Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Petra si v 26. týdnu pochvaluje knihu Zdravé těhotenství

Kamila (9. týden), Petra K. (18. týden), Katka (23. týden), Petra F. (26. týden)

Petra má za sebou první podzimní dovolenou ve Vysokých Tatrách, kam se vydala s rodinou a partou přátel. Petru moc potěšila publikace Zdravé těhotenství - ucelený průvodce těhotenstvím, který ji v knihovničce chyběl. Zdravé těhotenství se současně věnuje i zdravé výživě, zdravému vaření a cvikům před, v průběhu těhotenství i po porodu. 

 

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Petra (26. týden těhotenství)

Milé maminky, 

opět vás všechny zdravím, máme za sebou první podzimní týden a my s manželem a Šimonkem naši první společnou dovolenou. 

Inzerce

První rodinná dovolená ve Vysokých Tatrách

Po celých dvou letech jsme opustili bydliště a vydali jsme se k našim východním sousedům do Vysokých Tater. Na poslední dovolené v jižních Čechách jsem byla před dvěma lety těhotná. V loňském létě jsme nikam nejeli, neboť se nám zdál Šimonek dost malý na cestování (měl půl roku) a tak jsme se vydali teď, v období, kdy to relativně ještě jde. Šimon už má trošku rozum a já začínám pomalu ale jistě třetí trimestr mého těhotenství. Jeli jsme s kamarády, celkem nás bylo 25, tři děti a dvacet dva dospělých. 

Nebudu vám lhát, měla jsem obavy, jak to bude probíhat, co zvládnu já vůbec ujít (jestli vůbec něco) a jak na vše bude reagovat Šimon - cizí prostředí, spousta lidí, jiná postýlka, no, mohla bych pokračovat a pokračovat. 

Inzerce

Realita a zhodnocení? 

Dovolená byla super a všechny mé obavy byly skutečně liché. Největší radost jsem měla ze Šimonka, byl neskutečně adaptabilní, ničeho se nebál, na všechny lidi kolem reagoval s úsměvem, další dva kluci byli okamžitě jeho kamarádi, ke kterým vzhlížel. Na výletech vydržel jak v krosně, tak v kočárku a dokonce toho hodně ušel. Já teď z tepla domova vzpomínám, jak to bylo skvělé a jak dovolená s dítětem změní páru ráz cestování, zajisté k lepšímu! Moc mě bavilo sledovat Šimona, jak objevuje a poznává nové, jak se chová v nových situacích a jaký to je úžasný parťák a kamarád do nepohody. Už se těším, až společně zase někam vyrazíme, třeba už ve čtyřech s naší holčičkou.

Inzerce

Čeká mě test na těhotenskou cukrovku

Před dovolenou jsem stihla kontrolu skoro po pěti týdnech u mého gynekologa. Klepy klep, miminko roste, placenta se vytahuje a vše se zdá být v pořádku. V tomto týdnu se musím objednat na test oGGT, neboli test cukrovky. Vždy mám z něj hodně veliký strach, hlavně z toho důvodu, že jsem milovník  a závislák na cukru. Teď v těhotenství se nejsem schopná vůbec ovládat a každý den spořádám nějakou tu čokoládu, nebo sladkou tyčinku. Snad dopadne vše dobře.

Přišla mi obrovská várka dárků od sponzorů

Na závěr tohoto deníčku bych chtěla OPĚT moc poděkovat Babyonline a sponzorských firmám, díky kterým mi v minulém týdnu přišla obrovská várka dárku, které mi v těhotenství pomůžou a na jejichž používání se skutečně moc těším. Mám pocit, že ani slova díky nemůžou popsat moji obrovskou radost z tak krásných a užitečných věcí, které s miminkem využijeme. 

Inzerce

Ucelený průvodce – kniha Zdravé těhotenství chyběla v mé knihovničce

Moc mě potěšila publikace Zdravé těhotenství, jež vydalo právě samotné Babyonline. Přesně tato kniha mi v knihovničce chyběla, ucelený průvodce těhotenstvím. Zdravé těhotenství se současně věnuje i zdravé výživě, zdravému vaření a cvikům před, v průběhu těhotenství i po porodu. Jednoduché cviky mě skutečně zaujaly. Nejsem typ člověka, co by miloval společné cvičení ve fit centrech a raději si cvičím doma sama za doprovodu oblíbené hudby. Teď už mám knihu Zdravé těhotenství na nočním stolku a pomalinku si jí po večerech pročítám.

 

Přeji vám krásný nadcházející týden. 

Petra

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě.

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 

Na prvních 1000 dnech záleží nejvíce. A jsme si jisti, že jste si toho dobře vědomi.

Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Petra si v 26. týdnu pochvaluje knihu Zdravé těhotenství - diskuze

Poradna

Sex s kondomom

| anonymkakak | 25.05.2024, 22:15

Dobry den, chcela by som sa opytat ci mozem byt tehotna. sex sme mali 12DC s kondomom 2x. mam cca 30-33 DC. kondom nebol poskodeny ale na druhy krat co sme skoncili sa mi zdalo ze na kondome nieco je.... uistil ma ze kondomy su v poriadku... hodinu na to som si zobrala ellaone. na 10 den po styku som si robila test a je negativny.

Dobrý den,

zde je pravděpodobnost otěhotnění opravdu mizivá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 16:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×