Inzerce
Inzerce
Inzerce

Představujeme předškoláka Filípka

Filípek je dalším účastníkem seriálu Předškolák ONLINE, ve kterém sledujeme předškolní přípravu dětí s Předškolákovými týdeníčky pro chytré hlavičky vydavatelství Babyonline.

 

Filípek

Jak probíhá náš týden a jaké kroužky Filípek navštěvuje?

Do 15 hodin je Filípek každy den ve školce. Když je ale odpoledne hezké počasí, jsou s maminkou venku až do večera. Pokud je škaredě, doma si buď hrají s legem nebo tančí, skáčou na trampolíně, hrají pexeso, domino nebo Člověče, nezlob se - ale jen dokud Filípek vyhrává. Pokud vyhrává maminka, začne se zlobit. :-)

Volné má vlastně jen pondělí. Úterý jde odpoledne k tatínkovi, ve středu je trénink fotbalu, čtvrtek k tatínkovi a v pátek zase trénink. Ve školce mají ráno rozcvičku a dopoledne chodí na procházku nebo na tartan a hrají si tam.

Věnoval se již dřív nějakým přípravám na školu?

„Ano, loni jsme měli pracovní sešit pro děti 4+. I letos jsem mu koupila pokračování. Až potom jsem se dozvěděla o Předškolákových týdeníčcích. Ještě máme magnetickou knížku, kde jsou vyryté čísla a písmena, podle toho píše,“ popisuje maminka.

Inzerce

Co Filípkovi nejvíc jde?

Má rád spojovačky od 1-10, rád hledá cestu bludištěm a velmi rychle najde rozdíly mezi obrázky.

Kde dělá úkoly a čím píše?

Všechny úlohy píše zatím v jídelně za stolem, propiskou, tužkou, fixou.

Inzerce

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2022/2023 Předškolák Filípek - diskuze

Poradna

Dobrý den,
moje miminko bude mít za dva dny 7 týdnů a dnes jsem nahmatala že má na pravé straně hlavičky takový důlek, že to má propadlé.. Na levé straně hlavičky takový důlek nemá. Vyděsilo mě to, všimla jsem si i, už delší dobu že dává hlavičku převážně na levou stranu, umí ji dát i rovně i na pravou, ale preferuje hodně levou stranu i když se snažím ji motivovat hračkou, sama ji i hlavičku dávám na pravou stranu, ale pokaždé si ji ihned dá zase na levou stranu.. Bojím se aby neměla tu hlavičku slehlou nebo tak, co mám dělat? Mám zavolat doktorce radši? Jak jsem psala už od začátku preferuje levou, tak jsem se snažila ji dávat na pravou a už ji sama i na pravou dávala, ale posledních pár dní vidím, že zase preferuje prostě tu levou a ještě jsem nahmatala důlek, jsem z toho vyděšená...
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

k posouzení "důlku" kontaktujte svého pediatra. Predilekční postavení hlavičky je v tomto věku běžné, doporučuje se pravidelně polohovat celé dítě střídavě na jeden a druhý bok, postupně vývojem začne polohovat hlavičku samo na obě strany.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 11.04.2024, 15:51
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×