Inzerce
Inzerce
Inzerce

Představujeme předškoláka Filípka

Filípek je dalším účastníkem seriálu Předškolák ONLINE, ve kterém sledujeme předškolní přípravu dětí s Předškolákovými týdeníčky pro chytré hlavičky vydavatelství Babyonline.

 

Filípek

Jak probíhá náš týden a jaké kroužky Filípek navštěvuje?

Do 15 hodin je Filípek každy den ve školce. Když je ale odpoledne hezké počasí, jsou s maminkou venku až do večera. Pokud je škaredě, doma si buď hrají s legem nebo tančí, skáčou na trampolíně, hrají pexeso, domino nebo Člověče, nezlob se - ale jen dokud Filípek vyhrává. Pokud vyhrává maminka, začne se zlobit. :-)

Volné má vlastně jen pondělí. Úterý jde odpoledne k tatínkovi, ve středu je trénink fotbalu, čtvrtek k tatínkovi a v pátek zase trénink. Ve školce mají ráno rozcvičku a dopoledne chodí na procházku nebo na tartan a hrají si tam.

Věnoval se již dřív nějakým přípravám na školu?

„Ano, loni jsme měli pracovní sešit pro děti 4+. I letos jsem mu koupila pokračování. Až potom jsem se dozvěděla o Předškolákových týdeníčcích. Ještě máme magnetickou knížku, kde jsou vyryté čísla a písmena, podle toho píše,“ popisuje maminka.

Inzerce

Co Filípkovi nejvíc jde?

Má rád spojovačky od 1-10, rád hledá cestu bludištěm a velmi rychle najde rozdíly mezi obrázky.

Kde dělá úkoly a čím píše?

Všechny úlohy píše zatím v jídelně za stolem, propiskou, tužkou, fixou.

Inzerce

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2022/2023 Předškolák Filípek - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×