byly omezeny základní vlastnosti skvělých kojících podprsenek Carriwell - komfort, styl, kvalita, pohodlí a funkčnost.
 

Babylonia - mexická Bola pro nastávající maminky

Müllerovi maminkám se starají o psychickou pohodu děťátek ještě před jejich narozením. Přinášejí tak originální mexické hudební přívěsky Bola od společnosti Babylonia. Magické a příjemné zvuky Boly uklidňují miminko během celého těhotenství i po narození, kdy už jsou pro ně tyto melodie důvěrně známé.
 
Právě tento krásný šperk, který zdobí maminky a uklidňuje miminka, daruje e-shop Müllerovi maminkám.
 
Belgická společnost Babylonia vyrábí také nosítka a šátky na nošení dětí už od narození ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě, a to v rámci programu Fair Trade.
 
Prohlédněte si kompletní sortiment firmy Müllerovi maminkám na www.mlr.cz a dopřejte si spokojené mateřství. Když je totiž spokojená maminka, tak i
miminko.
Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami ke kojení - ideální balíček již při nástupu do porodnice:

 • 1x Oblíbená manuální 2-fázová odsávačka mateřského mléka Harmony premium balená s jedinečnou lahví Calma pro kojené děti + hojivá mast PureLan (100% čistý lanolín) k ošetření/zklidnění citlivých nebo suchých bradavek.
 • 1x Těhotenský břišní pás ulevuje v citlivých oblastech, jako je spodní břicho a spodní část zad. Poskytuje maximální pohodlí díky bezešvému provedení a extra-elastickému materiálu
 • 1x balení Hydrogelových polštářků 4ks
 • 1x Sterilizační sáček Quick clean pro rychlou a praktickou dezinfekci pomůcek ke kojení v mikrovlnné troubě už ve 3 minutách.

Více informací se dočtete na www.medela.cz. Můžete nás také sledovat na instagramu a facebooku.

LOVI

LOVI

Maminky znají naše dynamické dudlíky, moderní hrníčky s unikátním systémem 360°, nevylévací hrníčky, antikolikové kojenecké láhve nebo luxusní krajkové tampóny do podprsenky. Značka má široký výběr produktů, které jsou v souladu se sacím reflexem miminka, podporují laktaci a ulehčují mateřství těhotným i kojícím maminkám. Zkrátka péče a krmení s láskou. Jsme s vámi také na facebooku a instagramu, kde přinášíme novinky, akce, rady maminkám a další zajímavé typy.

Maminkám věnujeme následující produkty:
 
 • Samosterilizující láhev SuperVent LOVI o objemu 150 ml se speciálním víčkem, díky kterému celou lahvičku bezpečně sterilizujete v mikrovlnné troubě do 1,5 minuty.
 • Láhev SuperVent LOVI o objemu 250 ml s dynamickým silikonovým dudlíkem. Lahvička má speciální odvzdušňovací systém, tudíž minimalizuje vznik dětské koliky a tvar savičky připomíná maminčinu bradavku, takže nenarušuje sací reflex. Nemusíte mít obavy při kombinaci kojení a krmení z láhve.
 • Silikonový dynamický dudlík s mini štítkem vyrobený speciálně pro děti od narození do dvou měsíců z kolekce Buddy Bear LOVI. Mini štítek je lehký a tvarovaný tak, aby miminko mohlo volně dýchat nosánkem. Dudlík byl vytvořen pro zdravý vývoj dětských zoubků i dásní, skvěle se odvzdušňuje.
 • Dvě balení vložek do podprsenky Discreet Elegance LOVI – 2 x 20 kusů velmi elegantních a tenkých tampónů do podprsenky s krajkovým okrajem. Savé a přitom diskrétní, nedráždí citlivou pokožku a chrání spodní prádlo před ušpiněním. Balení v černé a béžové barvě. U nás totiž víme, že podprsenky nejsou jenom bílé.
Značka LOVI doporučuje kojení jako nejzdravější způsob krmení. Alternativní způsoby krmení by měly být použity po konzultaci s lékařem, porodní asistentkou nebo lékárníkem, pokud kojení není možné nebo je nedostatečné.
Canpol babies

Canpol babies

Bratři Tomáš a Kryštof asi v 90. letech netušili, že z malé rodinné firmy vybudují časem celosvětovou a uznávanou značku kojeneckých potřeb pro miminka a jejich maminky. Značka Canpol babies má své věrné zákazníky ve více než 50 zemích celého světa a v České republice se pyšní skvělým postavením, a to hlavně díky své dlouholeté tradici, novým technologiím a bezpečným materiálům. Maminky se na nás s oblibou obracejí při nákupu kojeneckých lahví, dudlíků, nevylévacích hrníčků, prvního nádobí pro děti, hraček, ale také při přípravě věcí do porodnice a v období šestinedělí. Značka Canpol babies usnadňuje maminkám mateřství i péči o miminka. S láskou již 25 let.
 
Maminkám věnujeme tento balíček:
 
 • Přírodní měkký kartáč a hřeben Canpol babies – jemně masíruje citlivou pokožku novorozeňátka, má bezpečné zakulacené konce a neelektrizuje vlásky.
 • Nosní odsávačka s hadičkou v pouzdru Canpol babies – určená pro děti do 3 let, které ještě neumí samy smrkat. Velmi jednoduché a přitom účinné.
 • Dětská manikúra Canpol babies – nůžky, pilník a kleštičky pro ty nejmenší nehtíčky.
 • Digitální teploměr s ohebným koncem Canpol babies – vhodný pro nejmenší děti pro měření teploty. Bezpečná koncovka a rychlé měření.
 • Chrastítko s chladícím kousátkem Canpol babies – Magická hůlka spojuje výhody chladícího kousátka a chrastítka. Pomáhá tišit bolest dásní v období růstu zubů.
Výrobky značky Canpol babies splňují nejpřísnější evropské normy kvality a bezpečnostních požadavků na výrobky určené pro kojence a malé děti, včetně produktů určeným ke krmení.
Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Katka v 37. týdnu těhotenství porodila Emmičku - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×