Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Petra v 36. týdnu těhotenství onemocněla

Kamila (19. týden), Petra K. (28. týden), Katka (33. týden), Petra F. (36. týden)

Petra onemocněla a tak raději navštívila svého obvodního lékaře i gynekologa. Ve svém stavu se však může léčit pouze čajem, ovocem a homeopatiky. Nemoc ji však dohnala k nachystání věcí do porodnice i výbavičky pro miminko.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

 

Petra (36. týden těhotenství)

Milé maminky, 

zdravím vás a doufám, že jste měli všichni doma lepší minulý týden, než ten, jaký potkal nás. Kdybych z kalendáře celý minulý týden vytrhla, nic by se nestalo.

Nejprve onemocněl s horečkami syn

Začalo to minulou neděli, kdy se na večer zvýšila teplota synovi, do rána byla ze zvýšené teploty horečka a trvalo to až do středy, než jsme se jí úplně zbavili. Do toho měl syn šílenou rýmu, tak silnou, že jsme museli neustále odsávat rýmu vysavačem. Teď klepu na čelo, že syn je zase fit a řádí, jak může, to je pro mě nejlepší odměnou, neboť já, jako matka, vždy šíleně trpím, když vidím, že trpí on a já mu nemůžu pomoci.

Inzerce

Zalehla jsem i já a navštívila jsem raději obvodní lékařku i gynekologa

No, a jelikož jsem byla během dnů, kdy syn stonal, na něj sama, tak jsem ve středu pro změnu zalehla i já. Vše mělo stejný průběh a mnohem delší trvání. Nevyhnula jsem se teplotě a šílené rýmě, která mi sedla do obličeje a ucpala všechny dutiny. Z kašlání a smrkání mě ještě dneska bolí celé břicho a to není nic příjemného. Chytala mě panika, že kdyby se mi náhodou v tuto chvíli rozběhnul porod, tak ho absolutně nezvládnu.

Inzerce

Ze strachu jsem navštívila i obvodní lékařku, se kterou jsem se radila o vhodných lécích, které si vůbec v době končícího těhotenství můžu vzít. Bohužel, těch medikamentů pro těhotné maminky není moc a léčba je dost alternativní a já zůstala odkázána na čaje, ovoce a homeopatika. Dnes, kdy píšu deníček, se pořád necítím nejlépe a pro jistotu si zajdu ještě dnes na gynekologii, aby pan doktor vše zkontroloval a podíval se, jak se daří miminku. Děsí mě především ten můj šílený kašel. Vím také, že mě budou čekat první monitory a stěr na streptokoka, který je rovněž dost důležitý.

Tašku do porodnice už mám raději nachystanou

Tato zimní nemoc mě ale donutila k věcem dalším, které jsem tak odkládala. Z toho strachu, aby se náhodou něco během stonání nepřihodilo, jsem si zabalila tašku do porodnice. Troufám si říct, že mám snad všechno, jen si dokoupím nějakou vodu a sladkost, pro případ, že se budou hodit. Tašku mám v koutě připravenou, ještě jednou si ji překontroluji, ať mám klid.

Inzerce

Příprava výbavičky a věcí na cestu z porodnice

A druhá věc, kterou jsem odkládala do nekonečna, byla příprava výbavičky. Konečně jsem si vyčlenila skříň na věci pro holčičku a během víkendu, i když mi nebylo dvakrát dobře, jsem dala prát maminkovské věci a plínky. Celkem to byly asi tři pračky, další dvě čekají, až se vyprané prádlo usuší. Teď už bude stačit vyžehlit a krásně uložit. Dokonce jsem naši malinké vybrala i věcičky, ve kterých pojede z porodnice domů. Jsem na sebe hrdá, že jsem vše zvládla, sice pod tlakem, ale já tak mnohdy funguji. Teď jen doufat, že se brzy doléčím a holčičce se u mě do toho 4. 1. 2020 bude ještě líbit.

Balíček s probiotiky pro děti Biopron mě moc potěšil, používala jsem je u syna

Babyonline a Walmark asi telepatií vytušil, jak moc bídně mi je a dnes mi dorazil balíček probiotik pro miminko, který využijeme po narození. Moc děkuji především za kapičky na dětskou mikroflóru, ty stejné jsem používala i u syna, když měl koliky. Balíček mě moc potěšil.

Inzerce

Návštěva z Kanady

A jedna pozitivní zpráva na závěr, tentokrát dost monotónního deníčku o našem zdraví je ta, že manželovi přijela domů na celých pět týdnů sestra, která žije trvale v Kanadě. Takže jen co se vyzdravíme, tak nás čeká moc příjemná návštěva s nejbližšími, které jsme neviděli skoro dva a půl roku.

Všechny vás zdravím a přeji vám, ať jste moc zdraví!

Petra

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě.

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 

Na prvních 1000 dnech záleží nejvíce. A jsme si jisti, že jste si toho dobře vědomi.

Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Petra v 36. týdnu těhotenství onemocněla - diskuze

Poradna

Sex s kondomom

| anonymkakak | 25.05.2024, 22:15

Dobry den, chcela by som sa opytat ci mozem byt tehotna. sex sme mali 12DC s kondomom 2x. mam cca 30-33 DC. kondom nebol poskodeny ale na druhy krat co sme skoncili sa mi zdalo ze na kondome nieco je.... uistil ma ze kondomy su v poriadku... hodinu na to som si zobrala ellaone. na 10 den po styku som si robila test a je negativny.

Dobrý den,

zde je pravděpodobnost otěhotnění opravdu mizivá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 16:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×