Inzerce
Inzerce
Inzerce

Předškolačka Leuška

Jak probíhá Váš týden?

Náš běžný týden začíná školkou, kde Leušku po odpolední svačině vyzvedávám. Potom jdeme do druhé školky vyzvednout mladší sestru, která zatím chodí do soukromé školky. Pokud je hezké počasí, jdeme obvykle na hřiště nebo na procházku. Někdy vyrazíme na dopravní hřiště. Když je po dešti, berou si holky holínky a jdou se proběhnout do kaluží. Po příchodu domů si holky hrají. Leuška si aktuálně nejraději hraje s Barbie. Někdy se přidá k jedné ze společenských her, které má v oblibě mladší sestra. Po večeři následuje hraní nebo koupaní, večerní pohádka v televizi a pak čtení před spaním.

Jaké kroužky navštěvujete?

Leuška od letošního roku navštěvuje jednou týdně taneční přípravu v základní umělecké škole a také začne chodit na angličtinu, kterou má v rámci školky.

Věnují se děti ve školce pohybovým a dalším aktivitám?

Ve školce, kterou Leuška navštěvuje, se věnují pohybovým aktivitám v rámci dopoledního programu. Při pobytu venku chodí nejčastěji na velkou zahradu, kde mohou děti běhat, jezdit na klouzačce nebo hrát míčové hry. V případě nepříznivého počasí chodí na procházky nebo na dopravní hřiště.

Inzerce

Věnovali jste se již nějakým přípravám na školu?

Přípravě na školu jsem se částečně věnovala při práci ve školce, kde jsem s předškoláky každý den dělala pracovní listy, které odpovídaly týdennímu tématu. V rámci domácí přípravy je toto první příprava na školu.

Proč jste se rozhodli pro předškolní přípravu a proč Předškolákovy týdeníčky?

Předškoláky týdeníčky - Předškolák ONLINEProcházela jsem své materiály, které jsem měla nastřádané z dob práce ve školce, ale žádná publikace mi nevyhovovala, neboť byla většina z nich zaměřená buďto na jednu oblast, nebo na školková témata, kterých se doma nechci držet. Hledala jsem proto ucelené materiály, které by nabízely rozvoj všech oblastí.

Inzerce

Jak pracujete s dětmi?

Zatím spíš nahodile, když si Leuška sama řekne, že chce něco tvořit. Systematické práci jsme se zatím nevěnovali, proto doufám, že se nám i s pomocí týdeníčků podaří nastavit nějaký řád pro práci, aby si Leuška pomalu zvykala na školní režim.

Přednosti, co předškolačce hodně jde?

Leuška je hodně šikovná v pohybových aktivitách, má ráda hřiště s lanovými prvky, trampolínami a lanovkami. Ráda jezdí na kole, koloběžce a kolečkových bruslích. V rámci školní zralosti je šikovná v předmatematických dovednostech.

Inzerce

Hendikepy, v čem máte rezervy už dle prvních cvičení a chcete na tom zapracovat?

Oblast, na které by bylo potřeba zapracovat je grafomotorika, především kresba. Leuška raději tvoří, než maluje a na její kresbě to jde znát. Zapracovat budeme muset i na správném úchopu.

Kde dítě úkoly dělá? Pracovní místo

Své pracovní místo má Leuška v obýváku, neboť dětský pokoj je malý a holky ho používají hlavně na hraní s hračkami a stavebnicemi. V obýváku si prohlížíme knihy, hrajeme společenské hry a také si tam holky kreslí. Mají společný stoleček se židličkami u okna do dvora, aby tam měly dostatek světla. U tohoto stolečku také Leuška dělá pracovní úkoly.

Inzerce

Čím předškolák píše?

Leuška nejraději píše nebo kreslí fixami, příliš v oblibě nemá pastelky. Na úkoly používá tužku Stabilo.

Ergonomická tužka Stabilo - Předškolák ONLINE Psací potřeby Stabilo - Předškolák ONLINE

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2022/2023 Předškolačka Leuška - diskuze

Poradna

Suchá kůže na obličeji

| Erumane | 17.04.2024, 13:52

Dobry den, chtela bych poradit co dceri na oblicejik. Vyzkouseli jsme od hydratacnich kremu, pres detske olejicky az k cbd oleji ale porad ma suchou pokozku ale pouze na obliceji. Na licka jsme pouzivali i zinkovou mast nebo ted posledne Atopicderm od Saloos ale nic nezabira. Dcera ukonceny 5ty mesic, prikrmy ma zeleninu a maso, je na UM.

Dekuji moc za radu

Dobrý den,

je to příznak kojenecké seborrhoey, požádejte o kožní vyšetření, přechodně Bepanthen sensiderm.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 17.04.2024, 19:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×