Inzerce
Inzerce
Inzerce

Otěhotnění po císařském řezu

Vaše dotazy:

Třetí těhotenství po císařském řezu

Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně možnosti třetího těhotenství. V letech 2008 a 2011 jsem obě děti porodila CS, jizva se dle mého hojila dobře, nebyly komplikace. Nyní uvažujeme o třetím dítěti. Probírala jsem to se svým gynekologem, který u prohlídky ultrazvukem objevil malý defekt jizvy, ale dle jeho názoru, by se třetí těhotenství dalo zvládnout, jen by se více pohlídalo. Ale mně to přeci jen nedalo a byla mi provedena magnetická rezonance s tímto výsledkem:

V oblasti jizvy je svalovina děložní zcela nahrazena fibrozní hypointensní tkání šíře do 5 mm, dorsální stěna dělohy s normální svalovinou dosahuje šíře 12 mm. Dutina děložní je deformovaná, v oblasti jizvy rozšířená z 6,5 mm na 9 mm, kráterovitě se vyklenuje ventrálně. Závěr: Fibrozní jizva a oslabení šíře ventrální stěny dělohy po SC, rozšíření dutiny děložní v oblasti jizvy.

Můžete mi prosím na tento výsledek říct svůj názor?

Inzerce

Děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Veroniky Ťápalové: Dobrý den, pokud je na MR popsána v místě jizvy jen vazivová tkáň bez svaloviny, pak je opravdu riziko ruptury dělohy v těhotenství či při začínajících kontrakcích rozhodně vyšší. Vazivo nemá tu vlastnost, že se natahuje - na rozdíl od svaloviny a z toho důvodu může při zvětšování dělohy v těhotenství k prasknutí dojít. Jak velké toto riziko ale přesně je, na to Vám nikdo nedá odpověď. Těhotenství může probíhat i při tomto nálezu bez komplikací, ale také nemusí. Je to na vašem konečném rozhodnutí, zda chcete riziko podstoupit.

Inzerce

Časné těhotentví po porodu císařským řezem

Dobrý den, v listopadu 2010 jsem porodila syna císařským řezem (1. porod, bez předchozích potratů), kvůli nepostupujícímu porodu a špatným ozvám plodu. Šestinedělí bylo bezproblémové a očistky normální.
Dnes mi gynekoložka potvrdila další těhotenství, jsem v 8t + 5d, termín porodu v říjnu 2011.
Chtěla jsem poprosit o informace a odborný názor, zda přerušit nebo setrvat v těhotenství, které je tak brzy po sekčním porodu. Gynekoložka mi vysvětlila rizika spojená s touto situací. Chtěla bych se poradit a vyslechnout další odborný názor a náhled na toto těhotenství. Děkuji za odpověď

Odpověď MUDr. Romany Gerychové: Gravidita takto časně vzniklá po předchozím porodu císařským řezem (do roku od předchozího) je obecně spojena  s větším rizikem potratu, předčasného porodu a zejména pak rozestupu jizvy (dehiscence) v době gravidity a zejména pak v době porodu (při nástupu děložních kontrakcí). Pokud dojde k porodu, bude pravděpodobně na základě výše uvedeného plánován primární císařský řez.
Tolik obecných informací. Na druhé straně - podstatné je hojení jizvy - každý pacient má jinou hojivost tkání, hodně napoví ultrazvuk, který posoudí kvalitu jizvy na děloze po předchozím císařském řezu.
Pokud bude ultrazvukem patrná dehiscence, je skutečně ke zvážení ukončení těhotenství.

Inzerce
Autor: As. MUDr. Romana Gerychová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: As. MUDr. Romana Gerychová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Otěhotnění po císařském řezu - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • svědectví o tom, jak jsem vyléčil mé fibroid a já jsem teď těhotná
  Děkuji Dr.Ogunze
  Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: (drogunzesolutionhome@gmail.com) nebo (dreboselesolutioncenter@hotmail.com) Jsem šťastný

  a on může vyléčit následující nemoci

  {1} HIV a AIDS
  {2} Diabetes
  {3} epilepsie
  {4} Rakovina krve
  {5} HPV
  {6} ALS
  {7} Hepatitida
  {8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět
  {9} herpes virus
  {10} striže
  {11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha
  {12} slabá erekce
  a mnohem víc
  annaandrej   | 05.11.2018 23:13:29
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Možnost otěhotnění

| Domcaca | 28.02.2020, 17:51

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat ohledně možnosti těhotenství. Beru antikoncepci Sylviane (pravidelně bez zapomenutí pilulky). Tento měsíc jsem měla po dlouhé době antibiotika na zánět močového měchýře. Dívala jsem se a ke snížení účinnosti antikoncepce nedochází.

Avšak je možné aby mi antibiotika posunuli ovulaci? V sedmi denní pauze to mám tak, že přestanu brát antikoncepci a poté za 4 dny dostanu menstruaci. Tak se i stalo. Vše proběhlo v celku normálně.

S přítelem jsme měli sex 2 dny před menstruaci. Nyní to jsou 2 týdny od sexu s přítelem. Neustále již 4ty den jsem unavená neskutečně moc, musím si každý den po obědě (v práci i doma) lehnout abych to vydržela. Ihned po obědě se hrozně nafouknu což mi právě podle mě přivodí tu únavu. Poté už nejsem schopna celý den jist a fungovat (stravu mám vyváženou, nyní jsem i vysadila věci, co by mě mohli nadymat). Občas mám křeče (někdy silnější někdy slabší) v levém vaječníku. K tomu všemu se přidává silná bolest zad (většinou nahoře). Co se týče curani je normální, velká potřeba je častější. Prsa mě nebolí ani nejsou větší. Žádné viditelné žilky nemám.

Všude čtu, že je téměř nemožné takhle otěhotnět, ale přesto bych ráda slyšela Váš názor. Zda je možné, že antibiotika by až takto posunuli ovulaci.

Opravdu jsem takovou únavu nikdy nezažila (jsem i po preventivní prohlídce u doktora, krev, moc vše v pořádku - netestovali jsme ale těhotenství, takže věřím, že nemocná nejsem).

Dekuji za odpověď.

Dobrý den, pokud jste užívala antikoncepci podle rozpisu bez chyby, pak je otěhotnění v takovém případě velmi neravděpodobné. Navím, zda rozumíte principu zábrany otěhotnění v případě užívání antikoncepce, nicméně při jejím užívání je ovulace blokována!!!! K ovulaci při užívání HA nedochází, funkce vaječníků je zablokována a proto žena neotěhotní. Takže o "posunutí ovulace" nelze vůbec hovořit.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 02.03.2020, 10:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce